Plný bodový zisk kolkárov Galanty - MKK Slovan Galanta

Plný bodový zisk kolkárov Galanty

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 3 komentáre.

18.novembra 2012

Dve hladké víťazstvá a dôležité víťazstvo Dorastencov priniesli na konto družstiev MKK Slovan Galanta do tabuliek šesť bodov.
Áčko si poradilo jednoznačne s Modrankou B. Ziskom dvoch bodov sa priblížilo už iba na rozdiel jediného bodu na vedúce Zlaté Klasy. Tie získali na pôde Starej Turej bod za remízu 4:4. Galantské Áčko si víťazstvom 8:0 výrazne polepšilo aj skóre.
Podobne na domácej dráhe „zabralo“ aj Béčko, ktoré zvíťazilo 8:0 nad Tlmačmi.
Dôležité dva body získali Dorastenci. Porazili na vonkajších dráhach nebezpečnú Žarnovicu. Až do začiatku súťaže na jar tak prezimujú bezpečne na 1.mieste tabuľky.

MKK Slovan Galanta A – ŠK Modranka B 3237:3090 (8:0)
17.novembra 2012

V minulosti nebezpečné družstvo ŠK Modranka B hrá tomto ročníku bez „fazóny“. Potvrdilo to aj v Galante. Hosťom, ktorých v minulosti zdobila veľká bojovnosť a odhodlanie vyhrať tieto vlastnosti v sobotu chýbali. Ani ich tradičné povzbudzovanie sa z tribún neozývalo. Galanta tak mala uľahčenú cestu k dvom bodom. A využila to dokonale. Všetci domáci hráči porazili svojho súpera, čo v konečnom dôsledku znamenalo jednoznačné víťazstvo 8:0.

V úvode zvíťazil Tumma (553) nad Dovičičom (501) a potvrdil tak svoju dobrú formu z posledných zápasov.
Naopak v dobrej forme nehral Chovanec (510). Napriek tomu mu to stačilo na Karola Kríža (500). Skóre 2:0 a náskok 62 bodov od začiatku ukazovali, kam smeruje výsledok zápasu.

Ďalší hráči Galanty Kupčok a Horník získali ďalšie dva body, aj keď to už mali ťažšie.
Kupčok (526), ktorý ešte v minulej sezóne hral v drese Modranky si znovu zopakoval schému dve dráhy dobré a dve s trápením. Vyhral 3:1, ale Štibravý (497) jeho schopnosti nepreveril.
Horník (555) mal za súpera najlepšieho hráča hostí Vitteka (550). Na prvých dvoch dráhach dominoval Vittek a zdalo sa, že bod bude patriť Modranke. Horník však po dráhach 136 a 130 však ešte zlepšil svoj výkon a pridal 145 a 144. Stačilo mu to na zisk dvoch setových bodov a v konečnom rátaní aj celkový bod, keď Vitteka porazil o päť zvalených kolkov. Horník podobne ako naposledy v Zlatých Klasoch bravúrne zvládol koncovku.

Pred záverečnými hráčmi Galanta viedla 4:0 rozdielom 96 bodov.

Domáci Madarás a Butko sa nevyhli počas hry výkyvom a na setové body obaja remizovali 2:2. Madarás (výkonom 557 zvalených kolkov najlepší hráč stretnutia) získal pre Galantu ďalší bod. Svojho súpera výrazne porazil (M.Jankovič 513), ale podľahol mu predsa na dvoch dráhach.
Ešte tesnejšie, len rozdielom siedmich kolkov zvíťazil Butko, ktorý na tretej dráhe získal rozhodujúci náskok a víťazstvo si v záverečných hodoch ustrážil.

Galanta A ziskom dvoch bodov sa už len na rozdiel jediného bodu priblížila k vedúcim Zlatým Klasom. Víťazstvom 8:0 si vylepšila aj skóre a má ho podobne ako priemer najlepšie v tabuľke prvej ligy.

Kolkárov Galanty čakajú v nasledujúcich dvoch kolách zápasy vonku.
V Pobedime a v Šali by mali dokázať, že ich forma má stále vysokú úroveň.
  (JB)

MKK Slovan Galanta B 3196:2905 (8:0)
17.novembra 2012

B družstvo MKK Slovan Galanta podobne ako Áčko zvíťazilo 8:0. Proti Tlmačom bola ich prevaha naozaj výrazná. Hostia, aj keď hrávajú v Galante domáce zápasy majú na dráhe problém podať kvalitný výkon. Iba dvaja hráči hostí dokázali prekonať hranicu 500 zvalených kolkov.

Domáci kolkári získali hneď na začiatku sľubný náskok a ten udržali a zvyšovali až do konca

V úvode Martin Kaigl (519), ktorý doobeda nevmestil do zostavy Áčka porazil Šumeraja (446). Martin mal skôr problémy s vyrovnanosťou svojich hodov ako so súperom.
Bianka Nedomová (545) v súboji s Jurajom Zajkom ml. (491) podala výborný výkon. Pokojnou presnou hrou systematicky rozleptávala súperovu psychiku a s prehľadom ho porazila.
Už po prvej fáze zápasu viedla Galanta B 2:0 rozdielom 127 bodov.

Rozdiel až na 211 bodov zvýšila dvojica Šarközi – Jeriga. Šarközi (532) svoju prevahu nad Fábikom (467) vyjadril pomerom 4:0 v setových bodoch. Jeriga, najlepší z hráčov domácich sa stretol s najlepším hráčom hostí Jurajom Zajkom st (531). Jožko Jeriga (550) na prvých troch dráhach svojho súpera porazil a v predstihu získal ďalší bod pre Galantu.

