Nabitý týždeň galantských kolkárov 26.2.2012 - MKK Slovan Galanta

Nabitý týždeň galantských kolkárov 26.2.2012

Napísal: Jozef Butko pred 13 rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

Uplynulý týždeň bol pre galantských kolkárov doslovne nabitý majstrovskými zápasmi. Dorastenci v stredu predohrávali zápas so Sládkovičovom a v nedeľu hrali ďalší so Starou Turou.

Béčkari v piatok cestovali do Trenčína na zápas s KWH a už v nedeľu hrali doma predohrávku s Victoriou Pezinok. Áčko hralo v piatok v Preseľanoch a Céčko doma proti Hlohovcu B. Spolu družstvá odohrali šesť zápasov. Získali v nich až desať bodov, čo je naozaj slušná bilancia. Prehralo len družstvo Galanty B v Trenčíne. Víťazne sa skončil aj zápas St.Pöltenu na pôde KSV Wien II a Kristína Hegedüšová patrila opäť k oporám vedúceho tímu Bundesligy. Výkonmi v uplynulom týždni upútali Nedomová, Chovanec, Tyavoda, Jirko Kaigl a celé A mužstvo, ktoré zvíťazilo v Preseľanoch.

KK Preseľany A – MKK Slovan Galanta A 3326:3332 (2:6)
19.kolo – 1.KL západ

Zápas, ktorému nechýbalo vôbec nič.
Azda ani antickí dramatici by nestvorili drámu takú napínavú, ako stretnutie Preselian s Galantou. Osud duelu určili až záverečné 120. hody posledných pretekárov oboch mužstiev. Domáci fanúšikovia napĺňali kolkáreň burácajúcim revom, inokedy hrobovým tichom. Strhujúci finiš určil víťaza, ktorým sa po sérii nezdarov na Preselianskej kolkárni stala hosťujúca Galanta.

Tá vstúpila priam snovo do stretnutia tretieho celku s desiatym celkom prvej ligy. Na úvod postavili hostia na dráhu dvojicu Kaiglovcov , pričom s Karolom sa rátalo ako s jasným ašpirantom na bod, kým Martinov úspech by mohol len prekvapiť. Napokon sa však všetky obavy ukázali ako márne. Mladší z dua Kaiglovcov porazil domáceho Mariána Nedeľku o štyri kolky, avšak rozdielom 3:1. Ku koncu sa už zdalo, že Marián si ustráži remízu setových bodov a posledným hodom potvrdí svoj triumf. Našťastie pre hosťujúceho hráča sa mu podarilo premárniť existenčný hod a darovať výhru na zlatom podnose Martinovi Kaiglovi (len pre spresnenie uvádzam, že sa jednalo o Nedeľkov jediný záhod v celom stretnutí). Galanťan si aspoň čiastočne napravil pokrivenú reputáciu z minulého týždňa. Výkon 538 kolkov napokon znamenal pre mladého kolkára bod. Karol Kaigl musel tiež bojovať o bod až do konca stretnutia. Na prvej dráhe mu domáci Kuzma (546) uštedril 16 kolkový výprask. Karolovým cieľom tak ostalo vyhrať zvyšné tri sety a zaistiť si tak výhru, čo sa napokon aj udialo. Starší z dvojice Kaiglovcov sa však prezentoval aj výborným výkonom, keď dovedna naváľal 555 kolkov. V závere prvej tretiny viedla Galanta 2:0 o 13 kolkov, a to sa na dráhu chystali hosťujúci bombardéri.

Paťo Tumma a Zolo Madarás prebrali galantskú štafetu s miernym náskokom a na ich ramená padlo bremeno udržania náskoku. Hoci bodovať sa podarilo iba Tummovi, Galanta si po druhej časti udržala náskok, ktorý dokonca posilnila o ďalších 20 kolkov. Pozornosť v kolkárni sa však upierala na duel preselianskeho nestora Jožka Bazalu a Zola Madarása. V prvej časti ich zápolenia mal jasne navrch domáci kolkár, ktorý po výkonoch 152 a 155 výrazne unikol Madarásovi. Misky váh sa však od tretieho setu výrazne priklonili na stranu odchovanca Levických kolkov, ktorý tak odštartoval stíhaciu jazdu. Toto snaženie vyšperkoval štvrtým setom, keď mu už, ako sa ľudovo vraví, „horelo pod zadkom“. Na výhru v dueli potreboval pokoriť Bazalu o 25 kolkov. Napokon sa rozdiel ustálil na 22 kolkoch, čo tesne, ale predsa, stačilo Bazalovi na výhru.

