GALANTSKÍ KOLKÁRI V AUGUSTE - MKK Slovan Galanta

GALANTSKÍ KOLKÁRI V AUGUSTE

Napísal: Jozef Butko pred tromi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

Galantskí kolkári mali v prvej polovici augusta 2021 bohatý program.
Najprv sa zúčastnili v Jeseníku na 29.stretnutí kolkárov Jeseník-Galanta.
Stretnutie bolo vyvrcholením Memoriálu Silvestra Hrbána. Z tohto turnaja si kolkári Galanty odniesli dve prvenstvá, keď v kategórii družstiev zvíťazilo družstvo Galanty v zložení Oto Kosár, Peter Horník, Karol Kaigl a Jozef Butko a aj prvenstvo v kategórii jednotlivcov získal Jozef Butko.

Už počas ďalšieho augustového víkendu sa konal v Galante 8.ročník Memoriálu Jožka Pivka. Štvorčlenné družstvo Galanty v zložení Kosár, Večeríková, Butko a Pivková obsadilo za víťaznými Rakovicami druhú priečku.

Vynikajúcou správou pre MKK Slovan Galanta bola nominácia našej dorastenky Kataríny Beskidovej na kolárske Majstrovstvá sveta, ktoré začínajú už 21.8.2021 v Slovinsku.

Potešiteľnou správou pre všetkých kolkárov je aj skutočnosť, že majstrovské zápasy kolkárskych súťaží začnú už cez víkend 10.-12.9.2021. Ešte predtým, v sobotu 4.9.2021 sa uskutoční Výročná schôdza MKK Slovan Galanta spojená s tradičnými Majstrovstvami oddielu v šprinte.


JESENÍK-GALANTA – 29.stretnutie kolkárov

Spolocne

Cez víkend, 6.-8.augusta 2021 sa v Jeseníku konalo stretnutie kolkárov SKK Jeseník a MKK Slovan Galanta. Z Galanty vyštartoval v piatok ráno osemčlenný tím v zložení: Ďuriš, Ďurišová, Száz, P.Horník, Butko, Sedlák, Kupčok a K.Kaigl. Deviatym členom výpravy bol predseda MKK Slovan Galanta Oto Kosár, ktorý sa do Jeseníku vybral sám na motorke! Cesta prebehla výnimočne bez tradičného blúdenie po moravských lesoch a hájoch. Teda, okrem malej straty orientácie nášho šoféra Petra „Anču“ Ďuriša hneď v úvode cesty doma v Galante… 

Stretnutie sa organizuje nepretržite od roku 1993, striedavo v nepárnom roku v Jeseníku a v párnom roku v Galante. Cez víkend to bolo v Jeseníku v poradí už 29.stretnutie bez prerušenia.

Program stretnutia mal rýchly spád. V piatok, po privítaní v jesenickej „kuželně“ nasledovalo krátke vydýchnutie, ubytovanie a potom už turnaj na 120 Hz. V úvode turnaja mali krátke príhovory predsedovia oddielov  Petr Šulák a Oto Kosár, ktorí si potom vymenili darčeky a pamätné predmety. Hráčov nebolo toľko, ako po iné roky. Problémy s koronavírusom, so zraneniami a chorobami urobili svoje. Jeseník poslal na dráhy dve štvorčlenné družstvá, Galanta iba jedno kompletné, druhé bolo doplnené o dvoch hráčov domácich.

Výkony hráčov boli nasledovné:

Jeseník 1: Fárek 530, Hannig 525, Smejkal V. 544, Smejkal M. 483 – spolu 2082

Jeseník 2: Rosypalová P. ml. 567, Vala 568, Janoudová 534, Fousková 504 – spolu 2173

Galanta 1: Kosár 534, Horník P. 539, Kaigl K. 554, Butko 594 – spolu 2221

Galanta 2: Száz 450, Sedlák 469, Smejkalová/od 61.h. Šulák 484, Rosypalová 525 – spolu 1928

Poradie družstiev Memoriál Silvestra Hrbána 2021:

1. Galanta 1 – 2221

2. Jeseník 2 – 2173

3. Jeseník 1 – 2082

Družstvo Galanta II. skončilo na 7.mieste.

Poradie jednotlivcov:

1.Jozef Butko (Galanta) – 594

2.Miroslav Vala (Jeseník 2 – 568

3.Petra Rosypalová (Jeseník 2) – 567

Butko vitaz

V kategórii jednotlivcov bol víťazom turnaja Jozef Butko

Stretnutie Jeseník-Galanta bolo vyvrcholením Memoriálu Silvestra Hrbána, ktorý sa v Jeseníku konal od 26.7. do 8.8.2021. Na turnaji sa zúčastnilo desať družstiev.

Stretnutie pokračovalo večerou, posedením a ochutnávaním rôznych tuhých aj tekutých pochúťok do neskorších nočných hodín.

V sobotu doobeda si galantskí kolkári uctili pamiatku Silvestra Hrbána, zakladateľa dlhoročnej tradície stretnutí Jeseník-Galanta. Na cintoríne položili na jeho hrob kyticu kvetov.

Hrban

Galantskí kolkári položili kyticu kvetov na hrob Silvestra Hrbána

Po sobotnom obede, ktorý bol v príjemnom prostredí, na kolibe neďaleko kolkárne sme navštívili na námestí v Jeseníku Pivné trhy, kde bolo po období rôznych koronavírusových obmedzení veľa ľudí a kde to naozaj žilo!

Večer sme znovu strávili na príjemnom posedení v kolkárni. Tu zábava, dobrá nálada a vtipy nemali konca-kraja.

