Majstrom oddielu Nedomová. Turnaj v Budapešti. Kolkári bilancovali sezónu . 27.mája 2012 - MKK Slovan Galanta

Majstrom oddielu Nedomová. Turnaj v Budapešti. Kolkári bilancovali sezónu . 27.mája 2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 2 komentáre.

Galantskí kolkári počas uplynulého týždňa uzavreli sezónu 2011/12.
V pondelok a v stredu (21. a 23.mája) sa v galantskej kolkárni uskutočnil výber nových talentov do prípravky. Žiaci galantského gymnázia strávili dve dopoludnia v kolkárni a zoznámili sa s týmto športom. Podujatie dopadlo úspešne a podarilo sa vybrať nové mladé tváre do kolkárskej prípravky pre ročník 2012/13.

V piatok 25.mája na výročnej schôdzi zhodnotili uplynulý súťažný ročník a načrtli svoje plány na druhý polrok 2012.
V druhej časti večera sa uskutočnili majstrovstvá oddielu v šprinte. Ako je už tradíciou, favoriti neuspeli a víťazkou sa stala Bianka Nedomová.
V nedeľu 27.mája sa kolkári MKK Slovan Galanta zúčastnili na Memoriáli Ferencza Kató v Budapešti. Trojdňového turnaja sa zúčastnili kolkári Maďarska, Rakúska a Slovenska. Galantským kolkárom sa darilo a dosiahli veľmi dobré výsledky. Najväčším úspechom bolo 1.miesto Patrika Tummu v kategórii jednotlivcov.

Výber nových kolkárskych talentov
21. a 23.mája 2012

V pondelok a v stredu 21. a 23.mája sa v galantskej kolkárni uskutočnil výber nových talentov do prípravky pre ročník 2012/13. Viac ako sedemdesiat žiakov Gymnázia Janka Matúšku v Galante si počas dvoch dopoludní vyskúšali aká ťažká je kolkárska guľa a zistili aj to, že nie je jednoduché trafiť kolky na konci dráhy. Niektorým sa podarilo prehodiť guľu aj na vedľajšiu dráhu, alebo do drevenej steny na konci kolkárne. Napriek takýmto ťažkostiam prevážili dobré pocity a viacerým sa tento pekný šport na prvý raz zapáčil a ťažko sa im z kolkárne odchádzalo.
Množstvo mladých kolkárov sa na dráhach podarilo zvládnuť za prispenia trénera mládeže Karola Kaigla a ďalších členov oddielu Attilu Barcziho, Ernesta Száza, Mira Chovanca, Tomáša Putyeru, Zoltána Kertésza a Jozefa Butka. Mladým začínajúcim kolkárom poskytli prvé rady a potrebnú pomoc.
Výborným výsledkom dvoch zaujímavých dopoludní v galantskej kolkárni je zoznam jedenástich nových kolkárov, ktorí prejavili záujem skúsiť to v prípravke a postupne sa zaradiť do družstva dorastu.
Veríme, že mená ako Lukáš Ambruš, Dominik Molnári, Marek Jaroš, Martin Šabík, Štefan Filip Gögh, Helena Sisková, Alexandra Varsányiová, Michaela Moťovská, Tibor Rózsár, Lukáš Sukič a Filip Hamrák sa budú objavovať v zostavách majstrovských zápasov MKK Slovan Galanta a prinesú oddielu nejeden úspech.

Spoločnú fotografiu kolkárskych talentov nájdete tu Nádeje

Výročná schôdza MKK Slovan Galanta
25.mája 2012

V piatok 25.mája sa konala za účasti 34 členov oddielu výročná schôdza. Kolkári spoločne vyhodnotili ročník 2011/12. Hospodár oddielu Jozef Pivko predniesol správu o hospodárení a predseda oddielu Jozef Butko v správe o činnosti oddielu pripomenul zoznam podujatí, ktoré oddiel zorganizoval, alebo ktorých sa hráči zúčastnili.
Správu o činnosti nájdete tu Správa
Vedúci družtiev potom vyhodnotili činnosť jednotlivých družstiev (K.Kaigl – dorast, J.Kaigl – Céčko, Ďuriš – Béčko, Butko – Áčko).
Ocenení boli aj najlepší hráči oddielu v ročníku 2011/12 Zoltán Madarás, Miroslav Chovanec a Jirko Kaigl.
Predseda oddielu Jozef Butko potom zoznámil členov oddielu s plánmi na obdobie do konca roka.
Oddiel pripravuje rekonštrukciu kolkárne (výmena kolkov, úprava plochy pod kolkami, výmena povrchu rozbežiska, oprava náhodových dosiek a opravy saduritu na dráhach).
Z kolkárskych podujatí patrí medzi najdôležitejšie opäť turnaj Galantské trhy 2012 za účasti dvanástich štvorčlenných družstiev (bude výnimočne dvojdňový). Súčasne sa bude konať aj jubilejné 20.stretnutie kolkárov Jeseník – Galanta.
Koncom roka sa uskutoční 7.ročník Galantského kolkárskeho maratónu. Je veľká pravdepodobnosť, že kokársky maratón sa bude konať v jednom termíne v Rakúsku, Maďarsku a v Galante ako spoločný Kolkársky maratón bez hraníc (ďalší pokus o zápis do Guinnessovej knihy svetových rekordov).

