Víťazstvo v Modranke - MKK Slovan Galanta

Víťazstvo v Modranke

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 2 komentáre.

24.marca 2013

Galantskí kolkári do Modranky pre body často nechodia. Preto víťazstvo Áčka v Modranke nad tamojším Béčkom určite veľmi potešilo všetkých hráčov.
Nepotešila však samotná hra, ktorá nie a nie sa vrátiť do pohodových jesenných koľají. Hra jedného hráča však predsa veľmi potešila. Martin Kaigl si zaspomínal na svoje „staré zlaté časy“ a výborným výkonom 577 zvalených kolkov bol hlavným strojcom víťazstva Galanty. Na dvoch bodoch Galanty majú značný podiel aj hráči Modranky, ktorí sa ani len nepriblížili ku svojím výborným jarným výkonom.
Galantské Béčko v derby zápase domácich družstiev zvíťazilo nad Tlmačmi a ešte viac si upevnilo pozíciu v strede tabuľky druhej ligy.
Céčko nezvládlo derby zápas so Sládkovičovom B. Nehralo síce v najsilnejšej zostave, ale predsa len dalo sa zahrať aj lepšie.
Na prvom finálovom turnaji v Podbrezovej sa predstavili dorastenci Galanty. Skončili na 3.mieste a získali 4 body do finálovej tabuľky. Najlepšie sa darilo Tyavodovi.

ŠK Modranka B – MKK Slovan Galanta A 3084:3088 (3:5)
23.marca 2013, kolkáreň Modranka

Aj najstarší pamätníci majú problém spomenúť si, kedy Galanta vyhrala v Modranke. V sobotu sa to stalo.
Kolkári Modranky B, ktorí po „spackanej“ jeseni hrajú na jar výborne, s Galantou pustili perie.
Víťazstvo Galanty A sa zrodilo hlavne z dvoch príčin.
Domáca Modranka nehrala v „jarnej“ pohode. Zrejme háči spomínali na svoje slabé výkony na jeseň. Žiadny z nich svojim výkonom neoslnil.
Naopak Galanta mala v zostave Martina Kaigla, ktorý hral vo výbornej forme a jeho výkon (577) bol základným kameňom víťazstva hostí.

Galanta mala v zápase výborný úvod. Paťo Tumma začal veľmi dobre a smrtelnými kombináciami (napríklad zo štyroch hodov tri deviatky) rozleptal súpera. Na posledných dvoch dráhach sa už nevedel „chytiť“ a preto bol jeho výkon iba 515. Tumma našťastie narazil na súpera, ktorý aj tak na neho nestačil. Miro Jankovič (487) vlastne stratil bod už na prvých dvoch dráhach.
Domáci Púchly (537) hral solídne, ale mal smolu, že jeho súper si vybral svoj výborný deň. Maťo Kaigl začal výkonom 137, ale ešte prehral s Púchlym dráhu. Svoj výkon stále stupňoval a výbornou dorážkou nedal súperovi šancu. Po ďalších dráhach 145, 140, 155 zvíťazil nad Púchlym 3:1 a celkovým výsledkom 577 zvalených kolkov sa stal najlepším hráčom zápasu.
Galanta sa tak ujala vedenia 2:0 rozdielom 68 kolkov.

Aj ďalší priebeh zápasu smeroval k víťazstvu Galanty.
Horník (501) získal bod s Rezbárikom (491) už na prvých troch dráhach a len výpadkom na štvrtej (112) sa pripravil o solídny výsledok.
Prvý bod Modranky získal Vittek (500). Porazil svojho b ývalého spoluhráča Kupčoka (503) v pomere 3:1, napriek tomu, že mal celkove slabší výkon.

V záverečnej fáze zápasu sa nedarilo galantským finišmanom. Butko (509) začal veľmi zle (112) a svojho súpera už nedokázal dohnať, napriek miernemu zlepšeniu v závere. Domáci Juraj Dovičič (528) si postrážil súpera a získal bod.
Ešte horšie si počínal posledný z Galanťanov, obvykle veľmi spoľahlivý Madarás. Zvíťazil nad Štibravým iba na začiatku a potom už sám neveril, čo sa to na jeho dráhach deje. Najslabším výkonom ročníka (483) dal Madarás veľkú šancu domácim. Štibravý sa jej chopil a každým hodom ukrajoval z náskoku Galanty. Jeho výsledok sa zastavil na čísle 541 a stal sa najlepším z domácich hráčov. Už to vyzeralo, že domáci strhnú víťazstvo na svoju stranu. Všetci čakali ako zvládne svoje dva posledné hody Madarás.
Zolo Madarás existenčným hodom v dorážke zvalil (asi len vánkom, tak ľahúčko ho trafil) potrebný kol a záverečným hodom pridal ešte štyri.
O ktoré Galanta celkove vyhrala…
Aj také dokážu byť kolky.

