MKK S. Turá : MKK Galanta 2 : 6 - MKK Slovan Galanta

MKK S. Turá : MKK Galanta 2 : 6

Napísal: Jozef Jeriga pred šiestimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 2 komentáre.

MKK S. Turá : MKK Galanta 2 : 6 3314 : 3384 záhody: 37 : 33

Cestovali sme na stretnutie do S. Turej, kde sme rozhodne po slabšom výkone doma so Sládkovičovom nenastupovali ako favoriti.

Nad zostavou som premýšľal tak, aby sme Turancom trochu znepríjemnili pobyt na dráhach. Preto do úvodnej dvojici nastupovali Madarás spolu s Kaiglom. S. Turá už po prvej dráhe vymenila hráča Hvožďaru Pavla, ktorému sa hra nedarila. Madarás získal na neho 36 kolov. Miesto neho nastúpil dorastenec Kotula, ktorý sa Madarása vôbec nezľakol a vyhral druhú dráhu o 10 kolov. Dokonca v tretej dráhe tento chlapec porazil Madarása o 30 kolov a mal šancu zvrátiť výsledok. Ale Madarás sa vzchopil a v poslednej dráhe naklonil váhy na svoju stranu a vyhral prvý bod. Kaigl zopakoval dobrú formu s tréningov a aj keď v niektorých momentoch mal výkyvy, súpera porazil o 20 kolov a získal druhý bod. Tri dráhy mal dobré, v jednej nahral len 127 kolov. Po prvej dvojici bol stav 0 : 2 a plus 33 kolov.
V druhej dvojici hrali Jeriga s Gubranom s úlohou, čo najviac potrápiť domácich hráčov, ktorí mali na svojej dráhe oveľa lepšie výsledky ako my. Jeriga mal problém s pravou ulicou, preto v jeho výkone boli rezervy. V prvých dvoch dráhach som zo súperom bojoval o každý kôl. Podarili sa mi rovnaké vyrovnané výkony tak na dráhach 2–1 a aj 3–4 a to 274 zvalených kolov. Môj súper v druhej polovici hral do plných dobre, ale v dorážkach som ho porazil a získal prepotrebný tretí bod! Tento zápas ma utvrdil v tom, že vo svojich tréningoch musím pokračovať tak, ako som si ich nastavil, inak sa dopúšťam chýb. Záhody tomu nasvedčujú a bolo ich neúrekom, 7 záhodov! Gubran zažiaril ako kométa a držiteľovi rekordu kolkárne nedal vôbec šancu! Súpera porazil o neuveriteľných 54 kolov a nebyť slabšej tretej dráhy, tak by prekonal métu 600 kolov! Náskok prvej dvojice sme zveľadili o ďalších 71 kolov! Zatiaľ sme získali 4 body a náskok 104 kolov.
Finišmanov hrali Butko a Horník. Rozohrané to bolo dobre, remízu sme už mali zabezpečenú, išlo len o to udržať náskok v koloch, po prípade pridať nejaký bodík bod. Butko po nepodarenom stretnutí doma sa vypol k super výkonu. Súperku síce porazil na koly, ale v súčte dráh prehral 2,5 – 1,5 pomocného bodu. Nevadilo to, pretože aj on pridal k nášmu náskoku ďalších 11 kolov. Horník mal najťažšieho súpera, ktorý v hre do plných hral neuveriteľne dobre. Ale v dorážkach mu Horník pomaly sťahoval náskok. Napriek tomu Horník so súperom prehral len o 45 kolov, čo značilo, že za doteraz najlepší výkon 3384 kolov sme si prirátali ďalšie dva body a vyhrali sme celé stretnutie 2 : 6!
Po stretnutí som si vzdychol hlavne po tom, ako všetci hráči bojovali s plných síl a potvrdilo sa to, čo stále tvrdím, že na dobrý výsledok musia podať dobrý výkon minimálne 4 hráči. V tomto stretnutí podali dobré výkony všetci, aj keď Horník so svojim výkonom spokojný celkom nebol. Preto sa zrodil taký výsledok, z ktorého boli sklamaní domáci a my sme sa tešili z prvej výhre z vonku! Trochu sme si sami sebe dokázali, že nie sme až tak slabé mužstvo, ktoré dokáže potrápiť aj iných súperov.
V najbližšom stretnutí sa stretneme s vedúcim mužstvom tabuľky z Pobedímu v piatok o 18,00 hod. Už len potrénovať v týždni tak, aby sme boli dobre pripravení na ďalší zápas. Po takom víťazstve sa nám bude ľahšie trénovať ako po prehratom zápase.

Komentáre

1 | Ernest @ | pred šiestimi rokmi

Musím dodat že žiaden zápas nie je ľahký a prvá dvojica urobila skvelý štart. Vďaka tomu
sa ľahšie hralo v druhej ako aj tretej dvojicm Som rád že môžem byť v takom skvelom družstve. Vďaka. P.S.verim že nový vedúci od šťastia nespal 

reagovat

2 | Jozef Jeriga @ | pred šiestimi rokmi

veru

niečo na tom tvojom tvrdení je pravda. Ale dospal som to cez deň.....Uvidíme do budúcna ako to bude s tým skvelým mužstvom.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.