Galanta – Piešťany 2:0 !!! 5.2.2012 - MKK Slovan Galanta

Galanta – Piešťany 2:0 !!! 5.2.2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

Galanta – Piešťany 2:0 !!! Už v stredu hralo zápas 19.kola 2.ligy naše Béčko v Pobedime, kde hrajú svoje domáce zápasy kolkári DKK Nové Mesto n/V.

Našim hráčom sa nepodarilo prekonať zakliatie vonkajších kolkární a vrátili sa domov bez bodov. Prehra mrzí o to viac, že DKK zvíťazilo na jeseň aj v Galante. Kolkárom nášho Áčka sa na jar darí a priviezli ďalšie dva body z vonkajšej dráhy.

Po rekordnom výkone a víťazstve v Hlohovci si body priviezli aj z Piešťan, kde v súboji s domácim Áčkom mali zápas pod kontrolou a susedovi v tabuľke 1.ligy zobrali obidva body.
Naši dorastenci, ktorí sú na druhom mieste v Dorasteneckej lige hostili vedúce družstvo tabuľky dorastencov Družby Piešťany. Po výbornom výkone (hlavne Chovanca a Kertésza) zvíťazili a zobrali Piešťanom prvé body od začiatku súťaže.
Víkendový súboj Galanta – Piešťany (A družstvá a dorastenci) tak skončil 2:0 pre Galantu !
Kika Hegedüšová sa v rakúskej Bundeslige už zrejme v BSV Voith St.Pölten aklimatizovala a robí to, čo od nej očakávajú – rozhoduje zápasy. Aj v poslednom zápase na pôde Admiralu Liezen bola najlepšou hráčkou družstva a najviac sa zaslúžila o cenné víťazstvo.

TJ Družba Piešťany A – MKK Slovan Galanta A 3224:3252 (2,5:5,5)
16.kolo – 1.KL západ

Kolkári Galanty už od počiatku svojej existencie v prvej lige dokazujú, že sú tímom z prvej polovice tabuľky. Pravidelne sa umiestňujú na popredných priečkach, avšak ešte ani raz sa nestalo, že by bojovali do konca sezóny o prvenstvo v lige. Dôvodom boli nezvládnuté zápasy na dráhe súpera a predovšetkým na palubovkách, ktoré sú pre hráčov odchovaných na sadurite často ťažkým orieškom. V poslednom období sa však zdá, že to čo bolo kedysi nevýhodou, sa pomaly otáča v prospech Galanťanov. Po fantastickej demontáži kolkárov Hlohovca sa Slovanu podarilo ukradnúť body aj piešťanskému áčku.

Výhra sa začala rodiť už v prvej časti hry, keď sa na palubovku vydali mladíci Miro Chovanec a Martin Kaigl. Predovšetkým v prípade druhého menovaného sa jedná o kuriozitu, keďže Martin bol pôvodne nominovaný na zápas v pozícii prvého náhradníka. Avšak problémy s legitimáciou Patrika Tummu mu umožnili štartovať proti Michalovi Schmidlovi. Tento nečakaný zvrat napokon vyznel pozitívnejšie pre Galantu, ktorá v osobe mladšieho z Kaiglovcov získala prvý bod v zápase za výkon 547 kolkov. Výrazne prispel k úspechu mladého Galanťana aj nezdar Michala Schmidla, ktorému sa hra po väčšine času nedarila. Miro Chovanec mal v provnaní so svojim spoluhráčom menšie ťažkosti. Benjamínok v A družstve Galanty zdolal v pomere 2,5:1,5 domáceho Uváčika famóznym výkonom 571 zvalených kolkov a spolu s Martinom Kaiglom odštartoval víťazné ťaženie kolkárov Galanty.

V druhej časti hry sa mohla hra niekoľkokrát dramaticky zauzliť, takže v jednu chvíľu viedli obaja Galanťania, inokedy zase prevzali opraty hry do rúk domáci. Napokon však druhá tretina stretnutia skončila výhrou Jána Meliša, ktorý si v posledných okamihoch súboja s Karolom Kaiglom zaistil výhru výkonom 541 kolkov. Remízový rezultát duelu Horníka s domácim Mičkom prispel aspoň k čiastočnému posilneniu vedenia Galanty. Domáci kolkár podal štyri vyrovnané výkony, to však nemožno tvrdiť o Horníkovi, ktorého výkonnostná krivka nadobúdala v zápase s Piešťanmi tvar sínusoidy.

