Vysoké víťazstvo Galanty nad Košicami - MKK Slovan Galanta

Vysoké víťazstvo Galanty nad Košicami

Napísal: Jozef Butko pred deviatimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

7.novembra 2015

Kolkári MKK Slovan Galanta A si v sobotu zaknihovali najvyššie víťazstvo počas svojho účinkovania v Extralige.
Na domácich dráhach porazili kolkárov PKŠ Košice 7:1.
Naoko jednoznačné víťazstvo sa ale nerodilo ľahko a temer všetky súboje hráčov boli veľmi tesné.
Galanta poskočila vďaka tomu v tabuľke o tri priečky na 10.miesto.
Béčko Galanty dobre rozbehlo zápas s Tlmačmi, ale do víťazného konca ho nepriviedlo. Tesne o 11 kolkov podľahlo 3:5 a vrátilo sa na posledné miesto v tabuľke druhej ligy.
Veľmi očakávaný bol výsledok zápasu 1.Dorasteneckej ligy Pobedim – Galanta.
V zápase kola privítalo druhé družstvo tabuľky lídra súťaže.
Dorastenci Galanty zápas zvládli na jednotku.
Zahrali výborne a o 74 kolkov porazili Pobedim na jeho kolkárni.

MKK Slovan Galanta A – PKŠ Košice 3147:3121 (7:1)
7.novembra 2015 Galanta

V 8.kole extraligy mužov videli diváci v Galante opäť dramatické stretnutie. Tesné a napínavé zápasy sú vždy atraktívne a v každom športe je dráma v zápolení tým najlepším korením.
Na takéto zápasy si už Galanťania v prebiehajúcom ročníku pomaly začínajú zvykať. Žiaľ, výkony hráčov majú na galantskej kolkárni klesajúcu tendenciu, a to nie len u domácich kolkárov.
Hrací materiál, hlavne samotné kolky asi nezvládajú nápor, aký je v Galante na ne vyvíjaný. Veď na tejto kolkárni sa hrá každý deň počas celého roku a „padavosť“ kolkov klesá úmerne ich opotrebovanosti.
…a keď nepadá, aj hráči začínajú špekulovať, ako hádzať ináč, aby viac zhodili. Začínajú robiť chyby, ktoré ešte viac prispievajú k slabšej úrovni hry…

V zápase Galanty s Košicami sa síce zrodil jednoznačný výsledok v prospech domácich 7:1, no jasné víťazstvo to v žiadnom prípade nebolo.
Ak mali Slovanisti menej šťastia v predchádzajúcich tesne prehraných zápasoch, v sobotu im pani Šťastena priala a dožičila im radosť z víťazstva a cenných dvoch bodov.
Domácemu „mančaftu“ chýbali tradičné opory Fero Dovičič a Paťo Tumma.
Bolo potrebné, aby poriadne zabojovali všetci zostávajúci hráči áčka, aj tí, ktorým to v poslednej dobe až tak nepadá…

12-16-kosice

Kolkári PKŠ Košice

12-16-galanta

MKK Slovan Galanta A

 

Úvod zápasu vyšiel Galante nad očakávanie.
Stano Kupčok (535), hoci sa ani zďaleka nepriblížil výkonu z minulého kola, porazil Patrika Čéčiho (519).
S týmto bodom sa tak trochu počítalo, no Kupčok nepridal potrebné kolky. Jeho hra síce nebola najhoršia, no „deň blbec“, ako aj výpadok v tréningu spôsobili, že domáci kapitán urobil neuveriteľných 10 záhodov. To sa mu už dávno nestalo. Košičan však nevyužil túto indispozíciu svojho súpera, a tak bod získal favorizovaný domáci hráč. Bystro Horník (523) si odkrútil domácu premiéru v extralige v tejto sezóne a nepočínal si najhoršie. Výbornou prvou 60-kou (281) získal nad Braňom Rybičkom ml. (529) dôležité vedenie 2:0 na sety, z ktorého nakoniec vyťažil bod pre domácich. Na tretej dráhe Horník výrazne poľavil a stratil náskok v kolkoch. Poslednú dráhu tak nesmel prehrať. Zvládol to, hoci ju vyhral iba o jeden kolík.
Galanta viedla 2:0 na body s tesným náskokom 10-tich kolkov.

Podobne vyrovnané súboje sa odohrali aj v strednej časti stretnutia.
Žolti Poloma (534) sa na dráhe tiež potrápil, no záver opäť zvládol na jednotku.
Miki Kuba (527) hlavne na tretej dráhe poriadne zabral, ba dokonca pred záverečným setom vyhrával nad Polomom o jeden kôl. Galanťan nesmel prehrať, aby získal bod. Aj Poloma, podobne ako predtým Horník túto úlohu zvládol. Zahral svoju najlepšiu dráhu a napokon porazil skúseného Košičana.
Zolovi Madarásovi (513) to stále nejde a nejde.
Prvé dva sety prehral s Julom Sopkom (531) len tesne.
A treba povedať, že vlastnými chybami.
Potom prišiel tradičný Zoliho výpadok na tretej dráhe, keď sa nevedel odlepiť od stredu, no a na záver aj tradičná dobrá dráha, ktorou však už len zmiernil svoju prehru.
Ale aj to sa počíta. Veď v každom zápase sa hrá nielen o body, ale aj o kolky.

