Úspešný víkend kolkárov Galanty 22.4.2012 - MKK Slovan Galanta

Úspešný víkend kolkárov Galanty 22.4.2012

Napísal: Alena Beskidová pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

Po predošlých slabých výkonoch galantskí kolkári konečne zabrali a porazili na domácej pôde svojich súperov.
Céčko vo výbornej atmosfére, keď priamo na dráhe oslavoval päťdesiate narodeniny Jirko Kaigl, porazilo Nitru C.
Áčko v poslednom zápase súťaže v dramatickom súboji s Modrankou B získalo dva body za víťazstvo až v samom závere. Skončilo tak v prvej lige rovnako ako vlani na peknom bronzovom stupienku za Trenčínom a Zlatými Klasmi.

Béčko v derby zápase so Sládkovičovom B zvíťazilo tiež a zavŕšilo tak plný bodový zisk galantských družstiev. Zostáva mu odohrať už len posledný zápas na kolkárni v Novom Meste n/V s Rakovicami B.
Dorastenci na poslednom turnaji Dorasteneckej ligy v Trstenej pokračovali vo výkonoch z predošlých dvoch turnajov. Skončili na piatom mieste. Viktor Tyavoda svojim výkonom potešil a jeho 573 zvalených kolkov v kategórii jednotlivcov znamenalo víťazstvo. Celkové štvrté miesto Galanty je úspechom a je historicky najlepším umiestnením v Dorasteneckej lige.

MKK Slovan Galanta A – ŠK Modranka B 3144:3125 (5:3)
26.kolo – 1.KL západ

Domáce zápasy Slovanu Galanta bývajú vždy nervydrásajúce do úplného záveru. Rovnako tomu bolo aj v poslednom ligovom kole ročníka 2011/2012, keď domáci privítali na horúcej pôde béčko Modranky.

Galanta okupovala tretie miesto v tabuľke takmer celú sezónu. Kolkári Modranky to mali o poznanie horšie, keďže v úvodných kolách sezóny sa ocitali prevažne v spodnej časti tabuľky. Posledný zápas ročníka mohol priniesť pre oba kluby len kozmetické zmeny. Galanťania by si v prípad akéhokoľvek bodového zápisu definitívne udržali tretie miesto v lige. Modranka mohla pomýšľať po poslednom zápase najvyššie na piatu priečku, zatiaľ čo prepad by v jej prípade bol možný až o tri priečky. Do úvodu nasadili domáci Jožka Pivka proti Jánovi Púchlemu a Bystríka Horníka proti Michalovi Dovičičovi. Prvý duel dopadol úspešne pre Galantu, keďže Pivko zdolal súpera (527) výkonom 536 bodov. Boli to chybym ktoré rozhodli v neprospech Púchleho. Hráč Modranky nahromadil dovedna deväť záhodov, zatiaľ čo Pivko len štyri. V druhom dueli naopak dominovali hostia. Michal Dovičič sa príliš nenatrápil s Bystríkom Horníkom, ktorý v poslednom zápase proti Rakoviciam predviedol výborný výkon (563). Proti Modranke však nastúpil akoby iný hráč. Výkonom 475 kolkov len pokorne odovzdal bod mladému súperovi.

V druhej tretine stretnutia nasadili domáci mladíkov Tummu a Chovanca. Aj táto časť hry skončila výkonom 1:1, keď bod pre Galantu zaknihoval prvý spomínaný. Ten to v súboji s Rezbárikom nemal vôbec ťažké a o svojom triumfe rozhodol v najkratšom možnom čase. Napokon sa stal najlepším hráčom stretnutia s 565 bodmi. Naopak Miro Chovanec, benjamínok družstva, sa potrápil predovšetkým sám so sebou a hoci jeho súper nezvalil ani 500 kolkov, stal sa víťazom. Miro si svojich 496 do albumu svojich výkonov rozhodne nepridá.

