Mazúchová, Machálková a Hegedüšová úspešné na majstrovstvách Slovenska - MKK Slovan Galanta

Mazúchová, Machálková a Hegedüšová úspešné na majstrovstvách Slovenska

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 1 komentár.

26.apríla 2015

Kolkári z celého Slovenska mali víkend nabitý súbojmi o majstrovské tituly.
Na piatich kolkárňach súťažili o medaily muži, ženy, juniorky, dorastenci, dorastenky, žiaci a žiačky.
MKK Slovan Galanta nemal v turnajoch o majstra Slovenska také bohaté zastúpenie, ako v minulých rokoch. Dokonca v súťaži žiakov, ktorú organizoval, nemal zastúpenie.
Napriek tomu sme počas víkendu mali dôvody na radosť.
V kategórii junioriek v Piešťanoch nás reprezentovala Kristína Hegedüšová. Obsadila výborné druhé miesto a potešila nás striebornou medailou.
Ešte väčšiu radosť nám urobili dorastenky Nikola Mazúchová a Patrícia Machálková.
Opory nášho tímu v 1.Dorasteneckej lige súťažili síce v dresoch domovskej Šale, ale určite sa nenahnevajú, ak prejavíme svoj podiel radosti z ich vynikajúceho výsledku.
Nika Mazúchová zvíťazila a stala sa majsterkou Slovenska druhý krát po sebe !
Paťa Machálková obsadila výborné druhé miesto a získala striebornú medailu !
Ďalší náš zástupca na majstrovstvách Slovenska, dorastenec Samo Dvorščák obsadil v silnej konkurencii 20.miesto.
Sobota 25.apríla 2015, je ďalším dátumom, ktorý sa zapíše do historických análov galantských kolkárov. Tento krát to nie je o umiestnení v tabuľke, ani o vyhratých zápasoch, či turnajoch.
V Galante sa na novej kolkárni premiérovo konali Majstrovstvá Slovenska.
Mladé kolkárske nádeje z celého Slovenska bojovali o tituly majstrov Slovenskej republiky v kategórii žiakov a žiačok.
Galantskí organizátori zvládli náročnú celodennú akciu dobre a štyridsiatim žiakom a žiačkam pripravili dôstojné podmienky na dobré výkony.

V piatok 24.apríla absolvovali výlet do Brna a účasť na turnaji Memoriál Jozefa Němečka naši dvaja hráči Jožko Jeriga a Ernest Száz. Prinášame aj postrehy z tohto posledného turnaja na kolkárni Moravská Slavia Brno pred rekonštrukciou.


Majstrovstvá Slovenska – ŽIACI
Galanta 25.apríla 2015

Galantskí kolkári po organizovaní medzištátneho zápasu dorastu Slovensko – Česko a usporiadaní turnaja TOP 12 mali cez víkend na novej kolkárni ďalšiu zaťažkávaciu skúšku.
Premiérovo si vyskúšali Majstrovstvá Slovenska v kategórii žiakov a žiačok.
Nebola to ľahká záležitosť, pretože súťaž žiakov o majstra republiky je najkomplikovanejšia zo všetkých kategórií. Súťaží sa totiž o medaily jednotlivcov, dvojíc aj trojčlenných družstiev. Niet divu, že štyridsať mladých kolkárskych nádejí strávilo v galantskej kolkárni viac ako desať hodín.

19-15-hladisko

V súťaži sa predstavilo spolu 27 chlapcov a 13 dievčat. Na dráhach sa vystriedali mladí kolkári z trinástich oddielov. Najviac žiakov, pätnásť, prišlo do Galanty z Trstenej.

19-15-trstena

Početná výprava Trstenej mala po celý deň výbornú náladu


V prvom kole absolvovali všetci štartujúci kvalifikáciu na 60 hodov združených. Dvanásť najlepších chlapcov a dvanásť dievčat z kvalifikácie si potom zopakovalo rovnakú dávku hodov vo finále.

V súťaži jednotlivcov v kategórii žiakov zvíťazil s prevahou Martin Ilovský (522) z Vrútok, pred Richardom Kuckom (507) z Veľkého Šariša. Bronz získal Šimon Magala (501) z Rakovíc.

19-15-magala

Šimon Magala potvrdil, že jablko nepadá ďaleko od stromu…

19-15-martin-ilovsky

Martin Ilovský z Vrútok s prehľadom vybojoval titul majstra Slovenska

19-15-ziaci

Medailisti: zľava bronzový Magala, zlatý Ilovský a strieborný Kucka

 

Súťaž dievčat ovládli jednoznačne kolkárky z Rakovíc.
Zvíťazila Natália Šintálová (503), pred Alexandrou Duračkovou (488) a Veronikou Zelinkovou (479).

