Iba štyri body z ôsmich možných 19.2.2012 - MKK Slovan Galanta

Iba štyri body z ôsmich možných 19.2.2012

Napísal: J.Butko, M.Kaigl, J.Kaigl pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

Kolkári MKK Slovan Galanta A pokračovali v získavaní bodov v jarnej časti prvej ligy. Z piatich jarných zápasov vyhrali štyri (z toho dva vonku).

Proti hosťujúcemu ZKK Nové Mesto n/V to síce nebolo jednoduché, ale po víťazstve 5:3 si domáci upevnili tretie miesto v tabuľke.

Béčko Galanty sa vrátilo z Bánoviec bez bodov. V piatkovom zápase, ktorý absolvovali bez chorého lodivoda Ďuriša živili nádej na zisk aspoň jedného bodu veľmi dlho. Nakoniec ale domáci zvládli lepšie koncovku a zvíťazili.

Už v stredu hrali Céčkari svoj prvý jarný zápas. Zlaté Klasy B im nedovolili odviezť do Galanty žiadny bod.

Dorastenci hrali mimoriadne dôležitý zápas v Pobedime. V priamom súboji sa rozhodovalo o poradí na druhom a treťom mieste Dorasteneckej ligy západ a tým aj o výhode hrať jeden zo záverečných finálových turnajov na domácej kolkárni.

Zápas zvládli najlepším možným spôsobom !

Zvíťazili a zabezpečili si tak definitívne druhé miesto v tabuľke. Ako bonus pridali  výkon 1681 zvalených kolkov, ktorý je rekordom družstva dorastu !

Tiež Zolo Kertész pokračuje vo výborných jarných výkonoch a pridal osobný rekord 568 zvalených kolkov.    

MKK Slovan Galanta A – ZKK Nové Mesto n/V  3166:3084 (5:3)

18.kolo  – 1.KL západ

V 18. kole prvej ligy nastúpili kolkári Nového Mesta proti domácej Galante. Galanťanom sa v zápasoch proti Novému Mestu darí a potvrdzujú to predovšetkým výhry na dráhe Zorničky. O niečo obdobné sa chceli Novomešťania pokúsiť v Galante.

Sčasti im plán vychádzal už po prvej tretine duelu. Hoci Miro Chovanec odštartoval veľmi dobre, ku koncu postupne strácal dych a napokon sa jeho výkon ustálil na 533 zvalených kolkoch. Hosťujúci Marián Holba hral počas celého zápasu veľmi vyrovnane (136, 134, 136, 135) a napokon mu to aj vzhľadom na Chovancov nezdar v závere stačilo na bod. Druhý z Galanťanov, Patrik Tumma, si vcelku pohodlne poradil s hosťujúcim Vojtekom, ktorého porazil o 33 kolkov a s výkonom 540 kolkov sa stal druhým najlepším Galanťanom duelu. Pred druhou časťou zápasu viedla Galanta o 25 kolkov, no skóre bolo naďalej nerozhodné 1:1.

V druhej časti nastúpili za Galantu Kaiglovci Karol a Martin, ktorí mali definitívne prevziať kontrolu nad stretnutím do vlastných rúk. Táto časť stretnutia sa však ukázala ako najslabšia zo strany Galanty. Predovšetkým výkon Martina Kaigla dopomohol k zlému obrazu druhej časti stretnutia. Na prvých dvoch dráhach dokázal mladý Galanťan nahádzať iba úbohých 230 kolkov, ku ktorým pridal neuveriteľných 6 záhodov. To primälo domácich aby siahli po striedaní, a tak sa na galantskej kolkárni predstavil od 61. hodu aj Bystrík Horník. Ten začal veľmi dobre a hneď na prvej dráhe po svojom príchode dokázal stiahnuť náskok hosťujúceho Smatanu, ba dokonca prejsť do šesť kolkového vedenia. V poslednom sete však už nedokázal zareagovať na dobrý nástup Smatanu, ktorý vybojoval pre Nové Mesto druhý bod po výkone 517 zvalených kolov. Druhý z Kaiglovcov si svoje vedenie nad Skovajsom ustrážil do posledného hodu, hoci v samotnom finiši mal už na mále. Napokon však udržal víťazný rozdiel piatich kolkov, keď Pavla Skovajsu porazil výkonom 527 kolov.

