Kolkársky sviatok v Galante: Galanta A – Podbrezová A 1:7 - MKK Slovan Galanta

Kolkársky sviatok v Galante: Galanta A – Podbrezová A 1:7

Napísal: Jozef Butko pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

31.januára 2016

Bohatý kolkársky víkend začal pre galantských kolkárov už v piatok.
Céčko Galanty v derby zápase v Šali prekvapujúco hladko zvíťazilo, ale na umiestnenie v prvej štvorici tabuľky tretej ligy to už nestačilo. V barážových zápasoch bude bojovať len o umiestnenie na 5.-8.mieste.
V sobotu kolkári Galanty B potrebovali vyhrať s Bánovcami, aby mali aspoň nádej odpútať sa z nelichotivého posledného miesta tabuľky druhej ligy.
Aj keď zápas začali lepšie hostia, nakoniec to dobre dopadlo pre domácich.
Galanta B zvíťazila 5:3 a predstihla v tabuľke Rakovice B.
Nedeľné doobedie patrilo dorastencom.
Dorastenci Galanty ako vedúce družstvo 1.Dorasteneckej ligy západ podľa očakávania zvládli zápas s Piešťanmi a zvíťazili. Zdá sa, že vytúžené prvé miesto v tabuľke po základnej časti súťaže majú štyri kolá pred koncom už reálne na dosah.
Vyvrcholením kolkárskeho víkendu v Galante bol extraligový zápas domáceho MKK Slovan Galanta A proti mnohonásobnému majstrovi Slovenska ŽP Šport Podbrezová A.
A bolo sa opäť na čo pozerať.
Hviezdny tím Podbrezovej na čele s Vilmošom Zavarkom pritiahol na zápas do Galanty množstvo divákov.
Domáci podľahli majstrovskému tímu 1:7, keď jediný bod získal Žolt Poloma tesným víťazstvom nad Vadovičom. Najlepším hráčom domácich bol Zoli Madarás (579), najlepší výkon z hostí dosiahol, ako inak, Vilmoš Zavarko (626).
Podbrezová nesklamala a v Galante výkonom 3506 zvalených kolkov vytvorila nový rekord kolkárne.


MKK Slovan Galanta A – ŽP Šport Podbrezová A 3295:3506 (1:7)
31.januára 2016

V 17.kole Extraligy privítala Galanta na domácej kolkárni veľkého favorita ŽP Šport Podbrezová „A“.
Železiari dlhodobo kraľujú na slovenskej kolkárskej scéne a zároveň patria medzi absolútnu svetovú špičku.
Výsledok bol preto vopred jasný.
Bolo len treba rozlúsknuť, či sa Slovanu pošťastí ukoristiť aspoň jeden, či nebodaj aj dva pomocné body a či sa podarí Podbrezovčanom zdolať niektorý z rekordov dráhy. Hľadisko sa pekne zaplnilo v očakávaní výborných výkonov. Miernou škvrnou stretnutia bolo nevhodne ošetrené rozbežisko, v dôsledku čoho sa väčšine aktérov šmýkalo. Táto nepríjemnosť určite negatívne ovplyvnila výkony viacerých hráčov.

04-16-hladisko

Utešene zaplnené hľadisko na zápase v Galante

014-16-podb

Kolkári ŽP Šport Podbrezová A zľava: Zavarko, Pašiak, Tepša, Kuna, Tomka, Vadovič

04-16-ga

Družstvo MKK Slovan Galanta A zľava: Jeriga, Tumma, Horník, Madarás, Touš, Poloma, Kupčok

 

V úvode zápasu sa predstavil Pepa Touš (537) proti Erikovi Kunovi (550) a Bystro Horník (550) si zmeral sily s Milanom Tomkom (604).
Touš potvrdil, že jarná časť súťaže ho nezastihla v dobrej pohode. Nepodal síce zlý výkon, no ani dobrý. Jeho herný prejav stratil iskru a treba len veriť, že v ďalších zápasoch to už bude opäť starý dobrý Pepa. Kuna tiež nehral v pohode, šmýkalo sa mu a dokonca urobil až 5 záhodov. No túto indispozíciu súpera nedokázal Galanťan využiť. Škoda, pretože bod pre domácich bol v tomto dueli naozaj reálny.
Bystro Horník podal solídny výkon a tentokrát sa vyhol záhodom, ktoré ho už neraz pripravili o lepšie číslo. Na Milana Tomku to však nestačilo. Podbrezovčan nepustil Horníkovi ani jeden setový bod a s prehľadom svoj duel vyhral.
Stav zápasu bol 0:2 a Galanta prehrávala o 67 kolkov.