19-15-ziacky

Rakovice v kategórii žiačok brali všetky medaily…

 

V súťaži dvojíc majstrovský triumf získalo duo zo Starej Turej Vladimíra Vávrová a Filip Lehuta (498) pred Erikom Gallom a Petrom Bojtošom (481) z Fiľakova. Natália Šintálová s Veronikou Zelinkovou si do Rakovíc odviezli bronz.

19-15-dvojice

Víťazné dvojice

 

Kategórii družstiev dominovali opäť žiaci z Rakovíc. Natália Šintálová, Šimon Magala a Veronika Zelinková vybojovali zlatú medailu za spoločný výkon 1483 zvalených kolkov.
Striebornými medailami sa môžu popýšiť kolkári z Veľkého Šariša. Oliver Kažimír, Martin Slanina a Richard Kucko (spolu 1447)
Na treťom mieste skončila Trstená (Erik Macura, Žaneta Bednárová a Marián Benický – spolu 1359).

19-15-druzstva

Družstvá zľava: bronzová Trstená, zlaté Rakovice potešili pána starostu Dušana Daloša a strieborný Veľký Šariš

 

V počte medailí mali najväčšiu žatvu žiaci Rakovíc. Získali dve zlaté, jednu striebornú a tri bronzové medaily.
Vrútky a Stará Turá získali po jednej zlatej medaile.
Dve strieborné medaile si odviezli do Veľkého Šariša a jednu striebornú do Fiľakova.
Žiaci Trstenej získali jednu bronzovú medailu.

19-15-nastup

Slávnostný nástup

 

Celodenná súťaž bola ukončená slávnostným ceremoniálom. Krátky príhovor predniesli zástupcovia Slovenského kolkárskeho zväzu Karol Kaigl a Anton Koleják, ktorí odovzdali medaile a diplomy najlepším žiakom a žiačkam. Záverečná hymna zavŕšila pekný kolkársky deň v Galante.

19-15-trstena-bez-slov

…veselý záver zabezpečila Trstená…

 

Kompletné výsledky Majstrovstvá Slovenska ŽIACI a ŽIAČKY nájdete na adrese:
 http://kolky.sk/


Majstrovstvá Slovenska – krátky pohľad na nových majstrov Slovenska
25.-26.apríla 2015

Na kolkárňach Interu Bratislava (muži), Rakovíc (ženy), Piešťan (juniorky a dorastenky), Sučian (dorastenci) a Galanty (žiaci a žiačky) bojovali počas soboty a nedele 25. a 26. apríla kolkári a kolkárky o majstrovské tituly za rok 2015.

V kategórii mužov zvíťazil Ján Jasenský z Interu Bratislava (1309), iba o dva kolky pred Petrom Adamcom zo Sučian (1307). O ďalšie tri kolky za Adamcom skončil na treťom mieste Peter Magala z Veľkého Šariša.

Ženské kolky v Rakoviciach ovládla Michaela Beňová (1108) z Veľkého Šariša, pred domácou Romanou Dalošovou (1089) a Janou Šottníkovou (1081) z Victorie Pezinok.

V Galante nás veľmi zaujímali výsledky junioriek a dorasteniek, ktoré si zmerali sily na kolkárni v Piešťanoch.
V kategórii junioriek v Piešťanoch nás reprezentovala Kristína Hegedüšová. Po prvom dni výkonom 566 pred Kičinkovou (557) z Trenčína a Klubertovou (547) zo Spišskej Novej Vsi.
Druhý, finálový deň najlepšie vyšiel Dane Klubertovej (576), ktorá celkovým výkonom 1125 zvalených kolkov získala majstrovský titul.
Kika Hegedüšová, ktorá hrala s virózou za sobotným výkonom trochu zaostala (542), ale stačilo jej to na výborné druhé miesto a potešila nás striebornou medailou.
Blahoželáme !

Tretie miesto vybojovala Johanka Kičinková z Trenčína (1100)

19-15-kika-strieborna-v-pn

zľava: Kika Hegedušová strieborná, Dana Klubertová zlatá, Johanka Kičinková strieborná

 

Ešte väčšiu radosť nám urobili dorastenky Nikola Mazúchová a Patrícia Machálková.
Opory nášho tímu v 1.Dorasteneckej lige súťažili síce v dresoch domovskej Šale, ale určite sa nenahnevajú, ak prejavíme svoj podiel radosti z ich vynikajúceho výsledku.
Nika Mazúchová viedla už po prvom dni (539) a duhý výkon mala ešte lepší (549). Jej celkový výkon (1087) stačil na obhajobu minuloročného titulu majsterky Slovenska !

