Plný bodový zisk družstiev Galanty 26.11.2011 - MKK Slovan Galanta

Plný bodový zisk družstiev Galanty 26.11.2011

Napísal: Jozef Butko pred 13 rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

V uplynulom týždni už nehrali zápasy dorastenci a Céčko, pretože jesenná časť ich súťaží už skončila.Áčko aj Béčko svojou hrou potešili a získali plný bodový zisk.
Áčko Galanty na domácej pôde privítalo rivala tiež z Galantskej kolkárne – družstvo Cabaj Čápor A. Po napínavom súboji si zapísalo tesné víťazstvo.

Ešte úspešnejšie bolo Béčko. Najprv v dohrávanom zápase 11.kola druhej ligy v pondelok porazilo Tatran Bratislava na jeho pôde a v sobotu jednoznačne zvíťazilo na Pobedimom B. V oboch zápasoch na seba upozornil Miro Chovanec. V Bratislave osobným rekordom 590 a doma proti Pobedimu bol opäť mužom zápasu výkonom 582 zvalených kolkov.

MKK Slovan Galanta C – KK Cabaj Čápor A 3236:3191 (5:3) 11.kolo – 1.KL západ

Duel Galanty a Cabaja možno po práve pomenovať „galantské derby“. Predovšetkým hlavne preto, že oba celky hrajú svoje domáce zápasy v Galante. Ďalším zdôvodnením však môže byť vzájomný boj Cabaja s Galantou o najsilnejšie mužstvo galantskej kolkárne. Tieto zápolenia sú zväčša veľmi tesné a sprevádzané veľkou drámou.

Galanťania však nechceli ani na moment pripustiť, že by neboli pánmi domácej dráhy, čo dokumentovali už v prvej tretine zápasu. Zoltán Madarás prakticky nepustil Petra Kollára do hry. Ten sa mu dokázal vyrovnať azda len v prvých dvoch setoch, po zvyšok duelu však hral len druhé husle. V konečnom dôsledku dostal 49 kolkový výprask, pretože Madarás k vyhranému bodu pridal aj skvelý výkon 572 zvalených kolov. Druhý z dvojice domácich, Maťo Kaigl (522), už toľko šťastia nemal, i keď za svoju porážku si môže vo veľkej miere sám. Hlúpymi chybami daroval výhru Pavlovi Molnárovi. Paradoxne lepšie to mal rozbehnuté mladý Galanťan, po prvých dvoch setoch viedol 2:0. Avšak nepochopiteľné záhody na kráľa spôsobili, že sa z konečného triumfu tešil Molnár, ktorý hodil len o 7 kolkov viac.

Druhá dvojica zamestnala na hodinu Karola Kaigla a Patrika Tummu. Ich súpermi z radov hostí boli Juraj Nemček a Ivan Minárik. Kaigl nezačal proti Nemčekovi zle. Výborne mu vyšli plné, avšak v dorážke nevedel poriadne otvárať a to sa mu stalo osudným. Na poslednej dráhe sa mu dokonca podarilo zahodiť šesťkrát na sedliaka, čím iba podtrhol svoju mizériu (517) kolkov. Ani Paťo Tumma nevyzeral v prvých okamihoch najlepšie, a keď po dvoch setoch prehrával s Ivanom Minárikom 2:0, začalo byť v hale dusno až-až. Našťastie sa mu však podarilo zareagovať na Minárikovo vybuchnutie v poslednom sete, keď výkonom 151 kolkov predbehol spomínaného súpera takmer o 50 kolkov. Po druhej tretine stretnutia viedla Galanta o +/- 50 kolkov, no zápas bol i naďalej veľmi napínavý a najmä stále nerozhodnutý.

Finiš sľuboval dramatické okamihy, veď sa proti sebe postavili dve populárne dvojice. Za Cabaj Pastorovci Marcel a Dušan a za Galantu Jožkovci, Butko a Pivko. Finiš napokon nepriniesol nijaké prekvapenie. Oba celky si rozdelili po bode a rozdiel kolkov ostal v podstate nepoškvrnený. Za domácich vyhral Jožko Pivko, ktorý sa prezentoval výborným výkonom 553 zvalených kolkov. Na druhej strane bol víťazný rekordér galantskej dráhy, Marcel Pastor, ktorý v pomere 3:1 porazil domáceho lodivoda o 15 kolkov.

Zápas skončil tesným výsledkom 5:3 s celkovým kolkovým rozdielom čítajúcim 45 kolov. Avšak od začiatku duelu boli v čele domáci a svoje vedenie dotiahli do víťazného konca.
   (MK)

KK Tatran Bratislava – MKK Slovan Galanta B 3170:3187 (2:6) 10.kolo – 2.KL západ

Na kvalitnej kolkárni Interu Bratislava, kde hrá Tatran svoje domáce zápasy sa očakávali dobré výkony na oboch stranách a vyrovnaný zápas. To že bol zápas vyrovnaný sa splnilo, ale tých veľmi dobrých výkonov moc nebolo.
Na šiestich dráhach malo stretnutie rýchly spád.

