Maródka v oravskom tíme, dorastenci opäť na čele tabuľky - MKK Slovan Galanta

Maródka v oravskom tíme, dorastenci opäť na čele tabuľky

Napísal: Jiří Kaigl pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

26.februára 2017

Všetky galantské družstvá hrali minulý týždeň na domácich dráhach. Dopadlo to 50% na 50%. Áčko a dorast víťazne, zvyšok prehral.

MKK Slovan Galanta – ŠKK Trstená Stárek 6:2 (3.158 – 3.083) 15:9 na setové body

Po vysokej a zahanbujúcej prehre vo Vrútkach privítala Galanta v 17. kole ELM na domácej pôde súpera z konca tabuľky ŠKK Trstenú. Slovanisti chceli odčiniť minulotýždňovú „blamáž“, preto cieľ mali jednoznačný – poraziť súpera a pripísať si tak dva body do extraligovej tabuľky. V zostave domácich chýbal Stano Kupčok, ktorý pauzoval kvôli „štrajkujúcemu“ kolenu, no s oveľa prekvapujúcejším mančaftom prišli hostia. Zrejme maródka v oravskom tíme, zrejme aj momentálne postavenie družstva v priebežnom poradí, primäli Trstenú vyskúšať v ostrom ligovom stretnutí až troch dorastencov. Aj predseda ŠKK Marián Benický potvrdil, že Stárekovci sú už zmierení so zostupom do nižšej súťaže, a tak je potrebné postupne zabudovať do mužstva aj mladé trstenské nádeje. A tých majú na hornej Orave viac ako dosť. Mladých hráčov by Trstenej mohol v dobrom závidieť ktorýkoľvek iný kolkársky klub.

Galanťania to však nemali na ceste za povinným víťazstvom vôbec jednoduché. Trstenčania podľa očakávania síce nepredviedli nijaké extra výkony, no domáci v strednej časti zápasu nepochopiteľne herne zlyhali, a tak dovolili hosťom živiť nádej na nejaký ten bodík prakticky až do úplného záveru. Úvod ešte nenaznačoval, že by Slovanisti mali mať nejaký problém… Jožo Jeriga (552) po troch výborných dráhach mal už bod v suchu a na obzore sa črtalo vynikajúce číslo v jeho podaní. Avšak poslednú dorážku zbabral priam ukážkovo. V tejto časti hry Jozef dokázal „vyčistiť“ iba dve deviatky (!), čím sa pripravil o oveľa výraznejšie číslo. Jeho súper Vilo Koleják (544) Jerigove zaváhanie využil na zníženie náskoku domáceho hráča. Žolti Poloma (527) síce pokračoval v hernom trápení, ktoré ho sužuje už tretí týždeň, no dorastenec Maroš Liss (476) mu dokázal zobrať len jeden setový bod. Úvod teda Galanťanom vyšiel podľa plánu, viedli 2:0 a do plusu mali 59 kolkov. Tých však mohlo byť aj o niečo viac…

Už spomínaná stredná časť stretnutia však domácim vôbec nevyšla. Laco Magyarics (495) zatiaľ toho veľa za Galantu neodohral, no keď nastúpil za extraligové Áčko, bol vždy oporou. Tentokrát sa však poriadne natrápil. Súper Fero Stankovič (546) mu veľmi rýchlo ušiel do nedohľadna, a tak sa Laco snažil dosiahnuť aspoň na 500-bodovú hranicu. Hoci sa v závere zlepšil, napokon sa mu to nepodarilo. Ešte horšie dopadol Bystro Horník (477). V aktuálnej sezóne má Galanťan dobrú formu a patrí medzi opory mužstva. No v zápase s Trstenou to nepotvrdil a predviedol vôbec najslabší galantský výkon v celej doterajšej súťaži. Svojé slabé účinkovanie zaklincoval poslednou dráhou 98 (!) a potešil aspoň mladého hráča hostí Lukáša Jankolu (500), ktorý tak získal svoj prvý ligový bod. Stav pred poslednou časťou zápasu bol pre Galantu nepríjemý 2:2 na body a hostia viedli o 15 kolkov.

