Víťazný víkend galantských družstiev 29.1.2012 - MKK Slovan Galanta

Víťazný víkend galantských družstiev 29.1.2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 3 komentáre.

Po výbornom výkone Áčka minulý víkend v Hlohovci potešili tento krát galantských priaznivcov Béčkari, ktorí suverénnym spôsobom 8:0 „sfúkli“ súpera z Tlmáč.

Domáci kolkári podali veľmi vyrovnané výkony. Súperovi, ktorý hral tiež na domácej kolkárni a s ktorým mali v minulosti veľké problémy, nedali žiadnu šancu.

Áčko si poradilo s Družbou Piešťany B, ale zápas bol veľmi vyrovnaný a víťazstvo sa rodilo ťažko. Tri súboje medzi hráčmi skončili 2:2 a aj rozdiel 30 zvalených kolkov je minimálny.
Dorastenci hrali na pôde ťažkého súpera v boji o najvyššie priečky v tabuľke Dorasteneckej ligy – Interu Bratislava. Urobili nám všetkým radosť a po dobrom výkone zvíťazili ! Navyše Chovanec znovu zlepšil svoj osobný rekord na 599 zvalených kolkov !

MKK Slovan Galanta A – TJ Družba Piešťany B 3096:3066 (6:2)
15.kolo – 1.KL západ

Domáci Galanťania nastupovali na zápas v dobrej nálade. Leví podiel na tom má samozrejme minulotýždňová eufória zo zápasu v Hlohovci, kde sa Slovanu podarilo nadeliť výprask niekdajšiemu extraligovému účastníkovi, miestnej Zentive. Okrem toho sa im však podarilo aj prekonať vlastný tímový rekord, a tak zápas s Piešťanmi mal byť potvrdením dobrej formy.

Galanta však veľmi rýchlo vytriezvela zo svojho snenia. Od samého začiatku duelu sa v galantskej kolkárni predvádzali slabé, miestami podpriemerné výkony a misky váh sa prelínali z jednej strany na druhú. Miestami viedli domáci, miestami hostia z Družby. Nováčik v drese áčka, Miro Chovanec, nenadviazal na dobrý výkon z Hlohovca a jeho 505 zvalených kolov len z diaľky závidelo minulotýždňovému výkonu. Jeho herný prejav bol veľmi nestabilný a Ján Ďurina ho v konečnom zúčtovaní prevýšil o 17 kolov. O jeho celkovom triumfe však musel rozhodovať až posledný hod. Miro potreboval bezpodmienečne vyhrať posledný set, no podarilo sa mu len zremizovať, čo na súpera nestačilo. Ani Paťo Tumma, hoci vyhral výrazným rozdielom, nepodával príliš dobré výkony. Mladého Majerčíka vyprášil v pomere 3:1 a konto domácich obohatil o 38 kolkov.

V druhej časti to nebolo z pohľadu domácich o nič lepšie. Postarali sa o to predovšetkým mladí hráči Piešťan, menovite Dzuro a Dúbrava. Domáci Martin Kaigl sa riadne natrápil v prvom rade so svojou hrou a priemerných 513 kolkov Šimona Dúbravu sa tak razom pre neho stalo nedosiahnuteľnou métou. Viniť však mohol jedine seba vzhľadom na enormné množstvo chýb. Na druhej strane sa o bod pre Galantu pričinil Bystrík Horník, ktorý na body síce porazil mladého Dzura, avšak v počte zvalených kolkov sa Piešťancovi podarilo domáceho kolkára prevýšiť o 3 kolky. Pred poslednou časťou hry bolo všetko otvorené.

Vo finiši sa zišla štvorica skúsených borcov. Za domácich Butko a Madarás a v drese hostí Tibor Wesolowski a Jožko Horváth. Už samotné zloženie posledného kvarteta sľubovalo veľký boj. Domácim sa podarilo súperov pokoriť zhodne keď pomerom 2:2 na setové body zvíťazili na zvalené koly. O dobrých výkonoch však nemožno príliš hovoriť. Dodo Butko zvalil 538 kolkov a Zolo Madarás o 24 kolkov menej.

Galanta vyhrala a drží si víťaznú výkonnosť na domácej dráhe, ale prejav v zápase s Piešťanmi zaostal hlboko za očakávaniami. 3096 kolov je len slabou náhradou za rekordný výkon z minulého týždňa.
   (MK)

MKK Slovan Galanta B – ŠKK Tlmače 3167:2858 (8:0) 18.kolo – 2.KL západ

Zápasy s Tlmačmi, pre ktoré je kolkáreň v Galante domácou dráhou patrili vždy medzi dramatické a znaky derby boli veľmi badateľné. Galantskí kolkári mali s družstvo Tlmáč často problémy a strácali s nimi dôležité body.
Tento víkend to však bolo inak.
V zápase dominovalo len jedno mužstvo – Galanta B. Hostia podali odovzdaný, slabý výkon a umožnili domácim kolkárom zvíťaziť jednoznačne 8:0.

Ani jeden z hosťujúcich hráčov domáceho súpera nepotrápil a keď to vyzeralo na dráhe vyrovnane, bolo to len zásluhou krátkeho výpadku hráča Galanty.
Na strane domácich potešila vzácna vyrovnanosť výkonov, keď piati hráči dosiahli výkony v rozsahu 522 až 540 zvalených kolkov – iba Ďuriš mal menej (509).
Najlepším z domácich bol nestarnúci Ernest Száz (540).
U hostí len Filip Zajko dosiahol nad hranicu 500 zvalených kolkov (503) a celkový výkon Tlmáč 2858 zvalených kolkov bol naozaj podpriemerný.