Tretia časť zápasu bola doslova a do písmena dramatickým vyvrcholením stretnutia. V podstate sa o osude zápasu rozhodovalo až v poslednom sete. Domáci kolkári hrali od začiatku výborne, čo potvrdili aj výsledným výkonom (Pargáč 561, Jaderko 569) a obaja prevýšili svojich súperov. Galanta však v poslednej tretine získala bod v osobe Doda Butka. Ten porazil Pargáča pomerom 3:1, i keď nahádzal o 6 kolkov menej ako jeho súper. Bystrík Horník začal svoje predstavenie sľubne, v druhej polovici však poľavil a na Jaderka v konečnom zúčtovaní stratil 20 kolkov. S Galanťanmi to už vyzeralo zle-nedobre, pretože po plných stratili kolkový náskok, ktorý počas stretnutia konštantne navyšovali. Sústredená hra v dorážke ako aj potrebná dávka šťastia (pri deviatkach) zaručili Galante veľmi vzácnu výhru.
   (MK)

TKK Trenčín KWH – MKK Slovan Galanta B 3149:3070 (6:2)
22.kolo – 2.KL západ

Rozlosovanie uplynulého týždňa primälo všetky tri galantské mužstvá odohrať svoje ligové zápasy v rovnaký deň, teda v piatok 24.februára. To samozrejme znamenalo ťažkosti so skladaním jednotlivých výberov a tie neobišli ani galantské béčko. To muselo pod Matúšov hrad odcestovať bez náhradníkov, čo vždy predstavuje istú mieru rizika. K zraneniu našťastie nedošlo, no v radoch galantských kolkárov by sa našli prípady hodné vystriedania.

V úvode to už tradične vyzeralo pre Galantu sľubne. Leví podiel má na tom benjamínok Miro Chovanec, ktorý sa opäť raz prezentoval famóznym výkonom. Domáci Vojtáš mu dokázal sekundovať iba v druhom sete, po zvyšok stretnutia však za mladým Galanťanom výrazne zaostal. Miro docielil v tomto zápase úctyhodných 572, čím o 44 kolkov prevýšil Karola Vojtáša. Ernest Száz tiež nezačal zle, avšak jeho výkony stúpali a klesali ako sínusoida (134, 116, 130, 114). Táto nevyrovnanosť nahrávala domácemu Porubskému, ktorý hoci sa veľa nenadrel, v porovnaní so Százom podal vyrovnané výkony. Napokon seniora v službách galantského MKK pokoril o 19 kolkov.

V druhom sete sa za Galantu predstavila Bianka Nedomová, ktorú doplnil Jožko Jeriga. Galantská juniorka začala svoju hru veľmi sľubne a po dvoch setoch dokonca viedla 2:0. Domáci Vlčák si však to lepšie odkladal na druhú polovicu zápasu, kedy výkonmi 138 a 134 definitívne pokoril Nedomovú (500). Kuriózna (avšak nie nevídaná) situácia nastala v dueli Jána Mydlu a Jozefa Jerigu, keď sa Galanťan radoval z víťazstva, hoci naváľal o 8 kolkov menej ako súper. Jožko rozhodol o víťazstve v prvých troch setoch, no v poslednom výrazne poľavil. Toho sa dokonale chytil Mydla, ktorý akoby vstal z mŕtvych a predviedol skvelý výkon 156 zvalených kolkov. To, že si bod odnesie Jeriga, už nič na výsledku nezmenilo, no Mydlových 518 znamenalo ďalších osem bodov do súčtu zvalených kolov.

