Nevyužitá šanca na zisk bodov v Sučanoch - MKK Slovan Galanta

Nevyužitá šanca na zisk bodov v Sučanoch

Napísal: Jozef Butko pred desiatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 3 komentáre.

28.septembra 2014

Galantskí kolkári prepásli v Sučanoch dobrú šancu na zisk bodov. Takých príležitostí je v kvalitnej Extralige žalostne málo a pri záverečnom účtovaní má každý bodík cenu zlata. Viacero okolností spôsobilo, že do Sučian galantské Áčko neodišlo v optimálnej zostave. Zranenie Butka, zostava Béčka v stredajšom zápase druhej ligy s Trenčínom B a neochota ďalších hráčov hrať v sobotu v Sučanoch sa podpísali na zápasovej atmosfére. Béčko Sučian aj napriek nepriaznivému vývoju nakoniec využilo situáciu a domáce prostredie a naplno zabodovalo.
Béčko v stredu v Piešťanoch porazilo Trenčín B. Hralo v silnej zostave a víťazstvom nad Trenčínom B pretrhlo nepríjemnú sériu troch zápasov bez bodu.
Céčko aj po štvrtom kole zostáva v tretej lige bez bodu. Na domácej kolkárni podľahlo v sobotu Zlatým Klasom C.
Dorastenci vo štvrtok predohrávali zápas 4.kola Dorasteneckej ligy v Rakoviciach. Domáce Bečko dorastencov presvedčivo porazili a potvrdili svoju dobrú jesennú formu.
Výborne hrali naši dorastenci aj na 1.turnaji 2.dorasteneckej ligy západ, ktorý sa konal v Galante. V kategórii jednotlivcov zvíťazil Adam Bauer a v kategórii dvojíc náše duo Bauer – Modrovič.


KK Tatran Sučany B – MKK Slovan Galanta A 3327:3242 (5:3)
Sučany 27.septembra 2014

V dôležitom zápase 4.kola ELM podľahla Galanta v súboji dvoch nováčikov na pôde Sučian „B“ tesne 3:5. Pod nešťastný výsledok sa podpísala neúčasť zraneného Doda Butka a neochota viacerých hráčov vycestovať na toto dôležité stretnutie. Aj v netradičnej zostave nakoniec Slovan siahal minimálne po cennej remíze, avšak záverečný finiš úspešnejšie zvládol domáci Tatran.

Úvodné súboje lepšie vyzneli pre hostí. Viktor Tyavoda (534) „vybodoval“ mladého Martina Bránika. Sučanec začal excelentne, na prvej dráhe zahral výborných 179 a hneď si vytvoril obrovský náskok 52 kolkov. Avšak Viktor si svojho protihráča na ostatných dráhach postrážil a zodpovednou hrou získal bod pre Galantu. Stano Kupčok (559) si bez väčších problémov poradil s Mišom Kozakovom (533), keď domáceho hráča výrazne prevýšil hlavne v hre do pných. Škoda, že dorážka mu už tak nešla. Po prvej runde viedli hostia 2:0 a +15 kolov.

V strednej časti zápasu si odkrútil nečakanú premiéru v Extralige Lajči Šarkózi. Žiaľ, s číslom 490 nemohol konkurovať pekne hrajúcemu Jánovi Čabudovi (567). No na vedľajších dráhach konečene zabral Paťo Tumma (569) a s prehľadom porazil domáceho kapitána Rada Bolibrucha (515). Škoda, že Paťo ešte lepšie nevyužil padavé sučianske dráhy, ktoré mu evidentne sedeli. Miestami menšia koncentrácia na hru, ho pripravila o lepší výsledok. V každom prípade si hostia zachovali pred záverečnými dvojicami šancu na víťazstvo, keďže priebežne vyhrávali 3:1 na body a na Sučany strácali len 8 kolkov.

Finišmeni domácich však zvládli svoju úlohu na jednotku.
Peter Čech sa s výkonom 584 stal najlepším hráčom stretnutia a hravo porazil Bystra Horníka (527). Galanťan dokázal s Čechom držať krok len na druhej dráhe.
Napínavý duel zohrali Jano Tkáč (583) a Zoli Madarás (563). Sučanec začal vynikajúco, potom sa ujal vedenia Galanťan a už sa zdalo, že uhrá dôležitý štvrtý bod pre Slovan, no rozhodujúca posledná dráha mu vôbec nevyšla. Zolo na nej prehral 35 kolkov a nádeje hostí na bodový zisk sa vyparili. Celkovo galantskí finišmeni prehrali rozhodujúce štvrté dráhy o 66 kolkov!

Škoda stratených bodov. Galanta odmietla džentlmenskú ponuku domácich na remízu a darovala domácim prvé extraligové víťazstvo.
Treba sa zamyslieť nad tým, prečo do Sučian vycestovali Lajko Šarkózi a Peťo Ďuriš a doma zostali viacerí výkonnostne lepší hráči. Spomínaným dvom kolkárom patrí veľká vďaka za ochotu a skvelý prístup. Ostatní hráči, ktorí nemohli, alebo nechceli vycestovať na zápas Extraligy do Sučian, určite prežili pekný sobotný deň bez kolkov.
Veď treba si aj oddýchnuť…

Najbližšie kolo ELM sa hrá až o 2 týždne, treba veriť, že dovtedy sa uzdraví Dodo Butko a galantské áčko bude opäť v plnej sile bojovať o ligové body.

Kompletné výsledky ELM 4.kolo nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…4%20kolo.htm
  (SK)


TKK Trenčín B – MKK Slovan Galanta B 3210:3258 (2:6)
Piešťany 24.septembra 2014

Galantské Béčko nastúpilo v Piešťanoch na zápas s Trenčínom B vo veľmi slnej zostave. Až štyria hráči v zostave majú skúsenosti z Áčka (dokonca piaty striedal). To sa muselo na hre Galanty prejaviť a nakoniec sa aj podarilo pretrhnúť nepríjemnú trojzápasovú sériu bez bodu.

Od úvodu si hráči Galanty vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na konečný úspech.
Miro Chovanec (560) dokázal poraziť najlepšieho hráča domácich Greisinga (551) a Martin Pilcz (559) nedal šancu Dzúrikovi (523).
Galanta viedla 2:0 rozdielom 45 kolkov.

V ďalšom priebehu domáci Ďuďák (527) síce priniesol pre domácich trochu optimizmu, keď porazil nevýrazného Sedláka (474 – od 85.hodu ho vystriedal Jeriga), ale Štefánek (542) nestačil na výbornú Kiku Hegedüšovú (571) najlepšiu hráčku zápasu. Tá bola už po štvrtý raz z piatich zápasov najlepšou hráčkou Béčka.

Na priaznivom priebehu zápasu pre Galantu sa nič nezmenilo ani v závere.
Domáci Pavlík (547) síce uchmatol bod Pilczovi (529), ale dobre hrajúci Karol Kaigl (565) domáceho Bebčáka (520) presvedčivo porazil.

Galanta vyhrala 6:2 a pripísala si po temer mesiaci zase body do tabuľky druhej ligy.

Kompletné výsledky 2.KL ligy – 5.kolo nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…/14–15/5.htm


MKK Slovan Galanta C – KK Zlaté Klasy C 1882:2050 (1:5)
Galanta 27.septembra 2014

Domáci kolkári napriek posilnenej zostave nestačili na favorita zo Zlatých Klasov. Hostia potvrdili svoje kvality a zaslúžene si odviezli dva body za víťazstvo. Domáci naopak si na svoje prvé body budú musieť ešte počkať.

Výkony hráčov:
Galanta C: Ašváni 481, K.Kaigl 488, J.Kaigl 472, V.Nedomová 441
Zlaté Klasy C: Z.Keszöcze 510, Vargová 485, Š.Marics ml. 525, Klúcsik 530

Kompletné výsledky 4.kola 3KL ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…5/4.kolo.pdf


TJ Rakovice B dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1462:1554 (0:2)
Rakovice 25.septembra 2014

Galantskí dorastenci v predohrávanom zápase 4.kola Dorasteneckej ligy naplno bodovali v Rakoviciach. V zápase mali od začiatku prevahu hostia a všetci členovia galantského družstva podali lepšie výkony ako ich domáci súperi.

13-rab-ga

Momentka zo zápasu Rakovice B – Galanta          foto:T.Rózsár


Najlepšou hráčkou Galanty bola Nikola Mazúchová (537), za Rakovice B sa najviac darilo Alžbete Verčíkovej (497).
Výkony hráčov:
Rakovice B: Zelinková 483, Verčíková 497, Magala 445, Machovičová 482
Galanta: Mazúchová 537, Machálková 498, Bauer 519, Dvorščák 490

 

13-rozsar-dvorscak-bauer

Selfie radost nasich dorastencov z vítazstva – zľava Rózsár, Dvorščák, Bauer       foto:T.Rózsár


1.Turnaj 2.Dorasteneckej ligy západ – usporiadateľ KK Cabaj-Čápor
28.septembra 2014 Galanta

V nedeľu 28.septembra 2014 sa v Galante konal prvý turnaj 2.dorasteneckej ligy, ktorý usporiadal KK Cabaj-Čápor.
Turnaja sa zúčastnilo 18 dorastencov a dorasteniek z Preselian, Nového Mesta n/V, Hlohovca, Cabaja-Čápora, Zlatých Klasov a Galanty.
Príležitosť zahrať si na tomto turnaji využili aj dorastenci MKK Slovan Galanta a boli úspešní.
V kategórii jednotlivcov zvíťazil Adam Bauer (550) pred dorastencami Preselian Kamencayom (495) a Kuzmom (487). Ďalší galantskí hráči sa umiestnili nasledovne :
7. Rózsár (476), 9. Dvorščák (447) a 14. Modrovič (407).
Aj V kategórii dvojíc potvrdili dorastenci Galanty svoju kvalitu. Zvíťazila dvojica Modrovič – Bauer (957) pred preseľanskými dvojicami Kuzma – Benca (954) a Kamencay – Jakubík (942).
Ďalšia dvojica Galanty Dvorščák – Rózsár (908) skončila na 4.mieste.


Najbližší program kolkárov Galanty
3.októbra 2014 piatok 16:00 Šaľa C – Galanta C – 5.kolo 3KL
4.októbra 2014 sobota 14:00 Galanta B – ZKK Nové Mesto n/V – 6.kolo 2KL
5.októbra 2014 nedeľa 11:00 Galanta – Budapešť Stretnutie mladých kolkárskych nádejí
Galanta A má voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
2.októbra 2014 štvrtok 17:00 Turistická kolkárska liga – predkolo
3.októbra 2014 piatok 18:00 Tlmače – Preseľany B – 6.kolo 2KL
4.októbra 2014 sobota 11:30 Sládkovičovo B – Hlohovec B – 5.kolo 3KL

Komentáre

1 | jeriga @ | pred desiatimi rokmi

neuveriteľné

ako vie kolkár odhodiť šancu na účinkovanie v Extralige kolkárskej ligy. Pokiaľ je to zranenie, zamestnanie v čase zápasu, tak to ospravedlňuje, ale ak iné výhovorky, tak to je neospravedlniteľné! Alebo obava o svoj výkon? Tak potom nech trénuje tak, aby jeho výkonnosť bola lepšia.......

reagovat

2 | Milan Fero @ | pred desiatimi rokmi

Njaprv som neveril zostave.ktorú som si v piatok u vás prečítal!No Jožko po tvojom príspevku naozaj patrí vdaka a obdiv obom,že sa obetovali .Tých,ktorých sa to týka by som hnal svinským krokom!Ved nemajú inú starosť iba trénovať a hrať . Asi nemajú ani šajnu čo to stálo úsilia .POZDRAVUJEM VŠETKYCH URAZENYCH!!

reagovat

3 | Stano @ | pred desiatimi rokmi

Ferko, komentár som písal ja a naozaj sa mi nepísal ľahko po takej prehre. Sučanom sme 2× darovali body. Najprv nekompletnou zostavou a následne aj na samotnom pľaci v závere zápasu. Nuž, som nasratý, mnohí mali robotu, alebo niečo iné. Že sa Dodo zranil, smola… Ale to prejde. Snáď sa opäť podarí niekomu uchmatnúť body. V každom prípade, hrať Extraligu si vyžaduje aj veľa ústupkov, obetovať celú sobotu aj na úkor rodiny a neraz aj na úkor roboty. Veľa hráčov (to nie je len skúsenosť z Galanty), si vybavujú na deň zápasu voľno, vymieňajú si smeny a podobne. Všetko ide, len treba mať vôľu.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.