Po dráme prehra so Spišiakmi, víťazstvo Galanty B v Rakoviciach - MKK Slovan Galanta

Po dráme prehra so Spišiakmi, víťazstvo Galanty B v Rakoviciach

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

15.novembra 2015

Kolkári MKK Slovan Galanta A podľahli v ďalšom domácom extraligovom zápase
družstvu Tatran Spišská Nová Ves A 2:6. Priebeh zápasu bol opäť veľmi dramatický. Záver ale napokon zvládli lepšie Spišiaci a zaslúžene si odviezli domov oba body.
V druhej lige si reputáciu napravili naši Béčkari. Dokázali vonku zvíťaziť, navyše po dobrom nad Béčkom Rakovíc.
Céčko Galanty sa zo zápasu s Nitrou C vrátilo bez bodu. Jeden zvalený kol ich delil od remízy.
Dorastenci Galanty pokračovali vo víťaznej sérii. Na domácej pôde porazili Inter Bratislava a stále im patrí pozícia na špici tabuľky 1.Dorasteneckej ligy západ.


MKK Slovan Galanta A – Tatran Spišská Nová Ves A 3148:3175 (2:6)
14.novembra 2015 Galanta

V aktuálnom ročníku extraligy sa v Galante zvyknú odohrávať vyrovnané a napínavé stretnutia. Výnimkou nebol ani zápas 9.kola medzi domácim Slovanom a hosťami zo Spišskej Novej Vsi. Duel nemal favorita, aj keď východniari mali vo svojich radoch skúsenejších hráčov so zvučnejšími menami na čele s Jokym Peštom. Ťažká galantská kolkáreň však už dokázala potrápiť nejedného skvelého kolkára a veru zaúradovala aj tentokrát.

13-16-gaa

MKK Slovan Galanta A

13-16-snv

Tatran Spišská Nová Ves A

 
V úvode stretnutia sa predstavili dvojice Stano Kupčok (543) a Peter Valigura (557) a Bystro Horník (538) zabojoval proti Vladovi Peštovi (513).

Kupčok začal dobre a prvú dráhu peknou hrou získal bez problémov pre seba. Na druhej to už bolo vyrovnané, avšak domáci hráč vlastnými chybami odovzdal setový bod Valigurovi. Kupčok urobil v druhom sete 3 záhody a v záverečnom hode do plných trafil iba dva kolky. Škoda, lebo tento skrat zrejme stál Galantu celkový bod. Valigura namiesto ponúknutého prstu schňapol celú ruku. Galanťana nevydarený moment vykoľajil, naopak Spišiaka nakopol k výbornému výkonu v druhej 60-ke. Výborne začal aj Bystro Horník, s trápiacim sa Vladom Peštom nemal príliš veľa roboty a pred poslednou dorážkou suverénne viedol. Nikto nepochyboval, že bod v tomto súboji získa Galanta. Zrazu však prišiel výpadok, aký snáď dokáže predviesť iba Bystro. Piatimi záhodmi v krátkom slede umožnil protihráčovi priblížiť sa takpovediac na dostrel. Našťastie, túto ponuku Vlado Pešta neprijal a slabou hrou v závere prenechal bod Horníkovi.
Po posledných hodoch prvej rundy bol stav vyrovnaný 1:1 a Galanta viedla mierne o 11 kolkov.

V strednej časti stretnutia úroveň hry poklesla. Žolti Poloma (533) prehral pomerne vysoko prvú dráhu so Štefanom Benkom (514), no potom sa chytil a vývoj duelu otočil výrazne na svoju stranu. Na poslednej dráhe opäť domáci hráč poľavil a až záverečným dobrým finišom v dorážke potvrdil bod pre Galantu.
Benko sa už nebezpečne približoval, našťastie Poloma náročné závery zvláda zatiaľ výborne.
Zolimu Madarásovi (489), ani Dodovi Butkovi to v poslednej dobe vôbec nejde. V zápase so Spišskou Novou Vsou dostal prednosť Madarás, no po 60-ke sa na pľac dostal aj Butko. Striedanie bolo potrebné, no neprinieslo očakávanú zmenu. Pritom Zolo začal dobre. 99 do plných je výborný výsledok. Žiaľ, dorážka v podaní galantského bombardéra, bola katastrofálna. Setový bod tesne získal Jano Pešta (506), ktorý tiež nehral nič-moc. Druhá dráha bola v podaní Madarása ešte horšia, no paradoxne, dokázal ju vyhrať. Za vyrovnaného stavu nastúpil na dráhy Dodo Butko. Striedanie je vždy svojim spôsobom risk a Galante tento ťah stále nevychádza. Butko pokračoval v tom, čo Madarás začal. A tak ich spoločný výkon nedosiahol ani na 500 bodovú hranicu.
Veľká škoda, pretože aj Jano Pešta podal slabý výkon, no tentokrát mu to stačilo na bod pre hostí.
Vyrovnaný zápas pokračoval, stav bol 2:2 a domáci viedli o 13 kolkov.

