Prehra Galanty A v Sučanoch, Béčko a dorast Galanty zvíťazili - MKK Slovan Galanta

Prehra Galanty A v Sučanoch, Béčko a dorast Galanty zvíťazili

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

24.januára 2016

Kolkári Galanty A v ďalšom extraligovom zápase prehrali v Sučanoch.
Zahrali celkom solídne, ale na výkony takého kalibru, ako podali domáci Adamec (626) a hlavne Knapko (661) jednoducho nemali. Až štyria hráči Sučian dosiahli lepší výsledok, ako najlepší galantský hráč Tumma (582).
Béčko príjemne prekvapilo.
V Bratislave na kolkárni Interu zvíťazilo nad Victoriou Pezinok a získalo dva mimoriadne dôležité body v boji o záchranu.
Céčko po výbornom výkone v Nitre pred týždňom nezvládlo zápas s Hlohovcom B. Ani jeden z hráčov nedosiahol výkon nad 500 zvalených kolkov. Body preto zaslúžene putovali do Hlohovca.
Dorastenci v prvom zápase po zimnej prestávke v Zlatých Klasoch potvrdili úlohu vysokého favorita. Víťazstvo sa rodilo ťažko, domáci poriadne hrýzli, ale nakoniec body putujú do Galanty.


KK Tatran Sučany A – MKK Slovan Galanta A 3569:3407 (6:2)
23.januára 2016

V 16. kole Extraligy sa v netradičnom podvečernom čase predstavili Galanťania na horúcej pôde v Sučanoch.
Domáci kolkári disponujú kvalitným a vyrovnaným kádrom, a tak v tomto stretnutí boli jasným favoritom. Hostia však verili, že môžu prekvapiť a získať v ťažkom zápase nejaký bodík.
Galanta nesklamala.
Hosťujúci hráči podali slušné výkony, no na body do tabuľky to opäť nestačilo. Sučanci zahrali vynikajúco, blysol sa hlavne Marek Knapko, ktorý si výkonom 661 vytvoril osobný rekord na domácej kolkárni, ďaleko za ním nezaostal ani Peter Adamec (626).
Galanťania sa opäť nevyhli chybám, ktoré ich sprevádzajú už dlhšiu dobu.
Jednak mali dosť vysoký počet záhodov a v záveroch jednotlivých duelov už takmer tradične ťahali za kratší koniec.
Posledný set dokázal vyhrať jedine Poloma…

O úvod stretnutia sa postarali dvojice Roman Bukový (574) – Žolt Poloma(579) a Peter Adamec (626) – Patrik Tumma (582).
Prvý duel bol vyrovnaný a napínavý až do konca. V závere mal viac šťastia Galanťan, ktorý získal pre svoje družstvo prvý bod.
PaťoTumma potvrdil stúpajúcu formu, odohral dobrý zápas, no na Adamca nestačil. Sučanec podal svoje maximum v tejto sezóne a poľahky ukoristil bod pre domácich. Stav bol 1:1 a Sučany mali k dobru 39 kolkov.

O tom, že domáci už zrejme neprehrajú, sa rozhodlo v strednej štvorke.
Náskok Sučian zmazal Stano Kupčok (576), keď dokázal zdolať svojho bývalého spoluhráča z Vrútok Roba Vereša (537). Pre Vereša to bola premiéra v sučianskom drese a príliš sa mu nevydarila.
Rozhodujúci náskok a ďalší bod pre domácich získal Marek Knapko (661).
Hral vynikajúco a Bystro Horník (559) s ním dokázal držať krok len na prvej dráhe. Galanťan zahral solídne číslo, no nebyť 12 (!!!) záhodov, mohol byť v drese hostí najlepší.
Bodový stav 2:2 dával Slovanu šancu iba na konečnú remízu. Manko 102 kolkov už bolo totiž príliš veľké…

Finiš zvládli domáci hráči na jednotku.
DodoButko (554) začal proti Janovi Tkáčovi (583) výborne. Už na prvej dráhe si vytvoril 19-kolkový náskok. Žiaľ, to bolo zo strany Galanťana všetko. Ďalšie dráhy už boli v jeho podaní len priemerné. V poslednom sete sa príliš nedarilo ani Tkáčovi, Butko to však nedokázal využiť, a tak bod získal Sučanec.
PepaTouš (557) mal podobnú možnosť ako jeho spoluhráč vo finiši. Jeho súper Jano Vyletel (588) hral v prvých troch setoch výborne, Pepovi sa však podarilo získať jeden pre seba.
Domáci finišmen na poslednej dráhe poľavil, ponúkol šancu protihráčovi z Galanty, no ten ju nevyužil. Aj v tomto dueli mal navrch domáci hráč.

