Ďalšie víťazstvo Galanty A na pôde Starej Turej 11.3.2012 - MKK Slovan Galanta

Ďalšie víťazstvo Galanty A na pôde Starej Turej 11.3.2012

Napísal: Jozef Jeriga pred dvanástimi rokmi v kategórii: Postrehy zo zápasov. Pripojených: 2 komentáre.

Áčko pokračuje vo víťaznom jarnom ťažení a prinieslo dva body z Piešťan, kde hrá domáce zápasy Stará Turá. Z ôsmich jarných zápasov Áčka bolo sedem víťazných. Úspech zaznamenali aj dorastenci v prvom finálovom turnaji Dorasteneckej ligy, ktorý sa konal v Galante.

Skončili na veľmi dobrom druhom mieste a najlepším z celého štartového poľa bol Miro Chovanec výkonom 554 zvalených kolkov.
Horšie dopadli naše Béčko a Céčko. Zhodne prehrali so Šalianskymi kolkármi a zhodne vlastným pričinením. Je to škoda, lebo obe družstvá mali súperov, ktorých mohli zdolať.

MKK Stará Turá A – MKK Slovan Galanta A 3127:3183 (2:6)
21.kolo – 1.KL západ

Stará Turá A ešte v minulom ročníku ašpirant na postup do extraligy zmenila svoju tvár. Po odchode Gordíka a Nemčeka a výpadku stabilných hráčov (Sako, Janso) sa trápi na chvoste tabuľky prvej ligy a jej herný prejav za minuloročným ďaleko zaostáva.

Galantskí kolkári hrajú na jar vo veľkej pohode. Stará Turá s jej súčasnými problémami nedokázala na rozbehnutý galantský stroj nič mimoriadne vymyslieť. Zápas tak prebiehal pod kontrolou Galanty a skončil sa ďalším jej víťazstvom.

Hneď v úvode zápasu náskok pre Galantu vybudovali Chovanec (540) s Pivkom (551). Domáci Hochel (517) a Uhlík (512) na nich nestačili a Galanta viedla 2:0 s náskokom 62 kolkov.

V strednej fáze zápasu galantskí kolkári Horník a Karol Kaigl najprv ohromili svojim úvodom hlavne v hre do plných, ale potom nepochopiteľne stratili istotu. Slabým výkonom s množstvom záhodov (Horník 13, Kaigl 10) umožnili domácim oživiť nádej na dobrý výsledok. Dolnák (525) a Čečot (535) to využili, vyrovnali stav na 2:2 a dokonca otočili skóre v počte zvalených kolkov na 2089:2081. Galantskí hráči totiž dosiahli len podpriemerné výkony – K.Kaigl 486 a Horník 504.

Záver ale podobne ako v predchádzajúcich úspešných jarných zápasoch bol v réžii kolkárov Galanty. Tumma (560 – najlepší hráč zápasu) a Butko (542) od prvých hodov prevzali opraty duelu do svojich rúk. Domáci Hvožďara (od 46.hodu Stejskal – spolu 526) a Peter Nemček st. (512) nedokázali s galantskými finišmenmi držať krok.

Galanta zvládla veľmi dobre ďalší zápas vonku a získala už siedme jarné víťazstvo
(z ôsmich zápasov). Stále si bezpečne drží bronzovú priečku so stratou štyroch bodov na Zlaté Klasy, ktoré už o týždeň privíta vo svojej kolkárni.
   (JB)

TJ Slovan Duslo Šaľa B – MKK Slovan Galanta B 3224:3080 (6:2)
24.kolo – 2.KL západ

Galantské Béčko, vzhľadom na postavenie družstiev v tabuľke dúfalo, že neodíde zo Šale domov naprázdno. Prognózy pred zápasom sú jedna vec a príprava na samotný zápas druhá vec.
Pred zápasom aj počas neho sa však vyskytlo viacero závažných chýb, ktoré vyústili do konečnej hladkej prehry Galanty B.
Nečakane neprišiel na zápas Ferdo Sedlák, ktorý ochorel. A potom to začalo.
Nebola zvládnutá doprava na zápas a zo zápasu, čo ako prvé rozladilo náladu v družstve. Na zápas meškal Zolo Madarás, posila z Áčka, od ktorého sa očakávala výrazná pomoc. Napriek tomu, že prišiel až 5 minút pred zahájením zápasu, nastúpil hneď v úvode na dráhu priamo „z auta“, lebo potreboval po odhádzaní ísť plniť si povinnosti v súvislosti s voľbami. Na jeho výkone sa to odrazilo veľmi nepriaznivo. Nedarilo sa aj Lajosovi Šarközimu, ale jeho striedanie prišlo pomerne neskoro a v najnevhodnejšej chvíli v rozohranej dorážke.
Čo sa zle začalo, už sa nemohlo dobre skončiť. Napriek snahe a pomerne slušným výkonom Nedomovej, Jerigu a Száza zápas skončil prehrou a rozpakmi z celého večera.
Výkony hráčov:
Šaľa B : Devát 550, Veselka 539, Klement 547, Jamrich 523, Hambálek 520, Baboš 545
Galanta B : Madarás 507, Šarközi (od 84.h. Ďuriš) 472, Nedomová 538, Jeriga 532, Száz 531, Kertész 500
   (JB)