Rozhodujúca dráma sa udiala v poslednej časti hry. Za domácich nastúpili tradične
Zolo Madarás a Jožko Butko. Prvý menovaný začal dobre a po dvoch setoch mal na
svojom konte jeden a pol bodu. Zaváhanie však prišlo na tretej dráhe, kde sa Zolo
nemohol dostať z mizérie, čo bolo vhodenou rukavicou pre hosťujúce Mikulíka. Ten
sa svojej šance chopil znamenite, keď na poslednej dráhe naváľal výborných 143
kolkov, čo napokon stačilo na výhru v dueli o 10 bodov (513:523). Opraty stretnutia
tak vzal do svojich rúk Dodo Butko. V prvom sete hrôzostrašne podľahol Kupčovkovi,
ktorý domácemu lodivodovi nadelil 35 kolkový výprask. Dodo však hlavu nesklonil,
práve naopak. Na zvyšných troch setoch dosiahol skóre 140 a dvakrát po 150.
V konečnom zúčtovaní dosiahol 559 zvalených kolkov, čo na Kupčoka (535) bohato
stačilo. Galanta sa napokon tešila z tesného, 19 kolkového víťazstva 5:3.
   (MK)

 MKK Slovan Galanta B –Slavoj Sládkovičovo B 3046:2922 (6:2)
29.kolo – 2.KL západ

Cez víkend sa v Galantskej kolkárni uskutočnilo tradičné kolkárske derby Galanty a Sládkovičova. Obe družstvá dobre poznajú galantskú dráhu, ktorá je v oboch prípadoch domácou palubovkou. V predzápasových analýzach však iste mali navrch kolkári Galanty aj vzhľadom na tabuľkové postavenie oboch celkov.

Súboj začal duelmi Jirka Kaigla a Andora Magyaricsa a Bianky Nedomovej s Pavlom Stopiakom. Prvý menovaný našiel výbornú formu, ktorá však platila len ohľadom hry do plných. V dorážke sa Kaigl značne natrápil, čo dokumentuje aj počet 14 záhodov. Len o päť menej chýb nahromadil hosťujúci Magyarics (527), no v počte zvalených kolkov prevýšil domáceho hráča o 24 bodov. Druhý súboj už vyznel v prospech domácich kolkárov a zaslúžila sa o to Bianka Nedomová, ktorá si poľahky poradila s Pavlom Stopiakom. Počas celej hry pôsobila dobrým dojmom a výsledným výkonom 523 zvalených kolkov nadelila začiatočníkovi Stopiakovi 83 kolkový výprask.

V druhej časti nastúpili za Galantu Sedlák a Šárközi. Cestu im skrížili Ján Pelec a Ladislav Magyraics. Pod solídny výkon 535 kolkov sa podpísal Lajo Šárközi, ktorý sfúkol z dráhy Janka Peleca. Ten však len dokumentoval mizériu hostí, pretože s výkonom rovných 500 bodov sa stal druhým najlepším hráčom sládkovičovského Slavoja. S dobrou formou sa však nestretol Ferdo Sedlák (472), ktorý na dráhe pôsobil strnulým, nevýrazným dojmom. Jeho súper, Laco Magyarics, ho porazil aj veľmi podpriemerným výkonom 486 zvalených kolkov. Divákom tak pri tomto dueli zdvíhal obočia akurát enormný počet chýb, v ktorých sa obaja kolkári doslova predbiehali.

Pred treťou časťou mala Galanta vysoký náskok a len veľmi veľké zlyhanie by ju mohlo pripraviť o dva body. Avšak ani vo finiši sa kolkárom nepodarilo predviesť nejaký okulahodiaci výkon. Ernest Száz si v pomere 3:1 jednoducho poradil s Ivanom Pelecom (471), no zvalil iba mierne podpriemerných 508. To Peter „Anča“ Ďuriš opustil hraciu plochu už po 30 hodoch, keď sa ako vedúci družstva nechal vystriedať Zolom Kertészom. A urobil dobre. Zolov raketový nástup prinavrátil domáci fanúšikom úsmev na pery. Na druhej dráhe sa mladíkovi podarilo naváľať 142 kolkov, k čomu pridal 149 na dráhe tretej. Škoda, že v závere vypustil (122), pretože si „koledoval“ o veľmi slušný výsledok. Napokon však aj s Ďurišovými 92 bodmi za prvý set dokázal vyhrať výkonom 505 kolkov. To znamenalo aj definitívnu výhru pre Galantu v pomere 6:2.
Výkony oboch družstiev neboli oslnivé a v mnohých prípadoch sa dotýkali dna. Lepšie si však počínali kolkári Galanty, ktorí zaslúžene zvíťazili.
   (MK)