Galanta podala sympatický výkon, bola v hre o cenný bod za remízu prakticky až do záverečných setov. No jej hráči sa opäť nevyhli chybám, ktoré sa im v konečnom účtovaní vypomstili. Veľký počet záhodov trochu pokazil dojem zo solídnej galantskej hry. No a podobne ako v minulom domácom stretnutí s Vrútkami, ani tentokrát nezvládli Slovanisti záverečné sety.
Toto sú hlavné príčiny prehier Galanty v aktuálnom ročníku Extraligy.

Najbližšiu nedeľu čaká Galantu veľký sviatok, na domácej palubovke privítajú kolkári hviezdny tím ŽP Šport Podbrezová A (nedeľa 31.1.2016 o 13:00 hod.).

Výsledky 16.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-xxsx.htm


KK Victoria Pezinok – MKK Slovan Galanta 3083:3151 (2:6)
21.januára 2016, kolkáreň Inter Bratislava

Vo štvrtok večer Béčko Galanty v zápase s Victoriou Pezinok príjemne prekvapilo.
Domáca Victoria bola po 17.kole súťaže iba o dve miesta nad poslednou Galantou B a preto bol zápas mimoriadne dôležitý.
Galantské Béčko nastúpilo po dlhšej dobe v zostave, ktorá naznačovala, že môže odohrať s Pezinkom minimálne vyrovnaný zápas.

Už od úvodných hodov mali hostia z Galanty prevahu.
Chovanec (564) potvrdil, že sa mu na Interi darí a bol najlepším hráčom Galanty B. Porazil Nošku (519), ktorý síce dokázal na druhej dráhe „dať“ 160, ale posledné dve dráhy mu nevyšli (119, 111).
Dobre zabojoval aj Samo Dvorščák (514).
Jeho súper Pecháček (535) bol síce papierový favorit, ale Samo viedol po troch dráhach 2:1 a schyľovalo sa k prekvapeniu. Aj keď napokon Dvorščák poslednú dráhu prehral o 5 kolkov nesklamal a poriadne Pecháčka potrápil.
Jeriga (550) hral v pohode a na sety 3:1 porazil dvojicu Rebro/Hájek (520).
Chovanec a Jeriga získali okrem dvoch bodov aj slušný náskok a tak Galanta B po prvej polovici stretnutia viedla 2:1 rozdielom 54 kolkov.

V druhej polovici zápasu sme už také dobré výkony nevideli. Hlavne domáci záver nezvládli.
Hrabinský (540) bol síce najlepším hráčom Victorie a získal bod proti Jirkovi Kaiglovi (505), ale na viac už domáci nemali.
Ďalší hráči Pezinka sa už nedostali nad päťstovku a to bolo na solídne hrajúcich hráčov Galanty málo.
Domáci Šmotlák (499) pri remíze na sety 2:2 nezdolal Karola Kaigla (504), hoci ten v závere poriadne zabrnkal galantským hráčom na nervy. Kaigl po dvoch dobrých úvodných dráhach viedol 2:0 o 24 kolkov. Postupne ale „odchádzal“ a siedmimi záhodmi na poslednej dráhe zdramatizoval záver súboja so Šmotlákom.
Síce iba iba o 5 kolkov, ale predsa napokon Kaigl zvíťazil.
Poslednej hráčke Victorie Toporovej zápas nevyšiel a po dráhach 120 a 108 ju striedal Trochan. Ani on nebol oveľa lepší (124, 118) a ich celkový výkon 470 zvalených kolkov nestačil na Kiku Hegedüšovú (514). Tá si po troch dobrých dráhach (138, 134, 131) mohla dovoliť aj slabší výkon na záver (111) a na sety zvíťazila 3:1.

Galanta B zvíťazila nad Victoriou Pezinok 6:2 rozdielom 68 kolkov a získala dva veľmi cenné body.
Sú o to cennejšie, že porazila priameho súpera z chvosta tabuľky druhej ligy a vyhrala tzv. štvorbodový zápas.
Aj ďalšie dve družstvá z 12. a 14.miesta Trenčín B a Rakovice B svoje zápasy 18.kola prehrali. Galante B tak pomaly svitá nádej na odpútanie sa z poslednej priečky tabuľky druhej ligy.
O týždeň privíta doma kolkárov z Bánoviec a všetci dúfame, že dobrá forma galantského Béčka bude pokračovať.

Výsledky 18.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-18.htm


MKK Slovan Galanta C – KK Zentiva Hlohovec B 1922:1961 (1:5)
23.januára 2016

Po výbornom výkone a zisku bodov s Nitrou B vonku v minulom kole privítali naši Céčkari doma ďalšieho ťažkého súpera, Béčko Hlohovca.
Platí, že každý zápas je iný a v sobotu sa to v Galante len potvrdilo.
Domáci hráči nevyužili šancu na zisk bodov a posun v tabuľke smerom hore.
Žiadny z hráčov Galanty nedokázal zdolať métu 500 zvalených kolkov a súper to dokonale využil.

