V Podbrezovej očakávaná prehra Galanty, ale so cťou - MKK Slovan Galanta

V Podbrezovej očakávaná prehra Galanty, ale so cťou

Napísal: Jozef Butko pred desiatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

9.novembra 2014

Galantské Áčko na pôde favorita favoritov podľahlo podľa očakávania dlhoročným majstrom Slovenska, kolkárom ŽP Šport Podbrezová A 0:8.
Z domácich hráčov vynikol Vilmoš Zavarko, ktorý opäť raz pokoril métu 700 zvalených kolkov. Z hráčov Galanty si „osobák“ vytvoril Butko (622) a dobré výkony podali aj Chovanec a Madarás.
Béčko Galanty zvládlo úlohu favorita a v zápase druhej ligy s prehľadom porazilo Tlmače.
Úspešné bolo aj Céčko Galanty, ktoré v dramatickom súboji tesne, o deväť kolkov porazilo Nitru B.
Pozoruhodným duelom v tomto zápase bol súboj Száza (76 rokov) proti Karlubíkovi (82 rokov), ktorý s veľkou pravdepodobnosťou možno považovať za rekordný v slovenských súťažiach.
Dorastenci Galanty zavŕšili víkend víťazstvom v Rakoviciach, kde si poradili s domácim Áčkom.


ŽP Šport Podbrezová A – MKK Slovan Galanta A 3872:3468 (8:0)
Podbrezová 8.novembra 2014 

18

Kolkáreň v Podbrezovej

 

Galantskí kolkári si v ôsmom kole extraligy odkrútili premiéru na pôde mnohonásobného majstra Slovenska a dlhoročne najlepšieho družstva ŽP Šport Podbrezová A.
Aj keď výsledok zápasu sa dal veľmi ľahko predpokladať a v konečnom dôsledku sa potvrdil, hostia z Galanty podali na pôde majstra solídny výkon a zápas odohrali so cťou.

18-pohlad-do-hladiska

Pohľad do hľadiska

18-gaa-pred-zapasom

MKK Slovan Galanta A

18-podbrezova-a

ŽP Šport Podbrezová A

 

Zostava Galanty mohla byť pre jej fanúšikov prekvapením. Vedúci družstva Stano Kupčok do zostavy nezaradil seba, ale do šestice hráčov nominoval Karola Kaigla, ktorého nasadil proti Vilmosovi Zavarkovi. Šancu dal aj Butkovi, ktorý na dráhy nastúpil po sedemtýždňovej prestávke zavinenej zranením proti Ivanovi Čechovi.

18-butko

Jozef Butko

18-ivan-cech-2

Ivan Čech

Od úvodných hodov sa na dráhach prejavila prevaha hráčov Podbrezovej.
V prvej šestici hráčov najviac zaujal súboj Ivana Čecha s Butkom. Domáci majster sveta Čech (669) potvrdil svoju vysokú kvalitu. Butko (622) mu ale kládol tuhý odpor a veľmi sa snažil držať s ním krok. Ivan Čech si však ustrážil na každej dráhe potrebný náskok a aj napriek zraneniu kolena v závere vyhral jednoznačne 4:0 na sety.


Daniel Tepša (636) mal oveľa menej práce s Bystríkom Horníkom (536), ktorý sa po zlom úvode len ťažko dostával do tempa a kvalitnému súperovi podľahol tiež 0:4.
V poslednom dueli prvej polovice zápasu domáci Milan Tomka (605) porazil Patrika Tummu (571). Paťo Mal šancu aj na zisk bodu pre Galantu, ale po dvoch dráhach a remíze 1:1 Tomka zabral (165) a naopak Paťo sa na tretej dráhe (136) nevedel nájsť. Stratil na súpera dosť kolov a potom už si Tomka náskok ustrážil.

V druhej polovici zápasu nastúpil Martin Kozák (606) proti Zolovi Madarásovi (581).
Kozák po nevydarenej prvej dráhe (124) na ďalších už nedal Madarásovi šancu a vyhral 3:1. Zolovi by k bodu určite pomohla lepšia dorážke. K výsledku 405 do plných je 176 dorážky predsa len málo.

Vilmoš Zavarko od prvého do posledného hodu potvrdzoval, že je to „pán kolkár“ a výnimočný hráč. Po výkonoch na dráhach 182, 182, 159 a 181 sa jeho výsledok zastavil na úctihodnom čísle 704 (dorážka 285 !).
Karola Kaigla (566) v jeho životnom dueli proti majstrovi sveta určite potešil fakt, že v niektorých fázach zápasu, najmä na dráhe č.3 sa výbornou hrou dobre držal svojho súpera a prinútil ho zapnúť na vyššie obrátky.
„Nebýva to obvyklé, aby som súperovi v zápase vyslovene fandil, ale pri pohľade na Vilmošovu hru to bolo úplne na mieste. Pri viacerých situáciách som mu naozaj držal palce“ – tak sa Karol Kaigl vyjadril po dueli so Zavarkom.

