Zápas jesene v Zlatých Klasoch – remíza po výborných výkonoch - MKK Slovan Galanta

Zápas jesene v Zlatých Klasoch – remíza po výborných výkonoch

Napísal: Jozef Butko pred dvanástimi rokmi v kategórii: . Pripojených: 6 komentárov.

11.novembra 2012

Vylosovanie kolkárskych súťaží prinieslo počas uplynulého víkendu až tri duely medzi Galantou a Zlatými Klasmi.
V zápase jesene 1.kolkárskej ligy západ sa v Zlatých Klasoch stretli A družstvá domácich a Galanty. Stretli sa prvé s druhým družstvom tabuľky. Vo veľmi kvalitnom a dramatickom zápase sa bojovalo do posledného hodu. V zápase vysokej úrovne výsledná remíza 4:4 bola spravodlivá a boli s ňou spokojné obe družstvá.
Všetci hráči Galanty A podali veľmi dobrý výkon a bonusom bolo Tummových 602.
V ďalšom zápase sa stretli Béčka Zlatých Klasov a Galanty. Tu už bola viditeľná prevaha domácich. Zlaté Klasy B zvíťazili 7:1.
V Galante sa stretli C družstvá Galanty a Zlatých Klasov. Domáci nečakane podľahli.
Celkove tak víkend patril kolkárom Zlatých Klasov keď zo šiestich možných bodov získali proti Galante päť.
Galantskí dorastenci v zápase proti Interu Bratislava na domácej kolkárni nezaváhali. Hladko zvíťazili a urobili ďalší krok k jesennému primátu v Dorasteneckej lige.

KK Zlaté Klasy – MKK Slovan Galanta A 3473:3390 (4:4)
10.novembra 2012

V prvého s druhým sa v Zlatých Klasoch očakával tvrdý boj od začiatku do konca. Obe družstvá sú na jeseň vo výbornej forme, veľmi dobre sa poznajú a očakával sa kvalitný zápas.
Predpoklady sa naplnili do bodky.
Od prvého do posledného hodu to bol zápas ako remeň. Súperi vo vzácne férovej športovej atmosfére si nič nedarovali. Diváci sa poza stĺpy, ktoré predeľujú dráhy v Zlatých Klasoch nestačili presúvať pri výbuchoch nadšenia z dobrých hodov na druhej strane kolkárne.

Už v úvode nastúpili družstvá so zatiaľ najlepšími hráčmi rebríčka prvej ligy Keszöczem a Tummom. Za domácich začali Keszöcze a Poloma. Za Galantu nastúpili Chovanec a Tumma.
Laci Keszöcze potvrdil svoje kvality a zvíťazil 3:1. Nemal to však proti Chovancovi jednoduché. Miro hral sústredene a svojho staršieho a skúsenejšieho súpera riadne potrápil. V niektorých fázach zápasu sa dokonca zdalo, že môže prísť aj prekvapenie a Chovanec získa bod. Keszöcze však vždy v rozhodujúcich chvíľach dokázal zabrať a získať potrebný náskok.
Dvojica Poloma – Tumma bola mimoriadne vyrovnaná. Obaja hrali na vysokej úrovni a od začiatku bolo zrejmé, že budú atakovať hranicu 600. Poloma začal nekompromisne (167 na prvej dráhe), ale postupne jeho výkon klesal (147, 143, 140). Tumma mal mimoriadne vyrovnané výkony na každej dráhe (152, 150, 148, 152) a nakoniec sa tesne prešvihol cez vytúženú šesťstovku (602). Zvíťazil nad Polomom (597) 3:1 a stav po prvej štvorici bol 1:1. Zlaté Klasy viedli o 36 zvalených kolkov.

