Víťazný víkend všetkých družstiev Galanty - MKK Slovan Galanta

Víťazný víkend všetkých družstiev Galanty

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

10.marca 2013

Galantskí kolkári zažili nie veľmi často vídaný víkend. Všetky štyri družstvá zvíťazili a naplno bodovali.
Áčko v zápase v Bánovciach zvíťazilo 5:3 a stále si udržuje štvrté miesto tabuľky prvej ligy.
Béčko po nevydarenom zápase na domácej pôde v minulom kole s Trenčínom KWH odchádzalo do Hlohovca na zápas so Sláviou Nitra síce s odhodlaním, ale aj s malou dušičkou. V pozmenenej zostave však hráči zabrali a využili aj slabé chvíľky domácich a zvíťazili 6:2.
Ťažký zápas absolvovalo aj Céčko, ktoré privítalo v Galante vedúci tím tretej ligy Zlaté Klasy C. Domáci vynikajúcim finišom zdolali favorita stretnutia v dramatickej koncovke rozdielom jediného bodu.
V nedeľňajšom zápase dorasteneckej ligy privítali Galantskí dorastenci na domácej
pôde dorastencov Starej Turej.
V súboji prvého s druhým Galanta potvrdila svoje dominantné postavenie v tomto ročníku dorasteneckej ligy a s prehľadom zvíťazila. Dorastenci MKK Slovan si v predposlednom kole súťaže definitívne poistili prvé miesto v Dorasteneckej lige skupina západ a môžu sa v pokoji pripravovať na finálové turnaje o majstra Slovenska.

BKK Bánovce n/B – MKK Slovan Galanta A 2973:3081 (3:5)
9.marca 2013, kolkáreň Bánovce nad Bebravou

Veľmi napínavý duel videli diváci v 21. kole na bánovskej kolkárni, kam si svoje sily s domácim BKK prišli zmerať kolkári galantského Slovana. Zápas štvrtého celku s ôsmym však nemal jednoznačného favorita. Papierovo mali navrch hostia z Galanty, no na domácej kolkárni zvyknú Bánovce svojich súperov poriadne deptať. V každom prípade sa bolo na čo tešiť.

Galanťania sa dostali do cca 70 kolkového trháku hneď po prvej štvorici hráčov, v ktorej na seba narazili Pali Bročko s Kikou Hegedüšovou a Milorad Vujičič s Paťom Tummom. Pavel Bročko rozhodol o prvom bode pre domácich po troch setoch, no v poslednom poriadne ubral z tempa, čo využila hosťujúca Hegedüšová. Tá si na poslednej dráhe pripísala 131 kolkov a zmiernila Bročkov náskok na päť kolkov. Veľmi dobre si počínal Paťo Tumma, ktorý si (ohliadnuc sa do minulosti) pripísal na pomery bánovskej kolkárne nepredstaviteľný výkon. Milorada Vujičiča, ktorého dokonca na druhú polovicu zápasu vystriedal domáci Papšo, sfúkol z dráhy v pomere 4:0 po výkone 553 zvalených kolkov. Stav po prvej tretine stretnutia bol 1:1, no hostia sa ujali veľmi dôležitého vedenia o cca 70 kolkov.

V druhej tretine zviedli veľmi napínavý boj Anton Šujan (516) s Bystríkom Horníkom (515). Prvý set vyhral hosťujúci kolkár o 22 kolkov, avšak vo zvyšných dvoch prevzal iniciatívu domáci hráč. Po troch setoch bol stav stretnutia 2:1 pre Šujana, no jednokolkový náskok držal vo svojej hrsti Horník. Matematika bola jasná; Galanťan musí vyhrať dráhu, nech aj o jeden kôl. Hráči sa doťahovali o každý jeden bod až napokon v závere si šťastena sadla viac na domáceho kolkára, ktorý napokon zvalil 131 kolkov (Horník 129), čím hosťujúceho hráča pokoril v konečnom hodnotení o jeden kolík pomerom 3:1. Premiéra však príliš nevyšla Stanovi Kupčokovi (473), ktorý sa viac natrápil s dráhou ako so súperom. Jaroslav Podolák tiež nepodal nijak oslnivý výkon, no napokon po výsledku 497 zvalených kolkov dokázal hosťujúceho hráča zdolať pomerom 4:0. V druhej tretine zápasu sa do vedenia 3:1 dostali domáci kolkári, no vedenie Galanty sa stále udržiavalo na priepastných 60 kolkoch.

