Z dvojzápasu v Košiciach a v Podbrezovej návrat bez bodov, dorastenci Galanty víťazmi 1.dorasteneckej ligy západ - MKK Slovan Galanta

Z dvojzápasu v Košiciach a v Podbrezovej návrat bez bodov, dorastenci Galanty víťazmi 1.dorasteneckej ligy západ

Napísal: Jozef Butko pred ôsmimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 0 komentárov.

28.februára 2016

Galantskí dorastenci sú víťazmi základnej časti 1.Dorasteneckej ligy západ.
Prvé miesto mali zabezpečené už skôr, ale potvrdili ho ešte víťazstvom v poslednom zápase základnej časti súťaže doma so Starou Turou.
G R A T U L U J E M E dorastencom MKK Slovan Galanta a držíme im palce vo finálových turnajoch.
O týždeň čaká dorastencov Galanty prvý finálový turnaj v Podbrezovej.
Kolkári Galantského Áčka absolvovali dvojdňový trip v Košiciach a v Podbrezovej.
Hoci v Košiciach mali k zisku bodov veľmi blízko, nakoniec o 9 kolkov podľahli. V nedeľu v zápase s Podbrezovou B už jednoznačne na súpera nestačili a jednoznačne 0:8 prehrali.
Béčko nepokračovalo v posledných dobrých výkonoch.
Na kolkárni v Piešťanoch podľahlo Trenčínu B 1:7 a vrátilo sa na predposlednú priečku tabuľky druhej ligy.
Céčko Galanty zrejme našlo zázračný kľúč k víťazstvám v Šali.
S Céčkom Šale zvíťazilo období jedného mesiaca druhý raz za sebou.


Dvojzápas v Košiciach a v Podbrezovej

Uplynulý víkend bol pre galantské „áčko“ náročný.
V sobotu Slovanisti absolvovali dlhú cestu do Nováčan, kde ich čakal dôležitý, takzvaný „štvorbodový“ zápas s domácim PKŠ Košice, no a v nedeľu odohrali odložené stretnutie v Podbrezovej s „béčkom“ Železiarov.
Pre Slovanistov to bola nová skúsenosť a sami na vlastnej koži sa presvedčili, že takýto dvojzápas spojený s náročnou cestou, nie je žiadna sranda.
Po návrate mali galantskí kolkári za dva dni za sebou 240 extraligových hodov a 808 km presedených v aute. PepaTouš dokonca 1400 km…
Noc zo soboty na nedeľu strávili Galanťania v príjemnom a útulnom hoteli Rohozná neďaleko Brezna.
Hoci to bol víkend ťažký, dobrá nálada panovala počas celého „tripu“.
Ešte veselšie by však bolo, ak by si Slovan priviezol aj nejaké body do tabuľky.
Žiaľ, všetky zostali ďaleko od Galanty, aj keď nemuseli…


PKŠ Košice – MKK Slovan Galanta A 3293:3284 (5:3)
27.februára 2016, kolkáreň Nováčany

Sobotňajší zápas v Nováčanoch bol pre Slovan dôležitejší.
Išlo predsa o súboj susedov z tabuľky a Galanťania by sa prípadným víťazstvom na Košice dotiahli. Naopak, domáci v prípade dvojbodového zásahu, by svojim prenasledovateľom výrazne unikli.
Zápas to bol vyrovnaný, dramatický a rozhodovalo sa doslova až v záverečných hodoch. Počas celého stretnutia si Galanta udržiavala mierny náskok, no skrat v jednej poslednej dorážke nakoniec rozhodol.