V strednej časti hry nestačil Stano Kupčok (515) na Tomáša Pašiaka (549) a po dobrom výkone ani Zolo Madarás (579) na Daniela Tepšu (611).
Kupčokovi sa vôbec nedarilo, podal svoj najslabší výkon v prebiehajúcej sezóne, k čomu mu do určitej miery „dopomohlo“ aj šmykľavé rozbežisko. Podobný problém mal aj jeho súper, a tak ani Pašiak nebol spokojný so svojim výkonom. Obaja súperi si podelili setové body, no ten celkový si pripísal na svoje konto Podbrezovčan. Šmýkalo so aj Zolovi Madarásovi. No Zolo sa dokázal vysporiadať s touto nepriaznivou okolnosťou a podal výborný výkon. Žiaľ pre Galantu, hostia dobre nasadili a Tepša po parádnom výkone získal pre Železiarne ďalší bod.
Po druhej štvorici bol stav z pohľadu domácich 0:4 a –133 kolov.

O čestný bodík pre Galantu sa mohol pokúsiť zabojovať už len Žolti Poloma (568) proti Bystrovi Vadovičovi (566). Totiž výsledok súboja Paťa Tummu (546) s Vilim Zavarkom (626) bol úplne jasný už vopred…
Nakoniec sa to Polomovi podarilo.
Žolti podal dobrý výkon, aj keď aj on mal evidentne problémy so šmýkaním, nepoložilo ho to. Príkladne zabojoval hlavne v závere duelu a hoci tesne, ale predsa porazil Vadoviča.
Tumma najviac doplatil na zradné rozbežisko.
Nedokázal sa sústrediť na hru, mal obavy o svoje operované koleno, dokonca zahodil do plných. A tak sa radšej po 60-tich hodoch nechal vystriedať, hoci jeho číslo vôbec nebolo zlé (272).
Do zápasu naskočil Jožo Jeriga.
Bola to jeho veľká premiéra v Extralige, a to hneď proti najlepšiemu kolkárovi na svete – Zavarkovi.
Jeriga sa svojej príležitosti nezľakol a podal vcelku pekný výkon (274).
Vilmoš Zavarko (626) opäť ukázal, že je naozaj majstrom svojho remesla.
Aj on mal od začiatku problémy so šmykľavým povrchom, no dokázal zmeniť rytmus svojej hry. Pomalší rozbeh, slabšie hody. Že dnes na kolkárni nebolo všetko s „kostolným poriadkom“ svedčia aj dva Zavarkove záhody.
V doterajších 16-tich kolách mal celkovo len jeden!
Aj napriek tomu sa stal najlepším hráčom zápasu a samozrejme získal posledný bod pre svoje družstvo.

Zápas nakoniec splnil očakávania.
Podbrezová vytvorila nový rekord galantskej kolkárne, jeho hodnota je teraz 3.506. Až traja hráči prekonali hranicu 600 zvalených kolkov, doteraz sa to v prebiehajúcom extraligovom ročníku podarilo len Jankovi Jasenskému z Interu Bratislava.
A ani domáci hráči sa nemajú za čo hanbiť.
Získali čestný pomocný bod, podali solídny kolektívny výkon a prehra s Podbrezovou o 211 kolov nie je až tak vysoká.
Galanťania však budú musieť vyriešiť problém so šmykľavými rozbehovými doskami, aby sa v ďalších zápasoch hráči mohli sústrediť už len na hru.
O týždeň čaká Slovan veľmi dôležitý zápas v Podbrezovej s „céčkom“ Železiarov. V tomto stretnutí sa Galanta pokúsi zabodovať, čím by sa jej podarilo odlepiť odo dna extraligovej tabuľky…

