MKK Galanta : S. Turá - MKK Slovan Galanta

MKK Galanta : S. Turá

Napísal: Jozef Jeriga pred piatimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 1 komentár.

MKK Galanta : S. Turá     6 : 2   3216 : 3197 záhody:      41 : 32

 Po troch prehrách sme na stretnutie nastupovali s jednou úlohou. Prerušiť posledné nepodarené tri stretnutia a prerušiť sériu prehier. Pred súperom sme mali rešpekt, ich postavenie v tabuľke nasvedčovalo, že majú silné družstvo. Priebeh stretnutia to dosvedčil.

V prvej dvojici dostali šancu ukázať dobrú športovú formu Madarás spolu s Večeríkovou. Madarás si bol vedomý slabšou formou v posledných zápasoch a dal do súboja všetko, čo v piatok mal. Hra síce nebola oku lahodiaca, ale výkon 553 bol dobrý. Súper využil Madarásove chyby, hlavne pri 8 záhodoch a porazil ho o 15 kolov. Večeríková využila vo vyrovnanom súboji indispozíciu súpera na poslednej dráhe len 103 zvalených kolov a získala dôležitý bod, čím upravila stav na 1 : 1 a prehrávali sme o 5 kolov. Katka mala zbytočných 8 záhodov, čo by mala v tréningu zredukovať.

V druhej dvojici nastúpil po dlhšej absencii Jeriga spolu s Gubranom. Našou úlohou bolo otočiť výsledok v náš prospech. Na prvej dráhe som začal super, aj keď sa mi nedaril zámer hry, ktorý mi sedel na tréningu v týždni. Na druhej dráhe som sa snažil zmeniť hru, čo sa mi nepodarilo a zvalil som slabých 121 zvalených kolov. Na moje šťastie súper bol ku mne milosrdný a zvalil ešte slabších 108 kolov. Na tretej a štvrtej dráhe som udržal svoj náskok a porazil som súpera o 26 kolov! Mrzí ma 7 záhodov...... Bod bol super. Gubran sa slabšie rozbiehal, ale svoje tempo postupne zvyšoval. Jeho súper bol nekoncentrovaný a Gubran ho porazil o 57 kolov! Tento údaj bol dôležitý, pretože sme stav otočili na 3 : 1 v náš prospech a získali sme náskok o 78 kolov! Gubran mal 5 záhodov.

Do finišu som postavil Butka a Horníka. Horník kvôli pracovnej dobe sa mohol dostaviť len na koniec súboj, čo bolo na ňom vidieť. Bol nesústredený, nevedel sa zmobilizovať po slabšej prvej dráhe. Druhú dráhu hral Horník tak, že sme ho striedali. Tu sa lámal zápas, kedy výborne finišujúci Sadloň neuveriteľne znižoval náš náskok. A ten sa v jeden chvíli zastavil na čísle len 11 kolov náskok pre nás, aj keď Butko sa snažil doháňať stratu. Po výmene Horníka Kaiglom K. sa hra ani Kaiglovi nedarila tak, ako si to predstavoval, 249 kolov voči súperovým 284 kolov bolo viac než dosť. Tento súboj sme prehrali o 102 kolov. 11 záhodov mal Horník, Kaigl mal len jeden záhod. Butko sa zhostil úlohy na výbornú, aj napriek zdravotným problémom v priebehu 14 dní, kedy netrénoval, sa právom stal mužom zápasu výkonom 590 zvalených kolov! Aj keď mal zdatného súpera, držal nás svojím výkonom nad vodou a hlavne jeho zásluhou sme zápas vyhrali v pomere 6 : 2 a o 19 kolov!

V hra nášho mužstva bola vidno snaha zabojovať o čo najlepší výkon, aj keď nie všetkým sa  darilo, tak to stačilo na víťazstvo. Mrzia ma len chyby v dorážke, kde sme ich nazbierali až 41! V piatok cestujeme na kolkáreň vedúceho mužstva do Pobedímu. Budem rád, ak podáme zlepšený výkon a trochu potrápime súpera.

Komentáre

1 | Ernest @ | pred piatimi rokmi

Kolky

Dobrý nervak na kolkarni s ešte lepším koncom. Už len zdolať Pobedim.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.