10-16-ke-ga

Kolkári MKK Slovan Galanta v Nováčanoch. Zľava stojaci: Touš, Poloma, Madarás, Butko    v podrepe Jeriga, Tumma, Kupčok

 

Po úvodných dvojičkách to pre hostí vypadalo nádejne.
V tuhom boji si Dodo Butko (549) poradil s dlhodobo najlepším hráčom domácich Braňom Rybičkom ml. (546) a získal prvý bod pre Slovan. Rybičkovi sa proti Galante nezvykne dariť a trápil sa aj tentokrát. Butko síce zaostával za svojim súperom v hre do plných, no dorážka mu išla výborne. Na poslednej dráhe sa Dodo poriadne vytrápil, no nakoniec odolal tlaku domáceho hráča a potešil hostí tesnou výhrou. Vôbec sa nedarilo najmladšiemu hráčovi na dráhach Patrikovi Čéčimu (524).
Žolti Poloma (556) si s ním poradil vcelku s prehľadom, aj keď rozhodujúci náskok získal až v poslednom sete. Neľahké košické dráhy dali Žoltimu zabrať, no poradil si s nimi a zaznamenal tak ďalší bod pre Galantu.
Podobne ako Butko, aj Paťo Tumma (560) zviedol s Paľom Sopkom (564) veľmi vyrovnaný boj. Košičan sa rozbiehal pomaly (dráha 114), no potom sa chytil a na tretej dráhe (166) si vytvoril dôležitý náskok. Paťo sa však nevzdával a mohutným finišom v závere sa výrazne doťahoval na svojho protihráča. O bode mal nakoniec rozhodnúť posledný hod do plných. Paťo na víťazstvo potreboval zhodiť všetkých deväť kolkov, osem by stačilo na remízu.
Žiaľ, bola z toho len štvorka.
Tri body z úvodu, to by bola paráda! Ale ani vedenie Galanty 2:1 na body a o 31 kolkov nebolo na zahodenie.

Druhý „polčas“ teda sľuboval dramatickú zápletku.
Stano Kupčok (548) sa chvíľu hľadal. Dráhy mu príliš nesedeli, a tak musel bojovať nie len s Paľom Deškom (559), ale aj s nimi. Po prvom sete Galanťan prehrával o 14 kolkov. Ďalšie dve dráhy však patrili hosťujúcemu kapitánovi, a tak sa opäť rozhodovalo na tej poslednej. Stano to na „zvláštnej“ košickej „štvorke“ nemal ľahké. Do plných ho poriadne vytrápila (78)…
Deško bol v nedohľadne…
Potom prišla v podaní Galanťana parádna dorážka s tromi hodovými deviatkami a nádej na ďalší bod pre hostí nadobudla opäť reálne kontúry. Deškovi sa však v 27.hode tiež podarilo zhodiť jednu celú deviatku, čím získal bod pre domácich. Poriadne to vrelo aj v súboji PepuTouša (567) s domácim matadorom Mikim Kubom (544). Pepa však opäť ukázal, že bojovnosť patrí k jeho veľkým plusom a dokázal na troch dráhach Mikiho Kubu zdolať. Košičan mu narobil vrásky jedine na druhej dráhe. Ďalší bod pre Galantu.
Žiaľ tretiemu finišmanovi hostí sa vôbec nedarilo.
Košické dráhy majú svoje muchy, no Zolo Madarás (504) má hody ako z dela, u neho neplatia obľúbené kolkárske frázy „tá ťahá do ľava, tá do prava“…
Aj napriek tomu Zolo zlyhal.
Dokázal zahrať len na tretej dráhe (149). Tá ho zachránila pred striedaním, veď Jožko Jeriga bol už nachystaný naskočiť do zápasu. Zdalo sa, že Madarás má už krízu za sebou.
V poslednom sete urobil ešte solídnych 89 do plných.
To Galanta ešte stále viedla.
Potom však prišiel skrat ako zo zlého sna.
Dorážka 24 so šietimi záhodmi!
Julo Sopko (556) tak získal potrebný náskok pre celé družstvo.
O tom, že bod pre Košice uháji bolo rozhodnuté už skôr. No v tomto dueli išlo hlavne o celkový počet zvalených kolkov. Keďže súboj Sopko J. – Madarás sa odohrával na dráhach 5–6, ktoré sú schované za mohutnými stĺpmi, ostatní finišmeni netušili, ako sa vlastne celý zápas skončil. Čo-to mohli vytušiť z reakcie divákov, no keďže v Nováčanoch chýba totalizátor, ani oni nemali v takom tesnom súboji úplný prehľad, ako to vlastne dopadlo.
Pár sekúnd trvalo, kým to niekto zrátal, no napokon sa tešili domáci Košičania. Nahrali o 9 kolkov viac, ako Galanta…