O osude stretnutia museli rozhodovať poslední kolkári mužstiev. Kým za domácich nastúpila mladá, dravá dvojica Gocký – Dovičič, v drese Galanty sa predstavili ostrieľaní borci Madarás – Butko. Posledná tretina napokon skončila v pomere 1:1, keď za Piešťany sa Dovičičovi podarilo poraziť Doda Butka. Ten nedokázal nadviazať na svoj posledný „palubovkový“ výkon a v Piešťanoch naváľal dovedna iba 516 kolkov. Naopak Zolo Madarás si oproti Hlohovcu polepšil a Peťa Gockého vyprášil bez straty setu výkonom 576 kolkov. Tým potvrdil dominanciu Galanty, ktorá v konečnom zúčtovaní vyhrala 5,5:2,5 o 28 kolkov.

Galanta zrejme našla recept na vyhrávanie na palubovkách a teraz už len dúfa, že si naň spomenie budúci týždeň v zápase na trenčianskej palubovke.
   (MK)

DKK Nové Mesto n/V : Slovan Galanta B 3224:3188 (5:3)
19.kolo – 2.KL západ

Kolkári MKK Slovan Galanta B odchádzali na zápas do Pobedima (tam hrá DKK svoje domáce zápasy) pozitívne naladení. Očakávali, že sa im podarí poraziť súpera, ktorý je v tabuľke o šesť miest nižšie. Pamätali si však, že kolkári DKK ako jediní na jeseň v Galante vyhrali.

Úvod zápasu však Galanťanom nevyšiel. Bianka Nedomová po peknom výkone pred týždňom proti Tlmačom tentoraz nezabrala a výkonom 492 zvalených kolkov na Vrábela (552) nestačila. Jeriga, ktorý nastúpil po dvojzápasovej prestávke odolával súperovi lepšie, ale ani jeho 525 zvalených kolkov na domáceho Bielka (551) nestačilo.
Galanta prehrávala rozdielom 86 kolkov 0:2

V strednej fáze Galanta B „vystrčila rožky“ a prostredníctvom Száza (530) a Šarköziho vyrovnala skóre na 2:2 a znížila rozdiel zvalených kolkov na 2170:2122 (+48 pre DKK). Najväčšiu zásluhu na tom má Šarközi, ktorého 575 zvalených kolkov bolo najlepším výkonom zápasu.

Nádej na dobrý výsledok Galanty B stále žila, ale nakoniec sa ju do zisku bodov pretaviť nepodarilo.
Domáci Valo (521) prehral s Ďurišom (551), ale Halienka (533) porazil Ferda Sedláka (515), ktorému stačilo vyhrať na poslednej dráhe a bola by remíza. Nakoniec ale na nej o 6 kolkov podľahol…

Kolkári Galanty B sa tak vrátili bez bodov a po 19.kole 2.KL sú na šiestom mieste.
   (JB)

MKK Slovan Galanta dorast : TJ Družba Piešťany dorast 1620:1609 (2:0)
10.kolo DL západ

V ďalšom mimoriadne dôležitom zápase Dorasteneckej ligy hostili naši dorastenci lídra tabuľky dorastencov Družba Piešťany. Očakávali sme zápas ako remeň, veď druhý hostil prvého a kolkári oboch tímov hrajú v dobrej forme.
Očakávania sa v plnej miere naplnili.

Za domácich nastúpili v úvode zápasu Chovanec a Putyera, za hostí to boli Pinkas a Majerčík. Chovanec aj keď sa ťažšie dopracovával k dobrému výsledku zlepšeným záverom dosiahol na celkových 561 zvalených kolkov a porazil Pinkasa (467) výrazným rozdielom.
Solídny výkon podal aj Putyera (497). Nebyť drobných výpadkov mohol výrazne prekonať hranicu 500 zvalených kolkov. Vcelku ale udržal krok s hosťujúcim Majerčíkom (533).

Vo finiši, kde sa malo všetko rozhodnúť nastúpili za domácich Kertész s Tyavodom a za hostí ich najlepší hráči Dúbrava a Dzuro.
Vynikajúcu úroveň mal hlavne súboj s Kertésza s Dúbravom. Zolo Kertész hrajúci v mimoriadnej pohode, spôsobom len jemu vlastným, držal krok s kvalitným súperom. Aj v hre do plných aj v dorážke si udržal vysokú úroveň a celkovým výkonom 562 zvalených kolkov prekonal Chovanca a stal sa najlepším domácim hráčom. Dúbrava Kertésza prekonal len o jediný bod, keď dosiahol výkon 563 zvalených kolkov a stal sa najlepším hráčom zápasu.
Viktorovi Tyavodovi sa už tak nedarilo a záležalo len na hosťujúcom Dzurovi, ako zápas skončí. Tyavoda (496) bol nakoniec najhorším hráčom Galanty a jeho výkon sa do celkového výsledku nepočítal. Hosťujúci Dzuro, ktorý len pred týždňom hral v Galante za Béčko Piešťan dospelých zápas tentoraz nezvládol. Jeho výkon 513 zvalených kolkov pri konečnom zúčtovaní nestačil na to aby Piešťany zvíťazili.
Z víťazstva a dvoch bodov sa tešili domáci dorastenci, ktorí porazili lídra Dorasteneckej ligy o 11 kolkov. Víťazstvo Galanty je o to cennejšie, že to bola prvá prehra Piešťan v súťaži.
Dorastenci Galanty si upevnili druhú pozíciu v tabuľke a je veľký predpoklad, že si ju udržia do konca súťaže.
   (JB)