Opäť bola matematika jasná; hostia potrebovali výhru aspoň jedného z dvojice Butko – Madarás ak pomýšľali na remízu a oboch, ak chceli z Bánoviec odviesť dôležité dva body. V prípade Doda Butka sa plán začal napĺňať na výbornú a po troch setoch jeho duelu s Júliusom Bročkom bolo jasné, že Galanta v Bánovciach neprehrá. Hosťujúci lodivod napokon zvíťazil pomerom 2,5:1,5 po výkone 510 zvalených kolkov. A tak sa pohľad celej bánovskej kolkárne upriamil na duel Zoliho Madarása s Marekom Súkeníkom. Domáci hráč uspel v prvom sete, ktorý po slabom výkone 122 dokázal opanovať rozdielom desiatich kolkov. To však bolo z jeho strany všetko. Nie preto, že by sa výkonnostne zhoršil, no preto, že sa prebudil Zoli Madarás, ktorý sa na zvyšných troch setoch vybičoval k výbornému výkonu. K 112 zvaleným kolkom pridal ešte 138, 144 a 142 a v konečnom dôsledku dosiahol výkon 536 zvalených kolkov. Súkeník sa vytrápil, no napokon uhral solídnych 511. To však už nestačilo na hosťujúcu Galantu, ktorá v závere stretnutia navýšila náskok na výborných 108 kolkov. Napokon sa zverenci Doda Butka tešili z víťazstva 5:3 a dôležitých dvoch bodov.

Galanťania tak udržali krok s vedúcou pätorkou prvej ligy, ktorá vo svojich stretnutiach zdolala súperov. Veľký podiel na víťazstve hostí má aj nepochopiteľné zlyhanie hráčov Bánoviec, ktorí výkon pod 3000 zvalených kolkov nepodali už hodne dlhú chvíľu.
(MK)

KK Slávia Nitra A – MKK Slovan Galanta B 3049:3071 (2:6)
9.marca 2013, kolkáreň Hlohovec

Kolkári galantského Béčka po zbytočne prehranom zápase s Trenčínom KWH v minulom kole nastúpili na zápas proti Nitre v pozmenenej zostave. Ťažko sa dalo predvídať, ako zápas družstiev zo stredu tabuľky dopadne. Miernym favoritom boli kolkári Nitry. Galantským kolkárom ale nechýbalo odhodlanie zabojovať o dôležité body.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácej Nitre. Ešte nedávno za Céčko Nitry hrajúci Zarik (553) porazil Bianku Nedomovú (497) a stal sa najlepším hráčom zápasu. Domáci Benc (510) ale nestačil na galantského Šarköziho (521) a tak bol zápas vyrovnaný 1:1. Zarikových takmer 60 kolkov, ktoré nadelil Nedomovej však nahrávalo domácej Nitre.

V strednej fáze zápasu sa misky váh naklonili v prospech galantského Béčka.
Viktor Tyavoda (529) získal bod, keď si poradil s Adamčíkom (502). V ďalšom dueli Karol Kaigl (495) už po troch dráhach mal vo vrecku bod za víťazstvo nad Mirom Oravcom (457), ktorému zápas vôbec nevyšiel.
Galanta nad Nitrou podobne ako pred týždňom proti Trenčínu KWH viedla 3:1, rozdielom celkove dvadsať kolkov.

Na záverečné súboje nastúpili domáci Pivoňka a Braňo Oravec, za Galantu hrali Sedlák a Chovanec. Koncovka zápasu bola mimoriadne dramatická a duely hráčov sa skončili veľmi tesne.
Domáci Pivoňka (523) získal tesne druhý bod pre Nitru. Jeho súper Ferdo Sedlák (517) bojoval až do konca a podal po dlhšej dobe dobrý výkon. Napriek tomu to na súpera nestačilo.
Posledný z Nitry Braňo Oravec (504) síce na sety remizoval 2:2 s Chovancom (512), ale v konečnom zúčtovaní mu chýbalo 8 kolkov a Chovanec hrajúci pre zranenie veľmi opatrne získal pre Galantu dôležitý bod.