PKŠ Košice – MKK Slovan Galanta 5:3 (3293:3284), 11:13 na setové body

Takúto prehru museli hostia chvíľku predýchavať…
No už si pomaly aj zvykli, podobných strát už zažili v tejto sezóne viacero.
O pol hodinku už Galanťania sedeli v bufete v družnej debate s priateľskými Košičanmi a rozoberali práve skončený dramatický zápas.
Cesta z Nováčan do Brezna, kde mali Slovanisti rezervované ubytovanie, prebiehala v dobrej nálade. Aj napriek nešťastnej prehre.
V nedeľu ich čakal súper ťažšieho kalibru – ŽP Šport Podbrezová „B“.
V Podbrezovej bol zápas naplánovaný až na 15:30h. Galanťania si pozreli dohrávku ŽP „A“ – Inter Bratislava „A“ a pokochali sa hrou famózneho Viliho Zavarka, ktorý svojou typickou strojovou hrou nahádzal 731 bodov.
Číslo, o ktorom sa ostatným hráčom zvykne len snívať…
A potom prišiel rad aj na Galantu.


ŽP Šport Podbrezová B – MKK Slovan Galanta A 3752:3401 (8:0)
28.februára 2016 Podbrezová

Podbrezovské „béčko“ prežívalo na jar miernu krízu.
Nie a nie sa dostať cez hranicu 3600 zvalených kolkov. A tak Galanťania vetrili, že by snáď pri troche šťastia a výborných výkonoch v ich podaní, mohli zamútiť podbrezovské vody.
No raz dva bolo po nádejách.
Hostia s náročným sobotňajším zápasom v nohách podali svoj najslabší výkon v Podbrezovej (3401) a naopak, domáci sa zobudili zo zimného spánku a naváľali výborných 3752 kolov.

10-16-ga-v-podbrezovej

Zápas Podbrezová A – Inter Bratislava A sme pozorne sledovali

 

DodoButko (502) sa trápil viac sám so sebou ako so svojim súperom Ľubošom Svitekom (625). Poslednú dráhu prenechal náhradníkovi Jožkovi Jerigovi, no ten už toho s celkovým číslom nemohol veľa narobiť.
Blízko k bodu mal Paťo Tumma (591), no Radovan Balco (599) mal o kúsok viac šťastia. Predposledným hodom dal deviatku, čím jasne ukázal, že Podbrezová nemieni pustiť Galante ani bodík.
Stano Kupčok (581) začal dobre (163 dráha), no Maťo Kozák (647) hral ako z partesu. A hlavne mu z jeho prudkých hodov neskutočne dopadávalo.
Stano mal dorážku 63 bez jedinej hodovky, Maťo mal tiež 63, no devinky mal až tri! Potom to už bola jasná záležitosť domáceho hráča.
Kupčok poľavil, naopak Kozák si udržal kvalitný štandard až do konca.
Po polčase bolo 3:0 a 197 kolkov do plusu pre domácich.

O čestný bod zabojoval PepaTouš (567), no v Ondrejovi Kyselicovi (614) mal príliš ťažkého súpera. Na Pepu doľahla únava, podobne, ako na väčšinu Galanťanov a nedokázal svoj výkon gradovať.
Zolo Madarás (593) sa chcel rehabilitovať za výkon proti Košiciam. Aj sa mu to podarilo, veď sa stal najlepším hráčom hostí. Škoda, že nehral v takej pohode o deň skôr. Jeho súper Tomáš Dilský (619) mu dával šancu na bod. Po prvej dráhe vyhrával Zolo o 29 kolkov! Pre Podbrezovčanov však ani takéto manko nič neznamená. Dilský prepol na vyššie obrátky a pochoval tak nádeje Galanty na bodový zisk.
V poslednom dueli si mladý talentovaný Marek Štefančík (648) hravo poradil s Polomom (567) a stanovil tak záverečný rezultát na 8:0 pre domácich. Poloma mal tiež problémy s koncentráciou a o lepšie číslo sa pripravil slabou druhou dráhou (119).
Vzhľadom na predvedené výkony domácich (najslabší výkon 599), táto prehra vôbec nemusí mrzieť. Favorit svojim herným prejavom len potvrdil predzápasové prognózy.

