Výročná schôdza MKK Slovan Galanta, Mikuš majstrom oddielu v šprinte - MKK Slovan Galanta

Výročná schôdza MKK Slovan Galanta, Mikuš majstrom oddielu v šprinte

Napísal: Jozef Butko pred jedenástimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

26.mája 2013

V piatok 24.mája sa v galantskej kolkárni stretli členovia oddielu MKK Slovan Galanta, aby tradičným spôsobom uzavreli súťažný ročník 2012/13. Najprv na výročnej schôdzi zhodnotili účinkovanie oddielu v ročníku 2012/13 a odmenili najlepších hráčov. Súčasťou večera bol aj turnaj o majstra oddielu v šprinte a záverečné posedenie pri pečenom prasiatku.

Výročná schôdza MKK Slovan Galanta
24.mája 2013

Správu o činnosti oddielu predniesol predseda Jozef Butko. Oboznámil členov s výsledkami jednotlivých družstiev. Najlepšie si počínali dorastenci, ktorí skončili na historicky najlepšom 3.mieste v Dorasteneckej lige.

V krátkosti vyhodnotil aj účasť kolkárov na turnajoch. Kolkári Galanty sa počas sezóny zúčastnili na šiestich turnajoch (ešte pôjdu na turnaj do Starej Turej). Najväčšie úspechy oddiel dosiahol na turnaji Galantské trhy a na GA24 Galantskom kolkárskom maratóne 2012, kde temer všetky disciplíny vyhrali kolkári MKK Slovan Galanta.

Majstrami oddielu sa pre uplynulý ročník stali Bianka Nedomová (120 Hz) a Mikuš (šprint).

Majstrami kraja sa stali Chovanec, Hegedüšová, na druhých miestach skončili Tumma, Bianka Nedomová a Karol Kaigl.

O účinkovaní družstiev v súťažiach informovali ich vedúci, Jiří Kaigl, Karol Kaigl a Jozef Butko. Aj keď boli možnosti a predpoklady u našich družstiev skončiť aj na vyšších priečkach tabuliek, bol ročník 2012/13 úspešný. Dobré účinkovanie kolkárov Galanty bolo podčiarknuté výbornými výsledkami v závere sezóny.
Patrik Tumma skončil na majstrovstvách Slovenska v kategórii mužov na 8.mieste a Kristína Hegedüšová v kategórii dorasteniek na 4.mieste.

Kika 4

Ešte úspešnejší bol Jozef Butko, ktorý v kategórii seniorov získal na majstrovstvách Slovenska striebornú medailu.

butko

Najväčší úspech dosiahla Kristína Hegedüšová na majstrovstvách sveta v maďarskom Zalaegerszegu. Spolu s Radovanom Balcom z Podbrezovej získala v kategórii tandem mix striebornú medailu.

Veľkým problémom je z roka na rok zhoršujúci sa stav galantskej kolkárne. Aj v súvislosti s návrhom v Rozpise kolkárskych súťaží SKoZ, v ktorom je návrh na povinnosť hrať aj prvú ligu od ročníka 2015/16 na plastových dráhach nevyzerá budúcnosť kolkov v Galante optimisticky.

Vzhľadom na výmenu generácií v kádri dorastencov bude hrať družstvo Galanty v ročníku 2013/14 v 2.dorasteneckej lige.

Časť správy Jozef Butko venoval aj plánom na druhý polrok 2013. Najdôležitejšími úlohami budú prejednanie stavu kolkárne na Mestskom úrade v Galante, príprava stretnutia Jeseník Galanta, turnaj Galantské trhy 2013 a GA24 Galantský kolkársky maratón 2013. Z dôvodu pohybu v kádri bude dôležité aj optimálne zloženie kádrov jednotlivých družstiev.

Záver schôdze patril vyhodnoteniu najlepších kolkárov za ročník 2012/13. Z A družstva ocenenie dostal Patrik Tumma, z B družstva a dorastu Kristína Hegedüšová a najlepším z C družstva bol Ferdinand Mikuš.

Dlhoročný člen oddielu, predseda, hráč a rozhodca František Pilcz oznámil, že definitívne končí aj s poslednou kolkárskou aktivitou. V ročníku 2013/14 už nebude robiť rozhodcu v majstrovských zápasoch.

V diskusii sa členovia najviac venovali situácii v B družstve, stavu kolkárne a účasti na turnaji v Budapešti.

V úplnom závere schôdze boli schválení členovia oddielu na Aktív SKoZ a Radu SKoZ v Podbrezovej 2.júna 2013. Zúčastnia sa tam Jiří Kaigl, Ferdinand Mikuš, a na TOP 12 dorastu Chovanec a Hegedüšová.
   (JB)

Majstrovstvá oddielu v šprinte
24.mája 2013

Podobne ako v predošlých ročníkoch sa na záver sezóny uskutočňuje turnaj v šprinte, kde sa rozhoduje o majstrovi oddielu v tejto zaujímavej a dramatickej disciplíne.
Aj tento raz súťaž nebrala ohľad na favoritov a priebeh priniesol nečakané výsledky.
Na dráhach súťažilo 14 kolkárov na 2×20 hodov združených. Vo viacerých prípadoch ešte nasledoval rozstrel na tri hody.
Najlepšie si v celej súťaži viedol Ferdinand Mikuš, ktorý zvíťazil vo finále nad Zoltánom Madarásom.
Na treťom mieste skončil Karol Kaigl, ktorý porazil Stanislava Kupčoka.

sprint
(JB)

Najbližší program MKK Slovan Galanta

pondelok a streda – tréningy až do 12.júna 2013

1.6.-9.6. Turnaj Stará Turá

2.6.2013 o 11:00 hod. sa bude konať Aktív ŠTÚ SKoZ na kolkárni v Podbrezovej
2.6.2013 o 13:00 hod. sa bude konať školenie rozhodcov na kolkárni v Podbrezovej. Účasť všetkých aktívnych rozohodcov je nutná, dochádza k zmene preukazov, staré preukazy stratia platnosť
2.6.2013 o 13:00 hod. sa bude konať Rada SKoZ na kolkárni v Podbrezovej

2.6.2013 od 10:00 hod. sa bude konať TOP 12 dorastencov a dorasteniek na kolkárni v Podbrezovej

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.