Pred záverom stretnutia bol zápas vcelku vyrovnaný a rozhodnúť teda musela posledná štvorica. Za domácich nastúpili Bariak a Guštara, ktorí vyzvali na súboj Jirka Kaigla a Peťa Ďuriša. Galanťania však v poslednej časti už veľa vody nenamútili, obaja prehrali a definitívne odovzdali celkovú výhru Trenčínu. Kvalitným výkonom sa však za Galantu prezentoval vedúci C mužstva Galanty Jirko Kaigl, ktorý si postupne viac a viac zvyká na pozíciu druholigistu. V stretnutí s Trenčínom zaznamenal 518 zvalených kolkov a zhodne ako domáci Mydla prišiel o bod, hoci nahádzal viac ako súper. Tým sa stal druhým najlepším Galanťanom v zápase. V úplnom kontraste tak pôsobila hra Petra Ďuriša, ktorý sa na dráhe spočiatku trápil a v druhom sete dokonca naváľal iba smiešnych 99 kolkov. V konečnom zúčtovaní sa s pätnástimi záhodmi dopracoval k výkonu 476 kolkov, čo za Guštarovými 562 zvalenými kolmi zaostalo o priepastných 86 kolov.
Oslabená Galanta, ktorá sa musela zaobísť bez absentujúceho Sedláka a Šárköziho, prehrala v Trenčíne v pomere 6:2.
   (MK)

MKK Slovan Galanta B – KK Victoria Pezinok 3152:3096 (7:1)
25.kolo – 2.KL západ – predohrávka

V predohrávke 25.kola druhej ligy privítala Galanta lídra súťaže Victoriu Pezinok. Rešpekt zo súpera bol v tomto zápase namieste, ale bilancia domácich zápasov Galanty (až na jednu výnimku samé výhry) dávala tromfy do rúk domácim.
Potvrdil sa variant, ktorý urobil radosť domácim.

Víťazný smer v zápase ukázala hneď úvodná dvojica domácich. Jožko Pivko (518), stabilný dlhoročný hráč Áčka sa po vynútenej prestávke potrebuje rozohrať. Jeho výkon ešte nie je taký ako by si želal, ale jeho skúsenosti sa predsa prejavili. Svojho súpera Hájeka (511) porazil veľmi tesne, keď zabral v najrozhodujúcejších okamihoch. Bianka Nedomová mala svoj deň. Začala vynikajúco (141, 152) a už na prvých dvoch dráhach si urobila rozhodujúci náskok. Bývalý hráč Interu Goras (520) jej potom síce zobral dva setové body, ale na Bianku, ktorá dosiahla celkove 549 zvalených kolkov to nestačilo. Bianka vyrovnala svoj osobný rekord a stala sa najlepšou hráčkou zápasu. Skóre 2:0 pre Galantu po prvej štvorici to bol vynikajúci úvod.

V strednej fáze zápasu nastúpili za Galantu dvaja hráči, ktorým to v súčasnosti ide. Jeriga (520) s Kertészom (515) síce so svojimi súpermi na setové body tiež remizovali 2:2 ale celkove súperov porazili. Vais (498) nestačil na Jerigu a Martišek (496) prehral s Kertészom.
Pred poslednými hráčmi zápasu Galanta viedla 4:0 rozdielom 77 kolkov. Paradoxne skóre na setové body bolo 8:8.

V závere zápasu nastúpil domáci Száz a Jiří Kaigl proti Berešovi a Vandákovi.
Száz (515) nastúpil proti doteraz najlepšiemu hráčovi súťaže. Napriek tomu s ním držal krok a pri troche šťastia ho mohol poraziť. Bereš však potvrdil úlohu favorita a výkonom 535 zvalených kolkov so skóre 2,5:1,5 Száza porazil.
Jirko Kaigl (535) mal veľmi vyrovnaného súpera. Vandák (536) nad ním po tretej dráhe pri skóre 1,5:1,5 viedol o 14 kolkov. Jirko však výborne zvládol záver, stratu dobehol. Získal ďalší setový bod a porazil Vandáka.

V zápase sa znovu potvrdila sila Galanty B na domácej dráhe. Potešili výkony celého družstva a najmä Bianky Nedomovej a Jirka Kaigla.
   (JB)

MKK Slovan Galanta C – Zentiva Hlohovec B 2001:1994
14.kolo 3KL TT a NR kraja

V piatok, kedy hráva svoje zápasy galantské Céčko hrali tento krát aj družstvá A a B. Hráči sa rozbehli na všetky svetové strany. Aj Jirko Kaigl, vedúci Céčka musel posilniť Galantu B v Trenčíne. Preto na zápas s Hlohovcom B museli nastúpiť dvaja dorastenci.

Tyavoda a Putyera nastúpili hneď v úvode a ako keby sa dohodli zvalili zhodne po 487 kolkov. Na súperov to nestačilo a obaja prehrali. Ich súperi Černý (508) a Šnajdarová (491) získali pre hostí náskok 25 kolkov.