ŽP Šport Podbrezová „B“ – MKK Slovan Galanta 8:0 (3752:3401), 19:5 na setové body.

Náročný víkend teda nepriniesol pre galantské áčko žiadne body do tabuľky. V Extralige zostáva odohrať už len päť kôl a Galanťania už nemajú veľa možností na zisk bodov. Súperi nad nimi sa im pomaly vzďaľujú, takže cieľom do záverečných bojov zrejme zostáva uhájiť si 12. priečku v tabuľke.
Najbližšiu sobotu čaká Slovan opäť náročná cesta na východ republiky do Spišskej Novej Vsi. Silný súper bude chcieť určite vyhrať, no v minulej sezóne na Spiši Galanťania prekvapili.
Zdá sa, že to bude opäť zaujímavé a napínavé stretnutie.

Záznam zo zápasu Podbrezová B – Galanta A môžete vidieť na stránke: http://www.zpkolky.sk/

Výsledky 21.kola a dohrávky 20.kola Extraligy mužov nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…21a-kolo.htm


TKK Trenčín B – MKK Slovan Galanta B 3262:3086 (7:1)
27.februára 2016 kolkáreň Piešťany

Galantské Béčko nepokračovalo v Piešťanoch v zápase s Trenčínom B v dobrých výkonoch z posledných zápasov.
Podľahlo Trenčínu B pomerne jednoznačne 1:7.

Domáci vybudovali základ svojho víťazstva hneď v úvode.
Greising (549) síce nie jednoznačne, ale predsa porazil Kiku Hegedüšovú (532) a Dzúrik (560) nielenže porazil Ašvániho (483), ale získal aj slušný náskok pre družstvo.

Vedenie 2:0 rozdielom 94 kolkov bolo pre domácich upokojením.
Hostia síce boli pripravení reagovať, ale ani Horník, ani Dovičič zvrat do zápasu nepriniesli.

Ďuďák (562) si až moc ľahko (4:0) poradil s Horníkom (494) a aj keď Maschke (504) stratil bod s Dovičičom (521), dobre rozohraný zápas pre Trenčín B to neohrozilo.

Domáci viedli 3:1 už rozdielom 149 kolkov.

Záver zápasu už nič mimoriadne nepriniesol.
Najlepší z domácich Braňo Cích (566) zdolal najlepšieho hráča Galanty Ferda Sedláka (546) a Bebčák (521) zdolal Száza (510).

Kolkári TKK Trenčín B si vytvorili svoj najlepší tohto sezónny výkon a zaslúžene zdolali Galantu B 7:1 rozdielom 176 kolkov.

Výsledky 23.kola 2.kolkárskej ligy západ nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…-skoz-23.htm


TJ Slovan Duslo Šaľa C – MKK Slovan Galanta C 1981:2018 (1:5)
25.februára 2016

V 17.kole tretej ligy galantské Céčko zvíťazilo v Šali nad Šaľou C.
Kolkári Galanty C zrejme už našli spôsob, ako v Šali víťaziť, lebo dva body odtiaľ priniesli aj nedávno 29.januára.

Kolkári Galanty C podali vyrovnanejšie výkony, ako domáci.
Száz (525), Sedlák (510) a Ašváni (515) prekonali 500-ku a Nedoma (468) aj keď podal slabší výkon, získal bod proti Mitošinkovi.
Z domácich dokázal 500-ku prekonať iba ich najlepší hráč Štefan Klement (560). Ďalší hráči Šale Senkár (499), Szomolaiová (442) a Mitošinka (480) body s hráčmi Galanty stratili.

