Galantskí kolkári na turnaji Masters veteránov v Srbsku 13.mája 2012 - MKK Slovan Galanta

Galantskí kolkári na turnaji Masters veteránov v Srbsku 13.mája 2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

Po premiére minulý rok v Prahe, sa galantskí kolkári zúčastnili 5.ročníka turnaja Masters veteránov (neoficiálne Majstrovstvá Európy) v Srbských mestách Bečej a Vrbas.
V minulom roku v Prahe zvíťazil Zoltán Madarás a stal sa neoficiálnym majstrom Európy v kategórii kolkárov nad päťdesiat rokov. Na srbských dráhach to až také úspešné nebolo, ale 10.miesto Madarása a 13.miesto Butka v kategórii jednotlivcov je pekným úspechom. K tomu treba pridať 7.miesto v kategórii družstiev (Madarás, Butko, Karol Kaigl, Pivko) a 6.miesto v kategórii dvojíc (Madarás, Butko).

Jediný zástupca MKK Slovan Galanta Patrik Tumma sa počas víkendu zúčastnil na majstrovstvách Slovenska v kategórii mužov. Vo veľmi silnej konkurencii nepostúpil do dvanásťčlenného finále.

V Galantskej kolkárni sa uskutočnil 2.ročník turnaj družstiev 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja. Turnaj sa skončil víťazstvom družstva Zlatých Klasov. V kategórii jednotlivcov si trofej odniesol tiež hráč Zlatých Klasov Ottó Lengyel.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

5. Medzinárodný turnaj MASTERS veteránov
8.-12.mája 2012 Vrbas, Bečej, Srbsko

V dňoch 8.-12.mája sa v Srbských mestách Bečej a Vrbas konal v poradí už piaty ročník turnaja Masters kolkárskych veteránov nad 50 rokov. V dňoch 10.-12. Mája sa na ňom zúčastnili aj štyria hráči MKK Slovan Galanta Madarás, Pivko, Karol Kaigl a Butko. Bola to rovnaká zostava ako na poslednom podujatí Masters veteránov v Prahe v roku 2011, kde sa Zoltán Madarás stal neoficiálnym majstrom Európy.

Cesta na miesto turnaja trvala autom necelých šesť hodín. Srbské mestá Bečej a Vrbas vzdialené od seba 40 kilometrov sa nachádzajú neďaleko maďarských hraníc asi šesťdesiat kilometrov južne od Szegedu.
Turnaj MASTERS sa hral od utorka do soboty a každý hráč musel absolvovať 120 hodov združených v Bečeji aj vo Vrbase. Zúčastnilo sa ho 145 kolkárov a kolkárok zo šiestich krajín (Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko a Srbsko). Turnaja sa zúčastnilo aj 5 hráčov z Preselian a asi dvadsať kolkárov z Českej republiky na čele s minuloročným hlavným organizátorom z Prahy Jaroslavom Pletichom.

Galantskí kolkári hrali v piatok 11.mája o deviatej a desiatej hodine v Bečeji a v sobotu 12.mája o pätnástej a šestnástej hodine vo Vrbase. Obe kolkárne sú moderné palubové segmentové dráhy a hrajú sa na nich najvyššie súťaže v Srbsku.

V piatok na kolkárni v Bečeji (mimochodom družobné mesto Galanty) nastúpili na dráhy Karol Kaigl a Jozef Pivko spolu so súpermi zo Slovinska KK Adergas Cerklje. Pivko dosiahol výkon 529 a Kaigl 514 zvalených kolkov. Po nich nastúpili Madarás a Butko, ktorí mali za súperov tiež súperov zo slovinského Cerklje. Im sa darilo lepšie a Madarás (541) a Butko (550) sa zaradili do hornej časti priebežného poradia.

V sobotu hrali galantskí kolkári na dráhach vo Vrbase a okrem Madarása, ktorý sa dokázal zlepšiť, podali slabšie výkony ako deň predtým v Bečeji. Madarás po dobrom výkone (559) si zabezpečil súčet z oboch dní spolu 1100. Butko, ktorý sa nedokázal od začiatku rozhýbať, po veľmi slabej prvej dráhe (114) postupne pridal a nakoniec dosiahol métu 536 zvalených kolkov. Ďalší hráči Galanty Pivko (483) a Kaigl (498) mali svoje výkony z oboch dní navlas rovnaké spolu 1012 zvalených kolkov.