Dráma mala pokračovať v treťom dejstve.
Galanta síce vyhrávala sľubne 3:1 na body, no jeden kolík mali do plusu hostia.

V závere si domáci finišmeni si počínali lepšie, než tí košickí, hoci svojimi číslami tiež neohúrili.
Jediný legionár spoza rieky Moravy v slovenskej extralige Pepa Touš (536) začal výborne.
Braňo Rybička st. (510) mu nedokázal vzdorovať. Druhá dráha síce Pepovi nevyšla podľa predstáv, no vzhľadom na náročnosť a nepadavosť galantských dráh, jeho prvá 60-ka bola dobrá.
Hlavne vedenie 2:0 na sety bolo veľmi dôležité.
Na tretej dráhe to Pepan opäť rozbalil a vyhnal Košičana z dráhy. Rybička sa po slabom výkone nechal v 85. hode vystriedať Paľom Sopkom.
V tejto chvíli už bolo jasné, že Galanta neprehrá. Touš po tretej vyhratej dráhe mal bod v suchu a Galanta štyri tiež. Škoda poľavenia domáceho hráča v poslednom sete (117). V ňom pustil Sopkovi setový bod a 22 kolkov.
Dodo Butko (506) na vedľajších dráhach pokračoval vo svojom trápení, ktoré ho sprevádza už niekoľko zápasov. Po prvej 60-ke mu svietilo na displeji slabých 239. Za normálnych okolností by bol zrejme vystriedaný. Galanta ale nemala adekvátneho náhradníka a tiež šetrila Karola Kaigla na zápas béčka. Našťastie pre domácich, ani Paľo Deško (505) nehral dobre, a tak táto dvojica zvádzala vyrovnaný a dramatický súboj.
Aj keď nevalnej úrovne.
V druhej 60-ke Butko aj Deško zabrali a obaja si zabezpečili výsledok nad 500 kolkovou hranicou. Záver tohto duelu bol zo všetkých súbojov asi najdramatickejší a šťastný koniec priniesol Galante siedmy bod.
Dodo posledným hodom zhodil nie ľahkú pozíciu, predného kola so sedliakom, a získal tak ďalší bod pre Slovan.
V tej chvíli už bolo jasné, že body zostávajú v Galante. Butkov bod bol príjemnou kozmetickou úpravou celkového výsledku.
7:1 Galanta v extralige ešte nikdy nezvíťazila.

Tesné a vyrovnané súboje dopadli lepšie pre domácich hráčov, ktorí mali aj viac šťastia. Najlepším hráčom zápasu sa stal Pepa Touš s výkonom 536!
Najslabší výkon predviedol Pali Deško z Košíc 505.
Pokiaľ by mali výkony najlepšieho a nahoršieho hráča o 40–50 kolkov vyššiu hodnotu, zápas by nemal žiadnu chybu.
Ale aj napriek predvedeným výkonom, dôležité dva body získal domáci Slovan. O ďalšie dva zabojuje o týždeň znovu doma proti Spišskej Novej Vsi.

Komentár: Stano Kupčok

Výsledky 8.kola Extraligy mužov a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-mbqk.htm


MKK Slovan Galanta B – ŠKK Tlmače 3039:3050 (3:5)
7.novembra 2015 Galanta

Zápasy Galanty s Tlmačmi majú vždy mimoriadny náboj. Pre Tlmače je kolkáreň v Galante domácou dráhou a na galantské Béčko sa vždy dokážu poriadne vyhecovať.

Domáci začali zápas výborne a možno ich to až nezdravo upokojilo.
Jirko Kaigl (509) sa prvej dráhe iba „zastreľoval“ (107) ale postupne sa zlepšoval a výborným záverom (150) zdolal Lehockého (499).
Jeriga (555) nezačal tiež moc dobre (121) ale potom už začal „šľapať“ ako hodinky a bez problémov zdolal Filipa Zajka. Jeriga sa stal nielen najlepším hráčom zápasu, ale jeho výkon bol najlepší z celého kolkárskeho dňa v Galante.

Galanta viedla 2:0 rozdielom 44 kolkov a bola na dobrej ceste za ziskom dvoch dôležitých bodov.
Tlmače sa ale nevzdávali a do konca zápasu bolo ešte ďaleko.
Už ďalší priebeh zápasu ukázal, že úspech v zápase sa ráta až po poslednom hode.