MKK Slovan Galanta C – TJ Slovan Duslo Šaľa C 1914:1969
1.kolo – nadstavba 3KL TT a NR kraja

Galantskí „Céčkari“ po dvoch skvelých výsledkoch doma s Hlohovcom a vonku v Nitre privítali doma šalianské „Céčko“ a nechceli si pripustiť žiadny iný výsledok ako víťazstvo. Bohužiaľ realita bola iná.

V úvode sa predstavili za Galantu obaja Jankovia (Suchopa, Ašváni). Janko Suchopa (516) ako jediný podal výkon ktorý sa od neho očakával a napriek dvanástim záhodom !!! deklasoval súperku Korytárovú (473) o 43 kolov.

Janko Ašváni sa trápi. Preč sú časy keď sa s prehľadom pohyboval okolo 500 kolovej hranice. Jeho zúfalstvo sa prejavilo najmä na prvej dráhe keď výkon 87 zvalených kolov a 8 záhodov !! poskytol nie dobre hrajúcej Danadovej pohodlný náskok a prinútil vedúceho poslať na rozcvičku náhradníka Putyeru. Paradoxne tak vyznela druhá dráha (126) keď Janko zvíťazil o 9 kolov bez jediného záhodu !!! a „Putin“ si mohol sadnúť. Bohužiaľ to bolo z jeho strany všetko a po dráhach 104 a 105 dosiahol priam hanebný výsledok 422 a stratil pre družstvo 55 kolov napriek tomu že Danadová hrala na svoje pomery zle a 477 zvalených kolov je v jej podaní prepadák. Po prvej dvojici viedla Šaľa iba o 12 kolov a na dráhu šli finišmani na ktorých sme sa spoliehali.

Nikto neveril vlastným očiam čo sa dialo. Jiří Kaigl totálne zlyhal a po dráhach 100!!!, 133,134, 109!!! spolu s 9timi záhodmi !!! dosiahol taktiež hanebný výkon 476 čo bolo o dva menej ako jeho súperka.
Ani Nandy Mikuš nebol spokojný a napriek dosiahnutému výkonu 500 zvalených kolov s deviatimi záhodmi !!! dostal nakladačku od veterána Mitošinku (541) a „céčkari“ zaslúžene prehrali o 55 kolov.

Céčko čaká teraz baráž o 5 miesto kde si hneď v úvode zopakujú zápas so Šaľou a my veríme že na dráhach zanechajú lepší dojem.
   (JK)

1.finálový turnaj družstiev Dorasteneckej ligy – Galanta
Nedeľa 11.marca 2012

Kolkáreň MKK Slovan Galanta v nedeľu 11. marca 2012 ožila a prekypovala mladosťou. Konal sa tu prvý z finálových turnajov Dorasteneckej ligy.
Účastníci záverečného turnaja si zo základnej časti súťaže podľa ich umiestnenia priniesli nasledovný počet bodov:
Piešťany a Trstená po 3 body, Galanta a Podbrezová po 2 body, Pobedim a Spišská Nová Ves po 1 bode.

Súťaž, ktorá začala o 10:00 hodine a trvala temer šesť hodín. Favoritmi turnaja boli určite družstvá, ktoré skončili v základnej časti súťaže na prvých miestach – Piešťany a Trstená. Bez šancí neboli ani dorastenci Galanty, ktorých výhodou bola domáca dráha.