Domáci hráči Suchopa a Mikuš, ktorí nastúpili v závere proti Mlynekovi a Barekovi verili, že sa im nepriaznivý stav podarí zmeniť. Mikuš (522) po vyrovnanom výkone remizoval s Barekom (522). Rozhodujúcim bol preto súboj domáceho Suchopu s Mlynekom. Ten sa podarilo vyhrať s náskokom 32 zvalených kolkov Suchopovi (505). Mlynek totiž dosiahol len na métu 473 zvalených kolkov.

Víťazstvo aj keď len tesné – o 7 kolkov tak patrilo Galante.

MKK Slovan Galanta dorast – KK Stará Turá dorast 1594:1333 (2:0)
13.kolo DL západ

Po vítaznej predohrávke v stredu proti Sládkovičovu získali aj v poslednom zápase základnej časti Dorasteneckej ligy naši dorastenci obidva body. Definitívne tak skončili na druhom mieste tabuľky a môžu sa v pokoji pripravovať na finálové turnaje, hlavne na prvý, ktorý sa bude konať 11.marca 2012 v Galante !
Zápas proti Starej Turej bol jednoznačnou záležitosťou. Všetci hráči, ktorí nastúpili, podali lepší výkon ako ich súper a to sa prejavilo na veľkom rozdiele v skóre, ktorý bol až 261 kolkov.
Najlepším hráčom stretnutia bol Viktor Tyavoda výkonom 564 zvalených kolkov.
Výkony :
Galanta : Chovanec 537, Putyera 446, Tyavoda 564, Bauer 493
Stará Turá : Dolnák 510, Moravcová 393, Galbavý 430, Lehuta/od.61 h. Lessová 377

TJ Slavoj Sládkovičovo dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1523:1622 (0:2)
14.kolo DL západ – predohrávka

Výsledky :
Sládkovičovo :Šalát 484,Nedomová V. 505, Tóth 534
Galanta : Bauer 522, Kertész 536, Chovanec 540, Tyavoda 546
   (JB)

KSV Wien II – BSV Voith St. Pölten 3099 : 3235 (1:7)
Bundesliga Damen Rakúsko 15.kolo

Kolkárky BSV Voith St.Pölten nazaváhali ani v uplynulom kole rakúskej Bundesligy žien. Vysoko zvíťazili na pôde KSV Wien II a pre nás je potešujúce, že veľkým dielom k víťazstvu prispela aj Kika Hegedüšová. Jej výkon 556 zvalených kolkov bol druhým najlepším zo všetkých hráčok. Najlepšia bola jej spoluhráčka Katharina Horvath, ktorá ich zvalila len o päť viac.

Aj najväčší súper St. Pöltenu KSV Wiener Linien vyhral na pôde SK Wessely Dämmtechnik II a preto sa náskok 3 body St. Pöltenu na čele tabuľky štyri kolá pred koncom nezmenil.

Podrobné výsledky zápasu najdete na :
http://spb.sportkegeln.org/spb-bl1d.php…
tabuľku Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…/tabelle.php
Podrobnosti o výkonoch Kristíny Hegedüšovej nájdete tu :
http://spb.sportkegeln.org/…elerDetW.php?…
Vylosovanie Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…pielplan.htm
   (JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Cabaj Čápor A – Rakovice A 3236:3052 (7:1)
Sládkovičovo B – Bánovce n/B 2956:2979 (3:5)

Najbližší program

  • streda 29.2.2012 o 18:00 hod. Galanta A – Šaľa A (1KL)
  • piatok 2.3.2012 o 16:30 hod. Nitra C – Galanta C (3KL)
  • sobota 3.3.2012 o 13:00 hod. Galanta B – Limbach (2KL) (možno o 9:00)
  • nedeľa 4.3.2012 o 10:00 hod. Turnaj dorastu družstiev 1KL v Novom Meste n/V

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

  • piatok  2.3.2012 o 18:00 hod. Tlmače – Stará Turá B (2.KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová :

  • sobota 3.3.2012 o 17:30 hod. BSV Voith St.Pölten – 1.KSK Gem.Bed. Alutech Wiener Neustadt

Komentáre

1 | jeriga | pred 13 rokmi

zaujímavé, čím viac problémov pred zápasom s lídrom súťaže, tým sladší koniec. Klobúk dole pred spoluhráčmi z mužstva.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.