Ťažkú úlohu mali domáci finišmani Pepa Touš a Paťo Tumma.
Proti nim stáli kvalitní súperi s reprezentačnými skúsenosťami.
Touš (526) si zmeral sily s legendou česko-slovenských kolkov Jozefom Peštom (558) a Tumma (519) hral proti mladému reprezentantovi Davidovi Klubertovi (527). Pepa začal nervózne a hneď po prvej dráhe si jeho skúsený súper vytvoril vysoký náskok 30 kolkov. Potom však Galanťan z Jeseníka prepol na oveľa vyššie obrátky a pred posledným setom viedol 2:1 na body a do plusu mal 2 kolky. Na koni bol domáci hráč a vzhľadom na to, že podobný vývoj mal aj susedný duel, galantskí diváci boli v miernej eufórii, verili, že pre Slovan tento zápas už nemôže dopadnúť zle.
Ale prišlo bolenie brucha…
Touš, akoby ho niekto začaroval, začal hrať priam mizerne. Výsledkom bola dráha 104, na ktorej pustil súperovi 34 kolkov a tým pádom aj celkový bod!
Paťo Tumma začal tiež veľmi nervózne, dokonca si guľou trafil do nohy, z čoho vznikol aj jeho jediný záhod v zápase. Výsledkom bola slabá dráha 116. No rovnako, ako jeho spoluhráč vo finiši, na ďalších dvoch dráhach sa chytil a naklonil misky váh na svoju stranu.
Pred rozhodujúcim setom vyhrával nad Klubertom 2:1 na body a 13 kolkov mal do plusu.
Celkovo Galanta vyhrávala o 28 kolov a mala nabehnuté na víťazstvo 6:2!
Posledné dráhy však boli v dnešnom zápase pre domácich osudné.
Tumma ju tiež nezvládol. Jeho slabých 120, nemohlo stačiť na Klubertových 141, a tak bod opäť padol do náruče Spišiakom.
Celkovo prehrali galantskí finišmani posledné dráhy o neuveriteľných 55 kolkov.
Dramatický duel mal šťastnejší koniec pre hostí.
Príčiny prehry Galanty sa dajú celkom ľahko identifikovať.
Polemizovať o šťastí by bolo tentokrát priam absurdné. Slovanisti urobili v zápase 25 záhodov, hostia len symbolických 8! No a posledné dráhy v podaní domácich hráčov boli prehliadkou hernej biedy. Matematicky vyjadrené, Galanta v záverečných štvrtých setoch zhodila spolu 726 kolkov, čo je 121 priemer na hráča. Naopak, Spišania túto časť zápasu zvládli o poznanie lepšie. Zhodili 801 kolkov s priemerom 133,5 na hráča. Celkovo prehrala Galanta štvrté sety o 75 kolkov a získala v nich len jeden setový bodík.
O týždeň ukončí Slovan sériu domácich zápasov súbojom s veľkým favoritom Interom Bratislava A.

Komentár: Stano Kupčok

Výsledky 9.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-rlzw.htm


TJ Rakovice B – MKK Slovan Galanta B 3225:3291 (3:5)
14.novembra 2015 Galanta

Kolkári Galanty B dokážu v tomto ročníku druhej ligy prekvapiť svojich priaznivcov aj nepríjemne, aj príjemne. Tých záporných prekvapení bolo doteraz viac, ale v Rakoviciach, v súboji s ich Béčkom, to bolo naozaj prekvapenie príjemné. Víťazstvo a zisk dvoch bodov, navyše po dobrej hre, veľmi potešilo.

Základ úspechu v zápase položila hneď prvá dvojica Galanty Chovanec – Jeriga.
Domáci hráči Búš (511) a Nesteš (533) sa nestačili diviť, čo s nimi galantskí hráči „vyvádzajú“.
Miro Chovanec (587) po vynikajúcej, vyrovnanej hre (144, 146, 146, 151) sa stal najlepším hráčom zápasu. Výborne mu sekundoval Jožko Jeriga (575), ktorý za Mirom zaostal iba o 12 kolkov.
Hneď v úvode zápasu získali títo dvaja hráči pre Galantu B taký veľký náskok (118 kolkov), že Rakovice B ho napriek veľkej snahe až do konca zápasu nedokázali zlikvidovať. Chovanec s Jerigom sa svojimi výkonmi dostali na špicu štatistiky najlepšia šesťka kola.

V strednej fáze zápasu dvojica domácich hráčov síce dokázala poraziť svojich súperov a získať body, ale náskok Galanty bol stále ešte 63 kolkov.
Jurda (535) porazil Karola Kaigla (504), ktorý po dobrom začiatku (140) ostatné dráhy prehral.
Šimon Milan (537) si tiež poradil s Ašvánim (513), ktorý nebyť zlého rozbehu (115) mohol pomýšľať aj na zisk bodu.

