Výborný výkon kolkárov Galanty „A“ v Pobedime - MKK Slovan Galanta

Výborný výkon kolkárov Galanty „A“ v Pobedime

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 0 komentárov.

24.novembra 2012

Družstvá MKK Slovan Galanta po nedávnom súboji na troch frontoch so Zlatými Klasmi si zmerali sily s Pobedimom na ich kolkárni.
Najprv v piatok Áčko úspešne zvládlo stretnutie s doma veľmi nebezpečným súperom KK Pobedim A. Dosiahlo výrazné víťazstvo, keď domácim dovolilo získať iba jediný bod. Potvrdilo tak výbornú formu, ktorá ich v jesennej časti súťaže sprevádza. Navyše Zolo Madarás ozdobil víťazstvo Galanty šesťstovkou. K nej sa priblížili aj Chovanec, Tumma a Kupčok.
V sobotu sa galantskému Béčku s Pobedimom B už tak nedarilo a odišlo domov bez bodov. V tomto zápase zase výrazne vyhrali domáci.
Kolkári MKK Slovan Galanta C v derby zápase so Sládkovičovom B pokračovali v nevýrazných výkonoch ale napriek tomu získali cenné dva body za víťazstvo.

KK Pobedim A – MKK Slovan Galanta A 3305:3420 (1:7)
23.novembra 2012

Zápas v Pobedime bol veľmi dôležitým testom pre galantské Áčko. Kolkári Pobedimu podávajú na domácej kolkárni výborné výkony a súperi musia načrieť až na dno svojich schopností.
Galanta sa na nebezpečného súpera dôkladne pripravila a od začiatku domácim hráčom dokazovala, že prišla s cieľom získať dva body.

V úvode nastúpili za Pobedim Benko s Melicherom a za Galantu Chovanec a Horník.
Horník (536) si dokázal stále udržiavať prevahu a po troch dráhach už mal istý bod. S poslednou dráhou (č.2) si však nepotykal. Dosiahol iba 114 zvalených kolkov. Jeho súper Melicher až 152. Paradoxne ale aj keď Melicher vyhral celkove 550:536, bod pre Galantu získal Horník.
Chovanec aj napriek ťažšiemu rozbehu sa postupne uvoľnil a rozleptal súpera dobrým výkonom. Domáci Benko (554) na dvoch dráhach podal slabší výkon a Chovanec to využil. Na poslednej dráhe Chovanec exceloval, výkonom 163 jasne súpera porazil a jeho celkový výkon 584 mu jasne stačil na zisk bodu.
2:0 pre Galantu a náskok 16 kolkov – výborný úvod zápasu.

Stredná fáza zápasu bola z pohľadu Galanty rozhodujúca. Obaja hráči, Kupčok aj Tumma podali vynikajúci výkon a potvrdili svoju dobrú formu. Tumma (583) už na prvých dvoch dráhach získal vedenie a veľký náskok a vlastne nedal domácemu Mitošinkovi (537) žiadnu šancu.
Stano Kupčok (582) mal v Miklovičovi (572) zdatnejšieho súpera. V rozhodujúcich momentoch si však zachoval chladnú hlavu a pokoj a získal štvrtý bod pre Galantu.
4:0 pre Galantu a náskok 73 kolkov – minimálne bod pre Galantu a veľká šanca na celkové víťazstvo.