19-15-nika-a-pata

Medailistky na M-SR dorasteniek zľava: strieborná Machálková, zlatá Mazúchová a bronzová Janigová        foto: FB

 

Paťa Machálková po prvom dni štvrtá (529) mala druhý deň vynikajúci. Výkonom 557 zvalených kolkov sa vyšvihla na striebornú priečku. Celkovým výkonom (1086) iba o jediný kol zaostala za Nikou Mazúchovou.
Zlatá a strieborná medaila opôr dorasteneckého tímu MKK Slovan Galanta a reprezentácie Slovenska je viac ako sme si mohli želať.
Naše gratulácie patria obom úspešným kolkárkam, aj oddielu TJ Slovan Šaľa.
Na treťom mieste v kategórii dorasteniek skončila Ivana Janigová (1077) zo Starej Turej.

Majstrovský titul dorastencov v Sučanoch získal vyrovnanými výkonmi v oboch štartoch domáci kolkár Michal Ludrovský (610+595=1205).
Striebornú priečku obsadil dorastenec Trstenej Lukáš Juris (573+617=1190).
Ďalší hráč Trstenej Roman Koleják nezopakoval dobrý výkon z prvého dňa (602) a pridal iba 537 zvalených kolkov. Výsledok 1193 mu stačil na zisk bronzovej medaily.
Dorastenec MKK Slovan Galanta Samuel Dvorščák výkonom 495 zvalených kolkov obsadil 20.miesto a do dvanásťčlenného finále nepostúpil.


Memoriál Jozefa Němečka v Brne

V piatok 24.apríla 2015 si urobili výjazd na Moravu dvaja kolkári MKK Slovan Galanta. Jozef Jeriga a Ernest Száz sa zúčastnili Memoriálu Jozefa Nemečka v kategórii Seniori. Jeriga v kategórii od 61 – 70 rokov, Ernest Száz kategórii nad 70 rokov. Usporiadateľom turnaja bola od 22. do 25.apríla KK Moravská Slávia Brno.
Turnaja sa zúčastnilo 95 kolkárov. Jeriga obsadil 18. miesto s výkonom 544, Száz 27.miesto s výkonom 530 zvalených kolov.
V kategórii 61 – 70 rokov skončil Jeriga na 7. mieste, Száz v kategórii nad 70 rokov na 4. mieste.
Pár slov Jožka Jerigu:
Spoznali sme prívetivých ľudí, ktorí ani nevedeli, že existuje MKK Slovan Galanta. Hralo sa na saduritových dráhach, ktoré po skončení turnaja budú vymenené za plastové. Montovať ich budú naši priatelia z Vracova, čiže rozlúčka ako sa patrí.
To sme sa dozvedeli až na mieste.
Pred nami skončili stretnutie hráči zo Slovinska v počte asi 16 hráčov, ktorí neváhali cestovať do Brna 600km.
Našou hrou sme si získali niekoľko fanúšikov na našu stranu. Jedným z nich bol Pavel Palian, ktorý ako 71 ročný je výborným a platným hráčom 1.ligy v Moravskej Slávii Brno !
Tento pán aj napriek značným zdravotným problémom a pomerne vysokému veku veku si v poslednom kole českej 1.ligy 11.4.2015 utvoril osobný rekord v hodnote 684 kolov ! Skoro som odpadol po tejto informácii a dodalo mi to viac presvedčenia do môjho ďalšieho napredovania a zlepšovania sa. Vek asi nie je dôležitý, dôležité je veriť si a dokázať sám sebe že sa to dá aj nám seniorom.

19-15-jeriga-palian

Foto na pamiatku zľava: Pavel Palian a Jožko Jeriga

 

Výsledky turnaja v Brne sú na adrese:
http://moravskaslavia.unas.cz/


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta
9.mája 2015 sobota 10:00 Memoriál Františka Szlanicsku – 1.ročník turnaja v Zlatých Klasoch

Komentáre

1 | Stano Kupčok @ | pred deviatimi rokmi

oprava

Našim dievčatám gratulujem. A chcel by som poopraviť komentár, keď v kategórii dorastencov získal 3.miesto Roman Koleják, nie Martin. Ten bude súťažiť medzi juniormi. Ale pri takom množstve Kolejákovcov v Trstenej, sa chybička môže vyskytnúť :D

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.