Úspešné vykročenie Galanty A do ročníka 2013/14 - MKK Slovan Galanta

Úspešné vykročenie Galanty A do ročníka 2013/14

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 1 komentár.

8.septembra 2013

Zápasom Trenčín KWH – Galanta A bol v stredu 4.septembra v piešťanskej kolkárni zahájený nový ročník 1.kolkárskej ligy západ.
Galantskí kolkári vykročili správnou nohou.
Nováčika prvej ligy Trenčín KWH zdolali 6:2 a vo vyrovnanom zápase dokázali využiť svoje skúsenosti na zisk prvých bodov.
B družstvo Galanty začalo nový ročník druhej ligy už o týždeň skôr. V Šali s domácim Béčkom podľahlo 3:5.
Oveľa úspešnejšie si počínali v druhom zápase v Zlatých Klasoch. Získali dva body za víťazstvo nad nebezpečnými Zlatými Klasmi B.
Navyše výkonom na seba upozornil Viktor Tyavoda. Jeho 612 zvalených kolkov bolo najlepším výsledkom zo všetkých hráčov a vytvoril si svoj osobný rekord.
V rakúskej superlige si svoju premiéru odkrútil bývalý veľmi dobrý hráč Galanty Patrik Tumma.
Jeho BBSV Wien zvíťazil nad SpG ASKÖ-Union Deutschkreutz 5:3 a Paťo prispel k víťazstvu výkonom 562 zvalených kolkov.
Na budúci týždeň hrajú Galantské družstvá na domácej kolkárni. Galanta A privíta Šaľu A a Galanta B sa stretne s kolármi Uhrovca. Začínajú aj kolkári Céčka, ktorí na prvý zápas pocestujú do Hlohovca.

TKK Trenčín KWH – MKK Slovan Galanta A 3234:3284 (2:6)
Piešťany 4.9.2013

Na zapas s Trenčínom KWH odchádzali hráči Galanty so zmiešanými pocitmi. Prípravné obdobie neprebehlo ideálne. Na rozdiel od predošlých rokov družstvo neodohralo temer žiadne prípravné zápasy a tréningy vzhľadom na problémy s domácou kolkárňou tiež nemali vysokú úroveň. Navyše družstvo opustila opora Paťo Tumma, ktorý prestúpil do Rakúska a v novom ročníku bude ochutnávať chlebíček v BBSV Wien.

V zostave sa v úvode zápasu objavila Kika Hegedüšová, ktorá hrala v minulom ročníku v doraste. Spolu s Horníkom mali úspešne rozbehnúť nový ročník súťaže.
Horníkovi (543) sa to podarilo. Od začiatku mal nad Vojtášom (528) prevahu a napriek poľaveniu na poslednej dráhe vyhral 3:1.
Kike Hegedüšovej sa naopak nedarilo. Možno tlak prvého zápasu za Áčko, možno okolnosti, že začala pred dvomi dňami pracovať na prvom pracovisku po skončení školy sa prejavili na jej slabom výkone. Hegedüšová jednoznačne 0:4 podľahla Terezke Magdolenovej (536).

Ďalšími hráčmi v zápase boli Tomáš Truska s Porubským z Trenčína a Kupčok s Jerigom za Galantu.
Stano Kupčok (554) zohral s Truskom vyrovnanú partiu s nešťastným koncom.
Na prvej dráhe bol síce lepší ako jeho súper, ale na ďalších dráhach tesne prehral. Truska (563) získal bod pre domácich.
Jožko Jeriga proti Porubskému získal na prvých dvoch dráhach 1,5 boda, ale zranenie mu nedovolilo ďalej pokračovať. Od 69.hodu ho vystriedal Martin Kaigl a ten dobrou hrou dotiahol Jerigov dobrý úvod do úspešného konca. Spoločný výkon Jerigu a M.Kaigla (544) stačil na zisk bodu proti Porubskému (520).

V poslednej fáze sa zápas akoby začínal od začiatku, pretože pri remíze 2:2 domáci viedli iba o 2 zvalené kolky.

Domáci Guštara (566) napriek tomu že na prvej dráhe s Madarásom prehral 131:132, hral dobre a ďalšie dve dráhy (160, 150) získal výbornou hrou pre seba. Posledná dráha mu však nevyšla (126). Naopak excelentne ju zvládol Zolo Madarás. Jeho 151 zvalených kolkov nielenže stačilo na získ setového bodu, ale dohnal aj stratu z predošlých dráh. Získal duel pre seba a výkonom 575 zvalených kolkov sa stal najlepším hráčom zápasu.
Butko (564) v poslednom súboji proti Mydlovi (521) mal prevahu od začiatku do konca a presvedčivo zvíťazil na sety 4:0.

Galanta víťazstvom 6:2 potvrdila svoju silu, ale aj nováčik z Trenčína nepredal kožu lacno a určite mnohým súperom ešte skomplikuje život.

TJ Slova Duslo Šaľa – MKK Slovan Galanta B 3206:3164 (5:3)
Šaľa 30.8.2013

V úvodnom zápase druhej kolkárskej ligy západ domáca Šaľa B potvrdila trend z posledných rokov a nad Galantou zvíťazila. Priebeh síce nebol jednoznačný, ale domáci predsa len boli nakoniec lepší.

V úvode domáci Devát (513) nestačil na Kupčoka (538). Naopak Jamrich (560) presvedčivo porazil Viktora Tyavodu (479). Tyavoda síce mal aj dobré pasáže, ale v hre bolo vidieť, že tréningu v príprave moc času nevenoval.

V strednej fáze zápasu domáci Jozef Baboš (531) hlavne výbornou koncovkou porazil Madarása (524). Naopak Klement (520) nedokázal vhodne odpovedať na výbornú hru Jerigu z Galanty, ktorý sa výkonom 576 zvalených kolkov stal „hráčom zápasu“.