Priebeh turnaja bol dosť dramatický. Diváci videli na dráhach veľa zaujímavého, ale aj výkyvy niektorých hráčov na jednotlivých dráhach.
Vo veľmi dobrom svetle sa predstavili dorastenci Piešťan, ktorí podali veľmi dobrý a vyrovnaný výkon. Turnaj suverénne vyhrali.
Na hre domácich sa prejavil určitý stupeň zvýšenej zodpovednosti a možno premotivovanosti. K tomu treba prirátať aj zdravotné problémy Tyavodu a Putyeru. Výsledkom týchto okolností bola nie celkom oku lahodiaca hra. Nakoniec to ale stačilo na pekné druhé miesto. Úspechom galantských dorastencov je aj to, že najlepší výkon zo všetkých 23 účastníkov podal Miro Chovanec (554). K jeho výkonu sa ešte do výsledku družstva rátali výsledky Zola Kertésza (512) a Tomáša Putyeru (od 61.hodu Adam Bauer – spolu 475). Výkon Viktora Tyavodu (468) sa do výsledku družstva nerátal.

Poradie družstiev a zisk bodov z turnaja v Galante bol nasledovný:

  1. Piešťany 1663 – 7b
  2. Galanta 1541 – 5b
  3. Trstená 1539 – 4b
  4. Podbrezová 1507 – 3b
  5. Pobedim 1486 – 2b
  6. Spišská Nová Ves 1477 – 1b

Po prvom finálovom turnaji vyzerá tabuľka Dorasteneckej ligy takto :

1. Piešťany 10 bodov
2.-3. Galanta 7 bodov
2.-3. Trstená 7 bodov
4. Podbrezová 5 bodov
5. Pobedim 3 body
6. Spišská NV 2 body

Turnaj v Galante mal dobrý priebeh, výbornú atmosféru a nevyskytli sa žiadne technické, alebo organizačné problémy.
Ďalší, v poradí druhý finálový turnaj Dorasteneckej ligy sa uskutoční 25. marca 2012 v Podbrezovej.
Výsledky prvého finálového turnaja Dorasteneckej ligy v Galante nájdete TU

KSK Austria Krems – BSV Voith St. Pölten 3156:3254 (3:5)
18.kolo Bundesliga Damen Rakúsko

BSV Voith St. Pölten pokračuje v spanilej jazde a z Kremsu si priviezli ďalšie dva body za víťazstvo 3:5. Kristíne Hegedüšovej sa nedarilo podľa predstáv a s 502 zvalenými kolkami bola najslabšou hráčkou hostí. Naopak darilo sa jej spoluhráčke Jacqueline Neckham, ktorá dosiahla rovnú 600-ku.
V najbližšom zápase privítajú kolkárky BSV Voith St. Pölten na domácej pôde suseda v tabuľke kolkárky KSV Wiener Linien. Bude to priamy súboj o postup do najvyššej rakúskej súťaže Superligy žien. V prípade víťazstva budú mať hráčky BSV Voith St. Pölten postup už definitívne zabezpečený.

Podrobné výsledky zápasu najdete na :
http://spb.sportkegeln.org/spb-bl1d.php…
tabuľku Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…/tabelle.php
Podrobnosti o výkonoch Kristíny Hegedüšovej nájdete tu :
http://spb.sportkegeln.org/…elerDetW.php?…
Vylosovanie Bundesligy žien nájdete na :
http://spb.sportkegeln.org/…pielplan.htm
   (JB)

Výsledky ďalších zápasov v galantskej kolkárni

Cabaj Čápor A – Hlohovec A 3121:3093 (6:2)
Sládkovičovo B – Preseľany B 3011:2803 (6:2)

Najbližší program

piatok 16.3.2012 o 18:00 hod. Šaľa D – Galanta C (3KL)

sobota 17.3.2012 o 09:00 hod. Galanta A – Zlaté Klasy A (1KL)

Ďalšie zápasy na kolkárni v Galante :

piatok 16.3.2012 o 18:00 hod. Tlmače – Pobedim B (2KL)

Bundesliga damen (Rakúsko) – Kika Hegedüšová (až o 2 týždne) :

sobota 24.3.2012 o 17:30 hod. BSV Voith St.Pölten – KSV Wiener Linien

Komentáre

1 | mkaigl | pred dvanástimi rokmi

Pekné komentáre, len by som Ťa Dodo chcel upozorniť na základnú gramatickú chybu… pravdepodobne si to len prehliadol… galantskí kolkári…nie galantský kolkári :)

reagovat

2 | ernestinok | pred dvanástimi rokmi

To je ok Martyn Galentanya su tvrdý chalany :)

reagovat

Pripojte váš komentár!

Môžete používat Texy! syntaxi.

* Hviezdičkou sú označené povinné informácie.