Majstrom oddielu v šprinte Butko - MKK Slovan Galanta

Majstrom oddielu v šprinte Butko

Napísal: Jozef Butko pred desiatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

1.mája 2014

Galantskí kolkári sa pomaly, ale iste pripravujú na rekonštrukciu kolkárne.
Poslednou oficiálnou akciou, ktorú na starej kolkárni zorganizovali boli majstrovstvá oddielu v disciplíne šprint. Posledným majstrom oddielu v šprinte sa stal po dramatickom priebehu Jozef Butko.
Pred samotným turnajom v šprinte sa uskutočnila členská schôdza, kde členovia oddielu vyhodnotili uplynulý súťažný ročník 2013/14 a prerokovali dôležité témy, ktoré sa týkajú činnosti oddielu do konca roka 2014.


Majstrovstvá oddielu MKK Slovan Galanta v disciplíne šprint
Galanta 1.mája 2014

Záver kolkárskej sezóny už tradične patrí majstrovstvám oddielu v šprinte.
Táto nevyspytateľná kolkárska disciplína a jej priebeh, ktorý sa dá porovnať s lotériou dáva všetkým členom klubu, bez rozdielu veku a pohlavia možnosť prebojovať sa až na najvyššie priečky. V súťaži záleží naozaj na každom hode a víťazstvo a prehra balansujú na tenučkej čiare. Už samotné vylosovanie, v ktorom sa už v prvom kole môžu stretnúť favoriti prináša od začiatku na kolkárske dráhy dramatické prvky.
Na dráhy nastúpili naši dorastenci, ale aj najstarší kolkár oddielu Ernest Száz vo veku temer 76 rokov.

Do žrebovania sa prihlásilo 16 kolkárov a od úvodných hodov museli všetci „zabrať“ naozaj naplno.

18-ucastnici-mo

Účastníci posledného turnaja v šprinte na starej galantskej kolkárni


Súťaž priniesla veľa dramatických momentov, aj prekvapení.
Finálový súboj medzi Jozefom Butkom a Ernestom Százom rozhodol až posledný hod. Po remíze 1:1, keď každý z hráčov vyhral nad súperom na jednej dráhe nasledoval „rozstrel“ na tri hody do plných. Po dvoch hodoch bola remíza 12:12 a Butko tretím hodom zvalil šesťku. Százovi, ktorý mal všetko vo svojich rukách sa podarilo zvaliť posledným hodom iba päť kolkov.
Posledným majstrom oddielu v šprinte na starej kolkárni sa preto stal Jozef Butko.
Na druhom mieste skončil Ernest Száz a tretia priečka pripadla Karolovi Kaiglovi.

18-szaz-butko-k-kaigl

Najúspešnejší hráči turnaja zľava 2.miesto Száz, víťaz Butko, 3.miesto Karol Kaigl

 

18-karol-a-kika

…našiel sa čas aj na pózovanie pre fotografa: Karol Kaigl a Kika Hegedüšová

 

18-lajci-sarkozi

Dôkaz pre manželku Lajčiho Šarköziho – Nedomov kolkársky guláš mu naozaj chutí…


Hodnotiaca členská schôdza MKK Slovan Galanta
Galanta 1.5..2014

Pred záverečným turnajom v šprinte sa galantskí kolkári stretli na členskej schôdzi. Hlavnými témami rokovania boli vyhodnotenie súťažného ročníka 2013/14, doplnenie výboru MKK Slovan Galanta, rekonštrukcia kolkárne, príprava na súťažný ročník 2014/15 a plán činnosti na najbližšie obdobie.
Hodnoteniu súťažného ročníka 2013/14 sa venovali vedúci jednotlivých družstiev.
Účinkovanie dorastencov v druhej lige vyhodnotil Jozef Jeriga, Céčko a jeho výsledky v tretej lige vyhodnotil Jiří Kaigl. O rozporuplnej sezóne Béčka porozprával Karol Kaigl a nakoniec úspešnú sezónu A družstva vyhodnotil Jozef Butko.
Dôležitým bodom členskej schôdze bolo doplnenie výboru MKK Slovan Galanta.
Po smutnej udalosti, keď nás navždy opustil dlhoročný hráč a funkcionár Jozef Pivko, bolo potrebné doplniť výbor oddielu.Členská schôdza sa uzniesla, že novým členom výboru – pokladníkom sa stal Ferdinand Sedlák.
V ďalšom programe členská schôdza prerokovala úlohy pre členov oddielu týkajúce sa prípravy priestorov kolkárne na rekonštrukciu. Bolo dohodnuté, že prípravné práce a obloženie bočných stien kolkárne začnú 5.mája 2014. Následne sa 12.mája začnú práce na demontáži starého zariadenia kolkárne a montáži nového stropu.
Členovia oddielu rokovali aj o organizácii turnaja počas Galantských trhov, o stretnutí Galanta – Jeseník aj o príprave slávnostného otvorenia novej kolkárne.
Členovia oddielu ďalej schválili spôsob vyberania členských príspevkov a príspevkov na rekonštrukciu kolkárne. Členovia oddielu boli oboznámení aj s pozvánkami, ktoré oddiel dostal na turnaje v najbližších týždňoch.


Najbližší program kolkárov Galanty
3.5.2014 sobota 10:00 Majstrovstvá Slovenska žiaci, Trstená – Samuel Dvorščák
3.5.2014 sobota 11:00 Majstrovstvá Slovenska juniorky, Inter Bratislava – Kristína Hegedüšová (v prípade postupu 4.5.2014 o 11:00 FINÁLE)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.