Návrat z Košíc bez bodu - MKK Slovan Galanta

Návrat z Košíc bez bodu

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

18.januára 2015

Úvodný jarný extraligový zápas v Nováčanoch kolkárom Galanty vytúžené body nepriniesol.
Domáce Košice si výborným začiatkom vybudovali potrebný náskok (3:0 a +115 kolkov) a ani dobrý finiš Galanty už na zisk čo i len bodu nestačil.
Košice sa tak na Galantu dotiahli na rozdiel dvoch bodov.
Galanta už o týždeň privíta na domácej kolkárni ďalšieho súpera z konca extraligovej tabuľky, Spišskú Novú Ves.
Galantské Céčko po víťazstve v Hlohovci nepotvrdilo stúpajúcu formu. V Nitre so Sláviou B prehralo.


PKŠ Košice : MKK Slovan Galanta A 3287:3222 (5:3)
Kolkáreň Nováčany 18.januára 2015

Odvetnú časť Extraligy odštartovala Galanta v Nováčanoch, kde hrávajú svoje domáce zápasy PKŠ Košice.
Po dlhej ceste čakal na galantských hráčov zvláštny pohľad – poľnohospodárske družstvo na okraji dedinky so všetkým, čo k nemu patrí. Maštale, kone, kravičky, kopy sena… Ťažko si predstaviť, že takéto prostredie ukrýva osemdráhovú extraligovú kolkáreň, ale naozaj tomu tak je.

3-15b-kolkaren-novacany

3-15b-okolie-kolkarne

Nelichotivé postavenie v tabuľke velilo domácim Košičanom bezpodmienečne vyhrať, s ambíciami bodovať však pricestovali aj nováčikovia z Galanty. Víťazstvom si hostia takmer definitívne mohli zabezpečiť extraligovú príslušnosť aj pre budúci ročník. Obaja súperi taktiež zaznamenali zmeny v kádri. Košičanom chýbal Martin Koleják, ktorý sa vrátil hrávať do Trstenej, naopak, Slovan privítal vo svojich radoch novú akvizíciu z Hlohovca – Fera Dovičiča.

3-15b-kolkaren-novacany-1

3-15b-kolkaren-novacany-2

3-15b-nastup

Keďže v Nováčanoch sa extraliga hráva na šiestich dráhach, zápas rozbiehala až šestica hráčov. Na doteraz najlepšieho domáceho hráča Braňa Rybičku ml. bol nasadený Bystro Horník. Fero Dovičič si odkrútil svoju premiéru v galantskom drese proti Julovi Sopkovi. No a za masívnymi stĺpmi schovaní, akoby ani do zápasu nepatrili, štartovali svoj duel Paľo Sopko so Stanom Kupčokom.

Braňa Rybičku (530) nezastihol nový rok práve v najlepšej forme, pôsobil dosť nervózne, a tak mal Bystro Horník (524) reálnu šancu poraziť domáceho lídra. Škoda zbabranej prvej dráhy. Horník na nej zahral slabých 114, no aj napriek tomu, nebyť posledného záhodu, mohol získať pol setového bodu, keďže Rybička uhral len o jeden kôl viac. Hoci išlo len o začiatok, v závere celého zápasu sa ukázalo, aký veľký význam mohol mať pre hostí tento zdanlivo banálny moment. Bystro na ďalších dvoch dráhach zabral a pred posledným setom viedol 2:1 na body. Domáci hráč následne zase naklonil misky váh na svoju stranu, ale Galanťan predsa len dostal možnosť reparátu. Exi hodom potreboval zhodiť kráľa a potom sedmičku a bol by vyhral. Žiaľ, ani tentoraz dôležitý hod nezvládol, zahodil, a tak putoval bod na stranu Košíc.

Fero Dovičič (519) začal proti Julovi Sopkovi (544) veľmi dobre. Nová posila galantského áčka však postupne strácala dych. Hoci sa Košičan nedokázal od neho výraznejšie vzdialiť, po prvej prehratej dráhe vývoj duelu otočil vo svoj prospech. Neskôr len rutinovane udržiaval svoj náskok. Dovičičovi ťažké dráhy v Nováčanoch príliš nesadli a premiéra v novom drese mu nevyšla podľa jeho predstáv.

3-15b-pavol-sopko-kupcok

Najlepší z domácich Pavol Sopko (597) a Stano Kupčok

 

V treťom súboji naložil domáci Paľo Sopko Stanovi Kupčokovi, čo sa do neho zmestilo a s číslom 597 sa stal najlepším hráčom zápasu. Kupčok naopak, so svojim slabým výkonom 513 bol najhorší… Pritom Galanťan nezačal zle. Prvú dráhu porazil Sopka o jeden kôl a zdalo sa, že pôjde o vyrovnaný boj. Ostatné dráhy však hosťujúcemu kapitánovi príliš nevoňali, neskôr sa pridali aj stále pretrvávajúce problémy s kolenom, a tak Stano tentoraz na ďalekom východe veľa vody nenamútil.

