MKK Slovan Galanta – KK Zlaté Klasy - MKK Slovan Galanta

MKK Slovan Galanta – KK Zlaté Klasy

Napísal: ADMIN pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

V úvodnom kole nového ročníka Extraligy mužov podľahla Galanta vo vyrovnanom zápase na domácej pôde nováčikovi zo Zlatých Klasov. Domáci po odchode PaťaTummu do Interu Bratislava a Žolta Polomu do Zlatých Klasov značne oslabili. Jedinou novou akvizíciou Slovana sa stal Peter Varga, ktorý kedysi hrával za Levice, no a po mnohých rokoch sa opäť rozhodol pre návrat na kolkárske dráhy, tentokrát v Galante.

MKK Slovan Galanta – KK Zlaté Klasy 3,5:4,5 (3.152–3.175); 11:13 na setové body

Vzájomné merania síl spriatelených družstiev bývali takmer vždy veľmi vyrovnané, a nebolo tomu inak ani v prvom vzájomnom extraligovom dueli. Domáci tím tentokrát nebol favoritom, no na súpera si trúfal. Žiaľ, najmä nevyhratosť bývalých hráčov Levíc sa podpísala pod tesnú prehru Galanty. Peťovi Vargovi, hoci evidentne kolky hrať vie, ešte chýba tréning a zápasová prax. No a Zolo Madarás po ročnom pauzovaní kvôli zranenému kolenu, tiež ešte potrebuje doladiť formu. Nuž, hoci sa oslabené mužstvo domácich snažilo, napokon nestačilo na statočne bojujúcich hostí.
Bystrík Horník (528) – Ladislav Kesöcze (511) 1:0 – v tomto súboji mal jednoznačne navrch domáci hráč, škoda poslednej dráhy, kde Bystro poľavil, naopak Laco sa konečne vzchopil. V každom prípade Galanťan zaostal za svojou tréningovou formou, no bod pre družstvo získal.
Stanislav Kupčok (537) – Ottó Lengyel (537) 0,5:0,5 – obaja súperi si vybrali na jednej dráhe slabšiu chvíľku, ináč hrali solídne, a tak sa rozhodovalo až v samotnom závere. Posledným hodom sa Stanovi nepodarilo zvaliť dvojkolkovú pozíciu, trafil len jeden kôl, a tak došlo k spravodlivej deľbe bodov.
Jozef Jeriga (540) – Ladislav Nagy (533) 1:0 – Jožo hral tri dráhy dobre a v pohode. Aj štvrtú začal v podobnom trende, no okolo 12-teho hodu nastal zlom a Galanťan sa začal neuveriteľne trápiť. Laco ho začal nebezpečne doťahovať, no našťastie pre domácich, Jeriga svoj náskok dokázal uhájiť a získal tak ďalší bod pre domáce družstvo.
Peter Varga (497) – Žolt Poloma (522) 0:1 – Peťo predviedol najlepšie plné v zápase (373), no zároveň mal najslabšiu dorážku (124) a najviac záhodov (15). Hoci mal určite trému, keďže nastupoval po mnohých rokoch na prvý ligový zápas, na dráhach pôsobil veľmi kľudným a sebavedomým dojmom. Slabá dorážka a veľa záhodov boli dôsledkom dlhodobého herného výpadku, čo dokázal využiť hosťujúci hráč vo svoj prospech. Žolti však nehral oslnivo a na každej dráhe musel poriadne zabojovať, aby získal pre Klasy prvý bod v zápase.
Zoltán Madarás (492) – Štefan Zsigmond (530) 0:1 – Zolo začal dobre, no Zsigmond mal predsalen navrch. Vzhľadom na vývoj vedľajšieho duelu, však Galanťan nemusel až tak myslieť na body, stačilo, aby udržal potrebný počet kolkov. Darilo sa mu to tri dráhy. Žiaľ, na tej poslednej a zároveň rozhodujúcej, úplne zlyhal (106), čo bol jeden z rozhodujúcich faktorov sobotňajšej prehry domácich.
Jozef Butko (558) – Stanislav Pospíšil (542) 1:0 – Dodo hral dobre a s prehľadom si držal trápiaceho sa súpera na dištanc. V najkratšom možnom čase získal bod pre družstvo a postupne zveľaďoval svoj náskok nad Stanom. Pospíšil skorigoval svoju prehru až poslednými troma hodmi, keď sa mu podarilo zvaliť tri deviatky. Tento husársky kúsok však predviedol až v eufórii, keďže už bolo jasné, že jeho družstvo v dueli zvíťazí. Dovtedy hral kŕčovito a nepresvedčivo.
Domáci prehrali, pretože sa nevyhli viacerým chybám a herným výpadkom. Každý hráč mohol na dráhe urobiť viac, snáď len Butkovi sa nedá nič vytknúť. Daná situácia však vyplýva z hráčskej krízy Slovana. Oslabenému mužstvu nezostáva nič iné, len bojovať a v ďalších zápasoch vydať zo seba maximum. Stretnutie so Zlatými Klasmi ukázalo, že na ťažkej galantskej kolkárni sa budú trápiť zrejme aj iné extraligové mužstvá. V ďalšom kole hrá Slovan na Interi a Bratislavčania budú v súboji jednoznačným favoritom.
Stano Kupčok

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.