Hlboká kríza galantského Áčka 25.3.2012 - MKK Slovan Galanta

Hlboká kríza galantského Áčka 25.3.2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Napriek tomu, že kalendárna jar začala 20.marca a aj počasie je vyslovene jarné, galantskí kolkári (A, B, dorast) nezvyčajne zaspali zimným spánkom.
Áčko po podpriemernom výkone pred týždňom proti Zlatým Klasom pripravilo pre divákov ďalšiu katastrofu s Cabajom Čáporom. Prehra 1:7, keď najlepší z domácich Madarás dosiahol iba 538 zvalených kolkov hovorí o všetkom. Hráči sú v hlbokom útlme a spanilá jazda v jarnej časti prvej ligy skončila v hlbokej priepasti. Zostáva len veriť, že hráči nájdu stratenú formu a o týždeň proti Pobedimu bude už zase znieť zo šatne víťazný pokrik.

Béčko podľahlo v Piešťanoch ambicióznej Starej Turej B pomerne tesne, ale pri menšom počte záhodov to mohlo vyzerať veselšie. Takých tesných prehier už bolo veľa a platí aj naďalej, že Béčko a zisk bodov z vonkajších dráh, to veľmi nejde dohromady.
Céčko v nadstavbovej časti tretej ligy konečne zabralo a zvíťazilo nad Šaľou C.
Dorastenci v Podbrezovej bojovali v druhom finálovom turnaji Dorasteneckej ligy o majstra Slovenska. Na vynikajúcej podbrezovskej dráhe sa im vôbec nedarilo. Skončili na poslednom šiestom mieste a to je naozaj sklamanie.
Počas víkendu sme zaznamenali neobyčajný kolkársky výkon. Na kolkárni v Podbrezovej bol zaznamenaný výkon z ríše snov. Majstrovský tím ŽP Šport Podbrezová v stretnutí Extraligy so Sučanmi pokoril štvortisícovú hranicu a výkonom 4070 zvalených kolkov vytvoril najlepší svetový výkon. Traja kolkári prekonali sedemstovku a Ivan Čech výkonom 726 zvalených kolkov vytvoril slovenský rekord.
Kika Hegedüšová a jej St.Pölten zvíťazili nad KSV Wiener Linien a definitívne potvrdili prvé miesto v Rakúskej Bundeslige.

 

KK Cabaj Čápor A – MKK Slovan Galanta A 3182:3072 (7:1)
23.kolo – 1.KL západ

V 23. kole prvej ligy zavítali kolkári Galanty na kolkáreň Cabaju. Okrem faktu, že domácim družstvom tohto zápasu bol Cabaj Čápor, je všetko úplne naopak. Galanťania hrali na domácej dráhe v pozícii hostí, a túto pozíciu do bodky naplnili.
Diváci videli zápas veľmi sterilný a miestami nezáživný. Výkony sa miestami blížili k bodu mrazu, hornú hranicu určil výkon Peťa Kollára (541).

Stretnutie odštartovali duely Paľa Molnára so Zolim Madarásom a Dušana Kollára s Jožkom Pivkom. Prvý spomínaný súboj dopadol na zvalené koly lepšie pre Galanťanov, keďže Madarás nahádzal 538 kolkov, o šesť viac ako súper. Avšak Molnár na tri setové body uchmatol bod pre Cabaj a poslal domácich do vedenia. Hneď vzápätí zaknihoval druhý bod pre „sokolíkov“ aj Dušan Kollár, na ktorého nestačili ani dvaja hráči hostí: Jožko Pivko a striedajúci Karol Kaigl. Druhému menovanému sa podarilo náskok domáceho pretekára stenčiť na dva body, avšak na poslednej dráhe nedokázal získať bod a výhru musel prepustiť mladšiemu súperovi. Po prvej tretine zápasu to vyzeralo s Galantou zle-nedobre.