V konečnom zúčtovaní zvíťazila Galanta B 6:2 a ukázala, že pri plnom sústredení dokáže koncovku výborne zvládnuť. Dokonca aj na vonkajšej dráhe. Určite tomu veľkou mierou prispela aj dobrá, bojovná atmosféra v družstve pred zápasom a počas neho.
(JB)

MKK Slovan Galanta C – KK Zlaté Klasy C 1977:1976
9.marca 2013, kolkáreň Galanta

Galantské Céčko privítalo na svojej kolkárni vedúci tím tretej ligy, kolkárov KK Zlaté Klasy C. Hostia boli favoritmi zápasu. Tomuto predpokladu nahrával aj fakt, že doteraz najlepší hráč galantského Céčka Mikuš pre pracovné povinnosti nehral.
Veľmi dobre v tomto zápase zahral domáci Tomáš Putyera, ktorý sa výkonom 530 zvalených kolkov stal najlepším hráčom zápasu. Naopak domácich nepotešil výkon Janka Ašvániho (449), ktorý sa nevie dostať z hernej nepohody. Po dlhšej dobe hral za galantské Céčko Zoli Kertész a dosiahol celkom solídny výkon – 498.

Hostia nepodali taký výkon aký dokážu ukázať na domácej kolkárni. Najlepším bol Štefan Marics ml. (517).

Posledným z galantských hráčov na dráhach bol Jirko Kaigl (500). V konečnom zúčtovaní výsledku zápasu sa ukázal ako rozhodujúci jeho výkon na záverečnej dráhe. Po predchádzajúcich výkonoch na dráhach 116,119 a 115 to vyzeralo s Galantou C zle-nedobre. Hostia sa už temer mohli tešiť z dvoch bodov za víťazstvo.
Jirkov „úlet“ 150 zvalených kolkov na poslednej dráhe ale priniesol obrat a víťazstvo o jediný zvalený kol pre domácich.

Výkony hráčov:
Galanta C – Putyera 530, Ašváni 449, Kertész 498, J.Kaigl 500
Zlaté Klasy C – Marics ml. 517, Keszöcze Z. 470, Klúcsik 506, Vlahyová 483
(JB)

MKK Slovan Galanta dorast – MKK Stará Turá dorast 1559:1500 (2:0)
10.marca 2013, kolkáreň Galanta

Predposledný dôležitý zápas základnej časti Dorasteneckej ligy Galanta – Stará Turá bol duelom prvého s druhým. Hoci domáci boli favoritmi zápasu, zdravotné problémy Bauera a Chovanca hrali v prospech hostí. Bauer nehral vôbec a Chovanec nakoniec so sebazaprením zápas odohral. Svoju premiéru v majstrovskom zápase si tak odkrútil nováčik v kádri galantských dorastencov Lukáš Sukič (299).

Ďalší domáci hráči zvládli zápas výborne a vyrovnanými výkonmi sa zaslúžili o víťazstvo Galanty. Tyavoda (522), Hegedüšová (520) a Chovanec (517) prevýšili najlepších troch kolkárov Starej Turej. Im sa do celkového výsledku zarátal výkon Lehutu (467), Galbavého (489) a Dolnáka (544).

Dorastenci Galanty si tak pred posledným kolom základnej časti Dorasteneckej ligy západ zabezpečili prvé miesto v tabuľke a zisk troch bodov do finálovej časti súťaže o majstra Slovenskej republiky.
Blahoželáme ! ! !
(JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta
16.3.2013 sobota 09:00 hod. Galanta A – Zlaté Klasy A 22.kolo 1KL
16.3.2013 sobota 13:00 hod. Galanta B – Zlaté Klasy B 25.kolo 1KL
17.3.2013 nedeľa 10:00 hod. Inter Bratislava dor – Galanta dor 18.kolo DL
Galanta C – voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
14.3.2013 piatok 16:30 hod. Klubová kolkárska liga 12.kolo KKL
15.3.2013 piatok 18:00 hod. Cabaj Čápor – Preseľany 22.kolo 1KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.