MKK Slovan Galanta C – Slávia Nitra C 1942:1792
19.kolo – 3KL TT a NR kraja

Ústrednou postavou zápasu bol Jirko Kaigl vedúci Galantských Céčkarov. Najlepším možným spôsobom, priamo na dráhe oslávil svoju päťdesiatku. Bol by určite spokojnejší s lepším výkonom, ako dosiahol (472), ale pri takejto príležitosti nebolo divu, že sa nevedel naplno sústrediť na svoju hru. Mal ale dobrých spoluhráčov a spoločnými silami zabezpečili pre Galantu C víťazstvo (Suchopa 527, Putyera 453, Ašváni 490).
Kolkárom Nitry C sa až tak nedarilo a na domácich tento krát nestačili (Psota 439, Krajňák 424, Mihálik 435, Zárik 494).
Záverečný „paprčkový“ guláš len zavŕšil príjemnú atmosféru tohto zápasu.
   (JB)

Finálový turnaj Dorasteneckej ligy – Trstená
nedeľa 22.apríla 2012

Štvrtý, záverečný turnaj Dorasteneckej ligy sa konal v nedeľu 22.4.2012 v Trstenej.
Galantskí dorastenci pokračovali aj v tomto turnaji vo výkonoch, ktoré im zabránili získať vytúženú pozíciu na stupňoch víťazov.

Na dráhy ako prvý nastúpil Putyera. Jeho výsledok (489) nenadchol a nakoniec sa ako výkon najhoršieho z tímu do výsledku družstva nepočítal.
Kertész, ako druhý hráč Galanty začal veľmi dobre, ale zbytočnými chybami sa dostal do nepohody (12 záhodov) a nakoniec ani on neprekročil päťstovku (493).
Viktor Tyavoda zdvihol náladu Galanťanov a svoju partiu rozbehol výborne. Iba drobné zaváhanie na poslednej dráhe mu zabránilo atakovať šesťstovku. Výkonom 573 zvalených kolkov ale aj tak v kategórii jednotlivcov zvíťazil.
Miro Chovanec ako posledný z Galanty mal stúpajúci výkon družstva vyšperkovať, ale bohužiaľ nemal svoj deň. Ani na jednej dráhe „neuletel“ a priemerným výkonom (524) sa zaradil medzi jednotlivcami až na 16.miesto.
Dorastenci MKK Slovan Galanta v Trstenej skončili napokon na piatom mieste.
Suverénnym spôsobom zvíťazili Piešťany pred domácou Trstenou a Podbrezovou.

Celkovým víťazom a majstrom Slovenska 2011/12 sa stali zaslúžene dorastenci Družby Piešťany. Strieborné medaily získali dorastenci Trstenej a na bronzovej priečke skončila Podbrezová.
Dorastenci Galanty skončili na štvrtom mieste, čo je historicky ich najlepším umiestnením. Na piatom mieste skončil Pobedim a na šiestom mieste Spišská Nová Ves. V kategórii jednotlivcov bol najlepší Dzuro (Piešťany) pred Bielikom (Pobedim)
a Majerčíkom (Piešťany). Najlepší z Galanty Chovanec skončil na ôsmom mieste.

Oficiálne výsledky turnaja v Trstenej a celkové poradie nájdete na stránke Slovenského kolkárskeho zväzu:
Výsledky turnaja v Galante jednotlivci a družstvá: http://kolky.sk/…stra%20SR%20(Trstená).htm
   (JB)

Výrok dňa

Jiří Kaigl člen MKK Slovan Galanta, ktorý oslávil v piatok v zápase Céčka proti Nitrianskému Béčku svoje päťdesiate narodeniny, nastúpil na druhý deň za Béčko Galanty proti Sládkovičovu B.
Nastúpil hneď v prvej dvojici a dosiahol výkon 503 zvalených kolkov. Pri schádzaní z dráhy vyhlásil: „Bola to moja prvá päťstovka. Po päťdesiatke … Big grin

 

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Tlmače – Trenčín B 2982:3000 (2:6)

Najbližší program

piatok 27.4.2012 o 16:30 hod. Nitra C – Galanta C (3KL)
sobota 28.4.2012 o 09:00 hod. Rakovice B – Galanta B (2KL – záverečné kolo)
sobota (nedeľa) 28.-29.4.2012 o 10:30 hod. Majstrovstvá Slovenska dorastenci v Podbrezovej (Chovanec, Tyavoda)
sobota (nedeľa) 28.-29.4.2012 o 11:30 hod. Majstrovstvá Slovenska dorastenky v Podbrezovej (Hegedüšová)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :
sobota 28.4.2012 o 9:00 hod. Sládkovičovo B – Trenčín KWH (2KL)

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.