TJ Rakovice B : MKK Galanta 5 : 3 - MKK Slovan Galanta

TJ Rakovice B : MKK Galanta 5 : 3

Napísal: Jozef Jeriga pred šiestimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

TJ Rakovice B : MKK Galanta 5 : 3 3359 : 3349 záhody: 22 : 22

V štvrtom stretnutí sme sa predstavili na horúcej pôde Rakovíc s ich béčkom. Kolkáreň bola super pripravená, čistá, vidno že sa o ňu príkladne starajú domáci hráči. Rakovičania okupujú čelné priečky, zatiaľ čo my sa motáme v dolnej polovice tabuľky. Preto som rozmýšľal, ako postaviť mužstvo tak, aby sme mali šancu znepríjemniť ťaženie za dvomi bodmi rakovickým kolkárom.

Do prvej dvojici som nasadil proti mladíkom Šimonom Magalom a Šimonom Milanom Katku Večeríkovú a matadora Madarása. Ich úlohou bolo pribrzdiť ich mladícke nasadenie, čo sa podarilo len s polovičky. Večeríková, aj napriek jej podvedomému rešpektu z dráh v Rakoviciach, sa s úlohou vysporiadala dobre a získala bod. Tieňom jej dobrého výkonu bolo 8 záhodov, ktorými sa obrala o ešte lepší výkon a možno i o zdramatizovanie počítania kolov na konci stretnutia. Madarás bojoval so súperom, ktorý sa vypol ku krásnemu výkonu 586 zvalených kolov. Aj u Madarása sa objavilo 6 záhodov.......a zbytočných! Napriek tomu začiatok bol pomerne dobrý, stav 1 : 1 a mínus 16 kolov.
V druhej dvojici hrali Jeriga s Gubranom. Súper taktizoval a preto som musel meniť zostavu tak, že Gubran mal znepríjemniť Kaššovi pobyt na dráhach. Jeriga sa v prvých 60 hodoch hľadal, ale v druhej 60-tke zvalil výborných 328 kolov! Spolu dosiahol najlepší výsledok z družstva hostí a to 589 zvalených kolov. V tretej dráhe mal výsledok 172 zvalených kolov! Popri tom ma teší i fakt, že mal len 1 záhod. Gubran zvalil 555 kolov, ale na Kaššu to nestačilo, pretože Kašša sa stal najlepším hráčom zápasu s 593 zvalenými kolkami! Takže po druhej dvojici bol stav 2 : 2 a 22 kolov v prospech Galanty.
Do záverečnej dvojice boli nominovaní Butko a Horník. Mali ťažkú úlohu zabojovať proti dvom najskúsenejším hráčom súpera. Butko so súperom držal krok a po záverečnej dráhe mal 566 zvalených kolov, mal 2 záhody a súper Ďuračka P. 562 kolov. Získal tretí bod pre naše mužstvo. Horník si udržiaval dobrú formu v tréningu a preto sme mali nádej na získanie bodu, alebo aj dvoch bodov. Proti bol ale F. Milan, ktorý zabojoval a dosiahol 579 kolov. Horník sa držal po dvoch dráhach na dostrel so súperom, ale v záverečných dvoch dráhach neudržal minimálny náskok. Dosiahol výkon 543 kolov a mal 3 záhody. Po sčítaní na počet zvalených kolov sme prehrali o 10 kolov a tým pádom i celé stretnutie 5 : 3!
Zhodnotenie stretnutia by som začal tým, že hráči Galanty bojovali zo všetkých síl, ale na dobre disponovaných hráčov Rakovíc nemali v tomto stretnutí šancu uhrať víťazný výsledok. Hráči si uvedomovali nedostatky, ktoré by mali odstraňovať na individuálnych tréningoch. Teší ma znížený počet záhodov, ale zlepšenie musíme potvrdiť v nasledujúcich stretnutiach. Tu musím pochváliť chlapcov z Rakovíc, ktorí pripravili hráčom a pomocou divákov super korektné , hlučné prostredie. Na budúci týždeň máme voľno a budeme sa pripravovať na derby stretnutie so Sládkovičovom, ktoré sa odohrá v piatok 12. 10. o 18,00 hod. v našej kolkárni.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.