Plán úprav kolkárne a termíny akcií do konca roka nájdete tu Prace na kolkarni

Po krátkej diskusii sa schôdza skončila.
Po ukončení schôdze všetci zablahoželali k päťdesiatym narodeninám Bystríkovi Horníkovi, členovi oddielu, odovzdali mu krásny bicykel (zo skla naplnený alkoholom) a potom už nasledovalo pohostenie, pečené prasiatko, vínko a vynikajúci krémeš od priateľky Paťa Tummu.

Majstrovstvá MKK Slovan Galanta v šprinte
25.mája 2012

Stalo sa už temer tradíciou, že na záver sezóny sa koná aj oddielový turnaj v šprinte. Víťaz turnaja sa stáva majstrom oddielu v tejto disciplíne. Kolkársky šprint prináša so sebou zaujímavé situácie, mnohé zvraty a dramatické rozuzlenia. Tak tomu bolo aj tento rok. Pretože sa turnaja zúčastnilo až 27 hráčov, mnohí absolvovali kvalifikačné predkolá, aby sa dostali do 16-členného pavúka.

Prekvapujúci víťaz minulého ročníka Janko Ašváni neprešiel ani jedno predkolo,keď ho hneď v úvode vyradila neskoršia víťazka Bianka Nedomová.

Papieroví favoriti nemajú v šprinte zabezpečený úspech vopred a aj teraz postupne vypadávali. Po dramatickom a zaujímavom priebehu sa víťazom a majstrom oddielu v šprinte v ročníku 2011/12 stala Bianka Nedomová. Na druhom mieste skončil Bystrík Horník a tretiu priečku obsadil Jozef Pivko.

Memoriál Ferencza Kató
27.mája 2012

Na medzinárodný kolkársky turnaj Memoriál Ferencza Kató v Budapešti dostávajú už niekoľko rokov pozvánku aj kolkári MKK Slovan Galanta. Výprava v zložení Madarás, Pivko, Horník, Tumma, Sedlák, Butko, Száz, Nedoma a Barczi po krátkom blúdení po maďarskej metropole dorazila do kolkárne BKV Előre, kde sa trojdňový turnaj konal.
Zúčastnilo sa ho viac ako osemdsiat kolkárov z Maďarska, Rakúska a Slovenska.

Galantskí kolkári, hoci nepodali všetci najlepšie výkony dosiahli na turnaji cenný úspech a odviezli si domov viacero trofejí.

V kategórii zahraničných kolkárov zvíťazil Patrik Tumma (580) a na druhom mieste skončil Bystrík Horník (558). Družstvo Galanta 1 v zložení Horník (558), Madarás (529) a Pivko (499) získalo pohár za druhé miesto.
Najväčším úspechom bolo prvé miesto Patrika Tummu v kategórii jednotlivcov, ktorý výkonom 580 zvalených kolkov porazil všetkých súperov a stal sa najlepším hráčom turnaja.

Životné jubileum – Bystrík Horník oslávil päťdesiatku

Bystrík Horník, člen MKK Slovan Galanta sa dožíva krásneho životného jubilea.
V piatok 25.mája 2012 oslávil päťdesiate narodeniny
Galantskí kolkári mu poblahoželali v rámci kolkárskeho piatka (schôdza, turnaj v šprinte), ale aj touto cestou mu želajú veľa zdravia, šťastia a ešte veľa, veľa úspechov na kolkárskych dráhach !

Najbližší program

Počas júna 2012 bude v kolkárni Galanta prestávka. Nebudú sa konať tréningy ani iné kolkárske akcie. Vykonajú sa však práce na údržbe kolkárne.
Plán akcií s termínmi nájdete v článku Výročná schôdza MKK Slovan Galanta.

Komentáre

1 | carolco | pred dvanástimi rokmi

Po´dakovanie

Chcem sa na záver sezóny poďakovať Dodovi Butkovi za trefné komentáre k jednotlivým akciám, ktoré sa na našej kolkárni konajú. Musím sa priznať, že nedočkavo čakám po každej čo bude napísané a nikdy nie som sklamaný. Dodo aby Ti stále tak dobre padali kolky, ako dobre sa čítajú Tvoje články.

reagovat

2 | Jiri Kaigl | pred dvanástimi rokmi

Pripájam sa . Ďakujeme

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.