Tatran Bratislava : MKK Galanta - MKK Slovan Galanta

Tatran Bratislava : MKK Galanta

Napísal: Jozef Jeriga pred piatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

Tatran Bratislava : MKK Galanta 0 : 8     3149 : 3268 záhody: 39 : 34

Celkom v tichosti sme cestovali na prvý zápas jarnej časti do Bratislavy proti Tatranu, ktorý nám doma uchmatol jeden bod. Ale cítil som, že mužstvo sa bude snažiť pokračovať v sérii štyroch víťazstiev za sebou.

1

V príprave som si analyzoval hru Tatrancov na domácich dráhach a vyšlo mi, že v prvej trojici nastupujú hráči, ktorí momentálne nie sú ťahúňmi. Preto som na nich nasadil naše ťažké zbrane aj s rizikom, že ak by to nevyšlo, tak druhá trojica bude mať ťažký záver. Ale podarilo sa a stav po prvej trojici bol 0 : 3 a +77 kolov! Super začiatok, ktorým sme umlčali i dosť hlučné povzbudzovanie medveďov a zároveň aj psychiku súpera!

                Gubran, Madarás a Večeríková s prehľadom porazili súperov. Gubran výkonom 573 sa právom stal lídrom v tomto stretnutí! Večeríková výkonom 555 bola druhá najlepšia kolkárka a Madarás bol tretí najlepší nielen z nášho mužstva, ale aj spomedzi súperov! Začiatok ako zo sna.

                Do druhej trojici som rozmýšľal koho postavím a proti komu. Hegeddúšová dostala za úlohu čo najviac sťažiť Bajbarovi pobyt na dráhach, čo sa jej aj napriek slabej hre na dvojke dráhe podarilo. V ostatných troch dráhach súpera kontrolovala a s prehľadom vyhrala. Nad Horníkom som dlho premýšľal, či obstojí proti Malgotovi tak, ako sa mu to podarilo u nás doma. A Horník to dokázal. Malgot nehral svoju hru, Horník vyrovnanými dráhami v pohode dokázal vyhrať. Butkovi zostal nepríjemný Sedlák. Vedel som, že bude to ťahanie sa o každý kôl a priebeh ukázal, že to bolo najdramatickejšie stretnutie. Butko stretnutie dotiahol do víťazného konca aj napriek pre neho nezvyčajne zvýšeným počtom záhodov.

                Pri hodnotení tohto stretnutia musím vysloviť obdiv nad túžbou celého mužstva vydať zo seba všetko. A to i v prípadoch, kedy sa im na dráhach nedarilo. Nenápadne, ale o to účinnejšie po každej dráhe si približovali to, o čo im išlo. Ak by sa nám ešte podarilo znížiť záhody pod hranicu 30 záhodov, tak by som bol úplne spokojný.

                V piatok hráme doma s nepríjemným súperom a to s DKK N. Mesto. Musíme sa koncentrovať na zápas a pokúsiť sa potvrdiť víťazstvo z vonku ziskom dvoch bodov.

2

Komentáre

1 | Lajos @ | pred piatimi rokmi

Gratulacia

Vyborny vysledok, len tak dalej

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.