O tom, že to na dráhach neprebiehalo hladko svedčí aj nadpriemerný počet záhodov oboch družstiev. Hráči domácej Modranky netrafili 39 krát a hostia z Galanty dokonca 46 krát. Najlepšími v tejto nepopulárnej disciplíne boli domáci Vittek (11) a hosťujúci Horník (10).
Uplne namieste je potom otázka Martina Kozáka na Facebookovej diskusii:
To čo sa hralo na chodníku pri ihrisku, keď boli takéto cifry – až na jednu výnimku ?
A sedí aj odpoveď Jurka Vitteka: Maťko tak pravdu máš. Kalamita to bola !
Pridávam : OBOJSTRANNÁ ! ! !
  (JB)

KK Tlmače – MKK Slovan Galanta B 2965:3128 (2:6)
22.marca 2013, kolkáreň Galanta

Zápas „domácich“ Tlmáč s galantským Béčkom nemal vzhľadom na znalosť dráh a históriu vzájomných stretnutí favorita. Predsa len sa ale od začiatku prejavila lepšia súčasná forma galantských kolkárov.

V úvode zápasu nastúpili za Galantu B dorastenci Tyavoda a Hegedüšová. Tyavoda hral veľmi dobre a výkonom 562 zvalených kolkov sa stal najlepším hráčom zápasu. Filippa Zajka (514) porazil na sety jednoznačne 4:0. Hegedüšovej (501) sa nedarilo a stratila bod so Šumerajom (506)

Rozhodujúci útok na víťazstvo v zápase urobila Galanta v strednej fáze. Jeriga (535) a Chovanec (547) pomerne porazili svojich súperov Lehockého (462) a Fábika (509).
Galanta sa tak ujala vedenia 3:1, ale získala aj náskok 154 kolkov, ktorý jej už vlastne zabezpečoval víťazstvo.

V závere už dvojica Šarközi (502) a Sedlák (481) náskok uhájila. Tlmačania Kollár (od 61.hodu Gálet) a Juraj Zajko st. už nedokázali urobiť v zápase zázračný zlom.

Galanta B zvíťazila 6:2 a ešte viac si upevnila pozíciu v strede tabuľky 2.ligy.
  (JB)

TJ Slavoj Sládkovičovo B – MKK Slovan Galanta C 1988:1850
23.marca 2013, kolkáreň Galanta

V zápase 25.kola 3.kolkárskej ligy si „domáce“ Sládovičovo B jednoznačne poradilo s Galantským Céčkom. Galanta bez opory Mikuša bola slabým súperom. Sklamal Putyera, ktorý zabudol na svoj dobrý výkon z posledného zápasu a po katastrofálnej prvej dráhe (88 !) ho vystriedal Suchopa. Ani jeden z galantských hráčov neprekonal hranicu 500 zvalených kolkov a to na hráčov Sládkovičova nestačilo.
Hráči Sládkovičova, ktorí hneď úvode získali náskok 82 kolkov si už víťazstvo nenechali vziať.
Najlepšími hráčmi boli Benko (523) zo Sládkovičova a Jiří Kaigl z Galanty.
Výkony hráčov:
Sládkovičovo B – Benko 523, Gál 478, J.Pelec 482, I.Pelec 505
Galanta C – Putyera/Suchopa 423, J.Kaigl 496, Ašváni 455, Kertész 476
   (JB)

Prvý finálový turnaj Dorasteneckej ligy
24.marca 2013, kolkáreň Podbrezová

kolky-su-krasny-sport-moravcova-st-tura

V súlade s rozpisom súťaží SKoZ sa v nedeľu v Podbrezovej prvým turnajom začali finálové boje o titul majstra Slovenska.
Druhý turnaj bude 7.apríla v Piešťanoch (domáca dráha Starej Turej). Tretí turnaj sa odohrá v Trstenej 14.apríla a na záver privítame najlepších dorastencov na Slovensku 21.apríla na turnaji v Galante.

