V extralige A-čko opäť víťazne. - MKK Slovan Galanta

V extralige A-čko opäť víťazne.

Napísal: Jiří Kaigl pred siedmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

21.januára 2016

Galantskí extraligisti pokračujú víťaznou „šnúrou“ keď zdolali Inter Bratislava. V druhej lige B-éčko podľahlo jednému z vedúcich tímov súťaže ale výkonom až tak nesklamalo.

MKK Slovan Galanta – Inter Bratislava 5:3 (3.233–3.211), 13:11 na setové body

Extraliga pokračovala druhým jarným (aj keď počasie na jar nevyzerá) kolom v ktorom privítal Slovan Galanta na svojej kolkárni mužstvo Interu Bratislava. Pre domácich kolkárov to bol opäť nesmierne dôležitý zápas. Hral sa štvorbodový zápas s celkom, ktorý je našim priamym konkurentom v boji o umiestnenie, ktoré by nám zabezpečilo udržanie sa v Extralige. Mali sme rešpekt proti súperovi, ktorý bol v tabuľke síce pod nami, ale majú kvalitných hráčov. Paťo Tumma nás po minulo týždennej absencii posilnil, aj napriek zdravotným problémom. Galanta podala dosť nevyrovnané výkony, ale naši lídri Poloma, Tumma a dnes i Horník potiahli našu káru k víťazstvu. Diváci v kolkárni spolu aj s hráčmi oboch mužstiev boli v napätí až do posledných hodov, takže adrenalínu bolo v sobotu na rozdávanie!

Úvod stretnutia bol pre Galantu pomerne náročný. Domácim borcom sa nedarilo podľa ich predstáv aj keď Kupčokovi /537/ sa podaril lepší výkon ako v prvom jarnom kole. Jeriga (510) začal síce slušne 138, ale jeho výkony v ostatných dráhach boli nevyrovnané. Potom však uhral slabšiu dráhu 128, tretiu solídnych 140, ale na poslednej slabých 106. Dzurek (526 aj napriek slabšej hre ktorá dnes na Jerigu stačila po dráha 1 : 3 vyhral pre Inter dôležitý bod.. Stano Kupčok (537) hral lepšie ako minulé kolo, ale aj jeho výkony boli nevyrovnané. Dve dobré dráhy 143 a 145, ale dve slabšie 121 a 128 aj tak stačili na súpera z Interu . M. Harčarík zrazil len 504 kolov a preto po prvej dvojici bol stav 1 : 1 a na koly sme vyhrávali o 17 kolov.

V strednej dvojičke nastúpili obligátni hráči Butko a Horník. Dodo bojoval hlavne zo sebou a vyrazenými stredmi pri hre do plných a podarilo sa mu zraziť 522 kolov. Nebyť slabých 108 kolov na druhej dráhe, tak by so súperom Vargom /525/ určite získal dôležitý bod. Bystro Horník od prvej dráhy dával súperovi najavo, kto bude na konci bodovať. Jeho výkon 552 stačil na húževnatého Tótha /535/ a tak po druhej dvojice hráčov skóre bolo 2 : 2 a na koly to už bolo +31 kolov pre nás. Pevne verím, že toto víťazstvo pomôže Bystríkovi v upevnení stability formy, ktorú budeme v nasledujúcich zápasoch potrebovať.

Zápas bol stále otvorený, Interisti hrýzli, lebo aj oni potrebovali tieto dva body ako soľ.V tretej dvojici za nás nastúpil Tumma /544/ proti nášmu priateľovi Jožkovi Zemanovi /588/. Paťo nebol zdravotne fit, ťažko sa rozohrával, načo ale Zeman nebral Paťove ťažkosti do úvahy. Hral ako z partesu a po prvej 60-tke sa prehupol cez 304 kolovú hranicu. Paťo robil čo mohol, prvá 60-tka bola slabších 257, ale v druhej 60-tke už jeho výkon mal stúpajúcu tendenciu. Išlo hlavne o to, aby Zemana udržal na prijateľnom odstupe. Našťastie Zeman v druhej 60-tke neudržal tempo z prvej polovice, v druhej 60-tke zrazil „len“ 284 kolov a po zlepšenom výkone Paťo v druhej 60-tke dokonca porazil Zemana o 3 koly výkonom 287 kolov! A tam bol pes zakopaný, pretože Poloma /568/ ako najlepší hráč Galanty súpera porazil o 35 kolov a tým sme získali víťazstvo v pomere 5 : 3 a +22 kolov! Žolti hral v pohode, aj keď Ivan Baboš /535/ mu v prvých dvoch dráhach nepríjemne podkuroval.

Po nervy drásajúcom priebehu stretnutia sme si zaknihovali veľmi dôležité dva body a už ich po 13 kolách máme 12! Hoci sme mali nevyrovnané výkony, príkladne sme bojovali o každý kolík a strhli víťazstvo na našu stranu! Potešil nás i fakt, že sme mali spolu len 13 záhodov, kým súper 21. Interisti, aj keď sú kamaráti, nám nedarovali nič. Museli sme siahnuť až na dno našich síl, ale po poslednom hode u nás vypukla nefalšovaná radosť z dôležitého víťazstva, pre ktorú sa oplatí hrať kolky.

Teraz nás čaká príprava na stretnutie vo Fiľakove kde hráme 4.2.2017. Máme 14 dní na poriadny tréning a na dobrú prípravu. Medzitým absolvujeme Majstrovstvá Trnavského kraja mužov a seniorov, kde sa chceme presadiť a potom hor sa na pre nás neznámu kolkáreň do Fiľakova… (Jozef Jeriga)

MKK Slovan Galanta B – Hustra Uhrovec 2:6 (3.074–3.148), 10:14 na setové body

Galantské B-čko sa po dlhom čase predstavilo na domácej dráhe v takmer plnej zostave posilnené novou akvizíciou zo Sládkovičova Lacom Magyaricsom , ktorý aj v druhom zápase za Galantu podal kvalitný sústredený výkon. Proti mužstvu z vedúcich priečok sme si nerobili veľké nádeje i keď v kútiku duše každý dúfa.

Na úvod nastúpil za Galantu Karol Kaigl (533) proti Orsághovi (542) a Laco Magyarics (540) proti Adamkovičovi (485).Karol prehral prvú dráhu o 22 kolov, druhú o kol v tretej remizoval takže aj ked vo štvrtej zvíťazil o 14 kolov na víťazstvo to nemohlo stačiť a prehral 7 kolov. Laco na druhej strane od začiatku až do konca navyšoval svoj náskok a nakoniec zvíťazil o 55 kolov. 1:1  a 46 kolov v prospech Galanty.

V druhej štvorici Janko Ášváni (492) nestačil na spoľahlivo hrajúceho Sitára (534) keď ho dokázal poraziť iba na poslednej dráhe. Jožko Pavlišin (484) dostal príležitosť ale nevyužil ju. Našťastie ani súper nehral nič a tak obaja boli striedaní po 60-tom hode. Sedlák napokon zvíťazil na oboch dráhach a tak skore ostalo takmer rovnaké. 2:2 a 47 kolov plus.

Bohužiaľ domáci finišmeni neoslnili na rozdiel od hosťujúcich, Jiří Kaigl (520) ziskal len pol boda za poslednú dráhu a Kika Hegedűšová (504) odišla s nulou proti famózne hrajúcemu Súkeníkovi (594)

V stredu sa B-čko predstaví v Pobedime proti Novému Mestu.

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.