Záver zápasu zabezpečili domáci Uváčik a Marek Mrekaj proti hosťujúcim Butkovi s Madarásom.
Butko (527) porazil Jožka Uváčika (537) iba na prvej dráhe (141:130). Na ďalších dráhach jeho hra skĺzla do priemeru a nedokázal už s Uváčikom, ktorý tiež nehral v pohode držať krok. Uváčik tak pre Pobedim získal jediný bod.
Iný priebeh mal súboj Mrekaj – Madarás. Zolo Madarás hneď od začiatku nenechal nič na náhodu a nedal domácemu Mrekajovi žiadnu šancu. Po výkonoch 161, 156, 146,145 sa jeho počítadlo zastavilo na méte 608. Madarás zvíťazil nad Mrekajom (554) jednoznačne 4:0.
Galanta zvíťazila jednoznačne 7:1 rozdielom 115 kolkov.
   (JB)

KK Pobedim B – MKK Slovan Galanta B 3372:3255 (8:0)
24.novembra 2012

Po piatkovom výprasku 1:7, ktorý utŕžilo domáce áčko s Galantou A, prišla Pobedim ohroziť aj galantská rezerva. Staronový kouč galantského B-mužstva prišiel so silnou zostavou, ktorá v konečnom zúčtovaní čítala deväť mien. S lukratívnym arzenálom troch náhradníkov prišla Galanta uhrať minimálne slušný výsledok.

Realita však bola iná a o tom sa presvedčila hneď prvá dvojica v čiernobielom drese. Galanťania začali s Jožkom Jerigom a Kikou Hegedüšovou. Súpermi im boli Jozef Melicher a Peter Sedláček. Jožko Jeriga nezachytil úvod stretnutia a aj kvôli výkonnostnej mizérii (po dvoch dráhach 241) prepustil miesto na dráhe Bianke Nedomovej. Tej sa darilo podstatne lepšie, na šesťdesiat hodov zvalila úctyhodných 285 kolkov, no na domáceho Melichera to nestačilo. Ten sa pohodlne dohádzal ku konečnému výsledku 3:1 s výkonom 556 zvalených kolov. Bod neurvala ani Kika, hoci so súperom zremizovala na setové body. Peter Sedláček rozhodol stretnutie na poslednej dráhe, kde výkonom 152 kolkov definitívne zlomil mladú Galanťanku. Výsledných 547 zvalených kolov bolo práve v prospech domáceho kolkára, no ani Kika s 530 kolmi sa nemá za čo hanbiť.

Galanťania prehrávali s Pobedimom po prvej tretine 2:0. Všetko to mohli zmeniť Karol Kaigl, ktorý nastúpil proti Matejovi Mrekajovi a Ernest Száz (558), ktorého súperom bol Erik Hesko (559). Šťastena však tentokrát slúžila viac domácim, ktorým padalo aj nemožné. Takým spôsobom prehral Ernest Száz, ktorý dohral skôr ako Hesko. Bolo jasné, že ak chce Galanťan vyhrať, musí dúfať, že domáci kolkár zvalí najviac šesť kolov. V prípade zvalenia siedmych kolov by duel skončil remízou a na výhru by musel Hesko zvaliť minimálne osem kolkov. Guľa smerovala na ľavú dvojicu dám a všetko vyzeralo pre Galantu nádejne. Napokon však Pobedimčan zvalil osmičku z ľavej malej ulice a doslova urval výhru Galanťanovi spred úst. Ani Karol nepriniesol na konto „zebier“ prvý bod, a Mrekajovi stačil sekundovať len na prvých dvoch dráhach. Napokon prehral pomerom 3:1 a pripísal si 533 kolkov (Mrekaj 557).

Pobedim mal zápas vo svojich rukách a hoci sa zdalo, že ide o jednoznačnú a spanilú jazdu domácich, zápas bol vcelku vyrovnaný. Finišmani teda mohli pomýšľať len na remízu, aj tá by však prišla len ruka v ruke s veľkým prínosom šťasteny. Tá sa však aj po zvyšok stretnutia zdržiaval predovšetkým na domácej strane. Martin Kaigl, ktorý sa postupne vracia do akej-takej formy sa v Pobedime predviedol solídnym výkonom 557 zvalených kolov. Avšak predovšetkým v treťom a štvrtom sete, keď najviac potreboval pomoc vyšších síl, úradovala božia ruka v prospech Jána Mrekaja. Tomu v rozhodujúcich okamihoch napadali deviatky, čím sa s výkonom 567 kolov stal víťazom tohto duelu. Zle si na svoje pomery nepočínal ani Peťo Ďuriš. Bývalý vedúci galantského béčka zaváhal na jedinej dráhe (tretí set 118) a zaznamenal výkon 551 kolkov. Avšak najlepším hráčom stretnutia bol jeho súper, mladý perspektívny Damián Bielik, ktorý v konečnom zúčtovaní zaknihoval výkon 586. Pripísal tak na konto Pobedimu posledný šiesty bod a rozhodol o výhre domáceho celku v pomere 8:0.