Záverečná fáza zápasu prebehla podobne ako predošlé. Kika Hegedüšová (534) s prehľadom porazila Filipa Zajka (500). Bola lepšia na všetkých štyroch dráhach.
Ernest Száz (516) nezvládol dve dráhy, ale na ďalších dvoch si v súboji s Gáletom (470) urobil dostatočný náskok na zisk bodu.

Galantské Béčko si pripísalo dôležité víťazstvo a hráči si zlepšili náladu pred nasledujúcim zápasom. V ďalšom kole odchádzajú na pôdu lídra tabuľky Pobedim B.
  (JB)

MKK Slovan Galanta dor – KK MTK Tatran Žarnovica dor 1528:1466 (2:0)
18.novembra 2012

Vedúca Galanta privítala na svojej dráhe nebezpečný tím Žarnovice. Hostia získali
na vonkajších kolkárňach doteraz všetky body a aj do Galanty prišli s úmyslom vyhrať. Domáci chceli zvíťaziť tiež a potvrdiť tak svoje vedúce postavenie v tabuľke.

V úvodných súbojoch galantskí dorastenci nezačali oslnivo. Chovanec nesplnil očakávania ale jeho výkon (507) stačil na Thonhausera (471), ktorý tiež nepotvrdil svoje vysoké postavenie v rebríčku hráčov Dorasteneckej ligy.
Druhý hráč Galanty Bauer (458) ďaleko zaostal za svojimi výkonmi a hosťujúcemu Štrbáňovi stačilo aj 470 zvalených kolkov na to, aby ho zdolal.

V závere Hegedüšová (515) podľahla najlepšiemu z hostí Fúskovi ml. (525). Do súčtu troch nalepších výkonov Galanty sa zarátal aj výsledok Viktora Tyavodu. Ten dosiahol 506 zvalených kolkov a Galante to stačilo na víťazstvo nad obávaným súperom.

V šprinte zvíťazila Hegedüšová nad Štrbáňom a Chovanec podľahol Fúskovi.

V poslednom jesennom zápase si Galanta pripísala ďalšie dva body a s náskokom štyroch bodov vedie tabuľku dorasteneckej ligy pred Trenčínom a Starou Turou.

Blahoželáme našim dorastencom k úspechu a veríme, že takí vytešení, ako na týchto fotografiách budú aj po závere Dorasteneckej ligy 21.apríla 2013.

p1010017

p1010014
 (JB)

VEĽKÉ MÍNUS

V záverečnom šprinte zápasu Dorasteneckej ligy Galanta – Žarnovica nastúpil aj domáci Miro Chovanec proti Radovi Fúskovi ml.
Je otázne, či mal Miro nastúpiť na šprint, keď sa mu v zápase moc nedarilo.
Rado Fúska ml. aj napriek svojmu zatiaľ malému vzrastu je výborný kolkár a Chovanca na oboch dráhach porazil.
Miro túto situáciu absolútne nezvládol.
Mimoriadne nešportovým chovaním, búchaním do zariadenia a hrešením neurobil dobré meno ani sebe ani oddielu MKK Slovan Galanta. Vrcholom bolo keď videl, že už nemôže vyhrať, tak odhodil jednu guľu do mantinelu a druhú otočený chrbtom medzi nohami.
Je smutné, že toto jeho počínanie ušlo aj rozhodcovi a neudelil mu žltú kartu.

Ja, predseda oddielu MKK Slovan Galanta sa hráčom a vedúcemu dorastu Žarnovice za jeho správanie ospravedlňujem.

Jozef Butko

Najbližší program MKK Slovan Galanta

23.11.2012 sobota o 18:00 hod. Pobedim A – Galanta A 11.kolo 1KL
24.11.2012 sobota o 09:00 hod. Pobedim B – Galanta B 12.kolo 2KL
24.11.2012 sobota o 11:30 hod. Sládkovičovo B – Galanta C 11.kolo 3KL

Na cestách za súpermi sa môžete stretnúť aj s takýmito „strašidlami“ :

  p1010021

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
23.11.2012 piatok 18:00 hod. Tlmače – Preseľany B 12.kolo 1KL
24.11.2012 sobota 14:00 hod. Sládkovičovo A – Šaľa B 12.kolo 1KL

Komentáre

1 | Miro | pred dvanástimi rokmi

beriem, ze som hresil, aj to ze som JEDNU gulu hodil len tak do mantinelu bez rozmyslania…ale ani raz som pastou neudrel do zariadenia, takze neprehanajme…som blby a mlady, ja viem…ale nebol som jediny takí, co mal nervy a hresil…sam moj super v hre bol taky isty…a zrazu vsetci spominate iba mna…lebo miro chovanec nevie zahrat dva dni po sebe dobre a uz je zle…:D

reagovat

2 | Jiri Kaigl | pred dvanástimi rokmi

Myslim ze Ti nikto nevycital ze Ti to na druhy den neslo.

reagovat

3 | jeriga | pred dvanástimi rokmi

jeriga

béčku teraz príde séria troch stretnutí vonku a jeden zápas doma. Až tu sa ukáže, ako je to s nami. Či ostaneme mužstvom na ktorého sa súperi tešia, alebo staré, z ktorého majú súperi strach. Sobotňajší zápas nepočítam, aj keď už tam boli záblesky zlepšenej atmosféry.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.