Víťazné ťaženie všetkých tímov Galanty 4.3.2012 - MKK Slovan Galanta

Víťazné ťaženie všetkých tímov Galanty 4.3.2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Družstvá kolkárov MKK Slovan Galanta zaznamenali počas uplynulého týždňa len samé víťazstvá.Áčko v predohrávanom zápase v stredu so Šaľou A pokračovalo vo víťaznom jarnom ťažení. Aj keď s problémami, ale predsa dokázalo poraziť obávaného súpera, keď v závere ukázalo svoju vnútornú silu.

Céčko v tretej lige v piatok zvíťazilo na pôde Nitry C. Z Nitry sa body veľmi nenosia. Len skúsení galantskí kolkári si pamätajú, kedy sa to naposledy podarilo.
Béčko v domácom zápase druhej ligy proti Limbachu nepripustilo žiadne prekvapenie a s prevahou zvíťazilo. Najlepším hráčom zápasu bol galantský dorastenec Zolo Kertész.
Dorastenci, ktorí si predohrali posledné kolo Dorasteneckej ligy, aby nestratili formu sa zúčastnili turnaja družstiev 1.kolkárskej ligy v Novom Meste n/V. O týždeň ich už čaká prvý finálový turnaj o majstra Slovenska na domácej kolkárni v Galante za účasti dorastencov Trstenej, Podbrezovej, Spišskej Novej Vsi, Piešťan, Galanty a Pobedima.

MKK Slovan Galanta A – TJ Slovan Šaľa 3184:3122 (5:3)
20.kolo – 1.KL západ

V predohrávke 20. kola zavítali kolkári Šale do kolkárne susednej Galanty na tradičné derby. Zápasy týchto odvekých rivalov vždy sľubujú veľkú šou. V jesennej časti sa vo vyrovnanom stretnutí podarilo Galanťanom na šalianskej dráhe uchmatnúť domácim jeden bod za remízu a s trochou šťastia to tak mohlo byť aj tentokrát, samozrejme v opačnom garde. Galanťania si však svoje víťazstvo uchránili.

Úvod stretnutia bol veľmi ospalý a nebolo sa príliš na čo pozerať. Jedine výkon Zola Madarása dvíhal domácich fanúšikov zo sedadiel. Hoci mu prvá a posledná dráha veľmi nevyšli, súperovi Miroslavovi Moravanskému uštedril okrúhly stokolový výprask. Šalianskemu kolkárovi náramne nevyšla tretia dráha a na posledný set prepustil miesto Karolovi Tóthovi. Tomu sa na štvrtej dráhe podarilo Madarása zdolať, no na Zolovej výhre to nezmenilo už nič. Opačný scenár mal súboj domáceho Martina Kaigla a Richarda Tótha st. Domáci kolkár nevie nájsť stratenú formu na domácej dráhe, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Na prvej dráhe naváľal žalostných 110 kolkov. Na druhej sa jeho herný prejav zlepšil a Tótha porazil o 16 kolkov výkonom 138. To však bolo zo strany mladého Galanťana všetko. Zvyšné dve dráhy sa už nedokázal zorientovať natoľko, aby hodil čo i len priemerné číslo a súperovi výkonom 480 prepustil výhru v zápase.

Galanta viedla 58 kolkovým rozdielom nad Šaľou, no skóre bolo nerozhodné 1:1. Zvrat po výkonnostnej stránke nastal až v druhej tretine stretnutia. Postarali sa oň predovšetkým Miro Chovanec a Paťo Tumma za domácich a Richard Tóth ml. za hostí. Miro Chovanec vskutku poľahky poradil s Branislavom Bolom, ktorého už na druhej dráhe striedal skúsený Ladislav Mitošinka. Miro však nenechal nič na náhodu, pripísal si 3,5 setových bodov a súpera porazil po peknom výkone 549 zvalených kolkov. Patrik Tumma (538) tiež nebol ďaleko od víťazstva. V úvode zápasu síce zaspal, čo Tóth ml. (554) dokázal pretaviť na dva setové body, no na tretej dráhe predviedol mladý Galanťan zmŕtvychvstanie. Na poslednej dráhe potreboval Šaľana poraziť o minimálne dva kolky. Táto vízia mu však akoby zviazala ruky a nohy, kým Tóth ml. podal ďalší z pohodových výkonov. Hostia sa napokon radovali z bodu, ktorý zabezpečil druhý Tóth v poradí.