Výsledkom dvojdňového pôsobenie hráčov Galanty na turnaji MASTERS veteránov bolo v kategórii jednotlivcov 10.miesto Madarása (1100) a 13.miesto Butka (1086), 40.miesto Pivka a 41.miesto Kaigla (obaja 1012). V kategórii dvojíc, kde sa rátali len výsledky z Vrbasu skončili Madarás s Butkom na 6.mieste (1095) a Pivko s Kaiglom na 39.mieste (981). V kategórii družstiev sa rátali len výsledky z Bečeja a družstvo Galanty skončili na 7.mieste celkovým výkonom 2136.

Dobrý dojem z pekných dráh v Bečeji a vo Vrbase a hra na nich pokazilo viacero nedostatkov, s ktorými sme sa v Srbsku stretli.
Po našom príchode do Vrbasu sa nenašiel NIKTO, kto by nám aspoň podal ruku, privítal nás a povedal, kde máme bývať, aký je program, kde budeme hrať. Museli sme sa zahrať na detektívov a potrebné veci zistiť. Až v hoteli kde sme mali dohodnuté bývanie nám povedali, že budeme bývať na inom mieste. Zariadenie s názvom Kod Čava (reštaurácia s prístavbou miestností na spanie), kam nás a kolkárov Preselian poslali určite nespĺňala kritériá pre nocľah účastníkov medzinárodného podujatia. O cene 21 EUR za noc v tomto „zariadení“ ani nehovorím. Aj „zvláštne“ postupy vedúceho podujatia Zdenka Pavliča pri výpočte poplatkov za účasť na turnaji a na večernom posedení nepridali na zlepšení nie moc príjemného dojmu z podujatia.
A po skončení našej hry, tak ako sme prišli, sme aj odišli …
Podobné zážitky s organizátormi mali aj kolkári z Preselian a z Prahy.

Takže o rok zase v Sarajeve ?…?…?…

Krátky článok a čiastočné výsledky nájdete na adrese:
http://www.kuglacki-savez-os.hr/…-1–2761–0–5/

Záverečné výsledky nájdete na adrese:
http://www.kuglacki-savez-os.hr/…-1–2764–0–5/
  (JB)

Majstrovstvá Slovenska – muži
11.-12.mája 2012 Bratislava, kolkáreň Interu

Dvojdňového zápolenia najlepších kolkárov Slovenska v Bratislave sa zúčastnil jediný účastník MKK Slovan Galanta Patrik Tumma.
V mimoriadne silnej konkurencii sa mu výkonom 572 zvalených kolkov nepodarilo postúpiť do užšieho osemnásťčlenného finále. Skončil na 27.mieste.
O kvalite hráčov svedčí fakt, že už ani výkon 19.hráča v poradí Sopka z Košíc (611) nestačil na finále.
Majstrom Slovenska sa stal Ľubomír Bugár (684+717=1401) pred Jánom Jasenským (688+682=1370) a Ivanom Čechom (625+671=1296)
/…012-MUZI.pdf

2.ročník turnaja družstiev 3.KL v šprinte
11.mája 2012 Galanta

Druhý ročník turnaja 3.KL TT a NR kraja v šprinte sa po minuloročnej úspešnej premiére opäť konal v Galante. Zúčastnilo sa na ňom dvadsať kolkárov a kolkárok.
Päť štvorčlenných družstiev (Šaľa, Nitra B, Nitra C, Zlaté Klasy a Galanta) súťažilo v šprinte na 80 hodov združených v kategórii družstiev aj jednotlivcov.
Trofej za víťazstvo si odnieslo družstvo Zlatých Klasov pred Galantou a Nitrou B.
Z jednotlivcov bol najlepší Lengyel (356) zo Zlatých Klasov, pred Jirkom Kaiglom (352) z Galanty a Zarikom (340) z Nitry C.
Jednotlivci aj družstvá boli odmenení cenami, ktoré vlastnoručne zhotovil domáci kolkár Ján Ašváni.

Celkové výsledky nájdete TU

Najbližší program

sobota 19.mája 2012 o 9:00 hod. Turnaj domácich – kolkáreň Galanta

(Sládkovičovo, Cabaj Čápor, Tlmače, Galanta)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.