Na všetky dráhy nastúpili netrénujúci hráči Hegedüšová a Chovanec proti Fábikovi a Jurajovi Zajkovi ml. U hráčov Tlmáč je to „normálny“ stav. Nemajú svoju kolkáreň a teda netrénujú. Hegedüšová a Chovanec to je ale iný prípad…
Kika Hegedüšová (507) si na „staré dobré časy“ spomenula iba na prvej dráhe, ktorú vyhrala pomerom 141:128. Potom už na Fábika nestačila a prehrávala 1:2. Hoci poslednú dráhu tesne, o jeden kol vyhrala a vyrovnala na sety 2:2 Fábik (523) lepším celkovým výsledkom získal prvý bod pre Tlmače.
Miro Chovanec (461) zaostal za svojimi možnosťami. Podal síce na dráhach vzácne vyrovnané výkony (117, 114, 114, 116), ale celkový dojem z jeho hry bol ďaleko za tým, čo je schopný zahrať. Aj jeho súper Juraj Zajko ml. (486) striedal dobré fázy hry so slabšími, ale pri remíze 2:2 na sety získal pre Tlmače druhý bod.
Galanta stratila náskok z úvodu zápasu. Pri remíze 2:2 viedla ešte o 3 kolky.

V závere zápasu dobre zahral domáci Tyavoda (541). Kvalitnou, hrou na všetkých dráhach si až veľmi jednoznačne poradil s Pitterom (508).
Všetky nádeje na úspech Galanty B v tomto zápase zhasli keď Karol Kaigl (466) vysoko podľahol Jurajovi Zajkovi st. (513). Karol dokázal ako – tak zahrať iba na jednej dráhe a stratil so Zajkom st. veľmi veľa kolkov.
Tlmače sa mohli tešiť z víťazstva o 11 kolkov a opustili dno tabuľky.
Galanta B sa ocitla znovu na poslednom mieste.

Výsledky 10.kola 2.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-10.htm


KK Pobedim dorast – MKK Slovan Galanta dorast 1521:1595 (2:2)
8.novembra 2015 Pobedim

Dorastenci Galanty odchádzali do Pobedimu s vedomím, že to bude veľmi ťažký a dôležitý zápas.
K súperovi, ktorý bol na 2.mieste tabuľky išli obhajovať svoju vedúcu priečku v 1.dorasteneckej lige.
Pobedim nastupuje na ligové zápasy iba s trojicou hráčov Fábryová, Erik Urban a Jakub Urban. Z nich hlavne Jakub Urban nedominuje iba vysokou postavou, ale podáva aj veľmi dobré výkony, ktoré sú pre výsledky ich zápasov rozhodujúce. Zo štyroch TOP výkonov súťaže v tomto ročníku tri patria Jakubovi (588, 586, 573).
Je pre Pobedim naozaj rozdielovým hráčom.
Galantskí dorastenci, najmä vďaka výbornej dvojici Machálková-Mazúchová, na ktoré sa doťahujú Dvorščák, Rózsár a pomaly aj Kivaroth majú však kvalitnejšiu, vyrovnanejšiu zostavu.
Dalo sa predpokladať, že úspech Galanty bude závislý od momentálnej formy Jakuba Urbana a od schopnosti Mazúchovej a Machálkovej udržať s ním krok.
Samozrejme sa nedal vylúčiť nejaký ten „úlet“ zo strany ostatných hráčov.

V úvode zápasu domáca Fábryová dosiahla výkon 473 zvalených kolkov. Z galantských dorastencov veľmi potešil Samo Dvorščák. V najvhodnejšom okamihu si vytvoril „osobák“ výkonom 526 zvalených kolkov.
Veľmi výrazne tým naklonil misky váh na stranu Galanty.
Tibor Rózsár na päťstovku nedosiahol (464).

12-16-dvorscak

Osobný rekord Sama Dvorščáka (523) veľmi prispel k víťazstvu Galanty v Pobedime

 

Záverečné duely zvládli finišmanky Galanty bravúrne.
Spoločne dosiahli lepší výkon, ako domáca bratská dvojica.
Nika Mazúchová (554) sa stala najlepšou hráčkou zápasu a k tomu pridala Paťa Machálková svojich 515 zvalených kolkov.
Domáci na naše dievčatá nedokázali reagovať.
Erik Urban dosiahol výkon 510 a najlepší z Pobedima Jakub Urban 538 zvalených kolkov.
Výsledok zápasu sa zastavil na číslach 1521:1595 v prospech Galanty !

12-16-mazuchova

Nika Mazúchová (554), najlepšia hráčka zápasu

 

V šprintovom rozstrele potom domáci Jakub Urban tesne 2:1 porazil Machálkovú a Erik Urban porazil Mazúchovú.
Aj keď celkové skóre zápasu je napokon 2:2, dva vzácne body putujú do Galanty !

Výsledky 7.kola 1.Dorasteneckej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-rhlc.htm


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta

13.11.2015 piatok o 16:30 hod. Nitra C – Galanta C 8.kolo 3KL
14.11.2015 sobota o 11:00 hod. Galanta A – Spišská Nová Ves 9.kolo ELM
14.11.2015 sobota o 16:30 hod. Rakovice B – Galanta B 11.kolo 2KL
15.11.2015 nedeľa o 10:00 hod. Galanta dor – Inter Bratislava dor 8.kolo 1DL

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

12.11.2015 štvrtok o 17:00 hod. Klubová kolkárska liga (Turisti) 4.kolo
13.11.2015 piatok o 18:00 hod. Tlmače – Trenčín B 11.kolo 1KL
14.11.2015 sobota o 14:00 hod. Sládkovičovo A – Trenčín A 9.kolo 1KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.