Účasť vo finálových turnajoch si z Dorasteneckej ligy východ vybojovali Trstená, Podbrezová a Sučany. Z Dorasteneckej ligy západ Galanta, Stará Turá a Žarnovica.
Družstvá si za umiestnenie v základnej časti súťaže do turnajov priniesli podľa poradia v tabuľke body nasledovne: Trstená a Galanta 3 body, Podbrezová a Stará Turá 2 body, Sučany a Žarnovica 1 bod.podbrezova-nastup-pred-turnajom

Na šesťdráhovej kolkárni sa postupne predstavilo 24 mladých kolkárov. Medzi nimi viacero reprezentantov Slovenska. Aj vzhľadom na špičkové dráhy v Podbrezovej sa dali očakávať veľmi dobré výkony. Nechýbali ani dorastenci MKK Slovan Galanta, víťazi základnej časti Dorasteneckej ligy západ.
V zostave Galanty nastúpili postupne Hegedüšová, Tyavoda, Chovanec a Bauer.

ga-dor-2013-podbrezova

Kika Hegedüšová začala naozaj veľmi dobre. Výkonmi 142 a 160 na prvých dvoch dráhach potvrdila svoju dobrú výkonnosť v tomto ročníku. Na ďalších dvoch dráhach (123, 128) jej to už tak nešlo. Nedokázala sa vyrovnať s dráhami 3–4, na ktorých mali ťažkosti aj iní kolkári. Napriek tomu, dosiahla solídnych 553 zvalených kolkov. Pomohla jej k tomu dobrá dorážka (205).
V druhe sérii Viktor Tyavoda si veľmi rýchlo „potykal“ s dráhami. Dominoval hlavne v hre do plných (priemer 97,25 na jednu dráhu) a po vyrovnaných výkonoch 149, 142, 138 a 145 si zapísal konečný výsledok 574 zvalených kolkov.
Miro Chovanec ako tretí z galantských kolkárov dosiahol výkon 546 zvalených kolkov. Napriek tomu, že to bol celkove 14.najlepší výkon, nebol s ním spokojný. Očakával určite viac. V hre robil dosť technických chýb, čo mu nepridávalo na pokoji.
Posledným z hráčov Galanty bol Adam Bauer. Nesklamal, temer do posledného hodu atakoval výkon Chovanca. Iba v závere si to trochu pokazil a jeho výkon 543 zvalených kolkov sa tak do výkonu Galanty nezapočítal.

Po záverečných hodoch rozhodca turnaja Milan Dziad vyhlásil výsledky. Zvíťazilo družstvo Trstenej (1770) pred Podbrezovou (1751) a Galantou (1673).
Z jednotlivcov sa najviac darilo Michalovi Štrbánovi zo Žarnovice (621) pred Radovanom Balcom z Podbrezovej (618) a Lukášom Jurisom z Trstenej (616).
Z galantských dorastencov bol najlepší Tyavoda (574) na 5.mieste. Na 11.mieste skončila Hegedüšová (553), na 14.mieste Chovanec (546) a na 16.mieste Bauer (543).
Po prvom turnaji je poradie družstiev nasledovné:

1. Trstená 10
2.-3. Podbrezová a Galanta 7
4.-5. Žarnovica a Stará Turá 4
6. Sučany 2

Kompletné výsledky 1.turnaja v Podbrezovej nájdete na adrese: /…97_2003_.htm
  (JB)

 

 

Najbližší program MKK Slovan Galanta
Počas najbližšieho víkendu je veľkonočná prestávka a všetky súťaže majú voľno
Súťaže pokračujú o dva týždne:
6.4.2013 sobota 09:00 hod. Galanta A – Pobedim A 24.kolo 1KL
6.4.2013 sobota 13:00 hod. Galanta B – Pobedim B 27.kolo 2KL
6.4.2013 sobota 16:30 hod. Galanta C – Nitra B 26.kolo 3KL
7.4.2013 nedeľa 10:00 hod. 2.finálový turnaj Dorasteneckej ligy – Piešťany

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
5.4.2013 piatok 18:00 hod. Cabaj Čápor – Piešťany A 24.kolo 1KL

Komentáre

1 | Juraj Dovičič | pred jedenástimi rokmi

Pochvala

K vysledku a priebehu stretnutia sa vyjadrovat radsej uz nebudem, vykony oboch muzstiev v tomto stretnuti ani za to nestoja, radsej rychlo zabudnut…co by som chcel vsak vyzdvihnut, je tento clanok a v podstate aj cela stranka. zanietenie, odhodlanie a entuziazmus vam vacsina klubov moze len zavidiet :) dakujem

reagovat

2 | jeriga @ | pred jedenástimi rokmi

konečne

prienik do stredu tabuľky. Naše miesto ale by malo byť ešte vyššie.......také by malo byť béčko.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.