V úvode zaostal za svojimi výkonmi Jirko Kaigl (468) a Timo Černý (515), najlepší hráč hostí jeho zaváhanie využil a získal na Galantu náskok 47 kolkov.
Najlepší z domácich Mikuš (492) podobným spôsobom porazil Šnajdarovú (445) a po polovici zápasu na tabuli svietila totálna remíza 1:1 a na koly 960:960.

Galantským hráčom nevyšiel záver zápasu.
Janko Ašváni (484), ktorý na tréningoch spoľahlivo prekonáva métu 500 kolkov podľahol Barekovi (495). Ašvániho o víťazstvo obrala hlavne nevydarený výkon na tretej dráhe (109).
Ani Ernest Száz (476) nestačil na svojho súpera. Mlynek (506) ho porazil o 30 kolkov.

Záverečný výsledok 1:5 rozdielom 39 kolkov pre Hlohovec vyzerá dosť jednoznačne, ale iba málo stačilo, aby to všetko dopadlo opačne.
Na setové body skončil zápas nerozhodne 8:8 a o výsledku vo viacerých setoch rozhodol jeden hod.
Možno nepriaznivý pomer v dosiahnutých záhodoch 44:33 v neprospech domácich zohral rozhodujúcu úlohu.

Výsledky 12.kola 3.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-xqjg.pdf


KK Zlaté Klasy dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1539:1560 (1:3)
24.januára 2016

Dorastenci Galanty si svoj prvý zápas po zimnej prestávke odkrútili v Zlatých Klasoch.
Podľa postavenia družstiev v tabuľke (1.Galanta 20 bodov, 9.Zlaté Klasy 6 bodov), rebríčkového postavenia hráčov a doterajšieho zisku bodov bol favorit jasný.
Na druhej strane žiadny zápas nie je vyhraný vopred a všetci sa na lídra tabuľky chcú vytiahnuť.
Výnimkou neboli ani dorastenci Zlatých Klasov.
Na zápas s Galantou sa výborne pripravili a samozrejme veľmi im pomohla aj znalosť domácej kolkárne.
Výsledkom všetkých týchto okolností bol najdramatickejší zápas galantských dorastencov v tomto ročníku.
Potešilo nás, že so šťastným koncom pre Galantu…

V úvode zápasu sa domáci poriadne vytiahli na dvojicu Mazúcová-Machálková, ktoré sú ťahúňmi dobrých výsledkov dorastencov Galanty.
Tomáš Csermák (524) až do posledných hodov dokázal s Nikou Machálkovou (522) držať krok. Pred poslednou dráhou to bola remíza 390:390. Na záverečnej dráhe dokázal Csermák dokonca pomerom 134:132 strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
Aj druhý domáci hráč Tamás Balogh (533) potvrdil dobrú formu. Nevyšiel mu síce úvod (116), ale potom sa už dostal do obrátok a tesne, o 6 kolkov porazil Paťu Machálkovú (527). Paťa podala dobrý, vyrovnaný výkon na všetkých dráhach (133, 133, 130, 131) ale ani to jej na dobre motivovaného Balogha nestačilo.

Chvalabohu dorast Galanty má širší, vyrovnanejší káder ako Zlaté Klasy a to sa ukázalo ako dôležitý faktor na ceste za víťazstvom.
Domáci už mali k dispozícii iba jedného hráča.
Tamás Pörsök (482) ale za svojimi spoluhráčmi zaostal. Začal síce vynikajúco (135, 142), ale neskutočný výpadok na tretej dráhe (93 !) ho vyviedol z miery a nedokázal sa už vrátiť do dobre rozohraného zápasu.
Tretí kolkár Galanty Samo Dvorščák (511) hral síce pod značným tlakom, ale úlohu rozhodujúceho hráča zvládol. Naplno využil výpadok Tamása, v závere ešte pridal a rozhodol o víťazstve Galanty.
Štvrtého galantského dorastenca Sama Kivarotha vystriedal po 41.hode Tibor Rózsár (spolu 467).
Víťazstvo Galanty o 21 kolkov sa rodilo naozaj veľmi ťažko, ale o to viac určite potešilo.

V šprintovom rozstrele si súperi body rozdelili.
Balogh zvíťazil nad Kivarothom 2:0 a Csermák podľahol Rózsárovi až v Suden Victory pomerom 23:24.
Konečný výsledok Zlaté Klasy – Galanty 1:3


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

29.1.2016 piatok od 16:00 hod. Šaľa C – Galanta C 13.kolo 3.KL
30.1.2016 sobota od 14:30 hod. Galanta B – Bánovce n/B 19.kolo 2.KL
31.1.2016 nedeľa od 10:00 hod. Galanta dor – Piešťany dor 14.kolo 1.DL
31.1.2016 nedeľa od 13:00 hod. Galanta A – Podbrezová A 17.kolo ELM

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

29.1.2016 piatok o 18:00 hod. Cabaj-Čápor – Pobedim A 17.kolo 1.KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.