Pobedim naváľal dokopy 3372 kolkov, teda takmer o 70 viac ako áčko. Domáci zvíťazili výrazným spôsobom, no zápas nebol tak jednostranný, ako to vyzerá na papieri. To však nemení nič na debakli od aktuálneho lídra 2.kolkárskej ligy.
   (MK)

TJ Slavoj Sládkovičovo B – MKK Slovan Galanta C 1736:1792 
24.novembra 2012
Galantské Céčko v derby zápase dvoch „domácich“ družstiev výkonom neoslnilo. Narazilo však na súpera, ktorý nedokázal ich slabé chvíle využiť. Družstvo Sládkovičova B, totiž ešte v súťaži nezískalo ani bod.
Galanta C získala dva body a stále jej patrí tretie miesto v tabuľke 3.kolkárskej ligy.
Výsledky hráčov:
Sládkovičovo B: Gál 466, Stopiak 453, J.Pelec 474, Drahošová 343
Galanta C: J.Kaigl 483, Nedoma/Suchopa 409, Putyera 465, Ašváni/Bauer 435
   (JB)

Stužkové fičia v plnom prúde

Len nedávno si užil krok cez bránu dospelosti na svojej stužkovej Miro Chovanec a už tu máme ďalších, ktorí sa tešia, že opustia detské školské lavice.
Oznámenia o takejto snahe nám zaslali dvaja mladí členovia oddielu.
Kika Hegedüšová už zakrátko ukončí SOŠOaS Galanta v odbore kaderník a môžeme sa už tešiť na to aké „in“ účesy nám nasadí na naše hlavy.
Tomáš „Zavarko“ Putyera pomaly končí svoju púť na Gymnáziu v Galante. Už nasledujúci piatok sa „vyšantí“ na svojej stužkovej.
Želáme im veľa šťastia, úspešné dokončenie školy a potom…
…všetko, čo si len budú priať !

kika-2

  putyera-1

 

Obdivuhodný výkon Nandyho Mikuša

Dlhoročný člen nášho oddielu Ferdinand Mikuš sa okrem kolkov venuje aj inej, mimoriadne záslužnej činnosti.
Je bezpríspevkovým darcom krvi.
Minulý mesiac bol spolu s ďalšími darcami krvi ocenený ďakovným listom primátora Galanty Ladislava Maťašovského.
Nandy Mikuš je naozaj mimoriadnym darcom krvi. Vlastní už diamantovú Janského plaketu. Už 20 rokov pravidelne 4krát ročne odovzdáva svoju krv.
Celkove najvzácnejšiu tekutinu daroval už 80 krát.
Nandy, čo dodať je to obdivuhodné.
Blahoželáme Ti k takému výkonu.

Najbližší program MKK Slovan Galanta

30.11.2012 piatok o 18:00 hod. Šaľa B – Galanta B 13.kolo 2KL
1.12.2012 sobota o 09:00 hod. Šaľa A – Galanta A 12.kolo 1KL
1.12.2012 sobota o 09:00 hod. Nitra B – Galanta C 12.kolo 3KL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
20.11.2012 piatok 18:00 hod. Cabaj Čápor – Bánovce n/ B 12.kolo 1KL
1.12.2012 sobota 14:00 hod. Sládkovičovo A – Trenčín B 13.kolo 2KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.