18-zavarko-k-kaigl-2

Vilmoš Zavarko a Karol Kaigl

18-zavarko-k-kaigl

Zavarko a Kaigl 2

18-zavarko-k-kaigl-3

Zavarko a Kaigl 3

18-k-kaigl-vedie-nad-zavarkom

Karol Kaigl viedol nad Zavarkom

 

Hádam najväčšiu šancu na zisk bodu pre Galantu mal Miro Chovanec.
Na prvých dvoch dráhach zahral výborne (160, 154) a v záverečnom dueli viedol nad Erikom Kunom už 2:0 rozdielom 21 kolkov. Potom však už svoj výkon nedokázal vystupňovať (148, 130) a Kuna (652) to využil. Vynikajúcou hrou na ďalších dvoch dráhach (177, 182) strhol Kuna víťazstvo na svoju stranu. Miro Chovanec (592) už po štvrtý raz za sebou skončil na dráhe v Podbrezovej tesne pred hranicou šesťstovky.

18-kozak-madaras

Kozák a Madarás

18-kuna-chovanec

Kuna a Chovanec

18-madaras-zavarko-k-kaigl

Madarás, Zavarko, Kaigl

Kolkári ŽP Šport Podbrezová A podľa predpokladov potvrdili svoje vysoké kvality a zaslúžene 8:0 porazili nováčika extraligy z Galanty rozdielom 404 kolkov.
Najlepším hráčom Podbrezovej bol Vilmoš Zavarko (704), najlepším hráčom Galanty sa stal Butko, ktorý si výkonom 622 vytvoril osobný rekord.

18-karol-kaigl-so-zavarkom

Vzácne foto: Karol Kaigl s Vilmošom Zavarkom

Hráči Galanty odchádzali z Podbrezovej napriek vysokej prehre s dobrým pocitom. Možno je škoda, že na zápas nenastúpil Stano Kupčok. Pri jeho výkonnosti mohla Galanta prekonať svoj rekord družstva 3485 zvalených kolkov, ktorý nedávno vytvorila v Bratislave v zápase s Interom A.
Nabudúce !

18-po-zapase

…a je po zápase

18-ga-a

MKK Slovan Galanta v Podbrezovej, zľava stojaci Tumma, Horník, Madarás, Butko, v podrepe Chovanec, Karol Kaigl, Kupčok

 

Kompletné výsledky ELM západ nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…a-muzi/c1601


KK Tlmače – MKK Slovan Galanta B 2976:3095 (2:6)
Galanta 7.novembra 2014

V zápase desiateho kola druhej ligy západ sa stretli na galantskej kolkárni dve „domáce“ družstvá. V tabuľke zatiaľ bez bodu posledné Tlmače privítali deviatu Galantu B.
Kolkári Galanty B potvrdili úlohu favorita a počas celého zápasu mali prevahu, ktorú pretavili do konečného víťazstva.

V úvode Filip Zajko (520 – Tlmače) dokázal iba na druhej dráhe podať kvalitný výkon (145) a to mu nestačilo na to, aby porazil Šarköziho (532 – Galanta B), ktorý bojovným výkonom a výborným záverom strhol víťazstvo na svoju stranu.
Fábikovi z Tlmáč sa nedarilo (479) a jednoznačne 4:0 ho porazil Galanťan Pilcz (512), hoci aj on nepodal optimálny výkon hlavne v dorážke.

V strednej fáze zápasu Juraj Zajko ml. (496) bojoval až do posledného hodu o bod s Jerigom (493). Jeriga napriek zlému úvodu a nie celkom dobrému zdravotnému stavu mal možnosť vyhrať, ale záhodom v existenčnom hode na poslednej dráhe sa obral o víťazstvo.
V druhej dvojici Pitter (471) podľahol aj vďaka dvanástim záhodom Hegedüšovej (522), ktorá si s prehľadom ustrážila zisk bodu.

Pred záverečnými duelmi Galanta B viedla 3:1 rozdielom 93 kolkov.

Posledná fáza zápasu priniesla najhorší aj najlepší výkon zápasu a o oba sa postarali kolkári Tlmáč.
V kŕči hrajúci Gálet (455 a 20 záhodov) najprv jednoznačne 0:4 podľahol Tyavodovi (519), ktorý po dobrom úvode sa na ďalších troch dráhach „slušne“ vytrápil.
Posledný hráč Tlmáč Jožko Šumeraj (555) sa aj napriek dvanástim záhodom stal najlepším hráčom zápasu. Spoluhráča Gáleta porazil o rovných sto kolkov a zvíťazil nad Ďurišom, ktorého po 60-tich hodoch striedal Sedlák (ich spoločný výkon 517).

Tlmače nakoniec podľahli Galante B 2:6 rozdielom 119 kolkov.