Vyrovnaný trend nasadený úvodnou štvoricou pokračoval aj ďalej.
Domáci Pospíšil a Maricsová nastúpili proti Kupčokovi s Horníkom.
Pospíšil (549) si vypracoval mierny náskok na Kupčokom a pred poslednou dráhou viedol 2:1 o 19 kolkov. Potom však prišli chvíle Stana Kupčoka (552). Záver duelu zvládol bravúrne a porazil Pospíšila rozdielom 22 kolkov a tým obrátil nepriaznivý stav vo svoj prospech. Získal pre Galantu druhý bod.
Ďalší hráč Galanty Horník to nemal proti Maricsovej ľahké. Eva začala výborným výkonom (154), kým Bystro dokázal odpovedať len 118 zvalenými kolkami. Temer to vyzeralo na striedanie. Potom sa však upokojil, získal istotu a výkonmi 140, 138 a najmä 153 na poslednej dráhe strhol nakoniec víťazstvo na svoju stranu. Posledným hodom zvalil potrebnú osmičku! Horníkov výkon 549 bol iba o jeden kol lepší ako Maricsovej. Aj za také tesné víťazstvo patril bod Galante.
Galanta viedla 3:1, ale rozdielom 32 zvalených kolkov viedli Zlaté Klasy.

Záverečná fáza zápasu bola najdramatickejšia.
Za domácich nastúpili Marics a Író a za hostí Madarás a Butko.
Z hľadiska aktuálnej výkonnosti súperov to vyzeralo dosť nádejne na celkové víťazstvo Galanty. Lenže to by nesmel na dráhu nastúpiť v neskutočne dobrej forme domáci Pišta Marics. Jeho výkon z posledného zápasu na domácej dráhe bol „len“ 517. V sobotu však hádzal ako z partesu.
Začal excelentným výkonom na prvej dráhe173. Mal pri tom 5 deviatok do plných a 4 ďalšie v dorážke. Na druhej dráhe si trochu „odfúkol“ (122), ale na ďalších dráhach pridal 176 a 153. Celkový výkon Maricsa 624 stačil na zisk bodu proti Madarásovi (572). Zolo Madarás podal kvalitný výkon, ktorým sa zaradil aj do šesťky kola prvej ligy, ale na Maricsa stratil 52 kolkov.
Súboj Író – Butko bol tiež mimoriadne vyrovnaný. Podobne ako v dueli Pospíšil – Kupčok aj v tomto nastupoval domáci Író na poslednú dráhu za stavu 2:1 s náskokom 5 kolkov. V super dramatickom závere víťazstvo o 1 kol a bod pre Galantu dosiahol Butko až posledným hodom. Zvalil (do plných !) potrebné štyri kolky a celkovo 558:557 zvíťazil nad Íróm.

Záverečný výsledok 4:4 bol nakoniec prijateľný pre obe družstvá, hoci obe mysleli aj na víťazstvo.
Zápas vo výbornej atmosfére s dobrou diváckou kulisou mal vynikajúcu úroveň.
Videli sme výborné individuálne výkony. Domáci sa tesne priblížili k rekordu dráhy a hostia z Galanty s nimi neustále držali krok.
Oba kolektívy potvrdili svoje postavenie na najvyšších priečkach tabuľky prvej ligy.
Bodaj by podobných zápasov bolo čo najviac.
  (JB)

KK Zlaté Klasy B – MKK Slovan Galanta B 3198:3124 (7:1)
10.novembra 2012

Zápas B družstiev Zlaté Klasy – Galanta už nemal takú atmosféru ako zápas A družstiev. Vplyv na to mal hlavne fakt, že domáci mali veľkú prevahu. Hostia z Galanty nedokázali s nimi držať krok a od začiatku ťahali za kratší koniec.

V úvode hosťujúci Száz (506) vyhral nad Vlahym (482), ale jeho výkon bol veľmi nepresvedčivý (až 14 záhodov). Bol to napokon jediný bod Galanty B. V druhom dueli domáci Lengyel 509) vyhral nad dvojicou Ďuriš/od 29.hodu Sedlák (498).

V strednej fáze zápasu zasadili domáci Galante B rozhodujúci úder. Zsigmond dosiahol vynikajúci výkon 594 zvalených kolkov. Získal dôležitý náskok. Hegedüšová mu odpovedala iba výkonom 532 zvalených kolkov.
V ďalšom dueli mohla Galanta ešte získať bod, pretože súboj Alex Nagy – Jeriga bol veľmi vyrovnaný. Mladý Alex Nagy (538) ale v rozhodujúcich momentoch trafil to, čo potreboval a hoci tesne, ale predsa zdolal najlepšieho z hostí Jerigu (536).
Vedenie 3:1 rozdielom 51 kolkov ešte neznamenalo víťazstvo domácich, ale Galanta bola už pod tlakom.