Posledná časť zápasu sľubovala veľkú drámu. Rozdiel medzi klubmi bol malý a na body to bolo nerozhodne 2:2. Galantskí finišmeni však nedopustili žiadne faux pas. Zoltán Madarás nemal veľké problémy s Pavlom Černým, ktorý sa s galantskou dráhou nedokázal stotožniť a v konečnom dôsledku to pre neho znamenalo podpriemerných 465 zvalených kolov. Zoli sa pohodlnou hrou dohádzal až k výborným 543 kolkom a stal sa tak najlepším hráčom stretnutia. Hru mal dobre rozbehnutú aj Dodo Butko, avšak rovnako ako Chovanec pred ním, ani on nedokázal udržať náskok nad súperom. Mikulec striedal dobré fázy so zlými, no najlepšia na neho natrafila v poslednom sete, kde domáceho lodivoda prehodil rozdielom 29 kolov. Tým si pripísal na svoje konto druhý setový bod a definitívnu výhru nad Butkom. Výsledok duelu to však nijako neovplyvnilo. Galanta Novomešťanov zdolala v pomere 5:3.

Napriek tomu, že domáci nepodali žiadny oslnivý výkon, stále si držia výbornú víťaznú bilanciu na domácej dráhe. Aj to je jedným z dôvodov, prečo je Galanta v prvej lige na skvelom treťom mieste.  

 (MK)

BKK Bánovce n/B  – Slovan Galanta B   2940:2814 (5:3)

21.kolo  – 2.KL západ

Galanta cestovala do Bánoviec s prízemnými ambíciami. Pri absencii Petra Ďuriša sa kormidla chopil Ferdo Sedlák, ktorému sekundoval vedúci C mužstva Galanty Jirko Kaigl. Vediac, že v Bánovciach sa vyhráva len veľmi náročne, postavili béčkari zostavu, ktorá mala reálne šance na uhranie remízového výsledku.

Tento plán zahŕňal obetovanie dvoch hráčov Galanty, menovite Kaigla a Kertésza na dvoch najlepších hráčov domácich, Pavla Bročka a Mareka Súkenníka. Tým pádom by ostatní hráči Galanty mali mať šancu na získanie štyroch bodov, čo by hosťom dopomohlo k remíze. Tento plán od začiatku vychádzal. Lajo Šárközi, najlepší z kolkárov hostí (498), porazil domáceho Papša 3:1 o osem kolkov a Jirko Kaigl (476), hoci podal veľmi solídny výkon, podľahol kvalitne hrajúcemu Bročkovi juniorovi. Po prvej časti bolo skóre 1:1 a galantský plán naberal reálne kontúry.

V druhej časti potrebovali Galanťania vyhrať oba duely, teda Száz potreboval poraziť Žitňana a starší z Bročkovcov, Július, mal podľahnúť Jožkovi Jerigovi. V prípade Jerigu (486) sa galantský plán napĺňal presne podľa predpokladov hosťujúcich lodivodov, keď Bročka po dvoch dráhach vyhnal do šatne. Domácim nepomohlo ani striedanie za Antona Šujana, ktorý si síce počínal lepšie ako jeho predchodca, no Jerigovi konkurovať nemohol.

Bol to však neprofesionálny a hanebný spôsob, ktorým k zápasu pristúpil (najskúsenejší!) borec Galanty, Ernest Száz, čím pripravil hostí o možný bodový zápis. V zápase sa mu vôbec nedarilo a keď sa hostia rozhodli vystriedať ho za Bianku Nedomovú, odmietol striedať a podráždene reagoval na ich výzvu. Jeho výkon na zvyšných dvoch dráhach bol žalostný (3. dráha: 98 kolov a 9 záhodov, 4. dráha: 103 kolov a 7 záhodov, dovedna 422 kolov a 23 záhodov!) a v konečnom zúčtovaní dostal od Žitňana 94 kolkový výprask.

Tretia časť prebehla opäť v súlade s predpokladmi hosťujúcej stratégie. Kertész (452) očakávane podľahol Súkenníkovi (493), hoci poslednú dráhu odohral so všetkou bravúrou (126 a bez záhodu). Naopak Ferdo Sedlák zdolal Jožka Liptáka výkonom 480 zvalených kolov a stanovil tak výsledné skóre zápasu na 5:3 pre domácich s rozdielom 126 zvalených kolkov.  

Galanťanov pripravil o možnú remízu Galanťan a jeho správanie je neospravedlniteľné. Na výsledku zápasu to však nič nemení a je na predstaviteľoch MKK Slovan Galanta ako sa k veci postavia.

(MK)  

KK Zlaté Klasy B – Slovan Galanta C 2179:1990

11.kolo 3.ligy TT+NR kraja

Naši „Céčkari“ zavítali na prvý zápas v novom roku do Zlatých Klasov. Na úvod zápasu nastúpili za Galantu Janko Ašváni a Jaro Nedoma. Jankovi sa bohužiaľ opäť nepodarilo ustrážiť si rozbeh a tak po veľkom trápení dosiahol výkon 457 zvalených kolov čo je na túto kolkáreň mizerný výkon.O niečo lepšie sa darilo Jarovi a po vcelku vyrovnaných dráhach dosiahol výkon 480 zvalených kolov. V konečnom súčte však prvá dvojica prehrala o 138 kolov.