 

Kompletné výsledky 2KL západ nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…-zapad/c1736


MKK Slovan Galanta C – KK Slávia Nitra B 1976:1959 (5:1)
Galanta 8.novembra 2014

Zápas sa pre domáce farby začal vyvíjať veľmi dobre. Jirko Kaigl síce porazil Vnučka na počet záhodov (16:11), no našťastie aj na počet zvalených kolkov (471:459). Prvú päťstovku zápasu predviedol Maťo Kaigl, ktorý po slabom úvode zdolal Nitrana Križana výkonom 509 o 32 kolkov.

So 44 bodovým náskokom nastupovali na dráhu Janko Ašváni a Ernest Száz.

Nitrania poslali na dráhy Šišáka s Karlubíkom a predovšetkým prvý menovaný robil všetko preto, aby dva body cestovali spolu s hráčmi pod Zobor. Ašváni s ním dokazal držať krok iba v prvom sete, ktorý však prehral o osem kolkov. Šišák napokon skončil na výsledných 541 zvalených kolkoch, ktoré sa stali najlepším výkonom stretnutia a Galanťanovi nadelil 65 kolový výprask. Našťastie pre domácich však v dueli dvoch legiend Ernesta Száza a Lukáča Karlubíka ťahal za kratší koniec hráč Nitry (512:482). To stačilo na víťazstvo nášho Céčka o 9 kolov v pomere 5:1.
  (MK)

 

Kompletné výsledky 3KL TT a NR kraja nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…z-nrtt/c1758


TJ Rakovice A dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1438:1552 (1:3)
Rakovice 9.novembra 2014

Galantský dorast ide do každého zápasu s odhodlaním zvíťaziť. Nebolo tomu inak ani v Rakoviciach, kde nastúpili proti dorastencom Rakovíc A.

Od začiatku chytili hostia z Galanty zápas do svojich rúk. Osvedčená dvojica Mazúchová – Machálková moc súperkám nedovolila a pre Galantu získala náskok 77 kolkov.
Domáce hráčky Valková (482) a Duračková (471) napriek snahe na dobrú hru Mazúchovej (528) a Machálkovej (502) nestačili.

V druhej polovici zápasu nastúpili za domácich Milan s Hudcovičom a za Galantu Bauer s Dvorščákom. Milan (482) podľahol Bauerovi (522) a Hudcovič (474) ako jediný porazil súpera z Galanty. Dvorščákovi (446) sa v nedeľu veľmi nedarilo.

Po odrátaní výkonov Duračkovej a Dvorščáka Galanta zvíťazila o 114 kolkov.

V záverečnom šprinte si súperi body podelili. Hudcovič porazil Rózsára a naopak Milan podľahol Dvorščákovi.
Konečné skóre zápasu je tak 1:3 pre Galantu.

18-dorast-galanty-v-rakoviciach

Dorast Galanty v Rakoviciach

18-galanta-dor-zostava

Dorast Galanty pred zápasom

18-rakovice-dor

Dorastenci TJ Rakovice A pred zápasom

18-rozhodca-pali-duracka

Rozhodca Pali Duračka

18-starosta

Povzbudiť domácich dorastencov prišiel aj starosta Rakovíc Dušan Daloš

18-druha-stvorica

Druhá štvorica pred nástupom na dráhy

18-uvodna-stvorica

Úvodná štvorica zápasu Rakovice A – Galanta

18-sprint

Šprint

18-divaci-v-rakoviciach

Pohľad do hľadiska

 

Kompletné výsledky 1DL západ nájdete na adrese:
http://www.kolky.sk/…-zapad/c1739


Dokedy sa dajú hrať kolky ?
V zápase tretej kolkárskej ligy Galanta C – Nitra B nastúpili proti sebe v závere stretnutia domáci Ernest Száz proti Lukáčovi Karlubíkovi.
Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sme si nevšimli vek oboch hráčov.
Mladší Ernest Száz, ktorý má 76 rokov vyzval Lukáča Karlubíka, ktorý už oslávil 82.narodeniny.
Potrebuje to ďalší komentár ?
Obom matadorom kolkárskeho športu želáme veľa zdravia a ešte veľa úspechov v majstrovských zápasoch.


Najbližší program kolkárov Galanty
15.novembra 2014 sobota 11:00 Galanta A – Podbrezová B – 9.kolo ELM
15.novembra 2014 sobota 14:30 Galanta B – Tatran Bratislava – 11.kolo 2.KL
16.novembra 2014 nedeľa 10:00 Galanta dor – Trenčín dor – 9.kolo 1.DL
Galanta C – voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
13.novembra 2014 štvrtok 17:00 Turistická kolkárska liga 3.kolo
14.novembra 2014 piatok 18:00 Cabaj-Čápor – Preseľany A – 11.kolo 1.KL
15.novembra 2014 sobota 08:00 Sládkovičovo B – Nitra C – 10.kolo 3KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.