Majstrovstvá Slovenska – ŽIACI, DORAST, JUNIORI - MKK Slovan Galanta

Majstrovstvá Slovenska – ŽIACI, DORAST, JUNIORI

Napísal: Dodo Butko pred dvomi týždňami v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

5.mája 2024
Uplynulý víkend patril na Slovensku mladým kolkárom.
V Podbrezovej, Trstenej a vo Veľkom Šariši sa konali Majstrovstvá Slovenska v kategórii dorastencov, žiakov a juniorov.
Aj MKK Slovan Galanta mal v bojoch o medaily svoje „želiezka v ohni“.
Na Majstrovstvách Slovenska nás reprezentovali dvaja žiaci, jedna žiačka a jedna dorastenka.
K tomu ešte pridáme dvoch žiakov Slavoja Sládkovičovo, ktorí pravidelne hrávajú v galantskom drese v Dorasteneckej lige.
Mladí kolkári MKK Slovan Galanta tento raz na medailové stupienky nedosiahli.
V Trstenej, medzi žiakmi obsadil Konrád Kosár 6.miesto, Laura Machová 7.miesto, a Matej Kubalec 19.miesto.
Veľká kolkárska nádej zo Sládkovičova Lucia Magyarics vybojovala bronzovú medailu a jej brat Viktor skončil na 6.mieste.
V Podbrezovej sa našej dorastenke Veronike Beskidovej nepodarilo prebojovať do finále, keď skončila na 17.mieste
Vo Veľkom Šariši, kde o tituly bojovali juniorky a juniori Galanta zastúpenie nemala.
Veľkú pozornosť a obdiv vzbudili výkony juniora Šimona Magalu z TJ Rakovice.

Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov

4.-5.mája 2024, Trstená, Podbrezová, Veľký Šariš

V sobotu a v nedeľu sa konali v v troch slovenských kolkárskych baštách, Trstenej, Podbrezovej a Veľkom Šariši Majstrovstvá Slovenska žiakov, dorastencov a juniorov.

Vo všetkých kategóriách kolkári bojovali v sobotu v kvalifikácii a v nedeľu absolvovali finále.

ŽIACI

V Trstenej mala Galanta troch zástupcov.

Dvaja sa prebojovali do nedeľného finále.

as 2024 1

Kolkáreň v Trstenej počas víkendu poriadne omladla

Dosiahli nasledovné umiestnenie:

U14 žiaci

Konrád Kosár skončil v kvalifikácii na 7.mieste (267) a vo finále na 6.mieste (259). V kombinácii získal 8.miesto (526).

Matej Kubalec skončil v kvalifikácii na 19.mieste (226) a do finále nepostúpil.

as 2024 2

as 2024 3

U12 žiačky

Laura Machová obsadila v kvalifikácii 7.miesto (219) a vo finále tiež 7.miesto (216). Celkove jej to v kombinácii vynieslo 7.miesto (435).

as 2024 4

Laura Machová

Mladá kolkárkska nádej zo Sládkovičova, Lucia Magyarics, hrajúca počas sezóny v Dorasteneckej lige v galantskom drese sa do finále kvalifikovala z 5.miesta (240). Vo finále sa dokázala ešte zlepšiť (246) a to jej vynieslo 3.miesto a bronzovú medailu.

V kombinácii (486) skončila na 5.mieste.

as 2024 5

Lucia Magyarics vpravo získala bronzovú medailu

U12 žiaci

Brat Lucie, Viktor Magyarics skončil v kvalifikácii na 8.mieste (243). Vo finále sa trochu zlepšil (246) a skončil na 6.mieste. Aj v kombinácii (489) skončil šiesty.

Majstrami Slovenska sa stali Timotej Masár z Rakovíc, Filip Zeleňák zo Žarnovice, Tobias Novotný zo Šemše, Alexander O´Hagan z Podbrezovej, Michaela Jurčiová z Trstenej, Timea Magalová z Rakovíc a dvojnásobnou majsterkou sa stala Katarína Markusová z Podbrezovej.

Podrobné výsledky nájdete na adresách:

Záznam z finále Majstrovstiev Slovenska žiakov v Trstenej nájdete na adrese:

Dvojdňový pobyt v Trstenej dal každému zabrať a je obdivuhodné, ako to tí naši najmladší kolkári zvládli.

Aj keď neuškodí „malý šlofík“ na dlhej ceste domov:

as 2024 7

Ďakujeme fotografom, trénerom a rodičom Mariánovi Kubalcovi a Otovi Kosárovi za pekné zábery a veľkú starostlivosť.

as 2024 6

Najmladšie kolkárske talenty v Trstenej

DORASTENCI

Kým medzi dorastencami MKK Slovan Galanta zastúpenie nemal,  v kategórii dorasteniek U18 sme držali palce Veronike Beskidovej.

Bohužiaľ Veronika nemala svoj najlepší deň (482) a v kvalifikácii skončila na 17.mieste.

Majstrami Slovenska sa stali Michaela Jurisová z Trstenej, Ema Mazániková z Trenčína, Matúš Bánik z Podbrezovej a Andrej Balco tiež z Podbrezovej.

Záznam z finále Majstrovstiev Slovenska dorastencov v Podbrezovej nájdete na adrese:

JUNIORI

V kategórii juniorov a junioriek U23 vo Veľkom Šariši Galanta zastúpenie nemala.

Novými majstrami Slovenska sa stali Erika Hupčíková z Trenčína a Šimon Magala z Rakovíc.

Obaja boli najlepší vo finále, aj v kombinácii.

Excelentné výkony Šimona Magalu si zaslúžia pozornosť a obdiv.

Výkon z kvalifikácie (648) dokázal vo finále ešte zlepšiť (672) a súperom nedal žiadnu šancu.

Jeho výkony boli ďaleko najlepšie zo všetkých troch kolkární, kde v sobotu Majstrovstvá Slovenska prebiehali.

Záznam z finále Majstrovstiev Slovenska juniorov vo Veľkom Šariši nájdete na adrese: