Opäť bodovali len dorastenci - MKK Slovan Galanta

Opäť bodovali len dorastenci

Napísal: Jiří Kaigl pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

5.februára 2017

Minulý týždeň nebol tak úspešný ako predchádzajúci. A-čko prehralo vo Fiľakove , B-éčko dostalo „výprask“ v Zlatých Klasoch, C-éčko podľahlo doma Piešťanom. Len dorastenci dokázali zvíťaziť nad Trenčínom.

KO FTC FIĽAKOVO – MKK SLOVAN GALANTA 6:2 (3.462–3.350); 12,5:11,5 na setové body

V 14.kole Extraligy si galantskí kolkári odkrútili svoju premiéru na vynovenej fiľakovskej kolkárni. Favoritom bol domáci celok FTC, ktorý v aktuálnej sezóne na vlastnej kolkárni ešte neokúsil chuť prehry, no hostia na juh stredného Slovenska necestovali v porazeneckej nálade. Slovanisti verili, že pri troche šťastia a dobrých výkonoch, môžu kvalitného súpera zaskočiť. Rešpekt pred nevyspytateľnou Galantou potvrdili aj sympatickí hostitelia. Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný a napínavý, ale len do dvoch tretín. V záverečnej runde mali finišmeni Fiľakova zdrvujúci nástup, hneď v úvode získali pre svoje družstvo rozhodujúci náskok, ktorý sa im už bez problémov podarilo udržať.

V úvode stretnutia získal bod pre Galantu Bystrík Horník (557), ktorý si bez väčších potiaží poradil s Atilom Balážom (540). Horník zaváhal len na tretej dráhe, čím trochu zdramatizoval tento duel, no záver už bol opäť v réžii hosťujúceho hráča. Dodovi Butkovi (548) sa už podobný kúsok nepodaril. Hoci mal pomerne vyrovnané dráhy a svoj výkon dokázal stupňovať, na Gejzu Knappa (573) to nestačilo. Fiľakovčan si vytvoril rozhodujúci náskok na tretej dráhe, na ktorej zhodil výborných 161 kolkov. Priebežný stav zápasu bol preto veľmi vyrovnaný 1:1 na body a domáci mali do plusu 8 kolov.

V podobnom duchu sa odohrávali dueli aj v strednej časti zápolenia. Jožo Jeriga (531) sa tri dráhy držal svojho súpera Patrika Flachbarta (555) ako kliešť. Pred záverečným setom to bolo 1:5 – 1,5, a tak sa rozhodovalo až na poslednej dráhe. Túto však oveľa lepšie zvládol domáci pretekár, čím si vyslúžil bod pre svoj mančaft. Veľmi pekný súboj zohrala dvojička Tamás Telek (590) a Paťo Tumma (615). O tom, kto bude úspešnejší, opäť rozhodla až záverečná dráha. Tú napokon vyhral Galanťan o 30 kolkov (163:133) a dráma tak mohla pokračovať v záverečnom dejstve. 2:2 na body a nepatrných 7 kolkov pre Fiľakovo.

No a zrazu prišiel uragán zo strany hráčov FTC. Finišmeni Šaňo Šimon (628) a Sándor Szabó (576) predviedli zdrvujúci nástup do rozhodujúcich duelov. Najmä Šimon doslova zlikvidoval Žoltiho Polomu (563), keď na prvej dráhe naložil nešťastnému Galanťanovi priam kurióznych 60 kolov! Dráha 189 v jeho podaní bola zároveň rekordom na fiľakovskej jednotke. Ani Stanovi Kupčokovi (536) nevyšiel úvod a prehral prvý set so Szabóom o 26 kolkov. Keď si to zrátame, Fiľakovčania na prvej dráhe urobili spolu výborných 339, naopak Galanťania len slabých 253. A týmto bolo v podstate rozhodnuté! Poloma aj Kupčok sa neskôr zlepšili, dokonca druhé 60-ky sa im podarilo nad svojimi súpermi vyhrať, no išlo už len o kozmetickú úpravu. Finišmeni Fiľakova potvrdili svoju kvalitu, preukázali pevné nervy, a tak zaslúžene obaja brali po bode.

Galanťanom teda premiéra vo Fiľakove nevyšla. Hoci kolkáreň bola neskutočne padavá, s nie práve ľahkými dráhami si moc nepotykali. Okrem Paťa Tummu, ktorému to vo Fiľakove sadlo, ostatní Slovanisti sa miestami poriadne vytrápili. No aj napriek tomu, podarilo sa im trochu vystrašiť svojho favorizovaného súpera a postarali sa o zaujímavý a napínavý priebeh stretnutia. Škoda, že finišmenom hostí nevyšiel vstup do svojich duelov, zápas mohol byť ešte o niečo dramatickejší. O týždeň privíta Galanta na svojej kolkárni MKK Piešťany a bude sa snažiť predĺžiť svoju domácu jarnú neporaziteľnosť…(Stano Kupčok)

KK Zlaté Klasy B – MKK SLOVAN GALANTA B 8:0 (3.370–3.148) 17:7 na setové body

Galantské B-éčko stále nedokáže podať 6 vyrovnaných kvalitnejších výkonov a tak nemôže očakávať zázraky.

Výkony : Hegedűšová 480, Kaigl K. 554, Ášváni 534, Száz 527, Magyarics 550, Sedlák 503

MKK SLOVAN GALANTA C – Piešťany C 1:5 (1.966–2.057) 7:9 na setové body

V prípade víťazstva mali galantskí C-éčkari ešte možnosť bojovať o majstra kraja. Bohužiaľ ani jeden z hráčov nepodal výkon ktorý by to mohol zabezpečiť.

Výkony : Kaigl J. 498, Sedlák 496, Ášváni 490, Száz 482

 MKK SLOVAN GALANTA dorast : TKK TRENČ9N dorast 2:0 (1.494–1.325) po šprinte 2:2

Výkony : Pitterová 517, Kivarith 450, Rózsár 527, Dvorščák 425

 

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.