Hostia pevne verili v obrat, ktorý mali začať uskutočňovať Jožko Butko s Bystrom Horníkom. Avšak v tomto stretnutí bola Galanta bezzubá a plachá. Úplne odovzdane pôsobili na dráhe Butko aj s Horníkom, čo bola voda na mlyn domáceho Cabaja. Juraj Nemček podal spočiatku veľmi strohý výkon, ktorý však stále stačil na trápiaceho sa Doda Butka. Ten v podstate predviedol štyri podpriemerné výkony. Úplne kontroverzne potom vyznel fakt, že nahromadil jeden jediný záhod. Výsledných 477 určite nepotešilo a alarmujúce je určite aj to, že sa jednalo už druhý výkon v rade, v ktorom Dodo zaostal za 500 kolkovou hranicou. Bystrík Horník podal len o 15 kolkov lepší výkon ako Butko, no v stretnutí čelil najlepšiemu hráčovi zápasu. Peťo Kollár udržal priemernú sériu (131, 131, 124), ktorú v závere vyšperkoval do dokonalosti (155). Výsledných 541 kolkov bohato stačilo na výhru v dueli a štvrtý bod v zápase.

Galanťania, v kompletnom štádiu rozkladu, sa pred treťou tretinou obávali najhoršieho. Kanára. Ak sa mu chceli vyhnúť, musel aspoň jeden z dvojice Patrik Tumma, Maťo Kaigl zabrať a získať bod. I keď obaja podali v podstate slabé výkony, bodu sa Galanťania predsa len dočkali. Paťo Tumma porazil Dušana Pastora v pomere 2,5:1,5 o tri kolky. (519 ku 516). Piaty bod pre Cabaj napokon uchmatol Marcel Pastor, ktorý o výhre nad Martinom Kaiglom rozhodol v najkratšom možnom čase, teda v úvodných troch setoch. I keď na poslednej dráhe zaváhal a hosťujúcemu hráčovi podľahol 13 kolkovým rozdielom, o svoje vedenie už nemohol prísť. Cabaj tak potvrdil víťazstvo nad Galantou v pomere 7:1.
Minulotýždňový zápas so Zlatými Klasmi bol výstrahou. Zápas s Cabajom už bol trestom. Vstávaj, Slovan, vstávaj!
   (MK)

MKK Stará Turá B – MKK Slovan Galanta B 3140:3116 (6:2)
26.kolo – 1.KL západ
Výkony hráčov:
Stará Turá B – Stejskalová 534, Juríček 529, Tanglmayer 529, Gordíková 526, Maroň 527, Hvožďara 495
Galanta B – Chovanec 570, Nedomová 508, Šarközi 497, Jeriga 521, Sedlák 512, Kaigl J. 508

(MK)

MKK Slovan Galanta C – TJ Slovan Duslo Šaľa C 1978:1820
3.kolo – nadstavba 3KL TT a NR kraja
Výkony hráčov:
Galanta C – Nedoma 471, Ašváni 473, Ďuriš 497, Kertész 537
Šaľa C – Korytárová 408, Senkár 441, Szomolaiová 480, Danadová 491
   (JB)

2.finálový turnaj družstiev Dorasteneckej ligy – Podbrezová
nedeľa 25.marca 2012

Iba deň po úžasnom rekorde kolkárov ŽP Šport Podbrezová, keď v zápase so Sučanmi vytvorili najlepší svetový výkon 4070 zvalených kolkov, nastúpili najlepší slovenskí dorastenci na rekordnej kolkárni v druhom finálovom turnaji Dorasteneckej ligy. Bohužiaľ naši dorastenci si s výbornou kolkárňou nepotykali a vôbec sa im nedarilo. Dosiahli síce slušných 1614 zvalených kolkov, ale súperi z podbrezovskej kolkárne „vyžmýkali“ viac.
Začal Tyavoda výkonom 525 zvalených kolkov, Tomáš „Zavarko“ Putyera neurobil svojmu prepožičanému menu veľkú reklamu a jeho výkon 519 sa do výsledku nepočítal. Tretí výsledok 530 dosiahli spoločne Kertész a od 61.hodu Bauer. Finišmenom bol aj tentokrát najlepší hráč Galanty Chovanec. Aj on nebol svojím výkonom 559 spokojný.
Galanta skončila na poslednom šiestom mieste a po druhom turnaji je celkovo na štvrtom mieste.