Výsledky 17.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-mpeo.htm


Fotky s hviezdami

V zápase s Podbrezovou A sa v Galante na dráhach predstavili viaceré významné osobnosti kolkárskeho športu. Čo meno, to hráč s reprezentačnými skúsenosťami. Hráči, ktorí tvoria káder súčasnej Podbrezovej A – Kuna, Pašiak, Vadovič, Tomka, Tepša a hlavne Zavarko sú prirodzenými vzormi pre všetkých kolkárov na Slovensku a foto s ktorýmkoľvek z nich je cennou trofejou pre každého kolkára.
Pár z týchto fotografií s kolkárskymi hviezdami urobil Karol Kaigl:

04-16-dor-a-zavarko-2

Paťa Machálková a Nika Mazúchová, naše úspešné dorastenky s Vilmošom Zavarkom

04-16-dor-a-zavarko

Naši dorastenci Kivaroth, Pitterová Rózsár a Dvorščák s Vilmošom Zavarkom

04-16-jeriga-tomka

Jožko Jeriga sa potešil fotke s Miňom Tomkom

04-16-anca

Aj Peter Anča Ďuriš (v strede), ktorému sme zagratulovali k 60-ke sa rád odfotil s Bystrom Vadovičom a Vilmošom Zavarkom

04-16-madaras-zavarko

Najlepší galantský hráč v zápase Zolo Madarás s Vilmošom Zavarkom

04-16-jeriga-tepsa-zavarko

Trojica Zavarko – Jeriga – Tepša


MKK Slovan Galanta B – BKK Bánovce n/B 3143:3051 (5:3)
30.januára 2016

V sobotu kolkári Galanty B potrebovali s Bánovcami vyhrať, aby mali aspoň nádej odpútať sa z nelichotivého posledného miesta tabuľky druhej ligy.
Na problémy so zostavou si galantskí Béčkari už zvykli a preto nikoho neprekvapilo, že dvadsať minút pred zápasom boli v kolkárni iba štyria hráči…

04-16-brocko

Najlepším hráčom zápasu sa stal Pavol Bročko (556) z Bánoviec

04-16-kika-30-1-2016

Kika Hegedusová hľadá formu z minulého roku

 

Možno aj vďaka tomu úvod zápasu zvládli lepšie hostia.
Výsledok Mira Chovanca (531) síce nebol zlý, ale urobil veľa zbytočných chýb (aj záhod do plných…) a podľahol najlepšiemu hráčovi zápasu Palimu Bročkovi (556).
Druhá domáca hráčka Kika Hegedüšová (503) nebola vo svojej koži a veľmi pomaly sa dostávala do zápasu. Navyše jej súper Jaro Podolák (508) dokázal v rozhodujúcich okamihoch na poslednej dráhe reagovať na zlepšenú hru Hegedüšovej a zdolal ju tesne o päť kolkov.

Galanta s Bánovcami prehrávala 0:2 rozdielom 30 kolkov.

04-16-gab-ban

Pre vývoj zápasu sa ukázala ako veľmi dôležitá stredná fáza.
Obaja galantskí hráči hneď na prvých dráhach s prevahou zdolali svojich súperov a otočili skóre v prospech domácich.
Butko (555), napriek tomu, že Šujan (515) sa len tak ľahko nevzdával dokázal získať bod a 40 kolkov navyše.
Aj Jirko Kaigl (520) presvedčivo rozdielom 43 kolkov zdolal Papša (477) a Galanta B tak pred záverečnými súbojmi pri remíze 2:2 viedla o sľubných 53 kolkov.

Posledná dvojica galantských hráčov Karol Kaigl a Janko Ašváni doviedla zápas do víťazného konca.
Karol Kaigl (529) získal na celkové víťazstvo potrebný bod, keď porazil Žitňana (474). Nebolo to celkom jednoduché, ale Karolovi sa podarilo na tretej dráhe získať výrazný náskok a ten už do konca udržal.
Ašváni (505) mal prvú šesťdesiatku veľmi dobrú, ale postupne jeho výkon klesal. Július Bročko (521) hral vyrovnanejšie a svojho súpera zdolal.

Aj keď zápas začali lepšie hostia, záverečná radosť patrila domácim.
Galanta B zvíťazila 5:3.
Galantskí kolkári potvrdili zlepšenú formu oproti jesennej časti súťaže.
Jarná bilancia: z troch zápasov – dve víťazstvá a jedna remíza a zisk piatich bodov znamená konečne posun z posledného miesta tabuľky.

