Rozpačitý výkon dorastu v Piešťanoch 1.4.2012 - MKK Slovan Galanta

Rozpačitý výkon dorastu v Piešťanoch 1.4.2012

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Po dvojtýždňovom výpadku Áčka keď na domácej pôde so Zlatými Klasmi remizovalo a s Cabajom Čáporom prehralo prišlo veľmi ľahké víťazstvo nad Pobedimom 8:0. Galante hostia hru veľmi uľahčili a nekládli temer žiadny odpor.
Béčko z neznámych (alebo známych ?) dôvodov nezvládlo zápas s Tatranom Bratislava a po bezkrvnom výkone prehralo 2:6.
Céčko na pôde Šale C už tradične podľahlo. Bolo to veľmi tesné, ale doplatilo na slabšie výkony dvoch hráčov.

Do Piešťan, kde sa konal tretí finálový turnaj Dorasteneckej ligy odchádzali naši dorastenci s predsavzatím odčiniť výbuch a posledné (šieste) miesto na druhom turnaji v Podbrezovej. Po prvej polovici turnaja sa zdalo, že sa to podarí. Tyavoda a Chovanec podali dobré výkony. Pri výkone jedného člena družstva len 500 zvalených kolkov by Galanta obsadila tretiu priečku. Záver však ukázal, že šport má aj odvrátené stránky a dokáže uštedriť nepríjemné rany. Hráči Galanty absolútne nezvládli záver a podali výkony podpriemernej kvality. Nakoniec skončili na štvrtom mieste.
Rakúska Bundesliga žien skončila záverečným kolom. Kristína Hegedüšová a jej St.Pölten aj v poslednom zápase zvíťazili. Nový člen Superligy tak ukončil pôsobenie v Bundeslige víťazstvom.

MKK Slovan Galanta A – KK Pobedim A 3233:2999 (8:0)
24.kolo – 1.KL západ

Kolkári Galanty A po katastrofálnych výkonoch v predošlých dvoch kolách vítali súpera z Pobedima s rešpektom. Ten v poslednom kole na domácej dráhe proti Piešťanom B dosiahol najlepší výkon v celej súťaži 3527 zvalených kolkov. Pobedim však v Galante bol odovzdaný, bez bojovej iskry a Galanta to využila. Uštedrila mu „kanára“.

Domáci nastúpili v zostave bez Butka, ktorému sa v posledných zápasoch nedarilo a bez Maťa Kaigla, ktorý si odskočil „oddýchnúť“ do nemocnice.

Úvod zápasu, ktorý je vždy dôležitý sa Galante vydaril. Tumma (562) a Horník (534) zvíťazili nad súpermi zhodne 3:1. Mitošinka (516, najlepší hráč Pobedima) a Melicher (486) s nimi nedokázali držať krok.

V strednej fáze zápasu to síce hostia zvládali lepšie, na sety dokázali s domácimi remizovať zhodne 2:2, ale aj tak oba duely skončili v prospech Galanty. Chovanec (522) a Karol Kaigl (542) získali po bode a Žitňanský (496) s Miklovičom (516) vyšli naprázdno.
Pred záverečnými súbojmi Galanta viedla 4:0 výrazným rozdielom 146 zvalených kolkov.

Finále duelu bolo pokračovaním doterajšieho priebehu. Madarás (553) a Pivko (520) si bez problémov poradili so súpermi. Mrekaj (502) a Jozef Uváčik (483) nedokázali
získať ani bod.

Galanta bez problémov zvíťazila 8:0, keď Pobedim zaznamenal o 528 zvalených kolkov horší výkon, ako týždeň predtým na domácej kolkárni.
   (JB)

MKK Slovan Galanta B – KK Tatran Bratislava 3031:3066 (2:6)
27.kolo – 2.KL západ

Domáci si na tradičného súpera z Bratislavy trúfali. Postavenie družstiev v tabuľke tomuto predpokladu nahrávalo.
Namiesto chorého Ferda Sedláka nastúpil v úvode zápasu za Galantu B s Nedomovou Butko. Bianke sa naozaj nedarilo a po dráhach 105 a 109 ju vystriedal Kertész. Ich spoločný výkon 456 zvalených kolkov však na súpera nestačil. Bajbarovi aj priemerných 505 zvalených kolkov stačilo na zisk bodu. Butko (538) narazil na dobre hrajúceho súpera. Čimbora (504) začal excelentne (dráhy 156 a 146) a viedol na setové body 2:0. Potom už ale stratil istotu (114, 88) a Butko získal bod.

Aj v strednej fáze to dopadlo remízou. Pre Galantu získal bod Jeriga (508) proti Horičkovi (503) a pre Tatran získal bod Martišek (495) proti domácemu Šarközimu (489).
Stav zápasu bol 2:2 a Galanta prehrávala o 16 kolkov.

Záver zápasu bol síce vyrovnaný, oba duely skončili 2:2 na sety, ale predsa navrch mali hostia. Száz (522) prehral s Válkom (530) a Jirko Kaigl (518) s Malgotom (529).
V zápase zase záležalo na každom jednom hode. Bolo by ľahké polemizovať o situáciách, o ich riešeniach a o klasickom keby …
Výsledok je ale neúprosný. Galanta B – Tatran 2:6.
   (JB)

TJ Slovan Duslo Šaľa C – MKK Slovan Galanta C 1979:1961
4.kolo – nadstavba 3KL TT a NR kraja
V Šali to zase dopadlo tesne a zase v neprospech Galanty. Rozdiel osemnásť kolkov
sa dá pripísať hocikomu, ale v konečnom dôsledku to nič nezmení na výsledku.
Výkony :
Šaľa C: Korytárová 496, Mitošinka 499, Danadová 490, Szomolaiová 494
Galanta C: Suchopa 477, Mikuš 536, Nedoma 447, Ašváni 501
   (JB)

3.finálový turnaj družstiev Dorasteneckej ligy – Piešťany
nedeľa 1.apríla 2012

Na druhom finálovom turnaji Dorasteneckej ligy v Podbrezovej zaznamenali galantskí dorastenci menší „výbuch“ a preto do Piešťan išli s cieľom odčiniť tento zlý výsledok.