Pamatnici

Dvaja pamätníci Ernest Száz a Jaroslav Střecha sa zúčastnili aj 1.stretnutia Jeseník-Galanta v roku 1993

V nedeľu po raňajkách sa náš pobyt v Jeseníku skončil. Lúčenie, ako vždy nebolo ľahké, ale už o rok sa v Galante uvidíme na jubilejnom 30.stretnutí Galanta-Jeseník!


Memoriál Jožka Pivka 2021

Zaverecne foto Oceneni

Uplynulý víkend v Galante patril aj kolkárom. Tradičný medzinárodný kolkársky turnaj pri príležitosti Galantských trhov a s podporou mesta Galanta sa konal vzhľadom na komplikovanú koronavírusovú situáciu v obmedzenom formáte. Účasť na turnaji postupne odriekli kolkári z Českej republiky (Vsetín, Vracov, Nová Včelnice) a z Maďarska (dve družstvá Budapešti). Na dráhy tak nastúpili štvorčlenné družstvá: TJ Rakovice, KK Tatran Bratislava, štyri družstvá Galanty a jedno miešané družstvo, v ktorom status medzinárodného podujatia zachránil Tibor Pivko z Novej Včelnice.

Úvod turnaja obstaralo družstvo dorastencov Galanty, ktorí si svojich 120 hodov odohrali už v piatok. V sobotu 14.augusta 2021 od 9:00 hod. sa potom uskutočnil Memoriálu Jožka Pivka 2021.

Tradične sa darilo kolkárom TJ Rakovice, ktorí získali víťazné poháre aj v kategórii družstiev aj v kategórii jednotlivcov.


Poradie jednotlivci:

1.Šimon MILAN (TJ Rakovice) 555

2.Pavel KISS (Tatran Bratislava) 555

3.František MILAN (TJ Rakovice) 550

Jednotlivci

V kategórii jednotlivcov zvíťazil Šimon Milan (v strede) pred Pavlom Kissom (vľavo) a svojim otcom Františkom Milanom (vpravo)


Poradie družstvá:

1.TJ Rakovice – 2139

2.MKK Slovan Galanta 1 – 2116

3.KK Tatran Bratislava – 2068

TJ Rakovice vitazi

Víťazné družstvo TJ Rakovice

Družstvo Galanty 1 v zložení Kosár, Večeríková, Butko a Pivková skončilo na 4.mieste. V kategórii jednotlivcov skončil Butko (Galanta 1 – 548) na 4.mieste, Tomáš Vlahi (Galanta 2 – 539) na 5.mieste a Katka Večeríková (Galanta 1 – 531) na 7.mieste.

Galanta 1 2.miesto

Víťazom na záver turnaja odovzdali ceny predseda MKK Slovan Galanta Oto Kosár a dcéra Jozefa Pivka, Monika Pivková.

Veľké poďakovanie patrí hosťujúcim družstvám TJ Rakovice a Tatran Bratislava, ktorí aj napriek zložitej situácie prišli na naše tradičné podujatie.

Podrobné výsledky nájdete TU


Katarína Beskidová ide na Majstrovstvá sveta!

V dejisku tohtoročných Majstrovstvách sveta v mestách Kranj a Kamnik v Slovinsku, ktoré sa budú konať od 21.8.2021 bude aj členka MKK Slovan Galanta, úspešná dorastenka Katarína Beskidová.

Už jej úspech na Majstrovstvách Slovenska, keď získala majstrovský titul na 120 Hz a kombinácii skončila na druhej priečke, naznačoval, že jej šanca na účasť na Majstrovstvách sveta je na dosah. Aj počas reprezentačného zrazu 23.-25.7.2021 ukázala svoju kvalitnú výkonnosť a výsledkom bola napokon nominácia na Majstrovstvá sveta, kde odchádza družstvo dorasteniek Slovenska v zložení: Naďa Poliaková, Erika Hupčíková, Katarína Beskidová, Radoslava Malíčková a Anna Benická.

Všetci v Galante držíme Katke Beskidovej a samozrejme aj všetkým ostatným dievčatám palce!!!

Repre zraz dorast Beskidova


Výročná schôdza MKK Slovan Galanta

Výkonný výbor MKK Slovan Galanta na čele s predsedom oddielu Otom Kosárom pozýva všetkých členov oddielu na výročnú členskú schôdzu.

Schôdza sa bude konať v galantskej kolkárni v sobotu 4.septembra 2021 o 9:00 hod.

Po skončení schôdze bude stretnutie všetkých kolkárov MKK Slovan Galanta pokračovať Majstrovstvami oddielu v disciplíne ŠPRINT.


Prvé majstrovské zápasy nového súťažného ročníka 2021/2022

Napriek stále zložitej pandemickej situácii na Slovensku začínajú majstrovské zápasy všetkých kolkárskych súťaží v predpokladanom termíne. Vylosovanie zápasov jednotlivých súťaží je už známe, čakáme ešte na upresnenie, v ktorom dni a čase sa zápasy budú hrať a tiež na mená rozhodcov.

Galantskí kolkári neprihlásili do nasledujúceho ročníka do Extraligy družstvo žien.

V 1.KL západ, v ktorej bude hrať 11 družstiev, nastúpi asi v piatok 10.9.2021 MKK Slovan Galanta A proti kolkárom KKZ Hlohovec.

V 2.KL západ, v ktorej bude hrať 13 družstiev, nastúpi asi v sobotu 11.9.2021 MKK Slovan Galanta B v Bánovciach nad Bebravou proti kolkárom BKK Bánovce n/Bebravou.

Majstrovské zápasy Dorasteneckej ligy začínajú v nedeľu 12.9.2021. Dorast Galanty A má v prvom kole voľno, Dorastenci Galanty B cestujú na zápas do Trenčína.

Rozpis zápasov 3.KL TT a NR kraja bude známe neskôr.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.