Výkony hráčov :
Galanta B : Šarközi 527, K.Kaigl 522, Sedlák 539, Nedomová 530, Száz 540, Ďuriš 509
Tlmače : J.Zajko ml. 499, J.Zajko st. 479, F.Zajko 503, Gálet 478, Havran 480, Lehocký/Šumeraj 419

Domáce Béčko podalo v sobotu lepší výkon ako Áčko keď zvalilo o 71 kolkov viac. Potvrdilo, že na domácej dráhe je temer nezdolateľné. Práve v stredu 1.februára odchádza do Pobedima na zápas s DKK Nové Mesto n/V (tam hrajú domáce zápasy). Je to jediné mužstvo, ktoré nečakane na jeseň v Galante vyhralo a obralo Galantu B o dva body.
Ako na to odpovie Béčko ? Veríme že stratené body dovezie naspäť.
   (JB)

KK Inter Bratislava dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1625:1661 (0:2) 9.kolo DL západ

V dôležitom zápase Dorasteneckej ligy na pôde Interu Bratislava urobili naši dorastenci rozhodujúci krok pre zabezpečenie umiestnenia v prvej trojke a tým postup do finálovej časti o majstra Slovenska. Zvíťazili po kvalitnom výkone a navyše Chovanec už po štvrtý krát (?) v tejto sezóne zlepšil svoj osobný rekord už na 599 zvalených kolkov !

Galanta nastúpila v zostave Kertész (546), Bauer (516), Chovanec (599) a Putyera (475). Kertészovi sa zvyčajne na dráhach Interu darí a potvrdil to aj v tomto zápase.
Bauerovi chvíľu trvalo, kým sa rozohral a až po dvoch dráhach uveril, že to pôjde. Nebyť ťažkého rozbehu (116 a 119) mohol dosiahnuť tiež slušný výkon.
Chovanec veľmi rýchlo zabudol na zakolísanie z predošlého dňa, keď v zápase 1.KL Galanty A proti Piešťanom B dosiahol len 505 zvalených kolkov. Po výkonoch na jednotlivých dráhach 152, 162, 152 ho len smola delila od vytúženej 600-ky. Na poslednej dráhe to bolo „len“ 133 a to stačilo na celkových 599 zvalených kolkov.
Porazil aj najlepšieho z domácich Tibora Vargu (reprezentanta SR), ktorý dosiahol výkon 587 zvalených kolkov.

Aj v záverčnom šprinte boli úspešní dorastenci Galanty. Bauer porazil Ševčíka a Chovanec Kissa.

Výsledky :
Inter : Ševčík 430, Kiss 529, Varga 587, Ondrus 509
Galanta : Kertész 546, Bauer 516, Chovanec 599, Putyera 475
   (JB)

Frajer na záver

Hráč galantského Béčka Lajko Šarközi, ktorý je známy svojimi skákavými hodmi vzbudil v zápase s Tlmačmi veľkú pozornosť a mimoriadne pobavil všetkých hráčov a divákov.
Na druhej dráhe mu v dorážke zostala pozícia, keď mu zostali stáť tri kolky. Stredný kôl, ľavá predná dáma a ľavý sedliak.
Hod sa mu vydaril, bol mimoriadne presný a smeroval na správne miesto medzi ľavú prednú dámu a stredného.
Mal iba jednu „chybičku“ . Guľa skákala.
Guľa presne trafila miesto, kde sú pod hlavami kolky zúžené a bez akéhokoľvek dotyku preletela cez medzeru dozadu !
Keby bol hod správny a guľa by išla po dráhe, padli by všetky tri kolky.
Ale zase by to nebolo v tejto rubrike. :-)

Najbližší program

  • streda 1.2.2012 o 18:00 hod. DKK Nové Mesto n/V – Galanta B (19.kolo 2.KL v Pobedime)
  • sobota 4.2.2012 o 10:00 Piešťany A – Galanta A (16.kolo 1.KL)
  • nedeľa 5.2.2012 o 10:00 Galanta dorast – Piešťany dorast (10.kolo DL)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

  • piatok 3.2.2012 o 18:00 Tlmače – Trenčín KWH (2.KL)
  • sobota 4.2.2012 o 9:00 Cabaj-Čápor – Zlaté Klasy (1.KL)
  • sobota 4.2.2012 o 13:00 Sládkovičovo B – Stará Turá B (2.KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová :

  • sobota 4.2.2012 o 14:00 Admiral UKC-Liezen – BSV Voith St.Pölten

Komentáre

1 | carolco | pred dvanástimi rokmi

Gratulujem Mirovi k fantázii v dorasteneckej lige, naj hráč kola, naj plné, naj dorážka, najmenej záhodov, naj šprint a radšej nepokračujem, pretože sa mi pokazia na klávesnici klávesy naj!!!!!!!

reagovat

2 | Dodo @ | pred dvanástimi rokmi

Veľa času

[2] Miro má napr. oproti mne ešte viac ako 40 rokov na zlepšenie. Pri tom tempe prekonávania osobných rekordov, aké nasadil si netrúfam tipovať kde skončí. Už teraz sa na to teším.

reagovat

3 | Pali Bročko @ | pred dvanástimi rokmi | www.facebook.com/kolkari

skákajúca gula

tak to ma fakt že pobavilo s tou skákajúcou gulou..to by som chcel vidieť…aj hod aj tie hody aj toho Lajka… budem šíriť ďalej :D
a držím palce Mirovi, nech mu to stále lepšie padá ;)

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.