Prehra Galanty v derby s Cabajom Čáporom - MKK Slovan Galanta

Prehra Galanty v derby s Cabajom Čáporom

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

23.septembra 2012

Po úspechoch našich družstiev v minulom týždni prišli dobré výsledky aj v tomto týždni.
Béčko získalo cenný bod za remízu na pôde DKK Nové Mesto n/V.
Dorastenci pokračovali v plnom bodovom zisku a ani v treťom zápase nezaváhali v Modranke a priniesli si dva body za víťazstvo.
Klasické „bolenie brucha“ po dvoch vyhraných zápasoch zažilo Áčko. Po rozpačitom a slabom výkone zaslúžene prehralo v derby zápase na galantskej kolkárni s Cabajom Čáporom 2:6. Hráči majú týždeň na vyrovnanie sa s prehrou a o týždeň sa môžu rehabilitovať v zápase so ZKK Nové Mesto n/V.
Céčko malo v tomto kole voľno.

Najlepšie výkony v družstvách MKK Slovan Galanta počas víkendu podali Butko (579 – Áčko), Ďuriš (559 – Béčko) a Chovanec (571 – dorast).
Je síce len začiatok súťaží, ale aj tak pohľad na tabuľky je pre galantských kolkárov príjemný. Áčko a Dorast sú na prvých miestach, Béčko je druhé. Céčko je na 5.mieste tretej ligy.

KK Cabaj Čápor – MKK Slovan Galanta A 3260:3178 (6:2)
21.septembra 2012

V treťom kole prvoligového zápolenia čakal na galantské áčko tvrdý oriešok v podobe derby s Cabajom Čápor. Tieto stretnutia majú svoju vlastnú atmosféru, atraktívny náboj a často končievajú veľmi dramaticky.
O drámu nebola núdza ani tentoraz.

Galanťania mali pred zápasom jasný cieľ: zvíťaziť a uchmatnúť „domácim“ dva body. Okolnosti, dá sa povedať, im hrali do karát. Predsa len ide o domácu dráhu, na ktorej sú galantskí kolkári takmer neporaziteľní. Navyše Galanťania podali dobrý výkon v oboch predchádzajúcich dueloch, čo ich možno posúvalo do pozície mierneho favorita. Aj vzájomná bilancia za posledné roky hrá v prospech Galanty, no stále platí, že derby nikdy nepozná favorita.

Stretnutie odštartovala štvorica Pavol Molnár a Dušan Kollár za Cabaj a Paťo Tumma s Maťom Kaiglom za Galantu. Domáci prišli na súboj veľmi dobre pripravení a o šťastenu tiež nebola núdza. Varovný prst vyslal ako prvý Pali Molnár, ktorý po dráhach 152, 144, 153 a 129 uštedril zatiaľ výborne hrajúcemu Tummovi 41 kolkovú nádielku. Výsledných 578 zvalených kolov bez jediného zaváhania prinieslo na stranu domácich rozhodujúci náskok, pretože ten sa v záverečných fázach stretnutia ukázal ako kľúčový. Domácim sa podarilo uchmatnúť aj druhý bod. Zaslúžil sa o to Dušan Kollár výkonom 527 kolov. Domáceho Kaigla porazil v pomere 3:1, avšak zápas sa lámal v treťom sete, ktorý mladý Galanťan prehral o jediný bod. Aj tu sa ukázalo výrazne dielo šťasteny, ktorá ukrátila Galanťana o dobrý zápis v poslednom hode. Domácemu kolkárovi sa vzápätí vydarila posledná dráha, ktorú ako jedinú absolvoval bez chyby. Kollár dosiahol neuveriteľných 12 záhodov, ale konečný výsledok mu stačil na triumf.

Do druhej tretiny vstupovali Galanťania s 52 kolkovým mankom prehrávajúc 2:0. O zmenu sa mali pokúsiť Miro Chovanec hrajúci proti Jurajovi Nemčekovi a Bystrík Horník, ktorý si pre zmenu zmeral sily so starším z bratov Kollárovcov, Peťom. Galante však v tomto stretnutí nebolo súdené vyhrávať, čo domáci Cabaj dokázal veľmi efektívne využiť.
Na trápenie Mira Chovanca zareagoval vedúci hostí striedaním, a tak sa na dráhe predviedol aj Karol Kaigl. Avšak tomu trvalo príliš dlho, kým sa na zahrial na „pracovnú teplotu“ a svoj výkon optimalizoval. Spolu s Mirom zvalili len chabých 490 kolkov. To domáci Nemček podal veľmi solídny výkon, ktorý mu vyniesol 551 zvalených kolkov. Prvý bod pre hostí tak prišiel až v podaní Bystra Horníka, ktorý aj napriek priemernému výkonu zdolal Peťa Kollára číslom 527 kolkov. Išlo však skôr o súboj chýb a tých urobil menej práve hosťujúci hráč.

