Výročná schôdza, turnaje, Száz majster v šprinte. - MKK Slovan Galanta

Výročná schôdza, turnaje, Száz majster v šprinte.

Napísal: ADMIN pred siedmimi rokmi v kategórii: Aktuality. Pripojených: 0 komentárov.

3.júna 2017

Uplynulý víkend galantskí kolkári bilancovali skončenú sezónu, debatovali o novej sezóne zahrali si šprint a na koniec si pochutnali na pečenom prasiatku. 

Vedúci družstiev vyhodnotili nie príliš úspešnú sezónu keď Áčko sa zachránilo v extralige, Béčko skončilo predposledné a Céčko vyhralo baráž o 5 miesto. Najlepšie sa darilo dorastencom ktorí vyhrali základnú časť ale v záverečných turnajoch sa im už až tak nedarilo.

Pre nedostatok hráčov sa pre novú sezónu rozhodlo že sa neprihlásime do tretej ligy.

Zápisnica zo zasadnutia MKK Slovan Galanta zo dňa 3.6.2017

Časový harmonogram kolkárne

MO v šprinte

Po schôdzi sa uskutočnili majstrovstvá oddielu v šprinte. Majstrom oddielu sa stal Ernest Száz, druhé miesto obsadil Jožko Pavlišin a tretí skončil Stano Kupčok.

SPRINT 2017

Memoriál Ferencza Kató – Budapešť

V nedeľu ráno o 7,00 sme mali štart na Memoriál F. Kató v Budapešti. Bol to každoročný turnaj na počesť F. Kató. Výprava mala 6 kolkárov, dve kolkárky a vedúceho výpravy A. Barcziho. Cesta ubiehala v pohode, počasie bolo výborné. Už aby sme mohli pretekať. Na šťastie kolkáreň bola na okraji mesta, takže zablúdenie cez stred mesta ako minulý rok sa nekonalo. Príchod bol o 30´skôr ako sa plánovalo, prišli obligátne privítania, nahlásenia družstiev a príprava na štart. Priebežne súťažili ženy i muži a boli sme svedkami aj cez 600 zvalených kolov. Úroveň sa nám zdala silná a tak sme museli zapnúť všetky sily na to, aby sme obstáli ako obhajcovia minuloročného víťazstva.

Prvá trojica  nastúpila v zložení Butko, Horník a Jeriga. Dodo od prvej dráhy nasadil pekelné tempo, ktoré sa mu podarilo udržať až do konca . Výsledok pre Doda bol 578 zvalených kolov a celkové 5. miesto. Bystríka som nesledoval , nakoľko hral ďalej odo mňa, výsledok pre neho bol 530 zvalených kolov a celkove 22. miesto . Ja som mal slabší začiatok na prvej dráhe 128 kolov, ale v každej nasledujúcej dráhe som zvyšoval výkony a výsledok bol 569 kolov a celkove 8. miesto. V družstvách sme zvalili 1677 kolov a podarilo sa nám obsadiť 2. miesto v súťaži družstiev. Sklamanie to nebolo, pretože víťaz zahral lepšie a dosiahol výkon 1708 kolov. Čiže rozdiel bol pre nás mínus31 kolov.

Druhá trojica nastúpila v zložení Magyarics, Száz a Sedlák. V tejto trojici kraľoval Ernest, ktorý hral výborne a dosiahol výkon 546 zvalených kolov, čo mu vynieslo 14. miesto celkovo. Magyaricsovi sa nedarilo a dosiahol výkon 504 kolov. Sedlák asi bol vyšťavený s dlhej cestyapreto jeho výkon bol z tejto trojice najhorší a to 493 zvalených kolov. Druhé družstvo zvalilo spolu 1543 kolov a obsadilo posledné miesto.

Dvojica dievčat bojovala ako sa len dalo, Kika Hegedušová nahrala 507 kolov a naša benjamínka Katka Večeríková pri prvom štarte v Maďarsku nagúľala 493 kolov. Tretia žena do družstva sa nedostavila, preto výkony našich dievčat sa nemohli počítať do súťaži družstiev, kde mali šancu na dobré umiestnenie. Škoda.

Po zdĺhavom záverečnom ceremoniáli, kde sa odovzdávali ocenenia najlepším, sme na pozvanie poriadateľov absolvovali už pomerne hladní neskorý obed vo výbornej reštaurácii. Čakali nás švédske stoly, dobrá nálada a priateľská debata s domácimi. Najedli sme sa všelijakých dobrôt, dokonca sa našli i odvážlivci na ochutnanie suši, či kreviet.  Tak nám chutilo, že sme mali problém aj stráviť toľko dobrôt. Ešte šťastie, že cesta domov bola dlhá viac ako 2 hodiny. Vodiči zvládli cestu aj naspäť a večer sme trávili s rodinami. Podľa mňa to bolo dobré reprezentovanie našeho kolkárskeho klubu na medzinárodnej scéne.

                                                                                                                                             Jozef Jeriga

 Turnaj v Novej Včelnici

 V priebehu apríla sme dostali pozvanie na turnaj „60.výročí – Nová Včelnice“ od naších priateľov  z Novej Včelnice, kde pôsobí a žije brat nášho zosnulého kamaráta  Jožka Pivka – Tibor.

sam-2523

Ráno 6.5. sme vyrazili v päťčlennej zostave:  Ernest Száz, Janko Ašvani, Katka Večeríková, Barborka Medovarská a ja Jozef Pavlišin.  Vďaka dobrej navigácii sme ani neblúdili. Po príchode do Novej Včelnice Janko zatelefonoval Tiborovi, ktorý nás srdečne privítal a dal nám inštrukcie ohľadne ubytovania a začiatku turnaja. Na kolkárni sa postupne začali schádzať domáci kolkári. Atmosféra bola priateľská, od samého začiatku veľmi príjemná. Pomaly sa schyľovalo k začiatku turnaja.  Nastúpili prví hráči a už to frčalo. 100 hodov združených.  Postupne sme sa vystriedali : Katka, ja, Ernest a Janko. Napriek snahe o podanie čo najlepších výsledkov sme sa nedostali po skončení  turnaja na popredné miesta.  Najlepšie zahral Janko. Potom Katka, Ernest a ja. Barborka bola v roli diváka.

sam-2500

Po skončení  prvého kola súťaže následovala zábava so živou hudbou a s bohatým pohostením a         s veľmi príjemnými ľuďmi,  ktorá sa ťahala do neskorých večerných hodín.

 Celkovo sa dá táto akcia zhodnotiť  ako veľmi vydarená.

Turnaj sa začal 6.5.2017 a prebiehal asi 3 víkendy.

Celkové výsledky si môžete pozrieť tu: https://docs.google.com/…Nxv-UfM/edit#…

Dúfam, že sa aspoň s niektorými našimi priateľmi z Novej Včelnice stretneme u nás počas trvania „Galantských trhov“.

Jozef Pavlišin

Brigáda na neogotickom kaštieli.

http://www.nkga.sk/…klub-v-akciiKomentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.