Domáci si uvedomovali, že v tomto stretnutí veľký výsledok nedosiahnu, a tak museli všetko podriadiť výhre, hoci len tesnej. V tomto zmysle teda bolo samozrejmé, že aspoň jeden z dvojice Butko-Horník musí uhrať bod a domáci nesmú stratiť náskok. S domácimi to vyzeralo zle – nedobre, najmä keď sa výbornou hrou prezentoval Štefan Krajčík. Bystrík Horník s ním teoreticky dokázal držať krok iba v druhom sete, no po zvyšok stretnutia patrila dráha šalianskemu hráčovi. Všetko bolo preto v rukách galantského šéfa, ktorý bezpodmienečne musel poraziť Filipa Királya. Butko začal výhrou, no v druhom sete sa minca obrátila a Király výkonom 144 prevzal opraty zápasu do vlastných rúk. V tomto sete sa mu podarilo počtom zvalených kolov predbehnúť Galanťana a pre domácich privyrobiť ďalšie vrásky na čele. Dodo vyhral v treťom sete o 3 kolky a keďže náskok bol stále na strane Királya, nesmel domáci lodivod na poslednej dráhe prehrať. Zázrak pre hostí sa však napokon nekonal. Király v poslednom sete vybuchol (121), naopak Butko podal výborný výkon (144). Z víťazstva sa teda radoval domáci kolkár po solídnom výkone 545 zvalených kolkov. V stretnutí napokon dokázala Galanta zvíťaziť najtesnejším kolkárskym rozdielom 5:3.

Galanta udržala sériu neporaziteľnosti, no v domácom zápase sa od nej očakávalo oveľa viac. 3184 zvalených kolkov je na domácu dráhu primálo.
   (MK)

MKK Slovan Galanta B – TJN Karpaty Limbach 3099:2929 (6:2)
23.kolo – 2.KL západ

Po tíme Pezinku zavítal na galantskú kolkáreň ďalší „bratislavský“ klub, konkrétne Limbach. Favoritom stretnutia boli domáci kolkári, hoci Limbach už viackrát potvrdil svoje kvality. V tomto zápase však nenašli s formou rozumnú reč.
Galanta rozhodla o víťazstve ešte pred finišujúcou štvoricou, ktorá na dráhu nastupovala s viac ako 200 kolkovým náskokom. Ale pekne po poriadku.

Víťazné ťaženie Slovana začali Bianka Nedomová a Karol Kaigl. Prvá menovaná sa nemusela pre výhru vôbec nadrieť, a preto aj priemerných 520 zvalených kolov predstavovalo v tomto prípade výborný výsledok. Keďže Pavol Ančic nahádzal iba smiešnych 419, na galantské konto putovalo prvých 101 kolkov náskoku. Karol Kaigl sa pre výhru musel natrápiť trocha viac. Štefan Ležák sa prezentoval veľmi dobrým výkonom a nebyť výbuchu na poslednej dráhe, odniesol by si bod za výhru v dueli. Karol bravúrne zvládol úvodné dva sety, no vo zvyšných podal priemerný výkon. Na jeho stranu sa však priklonilo šťastie. Galanta tak viedla priepastným rozdielom už po prvej tretine zápasu.

V tej druhej predviedli hosťujúci kolkári ešte väčšiu biedu a výhru doslova darovali domácim. Peter Holenda nahádzal 458 kolkov a za Ernestom Százom zaostal iba o 58 kolkov. Domáci kolkár sa v poslednej dobe trápi, čo potvrdil aj v dueli s Limbachom. S výnimkou tretieho setu, kedy naváľal výborných 148 kolkov, predviedol najstarší hráč stretnutia iba priemerný výkon. Najlepším hráčom stretnutia sa stal Zoltán Kertész. Ten si po veľmi sústredenom výkone poradil s Karolom Beckom. Zoltán predviedol okulahodiacu hru s minimom chýb (jediný záhod), čím sa dopracoval k výkonu 534. Skúseného Becka premohol o 51 kolov.

Posledná štvorica nastupovala na dráhy za rozhodnutého stavu. Galanťania, ktorí boli už teoreticky nedostihnuteľní, mohli maximálne útočiť na absolútne víťazstvo, čiže kanára pre Limbach v pomere 8:0. Naopak Limbach bojoval o posledné zvyšky cti, ktoré v konečnom dôsledku aj obhájil. Slabé výkony okrem Száza prenasledujú aj Petra Ďuriša. Benkovský, ktorý sa radí medzi najlepších kolkárov hosťujúceho celku, bol Ďurišovi viac ako vyrovnaným súperom. Potvrdilo sa to aj v závere stretnutia, keď domáceho lodivoda zdolal o 18 kolkov po výkone 515 zvalených kolkov. Ďuriša na poslednej dráhe vystriedal Jozef Pivko, no ani ten neodvrátil prvý bod pre Limbach. Dobrý výkon však v tomto dueli obišiel aj Jirka Kaigla, ktorý sa na dráhe poriadne natrápil. Hoci začal výborne (137), postupne uberal plyn a vo finiši bol rád, že vôbec dosiahol na 500 kolkovú hranicu. Domácim finišmanom však nemožno nič vyčítať, na dráhu nastupovali takmer bez žiadnej motivácie.