V prvej fáze zápasu na dráhy nastúpili domáci Dušan Sedlák (521), Bajbar (528) a Válek (514). Za hostí to boli Martin Kaigl, Ferdo Sedlák a Šarközi. Zápas sa vyvíjal v prospech domácich a po dvoch dráhach mal tréner Galanty Ďuriš dilemu, ktorého z hráčov vystriedať skôr, pretože nikto výkonom neplnil očakávania. Nakoniec to ale pre Galantu nedopadlo najhoršie. Domáci sa postupne zhoršovali a hostia zlepšeným výkonom dobehli črtajúcu sa stratu. Martin Kaigl (528) získal aj bod a Ferdo Sedlák (516) a Šarközi (497) veľmi za súpermi nezaostali.
Galanta prehrávala 2:1 o 22 kolkov.

Druhá polovica zápasu priniesla jednoznačnú prevahu hostí z Galanty.
Domáci Martišek (530) Malgot (570) nesklamali,ale Koška (507) s nimi krok nedržal. Hosťujúcej trojici naopak hra išla a hlavne muž zápasu Chovanec (590) sa pričinil o rozhodujúci moment, keď porazil najlepšieho domáceho hráča Malgota.
Száz (545) a Jeriga (511) so súpermi síce remizovali na sety 2:2, ale obaja vyšším celkovým počtom zvalených kolkov získali pre Galantu body.

Po zaujímavom zápase panovala oprávnená radosť hráčov Galanty zo zisku bodov a tiež Mira Chovanca z osobného rekordu (590). Len slabší rozbeh na prvej dráhe (127) ho obral o vytúženú šesťstovku.
   (JB)

MKK Slovan Galanta B – KK Pobedim B 3160:2932 (7:1) 11.kolo – 2.KL západ

Po víťazstve v pondelok na Tatrane sa zvýšila sebadôvera hráčov Galanty B. Očakávalo sa preto aj víťazstvo na domácej pôde proti Pobedimu B, hoci Galanta B nastupuje na každý domáci zápas s veľkým rešpektom.

Od začiatku stretnutia sa naplnili predpoklady a Galanta držala opraty stretnutia pevne v rukách. Už po prvých dvojiciach Galanta viedla 2:0 o viac ako 70 kolkov a náskok stále narastal.
Opäť exceloval Miro Chovanec, ktorý sa dostal do výbornej formy. Jeho 582 zvalených kolkov bolo najlepším výkonom zápasu a suverénne o 99 kolkov porazil svoju súperku Benkovú. Napriek výbornému výkonu sa Chovanec, podobne ako na Tatrane, nevyhol výkyvu a výkon 121 na druhej dráhe ho zase obral o šesťstovku.
Jediný bod domácich stratil Száz, keď pri remíze 2:2 prehral s Melicherom o dva kolky 508:510.
Hostia sa len ťažko vyrovnávali s galantskou dráhou a iba jediný Melicher dokázal zvaliť viac ako 500 kolkov.

Výkony Galanta B : Horník 523, Jeriga 519, Sedlák 518, Chovanec 582, Száz 508, Ďuriš 510
Výkony Pobedim B : Sedláček 489, Lednický 480, Dekan 481, Benková 483, Melicher 510, Dudík 489
   (JB)

GA24 GALANTSKÝ KOLKÁRSKY MARATÓN 2011 – Aktuality 26.11.2011

Necelé tri týždne (19 dní) pred zahájením GA24 GALANTSKÉHO KOLKÁRSKEHO MARATÓNU 2011 je prihlásených 208 záujemcov !!!
Počet teda dosť vysoko prekračuje počet voľných miest v tomto ročníku.
Organizátorov, ktorí predpokladali trvanie maratónu v dĺžke asi 33 hodín s účasťou 148 štartujúcich čaká ťažká úloha – ČO S TÝM ?
Začiatok v piatok 16.decembra okolo obeda a ukončenie v noci zo soboty na nedeľu pár voľných miest prinesie, ale pokryť záujem všetkých zrejme nebude možné.

Najbližší program

  • piatok 2.12.2011 o 18:00 Pobedim A – Galanta A (12.kolo 1.KL)
  • sobota 3.12.2011 o 13:00 Sládkovičovo B – Galanta B (13.kolo 2.KL)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

  • sobota 3.12.2011 o 9:00 Cabaj Čápor A – Trenčín A (12.kolo 1.KL)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.