Memoriál Jožka Pivka 2015 v Galante - Rakovice brali všetko - MKK Slovan Galanta

Memoriál Jožka Pivka 2015 v Galante - Rakovice brali všetko

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Turnaje. Pripojených: 3 komentáre.

15.augusta 2015

Tradičný kolkársky turnaj pri príležitosti Galantských trhov – Memoriál Jožka Pivka 2015 sa tohto roku stal domácimi majstrovstvami jedného oddielu.
Kolkári prvoligových Rakovíc získali všetky tri poháre v kategórii jednotlivcov a zvíťazili tak ako v minulom roku aj v kategórii družstiev.
Cesta do Rakovíc tak bola určite veselá a putovným pohárom, po ktorom tak túžili, sa doma budú môcť popýšiť minimálne jeden rok.


Memoriál Jožka Pivka 2015 – výsledky

Jedným z množstva športových podujatí, ktoré sú každoročne s podporou mesta Galanta organizované počas Galantských trhov je aj turnaj v kolkoch.
V sobotu 15.augusta sa v Galante konal medzinárodný kolkársky turnaj Memoriál Jožka Pivka 2015.
Na podujatí sa zúčastnilo desať štvorčlenných družstiev. Z Českej republiky sme videli kolkárov z Vracova, Vsetína a Novej Včelnice. Z hlavného mesta Maďarska prišli do Galanty družstvá Erőmű Budapešť a Výber Budapešti. Zo Slovenska boli do Galanty pozvaní kolkári Tatrana Bratislava, TJ Rakovice a KK Zlaté Klasy. Domáci Mestský kolkársky klub Slovan Galanta postavil na dráhy dve družstvá.

Celodenný turnaj ovládli hráči TJ Rakovice, ktorým sa mimoriadne darilo. Odviezli si hlavné trofeje v kategórii družstiev i jednotlivcov. Družstvo Rakovíc v zložení Magala, Prívozník, Šintál a Ivančík zvíťazilo výkonom 2302 zvalených kolkov. O tom, že sa Rakoviciam v Galante darí svedčí aj fakt, že zopakovali minuloročné víťazstvo. S výrazným náskokom získali hlavnú trofej a putovný pohár pred domácim družstvom Galanta 1 (Poloma 518, Kupčok 531, Butko 571, Dovičič 555 – spolu 2176). Tretiu priečku si vybojovali kolkári Zbrojovky Vsetín (2134).

V kategórii jednotlivcov všetky medailové priečky patrili kolkárom TJ Rakovíce. Zvíťazil Boris Šintál (591) pred Tomášom Prívozníkom (587) a Romanom Magalom (582). Z domácich kolkárov sa najviac darilo Jozefovi Butkovi, ktorý v silnej konkurencii obsadil výkonom 572 zvalených kolkov šieste miesto. František Dovičič (555) bol siedmy.
Najlepším družstvám a jednotlivcom odovzdala ceny Edita Pivková, manželka bývalého výborného galantského kolkára a funkcionára Jožka Pivka, ktorý nás navždy opustil v minulom roku.

Výsledky družstie nájdete TU
Výsledky jednotlivcov nájdete TU

Reportáž z turnaja na RTV Krea nájdete na adrese: http://www.rtvkrea.sk/…a-pivku-2015

 

3-16-vsetin

3-16-trofeje

3-16-divaci

3-16-nika-stvorica

3-16-nika-polansky

3-16-kuchari

Kuchárom sa guláš naozaj podaril. Bol výborný. Zľava Suchopa, Mrva, Šemetka, Šarkozi

3-16-vitazne-druzstvo-tj-rakovice

Víťazné družstvo Rakovíc. Zľava stojaci: Ivančík, Prívozník Zľava v podrepe: celkový víťaz v kategórii jednotlivcov Boris Šintál, R.Magala

3-16-ocenene-druzstva

Najlepšie družstvá po prevzatí cien


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

pondelok – streda – piatok: tréningy MKK Slovan Galanta /v obvyklých časoch/ 18.augusta 2015 – utorok 17:00 TJ Slovan Šaľa – MKK Slovan Galanta prípravný zápas
22.augusta.2015 – sobota 13:00 – Vrútocká 120-ka – turnaj

Komentáre

1 | ladislav Kovács @ | pred deviatimi rokmi

Turnaj

gratulacia zanietením galantským kolkárom za usporiadanie ďalšieho velkého podujaťia pri ktorom si spomenuli
na výborného človeka a športovca J.Pivka,určiťe zas bola vynikajúca športová atmosfera tak ako býva na Vaších podujatiach ,prajem Vám veľa športových úspechov veľa elánu do ďalšej prací v kolkárskom športe.

reagovat

2 | Dodo Butko @ | pred deviatimi rokmi

Laci ďakujeme :-)

reagovat

3 | Jiří Kačo @ | pred deviatimi rokmi | www.sportjh.cz

Poděkování

Děkujeme za pozvání na tak výborně připravený turnaj. Byli jsme u vás maximálně spokojeni a ať se vám vše daří tak výborně jako tento turnaj. Za TJ Nová Včelnice Jiří Kačo

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.