Záver zápasu bol ešte dramatický, ale bohužiaľ stále mali navrch domáci kolkári.
Ladislav Nagy (529) pri remíze v setoch 2:2 porazil Šarköziho z Galanty (520) možno aj so šťastím. Šarközi mal až 11 prázdnych hodov. Na tretej dráhe vyhral Nagy 130:123 aj vďaka tomu, že Šarközimu uplynul čas a nemohol už hodiť posledný hod do plných.
Šarközi, ale aj ostatní hráči Galanty, ktorí ho mali včas upozorniť majú o čom rozmýšľať…
Na takýchto detailoch sa lámu výsledky.
Posledný siedmy bod Zlatých Klasov získal Gubran (546), keď porazil Karola Kaigla (532). Karol si môže spytovať svedomie hlavne kvôli ôsmim prázdnym hodom, ktoré často boli nepochopiteľné…
Zlaté Klasy B porazili Galantu B 7:1.
  (JB)

MKK Slovan Galanta C – KK Zlaté Klasy C 1905:1970
10.novembra 2012

Domáce Céčko nezvládlo zápas s Céčkom zlatých Klasov.
Jednoznačným dôvodom prehry bol výpadok dvojice Suchopa/od.29.hodu Putyera. Tí po dráhach 84, 107, 108, 104 dosiahli spolu iba 403 zvalených kolkov.
Ďalší traja hráči už do konca zápasu nedokázali túto stratu dohnať.
Céčko tak namiesto vyrovnania dvojbodového náskoku Zlatých Klasov C v tabuľke tretej ligy stráca už štyri body.
Výkony hráčov:
Galanta C: Suchopa/Putyera 403, B.Nedomová 517, J.Kaigl 470, Mikuš 515
Zlaté Klasy C: Š.Marics ml. 498, Z. Keszöcze 458, Hollosi 497, Klúcsik 517

(JB)

MKK Slovan Galanta dorast – KK Inter Bratislava dorast 1569:1349 (2:0)
11.novembra 2012

Domáci dorastenci si poradili s Interom Bratislava pomerne hladko.
Najlepší z hráčov Interu Marek Ondrus (534) síce porazil Tyavodu (507), ktorý mu nekládol očakávaný odpor, ale ďalší jeho spoluhráči už na dorastencov Galanty nestačili.
Domáci hráči Bauer (470), Hegedüšová (537) a Chovanec (525) postupne pridávali k náskoku nad súperom. Hostia z Interu dosiahli výkony, ktoré nemohli domácich ohroziť (Babka (405), Šefčík (410) a Kaušitz (373)).

Domáci dominovali aj v šprinte. Hegedüšová porazila 2:0 Ondrusa a Chovanec tiež 2:0 Babku.

Galanta si upevnila prvé miesto v tabuľke Dorasteneckej ligy.
  (JB)

Frajeri na záver

V prvoligovom zápase Zlaté Klasy A – Galanta A sme mohli vidieť hneď niekoľko frajerov, ktorí si zaslúžia pozornosť.
Pišta Marics zo Zlatých Klasov svojim výkonom 624 zvalených kolkov upútal najväčšiu pozornosť. Prekonal rekord dráhy (176) a dosiahol najlepšiu dorážku (257) v prebiehajúcom ročníku prvej ligy. Na dráhach zvalil celkovo 19 deviatok, z toho 10 v dorážke. Jeho výkon je najlepším výkonom hráča na kolkárni v Zlatých Klasoch v tomto ročníku.
Ďalším frajerom je galantský Paťo Tumma. Dosiahol výkon 602 zvalených kolkov na vonkajšej dráhe.
Frajermi sú aj Marics, Tumma, Keszöcze, Poloma a Madarás. Všetci sa umiestnili v šesťke kola prvej ligy. Iba jediný hráč z iného zápasu (Dovičič 573 z Hlohovca) sa dostal do tohto hodnotenia.
Ďalšími frajermi sú aj kolkári Galanty Kupčok, Horník a Butko. Tesnými víťazstvami nad súpermi (Horník a Butko poslednými hodmi) zabezpečili body pre Galantu.
Frajermi v tomto zápase boli jednoznačne aj diváci, ktorí neustále povzbudzovali hráčov oboch družstiev. Pomohli im tak veľkou mierou k výborným výsledkom.