Galanta zvíťazila 5:1 rozdielom 37 kolkov.

Výsledky 3.kola baráže (17.kola) 3.kolkárskej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese: http://kolky.sk/…olo-tqqw.pdf

Rozlosovanie nadstavbovej časti 3.kolkárskej ligy NR a TT kraja nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…tretnuti.pdf


MKK Slovan Galanta dorast – MKK Stará Turá dorast 1484:1420 (2:2)
28.februára 2016

V poslednom kole základnej časti 1.Dorasteneckej ligy privítala Galanta, víťaz súťaže, na svojej kolkárni družstvo Starej Turej.
V závere súťaže družstvo dorastencov už v druhom zápase po sebe nemohlo nastúpiť v najsilnejšej zostave.
Napriek tomu zabojovali zvíťazili.

V úvode nováčik Marinčák (347) podľahol hosťujúcej Janigovej (454), ktorá ale nepodala očakávaný výkon.
Tibor Rózsár (504) aj po tréningovom výpadku zahral solídne a príjemne prekvapil.

Vanda Pitterová (461) nedokázala držať krok s najlepším hráčom hostí Lehutom (520), ktorý získal pomerne veľa kolkov navyše.
Opačne dopadol duel najlepšej domácej hráčky Niky Mazúchovej (519), ktorá vysoko zdolala Kováčovú (446).

Po záverečnom sčítaní výkonov Galanta zvíťazila rozdielom 64 kolkov.

V šprintovom rozstrele Marinčák podľahol Kováčovej a Rózsár Lehotovi.

Dorastencom Galanty gratulujeme k víťazstvu v základnej časti 1.Dorasteneckej ligy. Za prvé miesto získala Galanta do finálovej tabuľky 3 body.

Do šesťčlenného finále o majstra Slovenska postúpili z 1.Dorasteneckej ligy východ dorastenci Veľkého Šariša, Podbrezovej a Fiľakova.
Zo západnej časti súťaže postúpili dorastenci Galanty, Rakovice A a zrejme Modranka. Modranku ešte čaká dohrávka posledného zápasu s Trenčínom.
Prvý finálový turnaj o majstra Slovenska sa bude konať v Podbrezovej v nedeľu 6.marca 2016 o 11:00 hod.
Ďalšie finálové turnaje budú v 13.marca v Rakoviciach, 20.marca vo veľkom Šariši a záverečný štvrtý turnaj bude 10.apríla V Galante.

Výsledky 18.kola 1.Dorasteneckej ligy západ a štatistiky nájdete na adrese:
http://kolky.sk/…olo-tegm.htm


Galantskí kolkári na tripe na východe a strede Slovenska

Nemusím nasilu používať v našom jazyku cudzie slová a mohol by som použiť výraz okružná jazda, cesta, alebo výlet. Slovo trip je ale teraz „in“ a každý už vie o čo ide.
Galantskí kolkári si po prvý raz vyskúšali, čo to je odohrať dva zápasy za dva dni a medzitým precestovať nejaký ten kilometer.
V sobotu sme vyrazili o siedmej ráno a po niekoľkých neúspešných zastávkach na jedlo a občerstvenie sme boli po piatich hodinách v Nováčanoch. Tu sme nastúpili na dôležitý zápas so susedom v tabuľke PKŠ Košice.
Netradičné prostredie v okolí tejto kolkárne nás už neprekvapilo, pretože sme v Nováčanoch už párkrát hrali.