Úvod turnaja Galante vyšiel. Tyavoda sa výkonom 572 zvalených kolkov zaradil medzi najlepších v turnaji (3.miesto) a dobre mu sekundoval aj Chovanec (552 – 6.miesto). Ich spoločný výsledok (1124) dával nádej na umiestnenie družstva v prvej trojici.

Potom ale nastúpil na dráhu Kertész. Od začiatku si s piešťanskou dráhou „nepotykal“ a po slabom výkone (114) sa vypýtal dolu. Bohužiaľ Bauerovi, ktorý ho nahradil to nešlo ani o chlp lepšie. Ich celkový výkon 443 zvalených kolkov patrí do kategórie, na ktoré treba hneď zabudnúť.
Úvahy o tom, že číslo 443 z výsledkovej listiny Galanty bude vymazané ale vyvrátil posledný hráč Putyera. Jeho úvodná rozcvička nenasvedčovala, že by malo prísť k nečakanému výpadku. Od prvého súťažného hodu sa ale dostal do veľkého kŕča, ktorého sa bohužiaľ nedostal až dokonca. Striedať sa už ale nedalo a bohužiaľ sa musel vytrápiť až dokonca. Výkony 443 a 413 zvalených kolkov sa zaradili na samý koniec štartového poľa. Celkovým výkonom 1567 zvalených kolkov skončila Galanta na štvrtom mieste.

Najmä zásluhou najlepšej hráčky turnaja Štefanidesovej (591) zvíťazila Trstená, pred domácimi Piešťanmi a Podbrezovou.

Po troch turnajoch je na porvom mieste družstvo Piešťan s 22 bodmi, pred Trstenou s 19 bodmi a Podbrezovou s 13 bodmi. Galanta je s 11 bodmi na štvrtom mieste.
V kategórii jednotlivcov vedie Dzuro z Piešťan (priemer 566,33). Chovanec (555) je na piatom mieste.

Oficiálne výsledky nájdete na stránke: http://www.kolky.sk/…stra%20SR%20(Piešťany).htm
   (JB)

KSV Volksbank Herzogenburg – BSV Voith St. Pölten 3089 : 3179 (2:6)
Bundesliga Damen Rakúsko 18.kolo

Aj záverečné kolo rakúskej Bundesligy žien dopadlo pre kolkárky St.Pöltenu víťazne. Odviezli si dva body z Herzogenburgu a ukončili spanilú jazdu v Bundeslige. Ich bilancia 17 víťazstiev a len jediná prehra je obdivuhodná.
O víťazstvo St.Pöltenu sa znovu pričinila Kristína Hegedüšová výkonom 540 zvalených kolkov.

Podrobné výsledky zápasu najdete na :
http://spb.sportkegeln.org/spb-bl1d.php…
tabuľku Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…/tabelle.php
Podrobnosti o výkonoch Kristíny Hegedüšovej nájdete tu :
http://spb.sportkegeln.org/…elerDetW.php?…
Vylosovanie Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…pielplan.htm
   (JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Zápas Tlmače – Rakovice B bol odložený

Kristína Hegedüšová ocenená za víťazstvo v Bundeslige
St.Pölten 29.3.2012

V poslednom komentári o víkendových výsledkoch sme informovali o víťaznom zápase kolkárok BSV St. Pölten, ktorých oporou je aj naša bývalá hráčka Kristína Hegedüšová. Na domácej pôde St.Pölten v predposlednom kole súťaže zvíťazil nad KSV Wiener Linien a s predstihom definitívne potvrdil prvé miesto v Rakúskej Bundeslige.
Ihneď po ukončení rozhodujúceho zápasu sa uskutočnil v kolkárni slávnostný ceremoniál ocenenia kolkárok BSV St. Pölten, víťaza Bundesligy.
Každá z hráčok dostala od rakúskeho kolkárskeho zväzu (ÖSKB) zlatú medailu a diplom za 1.miesto v Bundeslige.
Veľkú radosť z tohto ocenenia mala aj Kika Hegedüšová, ktorá sa hneď v prvom roku účinkovania v St. Pöltene stala oporou družstva a patrí medzi najlepšie hráčky.
Tešíme sa spolu s ňou a prajeme jej veľké úspechy aj budúcom súťažnom ročníku.
V rakúskej najvyššej súťaži Superliga Damen.
   (JB)

Najbližší program

Počas najbližšieho víkendu bude veľkonočné voľno.

piatok 13.4.2012 o 18:00 hod. Galanta C – Šaľa D (3KL)
sobota 14.4.2012 o 09:00 hod. Rakovice A – Galanta A (1KL v Novom Meste n/V)
sobota 14.4.2012 o 09:00 hod. Pobedim B – Galanta B (2KL)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :
sobota 14.4.2012 o 09:00 hod. Cabaj Čápor A – ZKK Nové Mesto n/V (1KL)
sobota 14.4.2012 o 13:00 hod. Sládkovičovo B – Nitra A (1KL)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.