Kupčok tretí na turnaji v Budapešti - MKK Slovan Galanta

Kupčok tretí na turnaji v Budapešti

Napísal: Jozef Butko pred desiatimi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 0 komentárov.

29.mája 2014

Galantskí kolkári napriek tomu, že nemôžu trénovať, pretože v kolkárni v Galante sa všetko pripravuje na inštaláciu nových dráh prijali pozvanie na turnaj v Budapešti. Pod vedením Attilu Barcziho sa na Memoriáli Ferenca Kató zúčastnila šestica hráčov, Madarás, Tumma, Kupčok, Tyavoda, Horník a Butko.
Najúspešnejším bol Stano Kupčok, ktorý v kategórii jednotlivcov obsadil tretie mesto


Memoriál Ferenca Kató v Budapešti
Budapešť 23.- 25.mája 2014

 

Kolkári MKK Slovan Galanta majú plné ruky práce s rekonštrukciou svojej kolkárne, napriek tomu prijali pozvanie a zúčastnili sa na medzinárodnom kolkárskom turnaji v Budapešti.
Turnaj nesie meno po dlhoročnom kolkárovi a funkcionárovi – Memoriál Ferenca Kató.

Počas trojdňového turnaja (23.-25.mája 2014) sa na dráhach vystriedalo temer 120 kolkárov a kolkárok z Maďarska, Rakúska a vďaka galantským kolkárom aj zo Slovenskej republiky.
Usporiadateľom turnaja na šesťdráhovej kolkárni v športovom areáli Ferencvárosu Budapešť bol Budapeštiansky kolkársky zväz (Budapesti Tekézők Szövetsége). Organizačnú taktovku držali pevne v rukách Sitkei Jánosné a Szécsi Károly.

20-kolkaren-ftc

Kolkáreň Ferencváros Budapešť

20-szecsi-karoly-a-sitkei-janosne-1

Szécsi Károly a Sitkei Jánosné

 

Galantskí kolkári už viac ako mesiac nemôžu trénovať a preto sa nedali od nich očakávať prevratné výsledky. Napriek tomuto hendikepu sa z Budapešti nevrátili bez trofejí.
Najlepšie sa darilo Stanislavovi Kupčokovi, ktorý v kategórii jednotlivcov výkonom 578 zvalených kolkov obsadil 3.miesto. Zoltán Madarás skončil dvanásty (554) a Viktor Tyavoda štrnásty (549).

20-tumma-kupcok-tyavoda

Úspešné družstvo Galanty Tumma, Kupčok, Tyavoda

20-kupcok

Stano Kupčok skončil tretí výkonom 578 zvalených kolkov

 

Zvíťazil József Kertész z rakúskeho Stadtschlainingu (590) pred Péterom Kissom z Vízműveku (588).
Trojčlenné družstvo Galanty v zložení Tumma, Tyavoda, Kupčok obsadilo tiež 3.miesto celkovým výkonom 1646 zvalených kolkov.
Zvíťazilo družstvo Vízműveku (1699) pred FTC II. (1680).

20-trofeje

Víťazi si rozdelili tieto trofeje

 

Spolupráca MKK Slovan Galanta s Budapeštianskym kolkárskym zväzom je dlhoročná.
Kolkári z Budapešti pravidelne hrávajú v Galante. Významné sú najmä stretnutia mladých kolkárskych nádejí Galanta – Budapešť, organizované s podporou Trnavského samosprávneho kraja a turnaje s Erőmű Budapešť.
Nie je preto nič mimoriadne, že po ukončení turnaja galantskí kolkári strávili príjemné chvíle s organizátormi a príslušníkmi rodiny Ferenca Kató na obede v klubovej reštaurácii Fradi.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.