Po polčase vyhrávali domáci 3:0 na body a o hrozivých 115 kolkov. Škoda Horníkovho zaváhania, mohlo to byť 2:1…

Hrdinami Galanty sa mali stať Zolo Madarás, ktorý nastúpil proti Martinovi Kubovi ml., Paťo Tumma v súboji s Paľom Deškom a Dodo Butko, ktorý mal za úlohu vymastiť Mikiho Kubu.
Nádej predsa umiera posledná…
Všetci traja Slovanisti svoju úlohu splnili, porazili svojich súperov, no veľký kolkový náskok domácich sa im už zmazať nepodarilo.

Zolo Madarás (532) sa miestami trápil, ale ani jeho súper Kuba ml. (525) nepodával optimálny výkon. Galanťanova skúsenosť a kvalita sa postupne prejavili. Škoda, že Zolo pokazil poslednú dráhu, obávanú „štvorku“, a tak dovolil súperovi skorigovať stav duelu na pre neho prijateľný rozdiel.

Paťo Tumma (557) rozbiehal svoju jazdu práve na spomínanej štvrtej dráhe. A veruže nemal na ňu moc dobré spomienky. Na MSR pred dvoma rokmi ho poriadne vycvičila a ani tentoraz mu vstup do zápasu neuľahčila. Paťo sa však následne zmobilizoval a nakoniec Paľa Dešku (539) dokázal vcelku s prehľadom poraziť. Ani mierne zaváhanie v závere už Galanťana nepripravilo o konečné víťazstvo.

3-15b-mikulas-kuba-butko

Miki Kuba a Dodo Butko

 

Najlepším v pruhovanom čierno-bielom drese Galanty bol Dodo Butko (577). Nenechal sa vyviesť z rovnováhy dravým a pre väčšinu prítomných prekvapujúcim nástupom Mikiho Kubu (552), ktorému po 60-ke svietilo na displeji výborných 300. Dodo poctivou, trpezlivou a kvalitnou hrou otočil nepriaznivý vývoj a nakoniec dokázal bezpečne Košičana poraziť.

Nakoniec sa ale tešili z víťazstva 5:3 domáci.
Základný kameň úspechu položili už v úvode stretnutia. Galanta síce nezložila zbrane, bojovala, čo sa dalo, no na zvrat v stretnutí to už nestačilo.
Škoda toho strateného bodíku… Remíza bola naozaj na dosah. Stratené body bude musieť Slovan získať niekde inde.

3-15b-ideme-domov-bez-bodu

Domov sa vraciame bez bodov. Smer Úhorná ! Big grin

 

Aj napriek prehre cestovali Galanťania domov v dobrej nálade a cesta sa im natoľko zapáčila, že si nevedomky ešte urobili dvojhodinovú exkurziu autom naprieč kopcami Slovenského krasu. Až zľadovatená a snehom zaprataná cestička piatej triedy, na ktorú sa sotva zmestila galantská dodávka, im nakoniec zhatala plány pokračovať v tejto dobrodružnej výprave. Navigácia síce suverénne ukazovala, že treba pokračovať ďalej, poveternostné podmienky a náhodní okoloidúci však boli proti. Spoznali sme dedinku Úhorná, o ktorej nikto predtým ani nesníval.
Nabudúce to snáď vyjde lepšie…  Aj s bodmi aj s cestou domov…

PKŠ Košice – MKK Slovan Galanta 3287:3222 (5:3), na setové body 14:10

(Komentár Stano Kupčok)


Slávia Nitra B : MKK Slovan Galanta C 1971:1894 (4:2)
Nitra 16.januára 2015

V Nitre sa našim Céčkarom nepodarilo úspešne nadviazať na víťazstvo v Hlohovci v predošlom kole.
O výsledku rozhodol fakt, že dvom domácim hráčom sa podarilo prekonať métu 500 zvalených kolkov, kým z galantských hráčov to nedokázal nikto. Navyše sa zápas nevydaril najlepšiemu hráčovi Galanty C z minulého kola Százovi, ktorý výkonom 448 zvalených kolkov ďaleko zaostal za spoluhráčmi.
Pozoruhodný výkon podal domáci Karlubík (82 rokov), ktorý sa výkonom 509 zvalených kolkov stal najlepším hráčom zápasu.

Výkony hráčov:
Nitra B: Karlubík 509, Šišák 480, Križan 478, Vnučko 504
Galanta C: Száz 448, Sedlák 488, Ašváni 488, J.Kaigl 470

Výsledky zápasov 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…/16-kolo.pdf


Najbližší program kolkárov Galanty
24.januára 2015 sobota 11:00 Galanta A – Spišská Nová Ves – 13.kolo ELM
24.januára 2015 sobota 14:00 Galanta B – Rakovice B – 18.kolo 2KL
25.januára 2015 nedeľa 10:00 Galanta dorast – Rakovice dorast – 13.kolo 1DL
Galanta C má v 17.kole 3.KL voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
23.januára 2015 piatok 18:00 Tlmače – Pobedim B – 18.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.