V závere sa ešte domáci finišmani pokúšali zvrátiť nepriaznivý stav zápasu, ale galantskí hráči Jirko Kaigl a Ernest Száz boli proti.
Palino Duračka (547) nezahral zle, ale Jirkovi Kaiglovi (559) predsa podľahol.
Upútal úvod hry Jirka Kaigla, ktorému po šiestom hode svietilo na tabuli 49 kolkov. Palimu Duračkov to na pokoji určite nepridalo.
Najlepší hráč domácich Rasťo Kašša (562) síce svojho súpera porazil, ale Száz (553) podľahol iba tesne o 9 kolkov. Je obdivuhodné, aký výkon Ernest Száz, najstarší hráč súťaže (75 rokov) dokáže podať. Vyslúžil si za to aj potlesk žičlivých domácich priaznivcov.

Galanta B si vezie z Rakovíc cenné dva body.
Tie ju síce neposunuli vyššie z dna tabuľky druhej ligy, ale možno o týždeň po zápase doma so Šaľou B to už bude veselšie.

Výsledky 11.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-11.htm


Slávia Nitra C – MKK Slovan Galanta C 1790:1790 (4:2)
13.novembra 2015

V piatok trinásteho chýbalo galantským Céčkarom trošku šťastia, aby v súboji s Nitrou C aspoň remizovali. Chýbal im k tomu jediný zvalený kolok.

Na výsledkovej tabuli sa už tradične objavovali nízke čísla, čo ku kolkárni v Nitre neodmysliteľne patrí.
Domáci Kohút (377) bol toho jasným dôkazom. Toho presvedčivo, o 74 kolkov, zdolal Jirko Kaigl (451), aj keď ani jemu sa záverečné číslo veľmi nepozdávalo.
Potom už priebeh zápasu začali riadiť domáci.
Druhý hráč Nitry C Mozola (445) si s prevahou poradil s Nedomom (410) a tak po prvej polovici zápasu bol stav 1:1, pričom Galanta C viedla o 39 kolkov.

Stančík (457) potom zdolal Száza (447) a v súboji najlepších hráčov družstiev domáci Hyža (511), porazil Ašvániho (482).
Galanta síce na koly remizovala 1790:1790, ale na skóre prehrala 2:4.
Namieste bol teda povzdych Jirka Kaigla po zápase:
„Tak sme to zase dokázali! Prehrať …“

Výsledky 8.kola 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-qrxu.pdf


MKK Slovan Galanta dorast – KK Inter Bratislava dorast 1537:1523 (3:1)
15.novembra 2015

Víťazná šnúra dorastencov Galanty pokračovala aj v prvoligovom zápase s Interom Bratislava. V zápase prvého s tretím družstvom v tabuľke sa prejavila prevaha Galanty, ktorá si síce tesne, ale zaslúžene pripísala ďalšie dva body.

13-16-ga-dor

Dorastenci MKK Slovan Galanta zľava: Mazúchová, Machálková, Rózsár, Dvorščák

13-16-inter-dor

Dorastenci Inter Bratislava

 

Osvedčená dvojica Mazúchová – Machálková v úvode presvedčivo zdolala svojich súperov.
Mazúchová (517) bez väčších problémov zdolala Babku (410), ktorého výkon sa napokon nedostal do konečného výsledku zápasu.
Machálková, ktorá si v sobotu v majstrovskom prvoligovom zápase dospelých Šaľa A – Zlaté Klasy A vytvorila osobný rekord (588) bola najlepšou hráčkou zápasu. Výkonom 521 zvalených kolkov zdolala Kaušitza (497).

V druhej polovici zápasu mali prevahu hostia.
Domácemu Rózsárovi (462) nevyšla tretia dráha (99) a podľahol Putzovi (511).
Aj Samo Dvorščák (499), najmä vďaka nevydarenej prvej dráhe (117) podľahol najlepšiemu hráčovi hostí Radovi Fúskovi (515).
Výsledok zápasu po odpočítaní najhorších výkonov bol 1537:1523 v prospech Galanty.

V šprintovom rozstrele Rózsár podľahol Bezákovi a Dvorščák zdolal Pohaniča.

Dorastenci Galanty vďaka zisku dvoch bodov vedú tabuľku 1.Dorasteneckej ligy o dva body pred Rakovicami A a o štyri body pred Rakovicami B.
Najbližší zápas ich čaká o týždeň v Starej Turej.

Výsledky 7.kola 1.Dorasteneckej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-syph.htm


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

21.11.2015 sobota o 08:30 hod. Sládkovičovo B – Galanta B 9.kolo 3KL
21.11.2015 sobota o 11:00 hod. Galanta A – Inter Bratislava A 10.kolo ELM
21.11.2015 sobota o 16:30 hod. Galanta B – Šaľa B 12.kolo 2KL
22.11.2015 nedeľa o 10:00 hod. Stará Turá dorast – Galanta dorast 9.kolo 1DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

20.11.2015 piatok o 18:00 hod. Cabaj-Čápor – Sládkovičovo A 10.kolo 1KL

Komentáre

1 | Jeriga @ | pred deviatimi rokmi

chcel by som

vyzdvihnúť výkon Ernesta Száza, ktorý je často podceňovaný…Kto bol v Rakoviciach, tak tam mal možnosť vidieť na vlastné oči, ako Ferko Milan, predseda oddielu ktoré prehralo, vysoko vyzdvihol Százov výkon! Boli aj slžičky v očiach Ernesta.......to u nás by sa nestalo.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.