10-16-1

10-16-2

10-16-3

10-16-rozlucka

Posledné foto na rozlúčku a vyrážame smer Rohozná…


Hoci bol zápas veľmi dôležitý, domáci sa k nám chovali veľmi priateľsky a všetko prebehlo v športovej atmosfére.
Od začiatku zavládla na dráhach veľká vyrovnanosť. Skóre s minimálnym rozdielom sa prelievalo raz na jednu, raz na druhú stranu.
Až po poslednom hode bolo jasné, že Košice porazili Galantu 5:3 o deväť kolkov.
Priznávam, boli sme veľmi sklamaní. Chýbalo naozaj iba málo a z ďalekej cesty sme mohli priviezť dôležité dva body.
Tradičné výpočty „čo by bolo, keby“ už nepomohli.
Tešili sa domáci.
My sme museli vyraziť na cestu.
Čakali nás v Rohoznej pri Brezne, kde sme mali zabezpečené ubytovanie.
Cestou sme sa zastavili na večeri v kolibe Červený kút neďaleko Hybe. Aj keď jedlá neboli z tých najlepších, zhltli sme ich veľmi rýchlo. Od rána už sme boli poriadne vyhladnutí.

10-16-rohozna

Hotel Rohozná


Príjemnejšiu atmosféru nám pripravili v hoteli Rohozná, kde sme prespali a po dobrých raňajkách sme vyrazili do Podbrezovej.
Stihli sme tu obed a tiež zápas Podbrezová A – Inter Bratislava A.
Keď človek vidí hru Tepšu, Vadoviča, Pašiaka, Jasenského a hlavne Zavarka, má dojem, že kolky sú najľahšia hra na svete.
Zavarkov výkon na štvrtej dráhe 201 a celkový výsledok 731, to bola naozaj pastva pre oči.

10-16-zavarko-a-jasensky-si-tlieskaju

Jasenský a Zavarko si mohli za svoje výkony navzájom zatlieskať…

10-16-vili-ma-vsetkych-za-sebou

Vili Zavarko má svojich súperov ďaleko za sebou. Iba občas sa musí trochu obzrieť…

10-16-galanta-sleduje-majstrov
Po súboji najlepších slovenských tímov sme na dráhy nastúpili my.
V zápase Podbrezová B – Galanta A jednoznačne dominovali domáci kolkári.
Všetci ich hráči až na jedného mali výkony nad 600. Kozák a Štefančík svojimi výkonmi určite uspokojili aj trénera Ponjavića, ktorý ich pozorne sledoval.
Na hre kolkárov Galanty bolo vidieť, že dva zápasy po sebe a presedené hodiny v aute (aj keď naozaj veľmi veselé a príjemné) nie sú tou najideálnejšou prípravou na extraligové zápasy.
Po prehre v Košiciach sme boli zdravo naštvaní, ale po zápase v Podbrezovej sme jeho výsledok už iba odovzdane prijali.
Cesta domov z Podbrezovej už prebehla rýchlo.
Po 808 prejazdených kilometroch sme boli večer o ôsmej konečne v Galante.
Pepu Touša ešte ako „zákusok“ na záver čakala automobilová etapa dlhá zhruba 320 kilometrov domov, do Jeseníka…
Nevadí, to už je za nami.
Všetci sa už tešíme na volebnú sobotu 5.marca.
Ale nie na tie naše nešťastné voľby do parlamentu.
Čaká nás ďalšia dlhá cesta (2×310 km) na zápas do Spišskej Novej Vsi…


Najbližší program kolkárov MKK Slovan Galanta
5.3.2016 sobota o 12:00 hod. Galanta C – Nitra C – 4.kolo nadstavba 3.KL
5.3.2016 sobota o 11:00 hod. Spišská Nová Ves A – Galanta A – 22.kolo ELM
5.3.2016 sobota o 14:30 hod. Galanta B – Pobedim B – 24.kolo 2.KL
6.3.2016 nedeľa o 10:00 hod. 1.Finálový turnaj 1.Dorasteneckej ligy Podbrezová

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante

3.3.2016 štvrtok o 17:00 hod. Klubová kolkárska liga – turisti
4.3.2016 piatok o 18:00 hod. Cabaj-Čápor – Hlohovec A – 22.kolo 1.KL
5.3.2016 sobota o 09:30 hod. Sládkovičovo B – Šaľa C – 4.kolo nadstavba 3.KL

Komentáre

Zatiaľ nebol pripojený žiadny komentár. Buďte prvý!

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.