Našťastie pre Slovan, domáci finišmeni zvládli svoju úlohu na výbornú. Dodo Butko (542) síce prehral prvé dve dráhy s Majom Benickým (528), no potom prepol na vyššie obrátky a duel sa mu podarilo otočiť vo svoj prospech. Dopomohol mu k tomu aj jeho súper, ktorému sa v druhej 60-ke vôbec nedarilo. Dobrú hru predviedol Paťo Tumma (565), ktorý si podľa predpokladov poľahky poradil s tretím dorastencom v trstenskej zostave Erikom Macurom (489) 4:0 na sety. Treba však povedať, že kolky na strane Galanty pribúdali len veľmi pomaly a Trstená tuho odolávala domácemu tlaku a statočne bojovala o črtajúce sa veľké prekvapenie. Odpor hostí sa domácim finišmenom podarilo definitívne zlomiť až na posledných dráhach…

Víťazstvo Galanty sa rodilo veľmi ťažko, no napokon povinné dva body zostali doma. Pre Slovan majú veľkú cenu, pretože aj jeho prenasledovateľia v tabuľke v poslednej dobe získavajú bodíky a síce to Galanťania majú momentálne dobre rozohrané, o záchranu v Extralige ešte budú musieť zabojovať. Aktuálne 8. miesto a 14 získaných bodov im stále nedáva definitívu príslušnosti v najvyššej slovenskej súťaži pre nasledujúci ročník. O týždeň čaká Galanťanov na Horehroní súboj s jasným lídrom súťaže Podbrezovou. (Stano Kupčok)

MKK Slovan Galanta B – TJ Rakovice B  3:5 (3.009 – 3.104) 9,5:14,5 na setové body

V zápase sa stretli dva tímy z opačnej strany tabuľky. Rakovice sa víťazstvom dostali na prvú priečku kým galanťania opäť klesli na dno.

Nebolo to ale tak jednoznačné. Za Galantu nastúpil v prvej dvojici Stano Kupčok (578), ktorý pre zranené koleno nehral extraligu. Na zápas nastupoval s tým aby netlačil na pílu a hral len toľko, koľko mu zranenie dovolí. Zrejme by mal takto nastupovať na každý zápas pretože hral zodpovedne a hlavne presne a po dlhšej dobe dosiahol výborné číslo na domácej dráhe. Medzibrického  (521) „sfúkol“ z dráhy a získal 57 kolov pre družstvo. Aj Karol Kaigl (514) vo vyrovnanom dueli porazil svoho súpera Kaššu (513) ale len tým najtesnejším výkonom o 1 kol. Rozhodla o tom najmä tretia dráha 120–119 kde náš hráč získal potrebný druhý bod.

V strednej pasáži nastúpil Ferdo Sedlák (452) proti Milanovi (540). Po slabých dvoch dráhach (222) bol striedaný Nedomom ktorý pridal 8 kolov (230) a tak dohromady stratili 88 kolov pre družstvo. Jožko Pavlišin (505) porazil svojho súpera Jurdu (482) a dobrou hrou pridal tretí bod pre domácich. Stav bol 3:1 a 7 kolov pre hostí. Všetko bolo otvorené.

Finišmeni však svoju úlohu nezvládli. Jiří Kaigl(496) totálne vybuchol na prvej dráhe keď zhodil len 102 kolov a urobil 6 záhodov. Jeho súper Drobný (543) tak získal 41 bodový náskok ktorý si udržal až do konca i keď Kaigl už na ďaľších troch dráhach zabral a bez daľších záhodov mu išiel bok po boku. Janko Ášváni (464) nedokázal poraziť Duračku (505) ani na jednej dráhe, navyše na všetkých dráhach podal podpriemerný výkon. Rakovice sa tak mohli radovať z prvej priečky v tabuľke.

MKK Slovan Galanta C – TJ Slavoj Sládkovičovo B 1:5 (1.840 – 1.918) 6:10 na setové body

Hostia posilnený o hráčov z vyššej súťaže prišli do Galanty z jasným cieľom získať 2 body. To sa im nakoniec aj podarilo. Nebolo to však iba ich zásluhou. V prvej dvojici nastúpil Jaro Nedoma (461) proti Krnáčovi (520) ktorý mu nedal šancu. Nepochopiteľne však dopadol Ernest Száz (441) ktorý po otrasnej hre podľahol takisto zle hrajúcemu Šalátovi (459). Jediný bod pre Galantu tak získala nová nádej domácich Katka Večeríková (447) ktorá na troch dráhach porazila Peleca (459) a tak nevadilo že na koly prehrala. Presný opak sa odohral v druhom dueli. Jožko Pavlišin (491) dokázal Gála (480) poraziť len na prvej dráhe  a napriek vyššiemu počtu zvalených kolov svoj zápas prehral.

MKK Slovan Galanta dorast – Pobedim dorast 2:0 (1.458 – 1.396) 4:0 po šprinte

Vďaka víťazstvu sa naši dorastenci vrátili na prvú priečku v tabuľke. Prispeli k tomu aj prehry ich najväčších súperov z Rakovíc a Starej Turej.

Výkony našich: Machálková 486, Pitterová 510, Rózsár 462, Vrábel 528.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.