Keď to nejde, tak to nejde .... - MKK Slovan Galanta

Keď to nejde, tak to nejde ....

Napísal: Jiří Kaigl pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

4.decembra 2016

Nadpis hovorí za všetko. Ačkari si potykali s „bakošom“ a Béčkari sa len tak tak zišli šiesti aby vôbec odohrali stretnutie. Len dorastenci i keď tesne zvíťazili a to najmä vďaka  Nike Mzúchovej.

MKK Slovan Galanta – TJ Rakovice 2:6 (3.211–3.298), 9,5:14,5 na setové body

V záverečnom 11.kole jesennej časti ELM podľahla Galanta na domácej kolkárni posilnenému a ambicióznemu nováčikovi z Rakovíc. Pre domáci tím to bol zvláštny zápas. Väčšine hráčov sa nedarilo, až traja Slovanisti zahrali svoje doterajšie minimum v aktuálnej sezóne a tí, ktorým sa aj podarilo v priebehu duelov zdvihnúť hlavu, bolo to v čase, keď už nemali šancu na zisk bodu. Domáci borci akoby súťažili o majstra v triafaní stredov. Odtiaľ naozaj nepadá veľa kolkov a takýchto hodov mali Galanťania v súboji s Rakovicami naozaj neúrekom. Hostia podali pekný kolektívny výkon, no treba povedať, že aj oni sa na dráhach občas poriadne potrápili. Slabé fázy hostí domáci hráči nedokázali využiť, a tak nakoniec body putovali do Rakovíc.

Už úvod stretnutia akoby predznamenal, že v tomto zápase domácim ruže nepokvitnú. Jožo Jeriga (540) ešte vcelku svojou hrou uspokojil divákov. Hoci nezahviezdil, no ani nesklamal a s Romanom Magalom (531) získal prvý bod pre Slovan. Naopak, Stano Kupčok (520) zahral svoje najslabšie číslo v jesennej časti ligy, trápil sa od začiatku až do konca a proti Marcelovi Ivančíkovi (542) neuspel. Škoda, pretože ani súper v prvej 60-ke nehral bohvie čo, no keď sa nedarí, ťažko sa záskavajú body. Po prvej runde bol stav ešte vyrovnaný 1:1 na body a hostia mali do plusu 13 kolov.

Stredná časť zápasu už dopadla pre Slovan horšie. Dodo Butko (539) síce začal veľmi dobre, no ani jeho protihráč Richard Varga (561) nelenil a získal mierny náskok. Potom však hra oboch súperiacich hráčov upadla. Butko už nenašiel ten správny herný rytmus, naopak Varga občas áno, a tak bod patril hosťom. Najhoršie dopadol Bystro Horník (510). Vôbec sa mu nedarilo, hral zle a až poslednou zlepšenou dráhou sa zachránil pred výkonom pod 500 zvalených kolkov. V doterajšom priebehu Extraligy na galantskej kolkárni nahádzal menej už iba dorastenec Martin Ilovský z Vrútok. Horník si skrátka nechtiac vybral svoj slabší deň, a tak s ním Tomáš Prívozník (548) nemal veľa práce. Stav 1:3 a strata 73 kolkov nedávali domácim veľké šance na úspech.

Pokiaľ by sa posledná galantská dvojička od začiatku poriadne zahryzla do svojich súperov, možno by sa s výsledkom ešte dalo niečo urobiť. No trápenie spoluhráčov sa prenieslo aj na domácich finišmenov. Žolti Poloma (565) v tesnom súboji síce porazil Fera Milana (563), no jeho solídny výsledok bol poriadne vydretý. Situáciu zachraňoval vždy v dorážke, kde mu pomohlo pár zvalených deviatok. Tú mal napokon veľmi peknú (216) a vďaka tejto výbornej dorážke získal pre Galantu druhý bod. Paťo Tumma (537) začal priam katastrofálne, keď v prvej 60-ke zhodil len slabých 238 kolkov. Borisovi Šintálovi (553) sa tiež príliš nedarilo, no na vedenie 2:0 na sety mu to stačilo. Darmo, že Paťo následne predviedol vynikajúcich 299, to sa už aj Šintál chytil, a tak sa stretnutie už iba dohrávalo v pokľudnej atmosfére, pretože bolo jasné, kto sa stane víťazom.

Galanťania v stretnutí s Rakovicami predviedli veľmi slabú hru do plných (najlepší bol Jeriga s 358 zvalenými kolkami), a to bola hlavná príčina, prečo nedokázali držať krok s miernym favoritom. Pozitívom je menší počet záhodov (14). Nuž, aj takéto zápasy bývajú. Galanta prezimuje na 9.mieste extraligovej tabuľky s ôsmymi bodmi. Vzhľadom na ťažšie vylosovanie a úzky káder, priebežné umiestnenie je úspechom. Slovanistom sa podarilo priviezť z vonkajších zápasov cenných 6 bodov za tri víťazstvá, doma získali len dva. No v Galante privítali piatich súperov, ktorí obsadili v tabuľke prvých päť priečok, boli to teda naozaj tí najťažší súperi. Na jar čakajú galantských kolkárov náročné odvety, no rozlosovanie sa aspoň opticky javí priaznivejšie. Nasleduje Galantský maratón, potom krátky sviatočný oddych a už 14.1. v ostrom súboji doma so Starou Turou ďalší boj o ligové body. (Stano Kupčok)

MKK Slovan Galanta B – Pezinok  3:5 (2.893–2.9748), 12,5:11,5 na setové body

Výsledky našich : Kaigl J (504), Száz (485), Ášváni (517), Sedlák (454), Ďuriš (464), Nedoma (469)

MKK Slovan Galanta dorastenci – TJ Rakovice B 0:2 (3.211–3.298), 2:2 po šprinte

Výsledky našich : Dvorščák (527), Klenovič (363), Rózsár (494), Mazúchová (595)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.