Náskok pred vyvrcholením stretnutia bol už takmer nedostihnuteľný a jeho kontúry určovala stokolková hranica. Galanťania však aj naďalej vkladali nádeje do šťastného konca.
Na dráhu nastúpili Dodo Butko a Zolo Madarás, ktorí v tejto sezóne nemajú núdzu o dobré výsledky. Ich súpermi bolo duo Pastorovcov. Dušan sa veľmi pomaly rozbiehal, čo bolo vodou na Butkov mlyn. Ten bol v prvých troch setoch neomylný a po dráhach 151, 156 a 144 otáčal s výbornými 451 zvalenými kolmi. V závere však poľavil a iba priemerných 128 kolkov ustálilo jeho výkon na čísle 579. Napokon 30 kolkov delilo oboch kolkárov od seba a aj napriek famóznej druhej polovice zápasu Dušana Pastora ostal bod na konte domácich.
Mladší z Pastorovcov Marcel podal tiež veľmi dobrý výkon a Zolimu Madarásovi nedal veľa priestoru na zlepšenie. Zolo sa neustále trápil a na jeho strane bolo cítiť výraznú absenciu šťasteny. Tá sa pre toto stretnutie odela do farieb Cabaju Čápor. Marcel zdolal galantského kolkára po výkone 553 v pomere 4:0 a pre domácich zaknihoval posledný, štvrtý bod.

Derby sa skončilo víťazne pre domáci Cabaj Čápor v pomere 6:2.
Ťažko teraz identifikovať faktory, ktoré podmienili prehru Galanty, no do značnej miery si za to hráči môžu sami, keďže až na Doda Butka podali výkony ďaleko za svojím optimom.
Dúfajme, že sa k nemu výrazne priblížia už o týždeň, keď na rovnakej kolkárni vítajú družstvo ZKK Nové Mesto nad Váhom.
  (MK)

DKK Nové Mesto n/V – MKK Slovan Galanta B 3261:3140 (4:4)
19.septembra 2012

V netradičnom termíne v stredu odohralo Béčko svoj zápas v Pobedime, kde hrá svoje domáce zápasy DKK Nové Mesto nad Váhom.
Zápase mal zaujímavý priebeh z toho hľadiska, že domáci aj keď viedli v počte zvalených kolkov, strácali setové body.

V úvode opäť dobre zahrala Hegedüšová (547) a pomerom 3:1 porazila domáceho Baču (520). Naopak Bianka Nedomová sa nedokázala vyrovnať s pobedimskými dráhami a musel ju vystriedať Bauer. Ich spoločný výkon (492) však na domáceho Bielka (544) nestačil.

Potom na dráhy nastúpili domáci Mokrohájsky a Makara a za Galantu B Šarközi a Jirko Kaigl. Šarközi (527) remizoval 2:2 s Mokrohájským (520), ale tesne získal bod. Kaigl (509) dokonca na kolky s Makarom (531) prehral, ale pomerom 3:1 na sety získal bod.

Pred záverečnou štvoricou viedli domáci pomerom 2114:2075 o 39 kolkov, ale na body viedla Galanta 3:1.

V závere domáci hráči Valo (580) a Halienka (566) ovládli dráhy a Száz (506) z Galanty nedokázal s nimi držať krok.
Výborný výkon však podal hosťujúci Ďuriš (559). Dokázal neustále so súperom držať krok a napriek tomu že na kolky prehral o sedem, dokázal pomerom 3:1 získať dôležitý štvrtý bod pre Galantu.