… a na záver frajermi sú aj domáci usporiadatelia, ktorí urobili všetko pre to, aby sa aj kolkári Galanty cítili ako doma.

Najbližší program MKK Slovan Galanta

17.11.2012 sobota o 09:00 hod. Galanta A-Modranka B 10.kolo 1KL
17.11.2012 sobota o 13:00 hod. Galanta B – Tlmače 11.kolo 2KL
18.11.2012 nedeľa o 10:00 hod. Galanta dor – Žarnovica dor 10.kolo DL
Galanta C má voľno

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante
09.11.2012 piatok 18:00 hod. Cabaj Čápor – Piešťany B 10.kolo 1KL

Komentáre

1 | carolco | pred dvanástimi rokmi

V sobotu som prvýkrát viedol B-čko ako vedúci družstva. Síce sme prehrali, ale zasa sa zopakovala jedna z chýb, na ktoré som upozorńoval. Lajošovi vyšiel čas a nakoľko ja som hral s ním spolu, nikto si to nevšímal, aby ho upozornil na plynúci čas. Opýtajte sa Stana Kupčoka v A-čku, či mu nepomohlo, keď som ho upozornil počas stretnutia na tej istej kolkárni. Kým som nehral sledoval som všetky dráhy, aj keď v Klasoch je to komplikované, Jožkovi Jerigovi som tak isto oznámil, že má krátky čas, i keď to vedel. Je to o nezáujme hráčov spraviť niečo naviac, ako len odohrať svoj zápas. Dúfam, že si to zainteresovaní zoberú k srdcu a zmenia prístup. Inak je všetka snaha nanič.

reagovat

2 | Lemon | pred dvanástimi rokmi

Výborné zhodnotenie Carolco. Kým sa toto nezmení, Bečko sa nikdy nikam neposunie.

reagovat

3 | sk | pred dvanástimi rokmi

Áno, je to tak, Karol ma upozornil na málo času, čím mi zrejme zachránil minimálne jeden hod (v konečnom dôsledku išlo o hod do plných). Keďže trénujeme na kolkárni, kde časomiera nie je, väčšina hráčov zrejme nie je zvyknutá si tento parameter sledovať. Možnože nejde len o nezáujem, ale aj o zvyk (aspoň v tomto prípade).

reagovat

4 | jeriga @ | pred dvanástimi rokmi

jeriga

môj pohľad je podobný ako u Stana. Nemáme to v krvi a ani vo zvyku. Aj keď na druhej strane vo všetkých vonkajších stretnutia musíme čas sledovať. A k tomu konštatovaniu Karola o nezáujmu hráčov urobiť niečo naviac nie je ani treba komentár. Je to pravda. Asi by mali hráči B mužstva povinne sledovať tieto komentáre, je v nich veľa pravdy a aj návod na zlepšenie....­..........

reagovat

5 | Jiri Kaigl | pred dvanástimi rokmi

Stratili ducha druzstva. Becko je zoskupenie samotarov. Na uvod by som zaviedol : dvaja hraju, dvaja zapisuju a dvaja sedia za hrajucimi kolegami cim su vsetci siesti stale zapojeni do zapasu.

reagovat

6 | Dodo | pred dvanástimi rokmi

Myslím si, že z toho už robíte trochu väčší problém ako je. Treba sa k tomu postaviť optimisticky. To čo sa o probléme zlé ´povedalo myslím už stačí a netreba to donekonečna rozpitvávať. Určite tomu pomôže jeden dobrý výsledok. Žeby už teraz v sobotu ?
P.S. Karol aký máš prehliadač. Ja môžem písať koľko chcem.

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.