Pri remíze 2:2 bol náskok domácich iba 5 kolkov a celkový výsledok mohol byť ešte všelijaký.

Domáci Richard Tóth st. (526) ponúkol ešte Galante šancu. Ferdo Sedlák ju prijal a výkonom 533 zvalených kolkov získal bod.
Nádeje Galanty na nejaký bod však zmaril Filip Király (560), ktorý výrazne zdolal „nevýrazného“ Száza (514).

Šaľa B zvíťazila 5:3 a na úkor Galanty B získala prvé jesenné body.

KK Zlaté Klasy B – MKK Slovan Galanta B 3176:3196 (2:6)
Zlaté Klasy 7.9.2013

V druhom kole druhej ligy západ sa stretli Zlaté Klasy B s Galantou B. Domáci boli vysokým favoritom. Ich výkony na domácej kolkárni boli v minulom ročníku výborné. Svedčí o tom aj fakt, že vytvorili výkonom 3524 zvalených kolkov rekord dráhy v Zlatých Klasoch.

Nie vždy sú ale hody a v tomto zápase sa to ukázalo.

Domácich kolkárov hráči Galanty B zaskočili hneď v úvode.
Peter Csicsai (498) slabým výkonom nestačil na Bianku Nedomovú (534), ktorá získala pre Galantu B prvý bod.
Ottó Lengyel síce podal dobrý výkon (559), ale narazil na mimoriadne disponovaného súpera. Viktor Tyavoda, najlepší hráč zápasu ho výkonom 612 jednoznačne 4:0 porazil. Tyavoda si vytvoril svoj osobný rekord.
Galanta hneď v úvode viedla 2:0 náskokom 89 kolkov, čo na pohode domácich veľmi nepridalo.

V ďalšom priebehu Šarközi (532) z Galanty síce dosiahol slabší výkon ako domáci Tibor Zsigmond (533), ale získal veľmi dôležitý bod.
Štefan Zsigmond (569), najlepší z domácich oživil ich nádeje na zisk bodov, keď porazil opäť slabo hrajúceho Száza (492) z Galanty.

Pred záverečnými duelmi bol výsledok stále naklonený v prospech Galanty B, ktorá viedla 3:1 a jej tesný náskok bol 11 kolkov.

Domáci Ladislav Nagy (529) v závere napriek slabšiemu celkovému výkonu porazil Ferda Sedláka (535).
V poslednom súboji domáci Ernest Gubran (488) mal v rukách zisk víťazstva pre domácich. Galanta B striedala po dvoch dráhach Ďuriša (117, 123) Adamom Bauerom. Bauer (491) dokázal aj vďaka chybám Gubrana výkonmi 139 a 112 zvalených kolkov nielen udržať so súperom krok, ale aj získať „zlatý“ bod pre kolkárov Galanty B.

Hráči Galanty B využili výborný úvod zápasu na cenné víťazstvo. Získali prvé dva body v súťaži a hlavne posilnili si sebavedomie do ďalších zápasov.

BBSV Wien – SpG ASKÖ-Union Deutschkreutz 3386:3315 (5:3)
Haupthalle Praterstern Wien 7.9.2013

Paťo Tumma, bývalý úspešný hráč MKK Slovan Galanta, v letnom prestupovom termíne posilnil BBSV Wien – nováčika rakúskej najvyššej súťaže Superligy.
Je to pre galantských kolkárov na jednej strane veľká strata, ktorú bude len veľmi ťažké nahradiť, ale aj veľký úspech, že vychovala hráča, ktorý sa dokáže presadiť na medzinárodnej úrovni.

Domáca kolkáreň BBSV Wien je štvordráhová saduritová kolkáreň. Podľa slov Paťa Tummu je urobená tak, že na betóne sú položené drevené dosky a na nich je saduritový liaty povrch. Kolkáreň má vysokú kvalitu a hrá sa tam naozaj dobre.

Prvý zápas odohral PaťoTumma na domácej dráhe proti SpG ASKÖ-Union Deutschkreutz . Nastúpil hneď v úvode zápasu. Jeho výkon 562 zvalených kolkov bol tretí najlepší z domáceho družstva. Napriek tomu to Tummovi nestačilo na súpera, ktorým bol maďarský hráč Zsolt Pete (613).

BBSV Wien napriek trochu pokazenému záveru zdolalo súpera 5:3 a Paťo sa tak podieľal na zisku ich prvých dvoch bodov v Superlige.
Veríme, že sa mu bude dariť a bude robiť dobré meno galantským kolkárom.

Zápis a podrobné údaje o zápase a hráčoch nájdete na adrese:
http://www.sportkegeln.org/…pb-blslh.php?id=3

Najbližší program kolkárov Galanty
11.9.2013 streda 18:00 Hlohovec B – Galanta C 1.kolo 3KL
14.9.2013 sobota 09:00 Galanta A – Šaľa A 2.kolo 1KL
14.9.2013 sobota 13:00 Galanta B – Uhrovec 3.kolo 2KL

Najbližší program Superliga Rakúsko
14.9.2013 sobota 15:00 SKC Kleinwarasdorf – BBSV Wien 2.kolo SL Rakúsko

Ďalšie zápasy v kolkárni Galanta
13.9.2013 piatok 18:00 Tlmače – Sládkovičovo A 3.kolo 2KL

Komentáre

1 | jeriga | pred jedenástimi rokmi

len trochu

šťastia v Šali na béčku a štart by bol oveľa príjemnejší..­..........aj tak je to fajn. Len čo najdlhšiu sériu v získavaní bodov a aj dobrých výkonov jednotlivcov.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.