Suverénom turnaja po Galantskom prvom mieste boli aj v Podbrezovej dorastenci Piešťan. Piešťanci obsadili prvé tri miesta v poradí jednotlivcov (Majerčík 603, Dzuro 591, Dúbrava 586). Zdá sa, že si už v nasledujúcom turnaji o týždeň v Piešťanoch môžu na domácej kolkárni zabezpečiť prvé miesto a titul majstrov Slovenska.

Oficiálne výsledky nájdete na stránke: http://www.kolky.sk/…stra%20SR%20(Podbrezová).htm

BSV Voith St. Pölten : KSV Wiener Linien 3196 : 3122 (7:1)
Bundesliga Damen Rakúsko 17.kolo

Kolkárky BSV St. Pöltenu v rozhodujúcom zápase o vedúcu pozíciu
v rakúskej Bundeslige v predposlednom kole súťaže jednoznačne 7:1 porazili v priamom súboji najväčšieho rivala, kolkárky KSV Wiener Linien. Pred posledným kolom si tak definitívne zabezpečili prvé miesto a nemôžu ho stratiť ani v prípade prehry v poslednom kole na pôde KSV Volksbank Herzogenburg, pretože majú náskok piatich bodov.
Veľkou mierou sa o víťazstvo pričinila naša Kristína Hegedüšová, ktorá výkonom 542 zvalených kolkov bola druhou najlepšou hráčkou domácich. (Najlepšia Bettina Pfeiffer 555)
Gratulujeme kolkárkam BSV St. Pöltenu a hlavne Kristíne k víťazstvu a k prvému miestu !

Podrobné výsledky zápasu najdete na :
http://spb.sportkegeln.org/spb-bl1d.php…
tabuľku Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…/tabelle.php
Podrobnosti o výkonoch Kristíny Hegedüšovej nájdete tu :
http://spb.sportkegeln.org/…elerDetW.php?…
Vylosovanie Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…pielplan.htm
   (JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Sládkovičovo B – Tlmače 2981:2896 (6:2)

Frajeri na záver
20. kolo Slovenskej extraligy prinieslo nové zápisy do svetových a slovenských historických tabuliek. Družstvo mužov ŽP Šport Podbrezová v zápase proti KK Tatran Sučany ako prvé družstvo na svete prekonalo hranicu 4000 bodov na dráhach s certifikátom NBC.
Hodnota nového rekordu je 4070 bodov. Ozdobou tohto výsledku je vytvorenie nového slovenského rekordu 726 bodov, ktorý dosiahol Ivan Čech.
Diváci v Dome športu v Podbrezovej boli svedkami úžasného predstavenia, keď prví traja hráči Podbrezovej prekonali magickú hranicu 700 bodov. Čech 726, Zavarko 721 a Ćalić 705 bodov.
Úžasný výkon. Kde dokážu brať motiváciu ? Bavia sa kolkami. Bavia nás kolkami ! GRATULUJEME !!!!!!!!!

Zápis zo stretnutia nájdete TU
Najbližší program

piatok 30.3.2012 o 16:00 hod. Šaľa C – Galanta C (3KL)
sobota 31.3.2012 o 09:00 hod. Galanta A – Pobedim A (1KL)
sobota 31.3.2012 o 13:00 hod. Galanta B – Tatran Bratislava (2KL)
nedeľa 1.4.2012 o 10:00 3.finálový turnaj Dorasteneckej ligy – Piešťany

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :
piatok 30.3.2012 o 18:00 hod. Tlmače – Rakovice B (2KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová :
sobota 31.3.2012 o 12:00 hod. KSV Volksbank Herzogenburg – BSV Voith St.Pölten (posledný zápas súťaže)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.