Na výhre Galanty sa však nič nezmenilo. Slovan udupal Limbach 170 kolkovým rozdielom v pomere 6:2.
   (MK)

KK Slávia Nitra C – MKK Slovan Galanta C 1703:1729
15.kolo 3KL TT a NR kraja

Kolkári Galantského Céčka po dlhých rokoch dosiahli plný bodový zisk na „zakliatej“ nitrianskej kolkárni. Na zápas sa vydali s odhodlaním aj so svojim  vedúcim Jirkom Kaiglom, ktorý sa stále výraznejšie presadzuje v Béčku ale v tomto kole chcel pomôcť k výhre ako nahradník. V zostave Céčka sa ale objavil Jožko Jeriga, ktorý bol výraznou posilou a bol najlepším hráčom zápasu. Významným faktorom víťazstva bola vyrovnanosť hráčov Galanty (výkony od 420 do do 465). Galante sa vydaril úvod zápasu, keď prví dvaja hráči (Suchopa a Jeriga) vytvorili náskok 48 kolkov nad súperom. Aj ďalší hráči Galanty podali dobré výkony (obaja 420) a náskok z prvej polovice zápasu udržali. Víťazstvo o 26 kolkov bolo síce tesné, ale plne zaslúžené.
Výkony hráčov :
Nitra C – Karlubík 432, Krajňák 409, Mihálik 417, Zarik 445
Galanta C – Suchopa 424, Jeriga 465, Ašváni 420, Putyera 420

4.turnaj družstiev 1.kolkárskej ligy západ – Nové Mesto nad Váhom
Nedeľa 4.marca 2012

Naši dorastenci sa zúčastnili prvých troch turnajov družstiev 1.kolkárskej ligy a dosiahli na nich dobré výsledky. Na týchto turnajoch patrili k najlepším a preto využili možnosť zúčastniť sa aj turnaja v Novom Meste n/V.
Štartovali hneď v úvode turnaja a dosiahli nasledovné výkony:
Chovanec 546, Tyavoda 565, Putyera 506 a Kertész 510.
Celkové výsledky ešte neboli zverejnené a môžete ich neskôr nájsť na http://www.kolky.sk/…turnaje/c571

Už o týždeň v nedeľu 10.marca sa bude v Galante konať prvý, z celkove štyroch finálových turnajov družstiev Dorasteneckej ligy. Naši dorastenci skončili v základnej časti Dorasteneckej ligy západ na výbornom 2.mieste a získali do priebežnej finálovej tabuľky podľa rozpisu súťaže 2 body.
Pred zahájením finálových turnajov vyzerá tabuľka nasledovne:
1.-2. Piešťany , Trstená 3 body
3.-4. Galanta, Podbrezová 2 body
5.-6. Pobedim, Spišská Nová Ves 1 bod

Za umiestnenie vo finálovom turnaji sa udeľujú body nasledovne :
Víťaz turnaja – 7bodov, druhý – 5bodov, tretí – 4body, štvrtý – 3body, piaty – 2 body a posledný, šiesty – 1bod.
Finálové turnaje sa budú konať 10.3. v Galante, 25.3. v Podbrezovej,
1.4. v Piešťanoch a 22.4. v Trstenej.

BSV Voith St. Pölten:1.KSK G.B. Alutech Wiener Neustadt 3103 : 3034 (5:3)
Bundesliga Damen Rakúsko 16.kolo

Kolkárky BSV St. Pöltenu mali nezvyčajne veľa práce s posledným tímom Bundesligy. Zrejme podcenenie súpera spôsobilo, že domáce hráčky sa až do konca triasli o výsledok.
Na tento zápas nebude veľmi rada spomínať ani Kika Hegedüšová. Jej výkon 474 zvalených kolkov bol nielen najhorším zo všetkých v tomto zápase, ale najhorším na domácej dráhe vôbec.

Podrobné výsledky zápasu najdete na :
http://spb.sportkegeln.org/spb-bl1d.php…
tabuľku Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…/tabelle.php
Podrobnosti o výkonoch Kristíny Hegedüšovej nájdete tu :
http://spb.sportkegeln.org/…elerDetW.php?…
Vylosovanie Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…pielplan.htm
   (JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Tlmače – Stará Turá B 3093:3110 (3:5)

Najbližší program

piatok 9.3.2012 o 18:00 hod. Galanta C – Šaľa C (3KL)

piatok 9.3.2012 o 16:30 hod. Šaľa B – Galanta B (2KL)

sobota 10.3.2012 o 09:00 hod. Stará Turá A – Galanta A (1KL) (v Piešťanoch)

nedeľa 11.3.2012 o 10:00 hod. 1.Finálový turnaj dorastu o majstra SR v Galante

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

sobota 10.3.2012 o 09:00 hod. Cabaj Čápor – Hlohovec (1KL)

sobota 10.3.2012 o 13:00 hod. Sládkovičovo B – Preseľany B (2KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová :

sobota 10.3.2012 o 17:30 hod. KSK Austria Krems – BSV Voith St.Pölten

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.