Keď to nejde, tak to nejde 2 - MKK Slovan Galanta

Keď to nejde, tak to nejde 2

Napísal: Jiří Kaigl pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

1.apríl 2017

Uplynulý víkend svoj zápas prehrali Áčkari proti Košiciam. Béčkari zvíťazili nad Trenčínom a bodovo sa dotiahli na Tlmače a Limbach. Hrou však neoslnili.

MKK Slovan Galanta – PKŠ Košice 1:7 (3.083 – 3.211); 9,5:14,5 na setové body

Galanťania v jarnej časti ELM na domácej pôde vôbec nehrajú dobre a svoj tieň neprekročili ani v predposlednom 21. kole ligy, keď hladko podľahli Košiciam 1:7. Aj napriek prehre a nelichotivej situácii s úzkym kádrom, MKK Slovan Galanta sa dokázal v Extralige zachrániť, a tak splnil svoj predsezónny cieľ. K vypadávajúcej Trstenej sa pripojila aj Stará Turá, ktorá podľahla doma Rakoviciam. V záverečnom kole najvyššej súťaže sa tak bude bojovať už len o druhú priečku. Na diaľku budú o striebro  súperiť Spišská Nová Ves a Fiľakovo. O majstrovi SR sa už rozhodlo dávnejšie – je ním Podbrezová.

Zápas Galanty s Košicami mal jednoznačný priebeh. Domáci kolkári viedli akurát po prvých 60-tich hodoch, potom sa karta obrátila a východniari už svoju šancu z rúk nepustili. V závere sa stretnutie už len dohrávalo a čestný bod Galanty získal jej najlepší hráč Paťo Tumma. Jediný výborný výkon predviedol mladý Košičan Patrik Čéči – 581. Škoda zbabranej poslednej dráhy, mohol pomýšľať aj na 600-ku. Ostatné výkony hráčov boli len priemerné, alebo dokonca slabé. Zápolenia Galanty s Košicami zvykli bývať vždy veľmi vyrovnané a napínavé, no tentokrát tomu tak nebolo. Hostia pohodlne získali dva body do tabuľky.

Dvojice: Stanislav Kupčok (527) – Július Sopko (537) 0:1 resp. Ladislav Magyarics (480) – Pavol Deško (532) 0:1

Dvojice: Jozef Jeriga (502) – Patrik Čéči (581) 0:1 resp. Bystrík Horník (487) – Pavol Sopko (520) 0:1

Dvojice: Jozef Butko (537) – Mikuláš Kuba (520) 0:1 resp. Patrik Tumma (550) – Branislav Rybička st. (521) 1:0

Galanťania v záverečnom kole hrajú o týždeň v Rakoviciach, kde sa pokúsia získať nejaké body. Na vonkajších dráhach sa im predsalen zvykne dariť lepšie. (Stano Kupčok)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.