Tento víkend - Totálne Galantské zlyhanie - MKK Slovan Galanta

Tento víkend - Totálne Galantské zlyhanie

Napísal: Jiří Kaigl pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Extraliga mala prestávku a jej hráči posilnili druhý tím ale žiadny zázrak sa nekonal.
Ešte horšie dopadol tretí tím
Dorastenci boli v Maďarsku.

Tatran BA : Galanta B 6:2 (3289:3259)

Pohľad vedúceho družstva.

Konečne prvý krát v tejto sezóne som mal mužstvo a nemuseli C-ečkari suplovať v 2.LZ.
Extraliga mala totiž voľno a tak som si mohol dovoliť nominovať hráčov z tejto súťaže.
Kolkáreň na Interi patrí medzi najpadavejšie a tak som očakával s tromi etraligistami
výsledok okolo 3350–3400.

Prvá trojica (6-dráha) TUMMA, JERIGA, HEGEDŰŠOVÁ.


Paťo bol po dvoch dráhach na striedanie. Prvú remizoval 133.Druhú prehral 132 NA INTERI????Našťastie sa ale KONEČNE tento rok zobudil a dráhami 160 a 159 výsledok otočil a získal 584:528 a 56 kolov pre družstvo.

Kika je najlepšia hráčka minulej sezóny. Bohužial pracovné povinnosti (a frajer) jej nedovolili dostatočne ani trénovať ani sa zúčastňovať zápasov. A na jej výkone to bolo cítiť. Bola to najtesnejšia prehratá výhra .Napriek tomu že Farkašová zahadzovala, Kika nebola schopná jej utiecť i ked viedla po troch dráhach 2:1 a 7 kolov. Štvrtú prehrala o 8 kolov číslom 123 !!!!!! a stratila bod výsledkom 516:515.

Výkon Jerigu hodnotím slovom „nervózny“. Minulotýždenný „čásár“ predviedol svoju klasiku.Keď sa mu darí buďte všetci ticho. Keď sa mu nedarí „NIKTO MI NEPRÍDE PORADIŤ??“ Tragické na tom je že sa takto rozčúlil keď dva krát zahodil na jedného a toho istého kola. Asi čakal tento najtrénovanejší hráč že niekto príde za neho a povie : „ZHOĎ HO“. Alebo existuje iná rada? Prehral s Martiškom vysoko 565:522.

Prehrávali sme 2:1 ale napriek tomu sme viedli o 12 Kolov.

Predpokladal som že tento zápas máme vyhraný keďže na dráhu nastupovali MADARÁS, POLOMA , CHOVANEC.

Bol som veľmi spokojný s hrou Zola Madarása. Hral ako „za starých čias“. 151 a 146 síce na tejto dráhe nieje „buhvico“ ale kto sleduje jeho výkony vie o čom hovorím. Viedol 2:0 o 35 kolov. Bohužial v druhých dvoch dráhach skĺzol ku svojim „stredom“ a nakoniec prehral 548:543.

Naozaj som som si myslel že ideme vyhrať a tak som svoj TROMF postavil na dlhodobo najlepšieho hráča Malgota.
Zsolti pôsobí ako sebavedomý hráč ale podľa môjho názoru je rovnako vystrašený ako my všetci. Malgotových 172 na prvej dráhe neustál, a čím viac chcel tým to bolo horšie. Navyše Peťo sa úplne zbláznil a hodil 611 !!! čím nadelil Zsoltimu 70 kolov.

Záhadou posledých dní je Miro Chovanec. Je na tom skoro rovnako ako KIKA. Nemá kedy trénovať. (v tomto bode si niesom istý, podľa mňa Miro stratil motiváciu zlepšovať sa. Asi má iné priority) Pravdou ale je že rovnako ako v minulom zápase aj teraz PROSTE A JEDNODUCHO zamakal a výkonom 554 zvalcoval Válka 521.

Prehrali sme na dráhe kde domáci často neprehrávajú ale kde sme mali neskutočné posily. Som z toho smutný. Tentokrát to nebolo o atmosfére či o priateľstve alebo súdržnosti. Nemôžem ani povedať že domaci viac chceli. Možno sme v niektorých prípadoch chceli až moc . To je môj názor.

Galanta C : Nitra B 2:4 (1907:1938)

Aj Galntské „C-éčko“ malo tento vikend vyššie ciele. V sobotu ráno privítalo síce minuloročného silného súpera z Nitry, napriek tomu tento rok si verilo. Za B-ečko Nitry nastúpil aj Marian Hudek ktorý už hráva za prvé družstvo. Aj keď prehral svoj zápas Nitra si odviezla dva body.

Na úvod nastúpil Ferdo Sedlák proti Kaštílovi ktorý, ako sa neskôr ukázalo, sa stal najlajlepším hráčom zápasu výkonom 533. Ferdo ale neprekročil svoj tieň. Po dvojtýždennej prestávke podal veľmi nevyrovnaný výkon (109,133,111,120) , prehral 4:0 a stratil pre tím 60 kolov.

V druhej dvojici mal na vrch domáci J.Kaigl. Síce tiež nemá natrénované kôli dovolenke a zdravotnému stavu, zo začiatku to tak nevyzeralo. Vyhral bez problémov prvé dve dráhy a získal 26 kolov i keď je treba podotknúť že Marián veľmi zaostal za svojimi pravidelnými výkonmi. Bohužiaľ na tretej dráhe prehral o 8 kolov čo nebolo to najhoršie. Na štvrtej dráhe sa absolutne stratil. Slabé plné a otrasná dorážka. Do 113-teho hodu mal na svojom konte len jeden záhod a na tabuli svietilo číslo 490. Náš hráč však absolútne zlyhal keď 5X zahodil na pravého „sedláka“. Exitom ho zhodil a do plných dal 6. Výkon 497 proti Hudekovým 488 síce stačil na zisk bodu bohužiaľ v neskoršom vývoji sa ukázalo že tie koly chýbali.

Stav 1:1 a prehrávali sme o 49 kolov.

Na nešťastie výkon J.Kaigla bol tento víkend najlepším v tomto tíme

Vedúci družstva Janko Ašváni nastúpil proti najstaršiemu registrovanému hráčovi na Slovensku Lukáčovi Karlubíkovi a napriek zisku bodu a 46 kolov nemohol byť s výkonom 474 spokojný. Až do poslednej dráhy kde Lukáč absolútne zlyhal prehrával 1:2. Avšak výkonom 96 ponúkol súper Jankovi víťazstvo a ten ho našťastie prijal.

Bohužiaľ totálne zlyhal najstarší hráč Galanty Ernest Száz.
Jeho výkon absolútne vystihuje to že na jednej z dráh mal na 10 hodov na svojom konte 35 zvalených kolov čo Atila Barci okomentoval slovami „To je tuším rekord“. I keď Peťo Šišák hodil na svoje pomery „LEN“ 491, porazil Ernesta o 28 kolov a Galanta celkovo prehrala o 31 kolov.

Ako keby Galanta nechcela vyhrávať.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.