Admiral UKC-Liezen – BSV Voith St. Pölten 3197:3202 (2:6)
Bundesliga Damen Rakúsko 13.kolo

Už aj v 375 kilometrov od Galanty vzdialenom mestečku Liezen v Rakúsku poznajú našu Kristínu Hegedüšovú. Stala sa totiž hlavnou strojkyňou dôležitého víťazstva BSV Voith St.Pölten v boji o prvé miesto v Bundeslige.

Vo veľmi vyrovnanom zápase, v ktorom o víťazstve hosťujúceho družstva rozhodlo päť kolkov bola Kika Hegedüšová najlepšou hráčkou St.Pöltenu.
Kolkáreň v Liezene pokrstila výkonom 576 zvalených kolkov. Svoju súperku Patriciu Spreitz (491) porazila o 85 kolkov !

Podrobné výsledky zápasu najdete na :
http://spb.sportkegeln.org/spb-bl1d.php…
tabuľku Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…/tabelle.php
Podrobnosti o výkonoch Kristíny Hegedüšovej nájdete tu :
http://spb.sportkegeln.org/…elerDetW.php?…
Vylosovanie Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…pielplan.htm
   (JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Cabaj Čápor A – Zlaté Klasy A 3060:3127 (3:5)
Sládkovičovo B – Stará Turá B 3045:3099 (2:6)

Čo by sa nemalo stať !!! Čo nás neteší !!!

Absencia zraneného Jožka Pivka robí problém pri skladaní zostavy Áčka a v Piešťanoch sa k tomu pridal ešte ďalší problém. Jeho registračka zostala niekde na ceste medzi Pobedimom a Galantou, pretože ju zobrali Béčkari na zápas s Novým Mestom a nestihli ju vrátiť do kolkárne.
Jožko tak cestoval na zápas Piešťany A – Galanta A bez registračky.
To však nebolo všetko …
Pri odovzdaní zostavy súperom pred zápasom nás domáci Roman Marek upozornil, (ďakujeme mu !), že Paťo Tumma má registračku platnú len do 31.1.2012 – to znamená, že už nemohol na zápas nastúpiť (mal ísť v prvej dvojici a už stál na dráhe). Bolo to pre nás všetkých nemilé prekvapenie. Museli sme konať a za Tummu nastúpil vlastne jediný náhradník Maťo Kaigl. Vďakabohu ten zvládol svoju úlohu na výbornú a získal bod.
Zápas sme vyhrali a všetko sme zvládli v pohode, bez zbytočných emócií.
Všetko teda dobre skončilo.

Ťažko si ale vieme predstaviť, ako by to všetko dopadlo, keby sme kvôli takýmto zbytočným chybám prehrali.
Radšej na to nemyslím. Už sa to nesmie opakovať.
   (JB)

Najbližší program

  • sobota 11.2.2012 o 13:00 hod. Galanta B – Slávia Nitra A (2KL)
  • sobota 11.2.2012 o 14:00 hod. Trenčín A – Galanta A (1KL)
  • nedeľa 12.2.2012 o 10:00 Galanta dorast – Trenčín dorast (DL)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

  • sobota 11.2.2012 o 9:00 Cabaj-Čápor – Piešťany A (1.KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová :

  • sobota 11.2.2012 o 17:30 BSV Voith St.Pölten – ASKÖ KSK Herz Armaturen

Komentáre

1 | carolco | pred dvanástimi rokmi

super

Ako som minulý týždeň chválil Mira, pochvala teraz je už rutinnou záležitosťou, musím napísať, že minule som pozabudol na Zola Kertésza tak teraz sa pripomenul neskutočným výkonom (je to jeho osobný rekord prosím zapísať do výkonov), keď chladnokrvne tlačil najlepšieho z Piešťan a prehral o kôl len smolou. Verím, že Zolo má potenciál na ďalšie zlepšovanie a nezahodí ho za hlavu (asi musí chodiť do práce, pretože jeho výkon prišiel po nočnej smene).

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.