V Modranke sympatický výkon Galanty - MKK Slovan Galanta

V Modranke sympatický výkon Galanty

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

18.októbra 2015

Výhry dorastu a Céčka, prehry Áčka a Béčka. To je krátka charakteristika víkendu galantských kolkárov.
Áčko v Modranke podalo sympatický výkon a pri troške šťastia sa mohlo vrátiť domov aspoň s bodom za remízu. Ozdobou stretnutia bola paráda domáceho Petra Nemčeka, ktorý dosiaho výkon 672 zvalených kolkov. Nášmu Pepovi Toušovi chýbal iba jediný kol do šesťstovky.
Béčko doma prehralo s Trenčínom B a stále je s dvomi bodmi na chvoste tabuľky. Viac ako prehra však môžu mrzieť veľké problémy so zložením družstva.
Céčko Galanty bez väčších ťažkosti porazilo Šaľu C, keď sa najviac darilo Jerigovi a najstaršiemu, už 77-ročnému Ernestovi Százovi.
Dorastenci zvládli výborne ťažký zápas v Piešťanoch. Zvíťazili a už sa usadili na čele tabuľky. Rozhodujúcou mierou sa na víťazstve Galanty podieľala Nika Mazúchová.


ŠK Modranka A – MKK Slovan Galanta A 3610:3351 (6:2)
17.októbra 2015 Modranka

V 6.kole Extraligy cestoval Slovan do neďalekej Modranky.
Galanťania modranské dráhy veľmi dobre poznajú, no historicky sa im tam nezvykne príliš dariť. V tomto zápase však za hostí nastúpili len dvaja odchovanci Galanty, a tak sa očakávali aj lepšie výsledky. Hostia si rozhodne hanbu neurobili, potrápili vysokého favorita na jeho pôde a pri troche šťastia nemuseli prehrať. Remíza vôbec nebola nereálna. Snahu hostí po stretnutí pochválil aj dlhoročný tréner Modranky Jožko Kráľovič. Konečný rezultát bol však prihliadnuc na silu mančaftov spravodlivý. Hráči Modranky podali kvalitné vyrovnané výkony s čerešničkou na torte, ktorou bola záverečná paráda 672 Peťa Nemčeka.

10-16-modranka-kolkaren

10-16-modranka-nastup

10-16-modranka-2

10-16-modranka-1

V Modranke sa nevyhráva často.
Na lepší celkový súčet zvalených kolkov Galanta reálne pomýšľať nemohla. A tak kapitán hostí Stano Kupčok špekuloval, ako by sa dali získať aspoň štyri pomocné body a tým pádom konečný bod za remízu.
A takmer to aj vyšpekuloval.
V prvej runde nasadil na Dana Pažitného (596) posilu z Moravy Pepu Touša (599) a proti Matúšovi Kadlečíkovi (597) si zahral Fero Dovičič (525).
Pažitný má v tejto sezóne formu ako hrom.
A v tomto duchu aj začal.
Výbornou prvou dráhou (169) si vytvoril nad Toušom slušný náskok.
No to ešte nepozná Pepana.
Ten sa vie poriadne do súpera zakusnúť a bojuje o každý bodík ako lev.
Tentokrát si to odniesol Dano Pažitný.
Touš ho na ďalších dráhach už k slovu nepustil. Získal pre hostí prvý bod a škoda len jedného kolíka, ktorý mu chýbal do 600-ky.
Dobre začal aj Fero Dovičič.
Na prvej dráhe hral v pohode a bez problémov vyhrával nad Matúšom Kadlečíkom. Potom však prišiel moment, ktorý Fera na chviľu rozhodil. V dorážke si hodom do plných otvoril „bicykel“, na to spravil tri záhody a takmer prišiel o vyhratú dráhu. Pol bod za remízu však tiež nebol zlý.
V druhom sete Dovičič opäť nadviazal na svoju výbornú hru z prvej dráhy a uchmatol bod pre seba. Už stačilo vyhrať len jednu dráhu, hoci aj o jeden kolík… Prišiel však nepochopiteľný skrat v podobe dráh 108 a 119. Kadlečík naopak zabral a nakoniec svojho súpera vysoko porazil.
Stav bol 1:1 a Galanta prehrávala o 69 kolov.

Aj v strednej časti zápasu mohli Galanťania pomýšľať na oba body.
No získali len jeden.
Paťo Tumma (564) dostal na prvej dráhe od Damiána Bielika (592) poriadny výprask – 27 kolkov. No ostatné dráhy už boli len o jednom kolíku. Žiaľ, Tumma dokázal vyhrať len jednu. Prvý setový bod Paťo odmietol dvoma záhodmi v posledných dvoch hodoch na dva samostatne stojace kolky. Ďalšia tesná prehra bola trochu nešťastná, no aj v tomto sete urobil Galanťan dva záhody. Až poslednú dráhu získal Tumma pre seba, ako ináč, víťazstvom o kôl.
Škoda, v tomto dueli mal Tumma reálne nádej na bod.
Na susedných dráhach si Stano Kupčok (592) vcelku poľahky poradil s Milanom Jankovičom (566). Kupčokovi sa darila najmä hra do plných (403), dorážka už nebola taká dobrá, no na celkové pekné číslo to stačilo. Jankovič dokázal vyhrať nad svojim súperom len na prvej dráhe. Na druhej to bolo ešte celkom napínavé, no s lepším koncom pre Galantu. Zvyšok duelu už dominoval jasne Kupčok.
Po dvoch tretinách bol stav zápasu 2:2, no domáci viedli o 71 kolkov.
A to nastupoval na dráhy Peťo Nemček!
Takže o víťazstve domácich už polo prakticky rozhodnuté.

Žolti Poloma (575) začal proti Mišovi Dovičičovi (587) rozpačito. Na prvej dráhe sa nevedel chytiť a mal príliš veľa zlých hodov – na dámy, či do stredu. Postupne sa však Poloma prebúdzal z útlmu, ale ani mohutný finiš (dráha 166) mu už nestačil na víťazstvo nad domácim hráčom. Chýbali mu hlavne plné. Zahral na padavé modranské dráhy len slabých 347. Naopak, Poloma vynikol v dorážke (228).
Tento duel ponúkol zaujímavý paradox. Kým Polomovi sa nedarilo do plných, Dovičič ich mal najlepšie zo všetkých aktérov zápasu (409). No dorážku zahral Dovičič len priemernú (178).
V súboji s jednoznačne najlepším hráčom stretnutia Peťom Nemčekom (672) si vypil kalich horkosti až do dna Bystro Horník (496). Vopred bolo jasné, že na extra triedu, akou bezpochyby Nemček je, Bystro nemá. No kým Modrančan bavil divákov super hrou, Horník sa trápil od začiatku až do konca. Zlý výkon „okorenil“ až 12-timi záhodmi a nakoniec nedosiahol ani na 500-bodovú hranicu.
Škoda tohto zbabraného výkonu, celkové číslo Galanty mohlo byť o čosi lepšie.

Galanťania dosiahli v Modranke viaceré pekné výsledky. Prehra sa očakávala, takže hostia nesmútili.
Naopak, výsledok bol prijateľný a Galanta už nie je ľahkou korisťou ani pre takého silného súpera, akým je Modranka. Predsa len, za istých okolností mohli Galanťania pomýšľať aj na viac, ako len na prijateľnú prehru. Okrem Horníka bodovať mohli všetci Slovanisti. V rozhodujúcich momentoch mali viac šťastia domáci, no túto náklonnosť šťasteny si získali kvalitou. Tá bola rozhodne na strane Modranky.

Najbližšie štyri kolá čaká Slovan séria domácich zápasov, ktorú najbližšiu sobotu odštartuje zápas s Podbrezovou B. A na ťažkých galantských dráhach to nemá ľahké žiadny súper…

Komentár: Stano Kupčok

Výsledky 6.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-dmus.htm


MKK Slovan Galanta B – TKK Trenčín B 3044:3146 (2:6)
17.októbra 2015 Galanta

V ôsmom kole druhej ligy nastúpil posledný tím tabuľky Galanta B na svojej kolkárni proti Trenčínu B.
Vzhľadom na fakt, že kolkári Galanty B nesú pomyselné spätné svetielko na vláčiku druhej ligy, a vzhľadom na problémy so zložením zostavy nemali čo sa týka výsledku veľké oči.
Hosťom z Trenčína úvod sezóny tiež moc nevyšiel a preto sa dalo ťažko tipovať, ako zápas nakoniec dopadne.

10-16-gab-tnb-1

10-16-gab-tnb-2

10-16-gab-tnb-3

Domáci v pozliepanej zostave nezachytili nástup Trenčanov a od úvodu prehrávali.
Butko (537) potreboval dve dráhy na to, aby sa dostal do prevádzkovej teploty. To už s Pavlíkom (546) prehrával 0:2 o 47 kolkov. Na tretej dráhe Butko (151) využil Pavlíkov skrat (106) a rozdiel temer vyrovnal. Na viac už ale nemal a nakoniec bod putoval predsa len do Trenčína.
Šarközi (461) dokázal ako-tak Greisingovi (540) vzdorovať iba na jednej dráhe. To samozrejme nestačilo.
Trenčín B mal už od začiatku pri vedení 0:2 náskok 88 kolkov.

Kika Hegedüšová (548) nezačala veľmi dobre (118), ale postupne pridávala. Jej súper Dzúrik (547) však tiež postupne zvyšoval kvalitu svojej hry a ich mimoriadne vyrovnaný súboj bol najkrajším duelom zápasu.
Šťastie sa nakoniec naklonilo k domácej hráčke, ktorá pri remíze na sety 2:2 zvíťazila o jediný kol a stala sa najlepšou hráčkou domácich.
Miro Chovanec (490) zaostal za očakávaním a po slabšom výkone podľahol Ďuďákovi (503). O prehre Chovanca rozhodla slabšia dorážka (142) keď do plných mali obaja rovnaký výkon (348).

Galanta pred záverečnými duelmi prehrávala 1:3 rozdielom 100 kolkov.

Hostia z Trenčína si už náskok ustrážili.
Napriek tomu, že v závere ich náskok klesol už na 46 kolkov, znovu ho zvýšili na konečných 102.
Ášváni (468) proti najlepšiemu hráčovi hostí Cíchovi (555) veľa šancí nemal a podľahol na sety hladko 0:4.
Madarás (540) nehral zle, získal bod, ale chýbalo mu trochu šťastia v dorážke. Jeho súper Bebčák, ktorý bol najlepším hráčom Trenčína B v minulom kole proti Tatranu Bratislava hral vo veľkom kŕči a po dráhach 98 a 120 prepustil miesto Maschkemu. Ich spoločný výkon (455) na Madarása zďaleka nestačil.
Bebčák, ktorého výkon bol na dráhe č.4 ! 98 zvalených kolkov ! dosiahol asi záporný rekord novej galantskej kolkárne do plných (55). K tomu pridal 43 do dorážky.

Galanta B podľahla zaslúžene Trenčínu B 2:6.

Výsledky 8.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-08.htm


MKK Slovan Galanta C – TJ Slovan Šaľa C
17.októbra 2015 Galanta

Kolkári MKK Slovan Galanta C sa v šiestom kole tretej ligy stretli doma s posledným mužstvom tabuľky, Šaľou C.
Od začiatku do konca dokazovali hráči galantského Céčka svoju prevahu a zvíťazili vysokým rozdielom 344 kolkov.

V úvode stratil domáci Ferdo Sedlák (478) ako pravý džentlmen pol boda s najlepšou hráčkou hostí Szomolaiovou (478).
To bolo všetko, čo domáci Šaľanom dovolili. Zvyšné duely vyhrali všetky hladko 4:0.
Jirko Kaigl (490) nemal veľa práce s Korytárovou (429) a pripravil dobrú pozíciu pre galantských finišmanov.

Ernesta Száza (542) zastihol zápas v dobrej forme a porazil svojho súpera Senkára (448) o 94 kolkov.
Najlepším hráčom domácich bol Jeriga (549) ktorý dokázal poraziť trápiaceho sa Szalaia (360) naozaj výrazne, o 189 kolkov.

Galanta C je po 6.kole na piatom mieste o jeden bod za Piešťanmi C, ktoré na svojej kolkárni privíta už v najbližšom kole.

Výsledky 6.kola 3.kolkárskej ligy TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-tprs.pdf


MKK Piešťany dorast – MKK Slovan Galanta dorast
18.októbra 2015 Piešťany

Dorastenci v Piešťanoch odohrali ťažký zápas. Napriek tomu, že boli miernym favoritom, domáci nepredali kožu lacno.

Piešťany mali v prvej polovici zápasu prevahu. Domáci Paračka (496) mal veľkú prevahu nad Samom Kivarothom (409), ktorý ešte len zbiera zápasové skúsenosti.
Ďalší z domácich Domin (438) síce nestačil na nášho Sama Dvorščáka (478), ale Piešťany viedli o 47 kolkov.

Galantskí dorastenci sa v závere zápasu spoliehali ako už neraz na dvojicu Mazúchová – Machálková, ktorá už neraz rozhodla dôležité zápasy.
Proti Piešťanom výborne zahrala Nikola Mazúchová (556), ktorá rozhodujúcim spôsobom naklonila misky váh v prospech Galanty. Svojho súpera Filipa Majláta (432) porazila o 124 kolkov.
Aj keď sa tento raz moc nedarilo Machálkovej (475), ktorá podľahla Nedorostovi (499) nemalo to už žiadny vplyv na cenné víťazstvo Galanty.

Rozstrel v šprinte sa skončil zmierlivo.
Nedorost porazil Rózsára a naopak Majlát podľahol Mazúchovej.

Galanta zvíťazila 3:1 rozdielom 76 kolkov a usadila sa už na čele tabuľky 1.Dorasteneckej ligy západ.

Výsledky 5.kola 1.Dorasteneckej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-wtth.htm


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

24.10.2015 sobota o 08:30 hod. Galanta C – Piešťany C 7.kolo 3KL
24.10.2015 sobota o 09:00 hod. Pobedim B – Galanta B 9.kolo 2KL
24.10.2015 sobota o 11:00 hod. Galanta A – Podbrezová B 7.kolo ELM
18.10.2015 nedeľa o 10:00 hod. Galanta dorast – Trenčín dorast 6.kolo 1DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

23.10.2015 piatok o 18:00 hod. Tlmače – Tatran Bratislava 9.kolo 2KL
24.10.2015 sobota o 14:00 hod. Sládkovičovo A – Piešťany B 6.kolo 3KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.