V ďalšom kole vonku so Zlatými Klasmi B sa ukáže či vzostup Galanty B bude aj naďalej pokračovať…

Výsledky 19.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-19.htm


TJ Slovan Duslo Šaľa C – MKK Slovan Galanta C 1791:2048 (0:6)
29.januára 2016

Galantským Céčkarom vyšiel v piatok v Šali mimoriadne dobre úvod zápasu.
Dvojica Száz-Jeriga nielenže získala obidva body, ale aj rozhodujúci náskok 215 kolkov !
Ernest Száz (538), najlepší hráč zápasu suverénne zdolal domáceho Szalaia (382), ktorému sa vôbec nedarilo a iba na jedinej dráhe sa dostal nad hranicu sto zvalených kolkov.
Jeriga (525) mal tiež veľkú prevahu nad Senkárom (466) a s prehľadom zvíťazil.

Výrazný náskok Galanty C ešte zvýšili ďalší dvaja hráči.
Mikuš (490) porazil Mitošinku (455) a Sedlák (495) si poradil so Szomolaiovou (488).

Galanta C napokon prekvapujúco hladko zvíťazila nad Šaľou C 6:0.

Napriek vysokému víťazstvu mali galantskí hráči zmiešané pocity.
Víťazstvo v Šali by malo veľkú cenu, nebyť nešťastne prehry v minulom kole doma s Hlohovcom B. Tá im zahatala cestu do prvej štvorice tabuľky tretej ligy.

Výsledky 13.kola 3.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-iyrr.pdf


MKK Slovan Galanta dorast – MKK Piešťany dorast 1573:1519 (2:2)
31.januára 2016

Už minulý týždeň v Zlatých Klasoch galantskí dorastenci zistili, že žiadny zápas nie je vopred vyhraný. Na pôde predposledného družstva museli poriadne zabrať. V mimoriadne vyrovnanom zápase sa na víťazstvo poriadne natrápili.
Preto vedeli, že ani v zápase s Piešťanmi, ktoré sú v tabuľke posledné, to nebude „prechádzka ružovým sadom“.
S blížiacim sa koncom súťaže sú víťazstvá čím ďalej tým ťažšie a šanca skončiť po základnej časti súťaže na 1.mieste trochu zväzuje ruky.

04-16-ga-dor-pn-dor

Spoločné foto dorastencov Galanty a Piešťan

 

Galantskí dorastenci hrali v zápase zodpovedne a v ich prospech hrala aj skutočnosť, že mali vyrovnanejšiu zostavu ako hostia z Piešťan.
Všetci traja domáci kolkári, ktorých výkony sa zarátali do celkového výsledku prekonali hranicu 500 zvalených kolkov – Machálková (529), Mazúchová (543) a Dvorščák (501).
Z dorastencov Piešťan to dokázal iba Paračka (542). Ďalší dvaja hráči, Domin (496) a Nedorost (481) sa nad päťstovku nedostali.
Galanta zvíťazila rozdielom 54 kolkov a v tabuľke si udržala štvorbodový náskok pred Rakovicami A a Modrankou.
Za Galantu ešte nastúpil Kivaroth, ktorého výkon 427 zvalených kolkov sa do celkového výsledku nezarátal. Hostia štvrtého hráča nemali.

V šprintovom rozstrele dostali za Galantu šancu ďalší dvaja dorastenci.
Obaja svojim súperom podľahli.
Pitterová podľahla Nedorostovi a Rózsár nestačil na Domina.

Výsledky 14.kola 1.Dorasteneckej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-bexd.htm


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

3.2.2016 streda o 15:30 hod. Trenčín dor – Galanta dor –15.kolo 1.DL
4.2.2016 štvrtok o 18:00 hod. Piešťany C – Galanta C 14.kolo 3.KL
6.2.2016 sobota o 15:00 hod. Zlaté Klasy B – Galanta B 20.kolo 2.KL
6.2.2016 sobota o 16:30 hod. Podbrezová C – Galanta A – 18.kolo ELM

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

4.2.2016 štvrtok o 17:00 hod. Klubová kolkárska liga KPT Galanta
5.2.2016 piatok o 18:00 hod. Cabaj-Čápor – Preseľany A 18.kolo 1.KL
6.2.2016 sobota o 11:00 hod. Sládkovičovo B – Šaľa C 14.kolo 3.KL
6.2.2016 sobota o 14:00 hod. Sládkovičovo A – Hlohovec A 18.kolo 1.KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.