Kolkársky rekord Karlubíka v Galante - MKK Slovan Galanta

Kolkársky rekord Karlubíka v Galante

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 1 komentár.

6.októbra 2012

V sobotu 6.októbra 2012 sa v galantskej kolkárni konal zápas 3.kolkárskej ligy Trnavského a Nitrianského kraja MKK Slovan Galanta C – Slávia Nitra C. Zápas skončil výsledkom 1995:1808. V drese hosťujúcej Slávie Nitra nastúpil hráč Lukáč Karlubík. Dosiahol výkon 478 bodov a bol druhý najlepší zo svojho družstva.

dsc-0358-nahled

Na tom by nebolo nič zvláštneho, keby tento kolkár nehral v majstrovskom zápase jeden deň pred svojimi osemdesiatymi narodeninami.

Lukáč Karlubík sa narodil v roku 1932 v Močenku. Pôvodne Lukáš Korgo (meno po mame) sa po sobáši rodičov volal Lukáš Karlubík. Pri vystavovaní občianskeho preukazu mu pracovníčka úradu zmenila meno na Lukáč Karlubík a odvtedy si všade uvádza toto meno. Kolkom sa venuje od roku 1955, keď začal hrávať na jednodráhovej kolkárni v nitrianskom cukrovare. Celých 57 rokov bol verný svojmu oddielu Slávii Nitra. Je pamätníkom čias, keď bolo v Nitre viac ako desať kolkární. Stále je vo veľmi dobrej kondícii a jeho forma je aj v tomto veku obdivuhodná. Mnohí, oveľa mladší športovci mu môžu jeho elán a kondíciu závidieť.
Bez „Lukyho“ si spoluhráči majstrovský zápas nevedia ani predstaviť. Vo svojej kariére dosiahol množstvo úspechov a dostal veľa ocenení najmä na krajskej úrovni.
Rád si spomína aj na účasť na Funk Galantskom kolkárskom maratóne 2010, kde sa podieľal na vytvorení svetového rekordu a zápise do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší účastník.

Pri príležitosti osemdesiatych narodenín udelil Slovenský kolkársky zväz, Lukáčovi Karlubíkovi pamätnú plaketu.

Táto mimoriadna udalosť v kolkárskom športe bola ocenená aj agentúrou slovenských rekordov. Lukáč Karlubík prevzal po stretnutí v Galante certifikát slovenského rekordu ako „Najstarší registrovaný a hrajúci kolkár“.
Veríme, že tento „pán kolkár“ telom aj dušou odohrá na dráhach ešte množstvo úspešných zápasov.

Reportáž RTV Krea zo zápasu a z udelenia certifikátu nájdete na adrese: www.facebook.com/photo.php?…

 

 

Komentáre

1 | palcek | pred dvanástimi rokmi

Toto je nádhera…gratu­lujem!!!

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.