Zápas tak skončil zmierlivo remízou 4:4 a Galanta B získala cenný bod. Po štvrtom kole je družstvo Galanty B na 2.mieste druhej ligy.
 (JB)

MKK Slovan Galanta C – voľno

ŠK Modranka dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1502:1534 (0:2)
23.9.2012

Dorastenci Galanty v Modranke potvrdili úlohu favorita a zvíťazili nad mladým domácim družstvom. Nebolo to však úplne jednoduché, pretože dráha v Modranke našim kolkárom celkom „nesedí“. Navyše v kádri Galanty chýbal Viktor Tyavoda, ktorý podstúpil „skrášľovaciu“ procedúru tetovania a mal nútenú prestávku.

V úvode zápasu nastúpila Vivien Nedomová (415), ale hra sa jej vôbec nedarila. Množstvom záhodov (24) síce nedosiahla na svoju súperku Jankovičovú (385), ktorá ich mala 28, ale na jej celkovom výkone sa to výrazne prejavilo. Nakoniec sa výkon oboch kolkárok do celkového výsledku nezarátal.
Bauer (492) hral lepšie, ale jeho výkon nestačil na domáceho Ležoviča (502).

Finišmani Galanty Hegedüšová a Chovanec tiež zvládli svoje účinkovanie na dráhach rozdielne.
Hegedüšová (471) výrazne zaostala za svojimi výkonmi z posledných zápasov.
Trápila sa na všetkých dráhach a nestačila na domáceho Baláža (491).
Naopak Chovanec (571), ktorému sa dva dni predtým v prvoligovom zápase mužov nedarilo hral výborne a zabezpečil potrebný náskok pre Galantu. Jeho súperka Šúryová (509) síce hrala solídne, ale na rozbehnutého Chovanca to nestačilo.

V záverečný šprint skončil remízou 1:1. Pre Modranku získal bod Baláž a pre Galantu Chovanec.

Po treťom kole Dorasteneckej ligy je zrejmé, že galantským dorastencom sa na špici tabuľky páči. Bez straty bodu vedú súťaž a už sa tešia na ďalšieho súpera, minuloročného majstra Slovenska Piešťany.
  (JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
29.9.2012 sobota o 09:00 hod. – Galanta A – ZKK Nové Mesto n/V 4.kolo 1.KL
29.9.2012 sobota o 13:00 hod. – Galanta B – Sládkovičovo A 5.kolo 2KL
29.9.2012 sobota o 16:30 hod – Galanta C – Sládkovičovo B 4.kolo 3KL
30.9.2012 nedeľa o 10:00 hod. – Galanta dorast – Piešťany dorast 4.kolo DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante:
28.9.2012 piatok o 18:00 hod. Tlmače – Tatran Bratislava 5.kolo 2KL

Komentáre

1 | Marcelino | pred dvanástimi rokmi

nielen šťastena rozhodla

Nielen šťastena rozhodla, že Maťo s Dušanom prehral, ale najmä pre mňa nepochopiteľné rozhodnutia rozhodcu, ktoré sú v rozpore s Pravidlami. Najprv poškodil Dušana, ktorý aj vďaka tomu prehral 2.set (to som ešte protestoval, ale bezvýsledne) a následne v 3.sete hrubo poškodil Maťa. Túto situáciu(stala sa na 1.dráhe) som už žiaľ nevidel, bol som otočený chrbtom a zapisoval som údaje do PC. Nový hod však mal byť jedine v prípade, že sa posledný kol „hompáľa“ na šnure a nieje zapísaný ASK. Riadne zvalený kol v 4s limite musí byť uznaný bez akýchkoľvek debát, aj keď ho ASK nezaregistruje.

Touto cestou sa chcem ospravedlniť všetkým zúčastneným, že som svojou tvrdohlavou snahou posudzovať zvalené koly podľa platných kolkárskych pravidiel nechtiac spôsobil zbytočné vášne a narušenie športovej atmosféry zápasu.
Takže v konečnom dôsledku sa žiaľ dá aplikovať na celú situáciu porekadlo „Aktívny blbec je horší ako triedny nepriateľ“
…ak by som sa do toho pred zápasom nemontoval, bol by kľud, ale zase by sme nehrali podľa pravidiel…

Napriek všetkému sa však nikdy nezmierim s tým, aby sa uznávali „iba koly zapísané ASK“ t.j. podľa rozhodcu „platí iba to čo svieti“ – toto je v hrubom rozpore s Pravidlami kolkárskeho športu bod 3.4.2 , a rozhodca sa tým iba pohodlne zbavuje nutnosti pozorne sledovať zápas a riešiť sporné situácie…

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.