Od finišmenov sa očakávalo viac ale vyšlo to len na 50%. Dobre hrajúci Ferdinand Mikuš zdolal svojho súpera o 31 kolov výkonom 551 zvalených kolov. Druhý z dvojice J. Kaigl sa však po prvej dráhe (141) na zvyšných trápil až na konečných 502 zvalených kolov. Jeho súper predviedol najlepší výkon v zápase 581 zvalených kolov čím pomohol Zlatým Klasom vytvoriť si rekord družstva.

(JK)

KK Pobedim dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1602:1681 (0:2)

12.kolo DL západ

Výborný výkon celého družstva, rekord dorasteneckého družstva Galanty 1681 zvalených kolkov, osobný rekord Zola Kertésza 568 zvalených kolkov a hlavne dôležité víťazstvo – to je výpočet úspechov galantských dorastencov v Pobedime.

Dva body za víťazstvo už definitívne zabezpečili Galante druhé miesto v tabuľke Dorasteneckej ligy západ a tým aj výhodnú pozíciu vo finálovej časti Dorasteneckej ligy. Jeden z turnajov, zrejme hneď prvý 11.marca 2012 sa bude hrať v Galante !

Zápas v Pobedime sa od začiatku vyvíjal pre Galantu priaznivo. Viktor Tyavoda (565) podal veľmi dobrý výkon a nezľakol sa tabuľkovo najlepšieho domáceho hráča Damiána Bielika (560). Porazil ho  tesne o 5 zvalených kolkov, ale bol to dôležitý krok pre vývoj celého zápasu. Tiež Tomáš Putyera (509) svojho súpera Vajera (480) porazil. Úvodná dvojica Galanty tak pripravila veľmi dobré východisko pre finišmanov Kertésza a Chovanca.

Kertész, hrajúci vo veľmi dobrej forme a pohode svojim osobným rekordom 568 zvalených kolkov (zlepšil len pred pár dňami 5.2.2012 vytvorený rekord 562) suverénne o 108 kolkov porazil domácu Plichtovú (460).

Jediným hráčom Galanty, ktorý svojmu súperovi podľahol bol Chovanec (548). Domácemu Melicherovi (562) podľahol hlavne preto, že nedokázal prekonať fázy, keď sa mu celkom nedarilo a zbytočne sa rozptyľoval. Napriek tomu aj jeho výkon bol solídny a celkove Galanta zvíťazila (po odrátaní výkonov Plichtovej a Putyeru) rozdielom 79 kolkov.

Ani oba prehrané duely v šprinte, keď Kertész prehral s Bielikom a Tyavoda s Melicherom už radosť Galanty z úspechu nemohli pokaziť.

Na výkone Galanty sa od prvých hodov až dokonca prejavila dobrá pripravenosť na dôležitý zápas. Skúsenosti z množstva zápasov v Dorasteneckej lige využili hráči Galanty naplno. Domáci, ktorí nemajú taký vyrovnaný káder ako Galanta a ani toľko skúseností ako Galanta nedokázali využiť výhodu domáceho prostredia.

(JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni 

Tlmače – Šaľa B  3012:3021 (3:5)

Sládkovičovo B – Pobedim B   3017:2835 (7:1)

Najbližší program

-  piatok  24.2.2012 o 18:00 hod. Galanta C – Hllohovec B  (3KL)

-  piatok  24.2.2012 o 17:30 hod. Trenčín – Galanta B   (2KL)

-  piatok  24.2.2012 o 18:00 hod. Preseľany A – Galanta A (1KL)

-  nedeľa 26.2.2012 o 10:00 hod. Galanta dorast – Stará Turá dorast (DL)

-  nedeľa 26.2.2012 o 13:00 hod. Galanta B – Victoria Pezinok  (2KL predohrávka 25.kola)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

-       sobota 25.2.2012 o 09:00 hod. Cabaj Čápor A – Rakovice A (1.KL)

-       sobota 25.2.2012 o 13:00 hod. Sládkovičovo B – Bánovce n/B

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová :

-       sobota 25.2.2012   o 17:30 hod. KSV Wien II – BSV Voith St.Pölten


Komentáre

1 | jeriga @ | pred dvanástimi rokmi

oprava

stretnutie 2. ligy v Trenčíne je podľa Rozpisu o 17,30 hod a nie o 18,00 hod. Prosim o opravu. Ďakujem.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.